Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 07:42   #21
Jedan od prijatelja je doveo psa sa Korčule - Eddya - ne znam koliko vam je to poznato. No pes ima lismaniozu, jako puno je izgubio na kilazi, sama kost i koza. Trebalo ga je hitno udebljati, no pas je bio anoreksican i vecinom oni nikada ne dobiju normalnu kilazu.
Ono sto znam da je njemu pomoglo je da je bio na hrani bez ugljikohidrata i bas je bila namjenjena za jetru i bubrege jer on je imao ostecenja unutarnjih organa. Svakodnevno je na terapiji i malac se je sad udebljao. Jetra i bubrezi su mu bili u koma stanju , urea je bila povišena , jako puno vremena je proveo kod veta na infuzijama. Kasnije su se i urea i kreatinin normalizirali.

Uglavnom to je jedan posebni pes, , koji je nazalost nastradao od ruke ljudi jako pa je plah i nepovjerljiv, ali kad se zadobije njegovo povjerenje, to je sreca kakve nema. Malac se jos udomljava jer treba svakodnevno primati terapiju, a i odlasci veterinaru na kontrolu su jako cesti.

Osim ovog unutarnjeg stanja, mazali smo mu kraste i rane, sto od lismanije, sto od nazuljanih kostiju

Malac je danas puno bolje, no to je bolest sa kojom se boris svaki dan, i na kraju se isplati, jer nema nista lijepse od zahvalnosti tog zivog bica.

Ovo je taj mali borac http://www.vecernji.hr/kucni-ljubimc...-zedan-1002957 koji nikada nije posustao od ljudi, a naslo se je i ljudi koji nisu posustali od njega
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 20:22   #22
Već se spominjao lijek Milteforan na temi, pa ću nadopuniti, možda nekome bude korisno. Mi smo ga nabavili iz Italije, platili smo ga oko 160 eura i pas je prema svemu sudeći izliječen Otkad je to uzeo, nismo mu davali aloprinol ni u kombinaciji s lijekom, ni nakon njega (Milteforan je pio od 15.08. do 15.09. i od tada nije na tabletama). Moram napomenuti da mu inače nismo mogli napraviti ni pauzu od alopurinola (što smo trebali), jer bi odmah pao i bolest bi napredovala naizgled, ali, evo, sad je prošlo već preko 2 mjeseca i svakim danom je sve bolje. Dlaka više ne ispada, kondicija sve bolja. Otkad je uzeo Milteforan, više nema ni problema s prostatom o kojima sam pisala, barem se do sada krv iz spolovila još nijednom nije pojavila (inače bi se obavezno pojavljivalo jednom mjesečno). Uz to, nestale su i neke pomalo agresivne epizode koje je očito imao zbog svih tegoba koje mu je lišmanioza uzrokovala. Uglavnom, efikasnog lijeka ima
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:55   #23
Vidim da je goruća tema, pa evo samo da se ubacim s komentarom koji bi preventivno nekome mogao pomoći... Frontline je izbacio novi spot on, roze je boje, da ga prepoznate, a zove se TriAct i osim protiv krpelja, djeluje i protiv papatača koji prenose lišmaniju... Navodno je dosta jak i učinkovit, posebno za pse koji žive vani ili se više kreću... Pa eto, nije na odmet se informirati...
azraiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 12:52   #24
Pozdrav
psu mi je na staru godinu dijagnosticirana lišmania, jos se ne zna u kojem stadiju točno znat će se u subotu.
imao je temperaturu 40,9°C, tresao se i nije baš mogao na zadnje noge. U zadnjih 2 mjeseca sam primjetio da mu kandže malo brže rastu, te je jednom imao bol u šapi, al veterinar je rekao kako je samo izvrnuo prst. Naknadno vidim da su to simptomi..... Pas (za sada) nije izgubio niti jedno kilo, ima 23kg, malo je deblji jer je kastriran te nema nikakve rane niti gubitak dlake.

Uglavnom dobio je sad antibiotik klavocin pola tablete svakih 12h i alopurinol pharmas 100mg 2x2,5 isto svakih 12 sati.
Počelo se jučer s tabletama,znači idući ponedjeljak ujutro bi trebao odvest psa na vađenje krvi da vidimo reagiraju li bakterije na lijekove.

Zanima me moze li se išta preventivno napravit ili da čekam ponedjeljak?
Način na koji ste nabavljali Milteforan?
I još jedno pitanje, odgode li lijekovi smrt na neko vrijeme (mjesec, godina ili 5) ili on stvarno može poživit npr 15ak g?

EDIT: http://www.homeopatija-za-zivotinje....ismanioze-lugo
ima li itko iskustva s ovime? vidim da je stara objava...
natu49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 20:44   #25
Quote:
natu49 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
psu mi je na staru godinu dijagnosticirana lišmania, jos se ne zna u kojem stadiju točno znat će se u subotu.
imao je temperaturu 40,9°C, tresao se i nije baš mogao na zadnje noge. U zadnjih 2 mjeseca sam primjetio da mu kandže malo brže rastu, te je jednom imao bol u šapi, al veterinar je rekao kako je samo izvrnuo prst. Naknadno vidim da su to simptomi..... Pas (za sada) nije izgubio niti jedno kilo, ima 23kg, malo je deblji jer je kastriran te nema nikakve rane niti gubitak dlake.

Uglavnom dobio je sad antibiotik klavocin pola tablete svakih 12h i alopurinol pharmas 100mg 2x2,5 isto svakih 12 sati.
Počelo se jučer s tabletama,znači idući ponedjeljak ujutro bi trebao odvest psa na vađenje krvi da vidimo reagiraju li bakterije na lijekove.

Zanima me moze li se išta preventivno napravit ili da čekam ponedjeljak?
Način na koji ste nabavljali Milteforan?
I još jedno pitanje, odgode li lijekovi smrt na neko vrijeme (mjesec, godina ili 5) ili on stvarno može poživit npr 15ak g?
Milteforan, koliko znam, možeš nabaviti samo vani, znači, nije dostupna online narudžba niti išta slično. Nama ga je donio poznanik iz Italije jer tamo živi i imali smo sreću da poznajemo nekog takvog. Ako ikako možeš, ja ti ga iskreno preporučujem jer je moj pas sve bolji, pomladio se za nekoliko godina (ima sada preko 9)
Alopurinol je efikasna terapija, ali može imati nuspojava, što s Milteforanom nije slučaj. Ovo ti govorim iz iskustva, mi smo našeg psa jedva spasili (doslovno), pio je čak 600 mg dnevno alopurinola, mislim da ti to dovoljno govori o stanju...I učinak nije bio ni približan učinku Milteforana. Ne želim ureći, ali uistinu vjerujem da će poživjeti dosta dugo, iako je lišmanija gadna i sve ovisi koliko je udarila na organe, jer se to stanje nikad može popraviti, s terapijom se samo može zaustaviti pogoršanje...Tako da uzmi Milteforan što prije ako možeš i striktno se drži uputstava.
vikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 14:37   #26
Hvala lijepa na odgovoru.
Lijek je u obliku kapsula, tekući ili kako?
I nabavi se u apoteci bez recepta?
natu49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:19   #27
Quote:
ARCI33 kaže: Pogledaj post
Prijavila sam se na forum da podijelim sa vama svoje iskustvo u liječenju lišmanije. Necu vas gnjavit pojedinostima uglavnom nakon otkrića da moj psic boluje od lišmanije odmah je dobio terapiju liječenje tabletama alopurionol od kojih mu se stanje pogoršalo, promjena prehrane itd. Svaki tjedan smo bili bar dva puta tjedno kod veterinara infuzije, razna snimanja dok nije došlo do toga da je moj maleni više nije mogao ni hodati, bio je užasno mršav, imao je sukrvicu u nosu. Doktor je rekao da tu više nema pomoći i da je jedino riješenje da mu da inekciju za uspavljivanje. To nisam mogla prihvatit i uzela sam stvar u svoje ruke, kupila sam kapi- tinkturu od crnog oraha, pelina, klinčića i cimeta. Počela sam mu davati kapi i već nakon desetak dana vidila sam poboljšanje. Moj maleni je ozdravio, udebljao se, nema više bradavicu poviše oka, jede normalno. 6 mjeseci je trajala moja agonija dok nisam otkrila ovaj lijek.
Pozdrav ARCI33
Vidim da ova tema dugo nije aktivna, psu mi je danas dijagnosticirana lišmanioza...čitajući o toj okrutnoj bolesti naletila sam na vaš post. Bila bih vam jako zahvalna kada bi mi rekli koliko ste kapi davali dnevno i da li ste ih miješali sa hranom ili u vodi? Mogu li se one primjenjivati zajedno sa tabletama? Nadam se brzom odgovoru
Vantonij is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 22:45   #28
Vidim da ova tema više od davno nije aktivna, ali ipak ću pokušati... Možda netko uoči moju objavu. Mojem psiću dijagnosticirana je lišmanija. Sad je već na terapiji Alupurinol 2 puta po dvije tabletice, ali čini mi se da je u jako lošem stanju. Ne znam što raditi.. Dali pokušati sa nečim drugim, dali nastaviti liječenje? Muka mi je gledati jadnu životinju da se pati. Molim vas ako itko zna neki način kako mu pomoći da mi napiše, jer se jednostavno ne mirim sa činjenicom da ću se morati rastati od svojeg ljubimca!
Flipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2020., 22:45   #29
Quote:
Flipsa kaže: Pogledaj post
Vidim da ova tema više od davno nije aktivna, ali ipak ću pokušati... Možda netko uoči moju objavu. Mojem psiću dijagnosticirana je lišmanija. Sad je već na terapiji Alupurinol 2 puta po dvije tabletice, ali čini mi se da je u jako lošem stanju. Ne znam što raditi.. Dali pokušati sa nečim drugim, dali nastaviti liječenje? Muka mi je gledati jadnu životinju da se pati. Molim vas ako itko zna neki način kako mu pomoći da mi napiše, jer se jednostavno ne mirim sa činjenicom da ću se morati rastati od svojeg ljubimca!
Koliko dugo je na terapiji? Nisi nikakve detalje napisala

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Maskeron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 22:50   #30
Na terapiji je nekih desetak dana. Kaže veterinar treba neko vrijeme da terapija pične djelovati. Sada sam mu počela davati i kapsule za podizanje imuniteta. Zadnjih dana je jako dezorjentiran. Noge mu klecaju, drhti, čini mi se da ni ne vidi dobro, slabije jede, puno pije, samo bi ležao. Sve mi se čini da je to nekako krenulo zadnje vrijeme. Strah me je da mu nije ili bolest napredovala ili dali je moguće da mu je do terapije (da mu ona dobro nije "sjela")? A sa druge strane kad ustane i odemo u šetnju, e tu je pun energije, trči da ga je teško pratiti. A po kući se jedva miče, tuče o zidove, ne zna gdje mora ići, neće da jede hranu koja mu je bila omiljena, već skroz nešto što prije nije jeo. Skroz je čudan. Sad me je strah da mu nije još što uz to? Ili jednostavno bolest to napravi.
Flipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 23:38   #31
Quote:
Flipsa kaže: Pogledaj post
Na terapiji je nekih desetak dana. Kaže veterinar treba neko vrijeme da terapija pične djelovati. Sada sam mu počela davati i kapsule za podizanje imuniteta. Zadnjih dana je jako dezorjentiran. Noge mu klecaju, drhti, čini mi se da ni ne vidi dobro, slabije jede, puno pije, samo bi ležao. Sve mi se čini da je to nekako krenulo zadnje vrijeme. Strah me je da mu nije ili bolest napredovala ili dali je moguće da mu je do terapije (da mu ona dobro nije "sjela")? A sa druge strane kad ustane i odemo u šetnju, e tu je pun energije, trči da ga je teško pratiti. A po kući se jedva miče, tuče o zidove, ne zna gdje mora ići, neće da jede hranu koja mu je bila omiljena, već skroz nešto što prije nije jeo. Skroz je čudan. Sad me je strah da mu nije još što uz to? Ili jednostavno bolest to napravi.
Kako je veterinar dijagnosticirao lišmaniju? Je li radio kakve testove ili je od oka procijenio o kojoj se bolesti radi? Ja iz iskustva kad god imam neki ozbiljniji problem sa psom odem u najmanje 2 različita veterinara.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Maskeron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2020., 07:19   #32
Pa izvadite krv "opet" (pod navodnike jer ništa ne piše, a nadam se da ste vadili prije početka terapije), treba držati pod kontrolom bubrege i ph urina. I valjda ste odredili titar protutijela za lišmaniju pa da za recimo mjesec dana ponovite i usporedite. A što se vida tiče možda ima mrenu koja nema veze s lišmanijom, ali to treba pogledati oči, ne vidi se tipkanjem.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2020., 08:28   #33
Da, vadio mu je krv i testirao ga. Naravno, bio mi je šok jer nikako to nisam očekivala. Radila sam sve da gs zaštitim i nije mi jasno kako se to moglo dogoditi. Ništa nisam znala o toj bolesti, te sam samo poslušala veterinara i krenula sa terapijom. Na žalost u sredini u kojoj živim, nemam previše izbora.
Flipsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.