Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2015., 21:28   #21
Ma, izdurale bi i same, ali ako ce ih netko doci pogledati/nahraniti, onda nemas bas nikakve brige.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 22:02   #22
I grijanu prostoriju

Hvala na odgovorima
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:31   #23
Quote:
Munja Dbk kaže: Pogledaj post
Jel bih mogla ostaviti macu samu doma na 24 sata ?
Inače prek tjedna izbivam od 6-12 sati nije se ljutila ili nešto slomila. Ima 6 mjeseci.
j već godinama znam ostaviti dvije mačke same preko vikenda. Dovoljno vode i suhe hrane i obavezno dva WC-a.
Nikad nisu neku štetu napravile, opsim kaj moram više čistiti kad dođem. 3 dana je maksimum koliko ostanu, onda ih mora već neko doći nahraniti i počistiti.
Zagrabiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:02   #24
Ostaviti macu samu- zvuci tako tuzno
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:22   #25
Čemu tolika drama ako je maca sama....

i mi smo sami u određenim momentima. Bitno je ne biti osamljen, samoća nam je svima i potrebna.

Zašto bi bilo tužno da ostane sama određeno vrijeme?!

Smatrate da mačke pod normalno, kada ne ovise o čovjeku, imaju svakodnevna druženja, da zovu druge mačke na partiju šaha ili kartanje?

Mačke ionako ne žive u čoporu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:53   #26
Oko moje zgrade ima dosta mačaka i baš bi rekla da žive u "čoporu". Uvijek su sve skupa nekako... Jedu i spavaju na istim mjestima i djeluju mi kao nekakva zajednica, kako god ju se nazivalo.
Baba mi ima 4 mačke i isto su stalno skupa. One su doduše i familijarno povezane - mama i troje djece. Pa su obitelj, a ne čopor.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:05   #27
Kada ih muka natjera, da......grupiraju se.



ovo je c/p sa wikija

"Mačke su, nasuprot tome, izraziti individualisti. One same određuju gdje i u čijem društvu će provoditi svoje vrijeme, i vrlo teško im se može nešto nametnuti. Na selu, doduše, često se udružuju u manje grupe koje podsjećaju na lavlji čopor. Takvi mačji čopori sastoje se od nekoliko ženki koje su u međusobnom srodstvu, njihovih starijih i mlađih mačića i jednim ili dva mužjaka. Dok se mužjaci, kad dosegnu spolnu zrelost, uglavnom raziđu, žensko potomstvo ostaje uz majku na njenom teritoriju i povećavaju grupu."
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:10   #28
Ovo objašnjava obitelj mačaka kod moje babe - mama, dvije kćeri i sin. Mama mačka ima 13 godina, a podmladak je za cca godinu mlađi. Nakon tog prvog neplaniranog okota su svi sterilizirani. Stalno su skupa, spavaju zagrljeni, jedu zajedno, setkaju okolo zajedno.

A ove kvartovske onda valjda iz potrebe...
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 14:02   #29
Ma gle, i naši doma su takvi, ekipa. Ok, najmlađeg člana , najstarija mačka, krlajica, ne tolerira baš . Nekada smije spavati na 20 cm od nje, nekada ni to.

No, naše mačke, a uživaju sve moguće benificije; nisu baš jako jako jako povezane; ne u smislu da spavaju jedan na drugome, zajedno u istoj košari, da se lickaju ili slično....

Ali, teritorij zajedno svi drže; i nema cile mile.......uljez je nagrabusio; svi troje trče......

Ono kaj sam htjela reći je da mački koja i ostane sama; poradi nekog našeg putovanja ili izbivanja ; neće joj ništa strašno biti.


Baš mi je lijepo čuti za bakinu mačko obitelj; neka još dugo godina poživa. Nabaci koju fotku na batlere......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 11:02   #30
Ljetovanje i mačke

Za par dana idem na more,a neznam kamo bi sa mačkom. Razmišljala sam da ju ostavim kod kuće i da joj ostavim malo otvorena vrata prostorije...Susjeda bi joj trebala mijenjat hranu,vodu...Nebi mogla u kuću a, ipak bi imala prostoriju i dvorište na raspolaganje...Mačka ne luta jer je ima mačiće o kojima se brine, pa nebi ni po cesti išla. Ne želim ju ostavljat kod rodbine jer se bojim da će otići...Što mislite?Biti ću na moru oko 5 dana.
Ninjabanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 16:21   #31
Trebalo bi bit o.k. Ja znam obilaziti macu poznanice kad je ona na putu. Dva puta na dan. Maca je u pocetku tuzna, a kasnije shvati da je to ipak privremeno pa je sve u redu.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 08:40   #32
Bok! Mi smo prije nekoliko mjeseci spasili macu koja je bila zatvorenih očiju doslovno na sredini ceste. Uzeli smo je, pružili veterinarsku skrb, brinuli za nju i na kraju udomili. Super mačka, zaigrana, vesela, pas ju prihvatio, ma sve...
Prošlu srijedu popodne smo otišli na more, zamolili curinog brata da je obilazi, hrani i da se malo poigra s njom. Javio nam je da baš ne jede nešto puno, ali nismo mislili da je ozbiljno. Jučer smo došli doma i našli je uginulu u svom krevetiću s otvorenim očima i ustima. Čak nije u snu uginula, nekako mi to govori da je patila malena.. Plačem za njom ko devetogodišnja curica. Zbog stresa i tuge nije htjela jesti i stanje joj se je rapidno pokvarilo jer veli brat da je u subotu bila cool, poletna.
Da iznesem svoje mišljenje. 24 sata da. 48 sati ako baš treba. Sve duže ne. Barem ću ja tako dalje.
Oprosti micika....
Duncan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 08:47   #33
Ma nije zbog tuge, nešto joj je bilo. ili je pojela nešto ili je pala nezgodno ili je imala nešto zdravstveno što niste znali.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 09:10   #34
I to mi prošlo kroz glavu. Svejedno se osjećam krivim.
Duncan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2019., 09:23   #35
Ma nemoj, to se moglo dogoditi i da ste vi bili kod kuće. Pogotovo ako je nešto genetski, tipa srčana mana ili nešto slično.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 18:56   #36
Sibirska mačka sama doma

Koliko je preporučljivo ostavljati sibirsku mačku samu doma svaki radni dan 10 sati, a vikendom 3-5 sati? Posao se ne može napuštati, mora se od nečega živjeti, a sa mačkom nema nitko da ostane, čak ni da svrati sat vremena da se poigra. Kako se sve to odražava na nju? Čuo sam da mogu postati depresivne i osvetoljubive?
zagors is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 19:54   #37
Ja mogu iz prve ruke reći recimo za MCO, da se vidi razlika kad je u konstantnom društvu u odnosu na onda kad je bila tako sama (dok smo mi radili vs sad kad je netko doma s njom skoro non stop).

Više se mazi, više se igra, jednostavno je veselija.
Mi smo se s njom igrali i sve kad bi došli doma s posla, al očito joj to nije bilo dovoljno.

Mislim čak da je u tom slučaju najbolje nabaviti joj društvo (još jednu macu)
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.