Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 19:06   #421
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Tablete nekog kvalitetnijeg proizvodaca su bolja opcija od sira ili mlijecnih proizvoda. Inace zdrav pas u kvalitetnom dehidratu ima sve sto mu je potrebno.
Zdrava je ona, ali nas ocekuju bebe. Bebe uzimaju kalcij i treba joj neka potpora.
Uzela sam od canine kalcij. To mi je i veterinar preporucio, obzirom na "nuspojave" od jogurta i svjezeg sira.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:18   #422
Chondro tablete doziranje

Pozdrav

kupila sam psu, cca. 23 kg CANVIT Chondro Mobility tablete, dodatak prehrani za pse 230g. No uputstva su mi malo nejasna, a ne da mi se do Pet Centra.

U uputama piše:
Preporučene dnevne količine: mladi i psi u razvoju 1 tabletu na 5kg tjelesne mase, radni, stariji i psi u regeneraciji 2-3 tablete na 5kg tjelsne mase. Tabletu treba dati direktno rukom u usta ili zdrobljenu s uobičajenom hranom. Preporučene dnevne doze ne smiju se prekoračiti.

Sad ja ne znam, da li psu trebam dati 2-3 tbl na svakih 5 kila tj. 12 tbl?!, ili na cijelu kilažu 2-3 tbl. Možda sam glupa ali upute su jako nejasne.

Hvala

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.03.2017. at 13:25. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:52   #423
12 komada ako ti je pas oko 30 kg.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 17:16   #424
Da li je pas zdrav ili je u regeneraciji?

za zdravog psa od oko 23 kile ti je doza 4 i pol tablete na dan, a ako je u regeneraciji onda najmanje duplo (9kom dnevno) a najviše 13 i pol tableta dnevno.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:29   #425
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kvalitetniju želatinu onu za ljudsku upotrebu nađe se povoljno u
http://www.tvornicazdravehrane.com/d...-zelatina-1kg/
osobno koristim tu a dodajem ju i zvjerku u hranu...

Za probleme s kožom i ne samo te (imunitet, alergije na travke, protuupalno djelovanje.....) izvrsno je ulje crnog kima koje psi dobro podnose pa čak i moj gastritičar. Preporučam Kalinij blago faraona 30 ml je nekih 40 kn.

Ukoliko sumnjate na gljivice, a one se kod ljudi osim anti kandida dijetom koja je ubitačna, mogu rješavati i kapsulama origana (osobno koristim). Postoji veterinarka koja se prof bavi i aromaterapijom te spravlja takve pripravke za pse za vanjsku ali i oralnu upotrebu....


https://www.facebook.com/Aromadog-ar...2796536155677/

Usput upozorenje u vezi origana nikako ga nemojte sami (mislim na uljne pripravke) dodavati u hranu, origano mora biti kapsuliran i pravilno doziran s obzirom na kilažu psa.

Što se tiče kuhanja ili ne osobno sam trenutno zbog salmonele barf koji sama radim odlučila prokuhati nekih maksimum 3 do 5 min. Nakon što usitnim sameljeme povrće (celer stabljiku i list, batat, karfiol, jabuku, mrkvu, tikvicu, bundevu) prokuham ga uz dodatak mrvicu soli i kokosova ulja 5 min još par minuta dodam barf u to povrće. To je stvarno sve skupa 15 min vremena zajedno sa pripremom povrća.

Merlina puno hvala na linkovima.
Ovu želatinu trošimo i ja i pas. Smješam joj i nekad briketiće kad dođu na red i pojedeih bolje nego kad su sami bez ičega ( u biti same niti neće). Natopim u toplu vodu prije jela i mješanja sa drugom hranom.

Jedino im je kurirska dostava takva da čovjek treba uzeti cijeli tjedan da ih čeka. Bar ovdje kod mene.
Moram ih idući put kontaktirati i pitati mogu li poštom slati da se ne komplicira.

Kontaktirat ću i ovu veterinarku kad mi dođe vrijeme kupovine šampona pa ćemo krenuti sa tim. Oralno ne smijem ništa davati psu zbog preboljene upale gušterače, pa mi se isti pakao ne prolazi.
Čak ni kokosovo ulje, možda u 10 dana mrvu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.04.2017. at 11:26. Reason: Umetnut kvotani post na koji se odgovara (zbog preseljenja s druge teme postovi se razišli :))
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:30   #426
@petra, što se tiče Tvornice zdrave hrane, evo ti link s Kozmetike u kojem forumaši pišu o svojim iskustvima s tom online firmom. Uglavnom pozitivna, kao i moja, a naručivala sam nekoliko puta od njih. Koliko znam, robu šalju po cijeloj Hrvatskoj.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:18   #427
Ma ništa posebno u vezi dostave. Ja osobno nisam zadovoljna kurirskom dostavom, jer morate biti nezaposleni ili penzić da ih dočekate. I to je to.

Više neću tu vrstu dostave, čekanja kad im naleti više paketa da dostave u prečniku od xx kilometara. I da mi kažu na sat vremena prije da će naletiti do mene. Treba zaraditi da se plati paket.
Volim žuti papir u sandučetu pa da ja nađem vremena ga dići a ne da moram dati otkaz.
A neki od nas rade u udarničkim firmama gdje ne smiješ reći da ti je dijete bolesno i mora na hitni trak.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 17:01   #428
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kvalitetniju želatinu onu za ljudsku upotrebu nađe se povoljno u
http://www.tvornicazdravehrane.com/d...-zelatina-1kg/
osobno koristim tu a dodajem ju i zvjerku u hranu...
U vezi s ovom želatinom, kakvo je doziranje? Ja sam neki dan prvi put u životu skuhala psima bone broth - nije komplicirano, ali kuhanje traje danima ako nemaš onaj posebni lonac za sporo kuhanje, što ja nemam. Nakon tri dana kuhanja dobila sam količinu za tri tjedna,* dakako za moje beštije 35 plus kila. Pa razmišljam o jednostavnijim rješenjima.

-----------
* Dobro, za četiri jer smo jednu kanticu odnijeli frendu i frendici koji isto imaju problema sa zglobovima, probavom i svime od čega stariji psi mogu patiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:26   #429
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Kvalitetniju želatinu onu za ljudsku upotrebu nađe se povoljno u
http://www.tvornicazdravehrane.com/d...-zelatina-1kg/
osobno koristim tu a dodajem ju i zvjerku u hranu...

Za probleme s kožom i ne samo te (imunitet, alergije na travke, protuupalno djelovanje.....) izvrsno je ulje crnog kima koje psi dobro podnose pa čak i moj gastritičar. Preporučam Kalinij blago faraona 30 ml je nekih 40 kn.
Taman se spremam naručivati spirulinu, pa ću usput i ovo.
Prije sam joj davala želatinu iz Moje nature, no ovdje je (sve) dosta povoljnije.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 20:57   #430
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
U vezi s ovom želatinom, kakvo je doziranje? Ja sam neki dan prvi put u životu skuhala psima bone broth - nije komplicirano, ali kuhanje traje danima ako nemaš onaj posebni lonac za sporo kuhanje, što ja nemam. Nakon tri dana kuhanja dobila sam količinu za tri tjedna,* dakako za moje beštije 35 plus kila. Pa razmišljam o jednostavnijim rješenjima.

-----------
* Dobro, za četiri jer smo jednu kanticu odnijeli frendu i frendici koji isto imaju problema sa zglobovima, probavom i svime od čega stariji psi mogu patiti.
Ja sma pila želatinu, jedna čajna žlica dnevno i bome mi je pomoglo. Počela sam i davati miciju kad sam vidila da mi pomaže, njemu sam raspoređivala u mokru klopu u svaki obrok. Recimo da je dobivao malo više od pola žličice dnevno.

Mogu ti reći da mi ej micko bio nakon toga puno aktivniji i penjao se na površine na koje se godinama nije penjao. Tak da za želatinu i iz osobnog iskustva i iz micijevog iskustva imam same riječi hvale.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:41   #431
Čačkam čime se vuk liječio pa naleti na ovo. treba uzeti sve sa rezervom.
Prodaja pripravaka je na ovoj stranici. http://www.vettherm.de/epages/616162.../BARF_Kraeuter

BARF Concept - herbs, oils, specials

Obična kopriva - Cleans the organism and eliminates waste materials

Ljubičica - Best to help itchy skin! Prevents healthy skin and beautiful fur!

Đumbir - Heats and activates the locomotor system. Best for elderly dogs!

Artičoke - Traditional help for liver and gall bladder! Helps with high blood lipids!

Maslačak - Supports liver and kidneys. Natural food of wolves

Anis -Soothing effect on gastro-intestinal tract. Helps with flatulences.

List kupine - Natural food of wolves!

Bobice aronije - Tasty and healthy: contains folic acid, vitamin k and vitamin c.

Uskolisni trputac - Supports defense system. Rich in natural silicea helping skin and fur!


Ehinacea - Supports your dog´s immune system

Koromač -Soothes gastrointestinal tract. Helps with flatulences

Ginko - Positive effects on mind and vitality. Perfect for elderly dogs

Divlji šipak očišćen - High in vitamin C

Borovnice - Protects cells against free radical damage

List ribizle ( ne plod) - Balanced metabolism. Helps with diarrhoe!

Kim sjeme - Stimulates digestion. Benefits gastrointestinal tract.

Bučino sjeme - Traditional help with prostate and irritable bladder issues

Melisa - Melissa - herbs for hears! Balances body and soul!

Peperminta -Soothing effect on stomach. Stops bad breath!


passion flower Harmonising body and mind!

Kadulja Supports stomach and lungs. Supports the immune system! (dugo kuhati)

Stolisnik Supports gastroinestinal tract. Appetising!

Timjan Supports the immune system. Helps getting rid of colds!

Glog Supportive effect on cardiovascular system!
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:09   #432
Mozda neki vuk koji je putovao svijetom jer dosta tih biljaka nije porijeklom iz Europe, a drago mi je vidjeti da su vukovi toliko drustveno svjesni da su lijecili i prdez -njihovi danasnji nasljednici uglavom samo ispuste.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:31   #433
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Mozda neki vuk koji je putovao svijetom jer dosta tih biljaka nije porijeklom iz Europe, a drago mi je vidjeti da su vukovi toliko drustveno svjesni da su lijecili i prdez -njihovi danasnji nasljednici uglavom samo ispuste.
Nije bio cilj vuk nego biljke koje se mogu dati, a imamo oko uz sebe. Nije bitan vuk nego ako imate nekakve informacije o tim biljkama. Tema je vitamini..čajevi...dodaci.
Nemorate sve uzeti za ozbiljno. Di je nestao humor ljudi moji
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:38   #434
Previdjela si drugi vjetroviti dio?

Dumbir je definitivno dobar i odlican posto ga i sam konzumiram, ali nekad ovisno o prethodnom jelu i meni napravi nered u probavi.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:49   #435
Humor je definitivno u očišćenom divljem šipku. Priznajem da i ne znam za drugi, ali dobro - ne moram ni ja sve znati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:48   #436
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Humor je definitivno u očišćenom divljem šipku. Priznajem da i ne znam za drugi, ali dobro - ne moram ni ja sve znati.
Pa si probala marmeladu od neočišćenog šipka. Kad one dlakice ostanu. Nisam ja, ali neki jesu kad su prvi put marmeladu pravili
Ima li su bodljikavi jezik.

Zanimala me aronija, da ipak ne bi naškodila psu. Tako sam naletila na te čajeve.
Moj pas ne voli koprivu u jelu (kuhanu naravno).
Sa liste bi se usudila dati borovnicu, aroniju i maslačak. Bitno mi je što nije otrovno za psa, neke od biljaka imam u dvorištu.
Imali smo cirkus kad je list hoste žvakala krišom, tako da sam dosta biljaka likvidirala.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:59   #437
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Pa si probala marmeladu od neočišćenog šipka. Kad one dlakice ostanu. Nisam ja, ali neki jesu kad su prvi put marmeladu pravili
Ima li su bodljikavi jezik.
U vučjem kontekstu, teško da je itko čistio šipak od dlačica, a pogotovo pravio marmeladu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:59   #438
Joj Didi ne znam kako se pravi marmelada od šipka? Pasira, kakva marmelada

Ajd napiši na što misliš. Kakav vuk marmelad šipak dlake

Ovo bi bilo to [IMG][/IMG]
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 07:04   #439
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Joj Didi ne znam kako se pravi marmelada od šipka? Pasira, kakva marmelada

Ajd napiši na što misliš. Kakav vuk marmelad šipak dlake
Mislim na tvoj post. U kojem kažeš: "Čačkam čime se vuk liječio pa naleti na ovo." Na popisu se nalazi i očišćeni šipak. Marmeladu i dlačice sama si dodala poslije.

Mislim, gle, svi mi znamo da mnoge biljke oko nas imaju ljekovita svojstva, ali to je daleko od tvrdnje da psi točno znaju što je dobro za njih (kao i njihovi "preci" vukovi, još jedan mit), baš kao i tvrdnja da pas jede, da oprostiš, govno zato što mu "nešto fali".

Mnogo je toga vezano uz ponašanje, a mi mitologiziramo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:09   #440
Pa ništa ti daj tablete :klap:
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.