Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 17:35   #1401
Pozdrav ekipa,

Čujem kako je neki momak iz Zg poginuo (ugušio se) spašavajući papagaja - jesmo li ovde svi na broju ?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:56   #1402
To je bilo tu blizu mene, u susjednom kvartu. RIP
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:37   #1403
Papige su bile jako polularne protekli tjedan.
Čovjek je jučer poginuo navodno špašavajući papigu (Novi Zagreb).
Na Gredicama u Zagrebu prošli tjedan isto požar, spasili se dijete i majka, ali poginula papiga.
Također prošli tjedan u jednom Inmagazinu reportaža o papigi u jednom zagrebačkom zoo dućanu koja priča.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:49   #1404
http://cloud.tapatalk.com/s/58d8377f...c24830fc-V.mp4

Rio progovorio prvu riječ večeras "tenkju"

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:23   #1405
Evo i pametna papiga iz jedne reportaže prošlotjednog INmagazina:
http://dnevnik.hr/showbuzz/mladi_i_n...---470713.html
Nažalost, još nije prodana, a stara je već 2,5 godine, izgleda da je ženka prema tekstu.
Tu opet "padaju u vodu" svi moji znaci raspoznavanja mužjak/ženka jer ne bih baš prepoznao da je ženka, osim da je možda nešto manja (kraća).
Zanimljivo da su sve žako papige iz dućana koje sam vidio imale uglavnom nakostriješeno perje i izgledaju debelo, dok je moj većinom nenakostriješenog perja osim u rjeđim prilikama (pred spavanje, kada se odmara).
Ova je očito i pomalo debeljuškasta (vidi se po prsima), što je valjda rezultat neaktivnog života (podrezana krila) i ishrane.
Na žalost, kada se papiga tako prodaje u dućanu i pusti da slobodno šeće i nemaju previše drugog izbora nego da joj podrežu krila.
Ne znam u kojem je to dućanu u Zagrebu, vjerovatno negdje istočno jer tamo baš ne idem u dućane.
Mogao bi biti neki zoocity jer oni imaju takav tip žakoa skroz svjetlijeg perja po cijelom tijelu nabavljene iz Španjolske, moj ima nešto tamnije perje po krilima.
Želim joj sreću i da joj se reklama isplati tj. da dobije pravog gazdu, mada bi onda vjerovatno jedno vrijeme šutjela dok se ne oslobodi i privikne na novu sredinu.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 10:53   #1406
Gotovo sam siguran da je to u City Centru East (jer tamo sam vidio žakoa van kaveza). Taj žako je zajedno s amazonkom, stalno su van kaveza, slobodni po trgovini.
Ne sjećam se sad točno jel ta trgovina ima prozore, ali kavez sigurno nije blizu prozora. Ako i ima prozora, ne znam pomiću li kavez, ali sve u svemu nekako mi se čini da tim papigama nedostaje sunčevog svjetla. Može bit da sam u krivu.
Osim toga, mislim da su te papige sretne i zadovoljne, jer su non stop s ljudima. Teško mi je reći kako će se prilagoditi novoj sredini ako ih eventualno netko nekad kupi. Bojim se da ne padnu u depresiju...
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 11:56   #1407
Ni ja ne bih pogodio spol. Po crnom trokutu u kutu očiju bih se kladio da je muško.
Nakostriješeno perje po prsima znači da je opušten. Kad bi ga nešto prepalo, stisnuo bi perje i onda bi se vidjelo da li je mršav ili debeli.
Za depresiju zbog nove sredine nema problema. Za mojeg su mi u dućanu rekli da će vjerojatno bit tužan prvih 10-ak dana no to uopće nije bio slučaj. Moj se skompao samnom i pričao već u prvih 30 minuta otkako sam ga donio doma. Zapravo je procvjetao u odnosu na kakav je bio u dućanu. Kod njih je bio anksiozan, kod mene se opustio.
Ovaj Picollo je definitivno sretan i zadovoljan.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:39   #1408
Može biti da je u to u City Centru East u Zoocityu, tamo još nisam bio (barem ne u Zoocityu).
Zoocity ima još dućane u City Centru West i u Point Centru na Vrbanima i tamo imaju žakoe iz Španjolske (kako piše) koji su takvi nekakvi svjetlijeg perja po čitavom tijelu i dosta imaju stalno opušteno perje, te su im krila na isti način podrezana kao i Picollu (odnosno Piccoli), te slobodno hodaju po gajbi. Krila su im malo neobično podrezana kao i Piccolu, a ne reže se u većini slučajeva baš tako. To dvoje je malo mlađe od dvije godine i ne pričaju baš previše osim možda pokoje riječi i ne daju se dirati.
Za ovog u City Centru West piše da je muško i krupan je, a u u Point Centru na Vrbanima kažu da je ženka i sitna je, sitnija od Piccola i zove se Lilly ali i ona izgleda debeljuškasto jer ima stalno opušteno i napuhnuto perje.
Moj meni izgleda duguljastije, elegantnije i više priljubljenog perja u većini slučajeva čak i kada je opušten ali nešto radi, ali možda mene i osječaj vara jer ovi nemaju krila pa vizualno kao figura izgledaju drugačije.
U svakom slučaju Piccolo više voli šeficu nego onu drugu curu koja prodaje , tu drugu bi malo i gricnuo.
Negdje u tekstu članka piše da ne voli muške i da neće pričati sa muškima, nije valjda zato što su mu "trenutne gazdarice" žensko.
Dobra reklama za njega i možda bude prodan zbog toga, Piccolo je najpametniji žako u Zoocityu i još jedan dokaz da ženke nisu gluplje od frajera (jer kažu da je Piccolo ženka).
He, he. mome ne bi ništa falilo da mu se podrežu malo krila pa da i on bude malo opušteniji kada je vani, ovako je sav napet i gleda što bi dirao, ali ne mogu jer sam mu obećao da neću.
Ima dobrih razloga zašto neki podrezuju krila većim papigama, onda su ko bebe, gdje ga staviš tu i je i ne može nikud raditi štetu, ali......

Za sve te u Zoocityu ja bi rekao po onom što znam da su muški, pogotovo za tu najmanju Lilly (glava, oči, crveno perje, ma baš sve), znači nemam pojma bez obzira što sam čitao na internetu, zbilja je nesigurno i potpuno pogrešno pokušati prepoznati žakoa po spolu na temelju svih tih znakova.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:26   #1409
Malo da oživim temu:
http://www.telegram.hr/zivot/ako-vam...-ove-22-slike/

Pogledati sliku 21, mali mozgić, a sposoban za toliko toga
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:53   #1410
Samo da se pohvalim, moja nimfa je skoro pa pripitomljena. Dolazi mi na prst na poziv, iznosim je iz kaveza, stavljam di hoću, još malo pa će bit comme-il-faut.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:51   #1411
@Brick_Top
Wow, imaju oni popriličnu količinu mozga za svoju malu glavu. Očekivao sam pola toga.

@Basta
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:18   #1412
Pola mozga im je za pamet, a druga polovica za tvrdoglavost.
Nisam imao nikada tvrdoglaviju papigu, niti općenito životinju.
Ne može svatko imati žakoa i nije čudno da im neki podrežu krila, nije to samo da ne pobjegnu i da ih mogu pustiti slobodno šeću dvorištem, ima tu i drugih razloga.
Ipak, on što daju, nadmašuje višestruko ono čega se moraš žrtvovati.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:03   #1413
Povodac za papagaja, šetnja van sa papagajem. Što mislite o tom, ima hrpa videa na yubitu. Jel netko probao ili ima iskustva?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Peras007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 15:06   #1414
Ja nisam jer me to ne zanima.
Ali ima hrpa toga na internetu, samo ako već kupiš kupi malo kvalitetnije a ne baš s ebaya za 2-3 USD da ptičica ne odleti.
Ja bih volio naći nekakvo odjelce za papaigu koje prekriva krila pa da ne može letjeti i mahati s njima, ali nisam uspio ništa takvog naći.
Je li tko vidio išta takvoga??
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:05   #1415
Quote:
Peras007 kaže: Pogledaj post
Povodac za papagaja, šetnja van sa papagajem. Što mislite o tom, ima hrpa videa na yubitu. Jel netko probao ili ima iskustva?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Uh, sretno ti s time.
Već smo nekoliko puta o tome bili raspravljali ovdje.
Neki uzgajivači i dugogodišnji vlasnici će reći da je to cirkusiranje s papigama, neki će reći zašto ne.

Moje mišljenje je da bih i ja to rado volio probati sa svojom papigom, međutim, mislim da ju je na povodac trebalo od malih nogu učiti. Sad kad je već koju godinu stara, ne znam. Mislim da je to nemoguća misija. Možda se varam, možda je samo potrebno uložiti tjedne i tjedne svakodnevnog rada s njom
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:47   #1416
Quote:
papagajkoko kaže: Pogledaj post
Ja bih volio naći nekakvo odjelce za papaigu koje prekriva krila pa da ne može letjeti i mahati s njima, ali nisam uspio ništa takvog naći.
Je li tko vidio išta takvoga??
Nope i nadam se da nikad neće ni postojati takvo što. Zamisli situaciju u kojoj se pas ili neka druga životinja zatrči prema tvom Kokou, a on jadan ne može ni pobjeć na najbliže drvo.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:36   #1417
Ma, meni bi ta zaštita za krila trebala za specifičnu situaciju u kojoj je ponekad moj Koko.
Radi se o tome da bi to koristio samo kada smo na moru.
Imam jedno sa svih strana zatvoreno dvorište (osim gore čisto nebo) spojeno na boravak i nitko i ništa ne može ući unutra, dakle kao za kućnu primjenu, ali da je vani, ne bi išao van dvorišta sa time i ne bi bilo za šetnju.
Ideja je da bi Koko moga trčati slobodno po boravku i dvorištu, jer na moru ne ide previše van gajbe, naravno ne bi ga stavljao na visoko da ne zvizne bez krila, samo da trči po podu ko kokoš.
Problem bi bio što bi to bilo po ljeti pa bi mu bilo vruće da ima tako nešto na sebi.
Problem bi bio i to obući na njega, vrlo vjerovatno.
Ali nema ništa takvoga, proroštao sam cijeli internet sa svim mogućim i nemogučim ključnim riječima u tražilici.
Imaju samo obični povodci, te odjelca (sa ucrtanim slikama ili upisanim nekim forama kao Jack Daniels ili Deep Purple) ali svodi se na isto kao obični povodci jer su krila slobodna.
Vjerovatno su ta odjelca najviše za šminku jer nešto piše i papiga fora izgleda, a možda i za zimu ili kišu, za razliku od običnog povodca kad je ptica potpuno gola.
Ta odjelca znaju biti i sa kapuljačom, mogu biti pamučna, vunena ili nepromočiva.
Naravno, odijelca imaju kukicu na sebi za koji se onda zakači lajna.

Ja sam dosada u Zagrebu (i čitavoj Hrvatskoj pa i u zemljama proizašlim iz bivše SFRJ kako se to lijepo kaže), a putovao sam i po svijetu, vidio samo da od pernatih životinja po gradu ljudi na lajni furaju gusku i sokola (imam tipa u kvartu koji ga ide puštati na Jarun). Gusku je furala neka ženska u mom bivšem kvartu, sam centar Zagreba, ta je bila i na televiziji, ali viđao sam je i u živo. Kako je to bilo davno, a guske nisu papagaji da žive dugo, vjerovatno je (guske) više nema, a i ženska je bila starija. Nisam nikada vidio da netko fura vani npr. guštera ili malu svinju ili nešto treće, a da nije pas ili mačka (i mačke znaju furati vani na povodcu).
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:09   #1418
Stavi mrežu za ograde kao krov u dvorište i riješen problem.
http://www.collinsonfencing.com.au/i...g-brisbane.jpg
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 12:11   #1419
He, he, nažalost arhitektura je takva da je to nemoguće, ima tu i zidova i krovova različitih visina sa strane i jedna terasa, a i bura bi odnjela ili ljuljala, osim toga na moru što manje metalnoga jer tamo sve hrđa.
Da nekako i stavim imao bi problem jer se kladim da bi se držao tamo gore na jedno 4-5 metara visine za tu žicu glavom prema dolje i ne bi htio sići kada ga zovem, sve samo da ne ide u gajbu.
On bi sigurno bio jako zadovoljan i imao bi strašan prostorni volumen za letenje, ali mi ostali ne.
Realno, najjednostavnije bi mu bilo podrezati krila, bilo bi mu bolje na moru tih mjesec dana sa podrezanim krilima jer bi stalno bio vani, ali ovdje doma ostalih 11 mjeseci ne.
A i mislim da bi se jako uvrijedio.
papagajkoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:02   #1420
Moguće. Možda bi i razvio neki psihološki problem. CAG-ovi su tu puno osjetljiviji od TAG-ova.
Zar tvoj nema neku foru na koju ga uvijek možeš namamit? Kad moj ode u kuhinju, a mi u sobi, dovoljno je da mljackam ustima i kažem "Mmmmm, finooo!" i eto ga u sobi. Kad je hrana u pitanju, ništa mu ne promakne.
discoHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.