Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 12:45   #41
Staffovi su pre jebeni peseki pitovi isto ,no vlasnici moraju biti jako odgovorne osobe i imati puno vremena ,zivaca i strpljenja za svoje pse ,ja imam staforda mladog 1.2mjeseca i sve same pohvale ,no prije nabave takvog psa morate znati da njemu nikada dosta igre i zezancije ,ima energije za punih 24sata.
TanQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:54   #42
Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
Staffovi su pre jebeni peseki pitovi isto ,no vlasnici moraju biti jako odgovorne osobe i imati puno vremena ,zivaca i strpljenja za svoje pse ,ja imam staforda mladog 1.2mjeseca i sve same pohvale ,no prije nabave takvog psa morate znati da njemu nikada dosta igre i zezancije ,ima energije za punih 24sata.
imala sam i staforda,al su nam ga ukrali,prekrasan je bio,toliko o tome da su opasni,kad su ga mogli maznut
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:30   #43
Mom pitu je trenutno glavna aktualna fora maznit mi papucu sa noge i zgibat....inace igre mu nikada dosta. Za pita treba dosta vremena i strpljenja. Jedna pogreska i odgoju moze biti kobna.... Inace, ne preporucujem pita ako vam je to prvi pas.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 18:14   #44
moja susida ima pit bulla....cura je živila u italiji i jedan dan je kraj kante za smeće našla štene...nije ima jednu nogu i uho mu je bilo odgriženo...a njegova vlastita mama ga je napadala zbog te noge...ona ga je uzela i odvela veterinaru koji mu je sredija nogu (sad se ni ne vidi da je nije ima) i uho mu je skrpa tako da pas izgleda ka da mu nikad ništa nije bilo...
veterinar je toj curi također reka da bi pas moga bit agresivan zbog traume koju je doživija ali danas on ide bez uzice i najveća je maza koju znan...moja kujica je agresivnija od njega...kad ga pasi napadaju on se povuče bilo muško bilo žensko....ali ja mislin da taj pas ne bi bia tako dobar da mu ta cura nije pružila toliko ljubavi...ona toliko voli tu životinju da ja kad-kad nemogu virovat..mislin iman i ja pasa ali to šta ona radi za tog svog pasa ja ostanen bez texta...dakle pit bull nemora bit opasan pas....sve ovisi o ljubavi vlasnika i odgoju
__________________
CECO VOLIN TE
nikad_necu_narast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:00   #45
ja imam staforda i jako je dobro odgojen kupirali smo mu usi.inace ja zivim u splitu i svaki dan dobije dugu setnju na marjan i jos dvije po 20 min.ja mislim da mu je to dovoljno jer je kod kuce jako miran.ostaje doma samo od 8-12 ili popodne od 14-16.
slayer666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 14:52   #46
staford

Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
Staffovi su pre jebeni peseki pitovi isto ,no vlasnici moraju biti jako odgovorne osobe i imati puno vremena ,zivaca i strpljenja za svoje pse ,ja imam staforda mladog 1.2mjeseca i sve same pohvale ,no prije nabave takvog psa morate znati da njemu nikada dosta igre i zezancije ,ima energije za punih 24sata.
tocno ja sam svoga kupia na lito i bio sam s njim 8 sati na dan svugdi sam ga vodia na sve sam ga privika sad ima 2.5 god i i pun je snage trci skoro svaki dan sa mnom na marjan(split)po 2 sata znaci pretrci oko 7km svaki dan mozda i vise ali sta cete ako ocete takvu pasminu morate biti spremni na svaki dan i odgoj i trcanje je ali vjerujte trud se isplati jeli cete dobiti prekrasnu snaznog dobrocudnog i poslusnog psa.ali jebiga ko ce danas nac toliko vrimena zato je mozda prednost sto jos idem u skolu jer imam dovoljno vrimena.pozdrav vlasnicima staforda i ljudima iz splita
slayer666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 02:24   #47
ja imam pit bulla star je 8 mjeseci i to je naš bebač
živi sa svoja dva pajdaša rota i od kada je on došao to je
ekipa za deset.

žalosno je što je stvorena tako negativna slika
naspram p.bullova jer u biti vlasnici su ti koji
od njih naprave pse koji su doslovno opasni po okolinu.

moji decki nikad ne nose brnjicu kad smo u šetnji,
no ne šetam ih sve tri zajedno jer ne želim bez veze
plašiti ljude koji nisu navikli da ti psi mogu biti jako dobri.
dok me neki prolaznik vidi s Bondom (rotovi jos prolaze nekako)
odlaze na drugu stranu ulice

slike na internetu koje možete vidjeti o pit bullovima
su stravične, slike borbi, izgriženih i mrtvih pasa
i tko ih god vidi mislit ce: gle kakva čudovišta.
meni se na to stegne srce jer ti psi nisu krivi
što imaju luđake vlasnike, a to malo tko uzme u obzir
i za sve su uvijek krivi psi.

moj Bond je umiljatiji od susjedovog goldena,
na svoje oči sam se vidjela kako je taj golden
kad je pobjegao iz dvorišta,
stjerao u kut neku curicu što se vraćala iz škole.
njemu ne zamjeram to ponašanje već njegovom vlasniku
jer ga je "dresirao" šibom.

svaka vrsta psa može biti opasna, ako su u krivim rukama
(čitaj s krivim ljudima!)
pa tako i taj golden, koji, da ga ne hrane vec bi
zbrisao nekud od svog vlasnika.

svoje dečke nikad nisam vodila na dresure,
sve što su naučili to je od mene i mog supruga.
s mojom kćerkom (3.g) su ko anđeli,
to je njihova štićenica
katarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:41   #48
Mješanac labradora i pit bulla

Ekipa, da vas pitam nešto.
U dilemi sam jer želim udomiti psa, imam sve uslove, dvorište i vrijeme, strpljenja možda malo manje, da odmah priznam
ali baš zato i želim udomiti psa da ga odgajam, prije svega kao člana porodice i prijatelja. Imam priliku dobiti mješanca labradora i pit bulla, šta mislite o toj kombinaciji?
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:48   #49
Quote:
Shockwave kaže: Pogledaj post
U nacelu sam protivnik pit bullova. Medjutim, prije dva mjeseca susjeda je kupila malo stene stafordskog pit bulla. Iznenadio sam se kako je to bice umiljato i mirno. Ali da prica ne bude savrsena prosli tjedan smo kod veterinara saznali da je lik od kojeg su kupili tog psa pario brata i sestru i tako se on rodio. Posljedica je da su i psica i bracu uspavali
Da se ne hvatam uopće stafordskog pit bulla i što bi to bilo , pitala bih Shockwave zašto su uspavani ( ako je istina) štenci iz legla brata i sestre, ono, koji je točno razlog?
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 01:06   #50
Pit bull mi je bio sinonim za najkrvoločnije stvorenje dok se nisam zatekla
u Kopenhagenu, u Chrisitaniji. Nekoliko se tisuća hippy-a i isto toliko pit bullova bez brnjice ili barem lajne klatare ulicama. Ukočila sam se. Pa,
oni nemaju niti jednu drugu vrstu psa! Sjediš u bircu na kavi a "psić" ti
skoči na stol i legne. Miroljubivi su kao i njihovi vlasnici. Valjda je caka u
vlasnicima. Nemam pojma, ali vidjela sam sasvim drugo lice pasa o kojima
u novinama čitam samo o tome gdje su koga ugrizli.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:22   #51
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
Valjda je caka u
vlasnicima.
Slažem se.

Dovoljno je utipkati nešto tipa "pitbull terrier" ili "american staffordshire terrier" u youtube - većina videa imaju za pozadinu neki odvratni gangsta - rap ili neku tešku metalčinu (koju inače volim, al jasno je da to nije bitno u ovoj priči).

Jednom riječju, ljudi nerjetko kupuju te pse jer su nabrijani, isfrustrirani, ili jer žele nadogradit svoj glupi imidž s tim psom. Nebuloza.
J.L. Torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:24   #52
Quote:
Biberka kaže: Pogledaj post
Ekipa, da vas pitam nešto.
U dilemi sam jer želim udomiti psa, imam sve uslove, dvorište i vrijeme, strpljenja možda malo manje, da odmah priznam
ali baš zato i želim udomiti psa da ga odgajam, prije svega kao člana porodice i prijatelja. Imam priliku dobiti mješanca labradora i pit bulla, šta mislite o toj kombinaciji?
sigurna da je pitt bull? bio je oglas sa mješancima labradora i stafoda
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 02:05   #53
Quote:
Jimmy23 kaže: Pogledaj post
sigurna da je pitt bull? bio je oglas sa mješancima labradora i stafoda
ma oglas je sa drugog sajta, ali nebitno...zvala sam i vec su ga nekom dali....
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 00:01   #54
Quote:
zokiriwi kaže: Pogledaj post
prije svega pozdrav.. malo citam ovo na forumu i vidim da neki pricaju gluposti..! moram vam reci da sam odrastao uz pasminu PIT BULL, i ne moze mi nitko govoriti kakav je taj pas..! slazem se da svatko ima pravo glasa, ali me smeta kad netko pljuje tu plemenitu pasminu... vecina nije nikad imala takvu vrstu psa, i onda govori nesto njima a nema pojma! jer naravno vijeruje novinarima, koji se razumiju u te pse, kao sto se ja razumijem u voznju BOEINGA 747 PROHODAO SAM UZ TE PSE I VIJERUJTE MI ZNAM STA VAM GOVORIM! veliki broj mojih bivsih pasa se koristi u americi, kao terapeutski psi, kao psi tragaci i nekih americkih specijalnih jedinica poput S.W.A.T.A E.T.F-A I JOS NEKIH JEDINICA.. ti psi su dobili priznanja i diplome, za sve svoje zasluge. pocevsi od traganja za drogom, kujica koja sada ima 4i pol godine do sada je pronasla cca nekih 5 tona kokaina, i raznih opijata.. nemojte kriviti tu pasminu kad se dogodi nesto za to je kriv vlasnik a ne pas..! jer najlakse je reci Neznam sta mu je bilo, bio je dobar do sada.. shvatite da ljudi ne zele priznati svoju krivicu, tako da sve svaljuju na neduzne pse...! covijek je kriv za svo nasilje u svijetu isto tako za dogadjaje vezane za pse! nemojte psa suditi po izgledu vec po njegovom karakteru... jer nije pit - bull kriv sto ga je covijek stvorio za borbe... vijerujte mi da je ta pasmina stvorena za covijeka, jer da ste vidjeli bar 1 posto onoga sto sam ja dozivjeo sa svojim psima, znali biste o cemu pricam... stoga ljudi nemojte vijerovati svemu sto novine pisu, jer oni pisu svasta za svoj honorar..! a vecinu toga cak ni oni sami ne zele prizati! jer mi smo takav narod.. radje cemo svaliti na drugoga da bi svoju guzicu izvukli
Şvaka čast na svemu što si rekao,ja takođe nemam sa svojim nikakvih problema!!!Poslušan je,dobar!!!!!Jako ga volim...
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:40   #55
aaa cura s pitom
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 18:45   #56
Pitbull

Pozdrav!Ovako nemam baš iskustva sa psima tako da vas molim za pomoć.Odlučio sam da bi nabavio pitbulla(jednostavno mi je neodoljiv),e sada ono što mene zanima je koliko košta,dali ga je teško odgajat da ne bude agresivan,dali bi ga mogao imati(jer živim u stanu)ma da mislim da to nije problem jer moj prijatelj ima manji stan of moga a opet iam pitbulla,i dali je istina(tako sam čuo) da ga treba uspavati nakon 7 god jer postaje agresivan???Kao što sam rekao nemam baš iskustva u vezi pasa pa mi je svaki savjet i prijedlog dobrodošao!
Brco_ri is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.11.2008., 09:57   #57
Imam dva pit bulla vec 8 godina i apsolutno je neistinito da se moraju uspavati nakon 7 godina.Nije ga tesko odgojiti,ali kad su maleni treba se pravilno postaviti jer su tvrdglovi pa je u pocetku vrlo vazno da ga naucis sto smije,a sto ne smije.
Mozes ga bez problema drzati u stanu jer prakticno nemaju mirisa i vrlo se malo linjaju.Pit bull trazi fizicku aktivnost jer je pun snage koju negdje mora potrositi.Dakle puno igre,trcanja i bit ce ti savrsen prijatelj.
Cijene su raznolike,ali preporucujem kupnju od pouzdanog uzgajivaca.
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 11:03   #58
Quote:
Brco_ri kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Ovako nemam baš iskustva sa psima tako da vas molim za pomoć.Odlučio sam da bi nabavio pitbulla(jednostavno mi je neodoljiv),e sada ono što mene zanima je koliko košta,dali ga je teško odgajat da ne bude agresivan,dali bi ga mogao imati(jer živim u stanu)ma da mislim da to nije problem jer moj prijatelj ima manji stan of moga a opet iam pitbulla,i dali je istina(tako sam čuo) da ga treba uspavati nakon 7 god jer postaje agresivan???Kao što sam rekao nemam baš iskustva u vezi pasa pa mi je svaki savjet i prijedlog dobrodošao!
EVo jedan mi upravo lezi pod nogama i cvili mi jer mora van pa ci ovo skratiti.... U stanu je samnom od prvoga dana....nikada se nije pokakao u stanu, a popiskio se prvi puta kada sam ga doveo i drugi dan ujutro...i to je to. Jedini problemi koje radi u stanu su ti da kada dodes kuci ti odmah donese svoju dekicu i onda divlja sa njom okolo. Imao sam NJO, Belgijskog ovcara, Skotskoga ovcara i nijedan pas mi nije tako dobar kao ova mazica koju imam tri godine. Unatoc svim njegovim vrlinama, ne preporucam ti da ga uzimas ako ti je to prvi pas. Od malena ga moras nauciti da si ti "gazda", a to je tesko...jer ne smijes ga tuci i maltretirat (kao niti jednoga psa uostalom), a moras mu pokazati da si ti "glavni" i da te mora slusat. Niti jedan pas mi nije bio tako vjeran i privrzen kao ovaj.....mozda cak malo i previse voli ljude, jer kada vidi da ga netko na ulici od ljudi samo pogleda odmah grebe i isao bi se igrat.
Inace, ne stavljam mu brnjicu ali je nosim sa sobom kada ga vodim van i uvijek je na povodcu.....i ne volim kada ljudi u centru Zg pustaju pse da trce po Zrinjevcu, smatram to jako neodgovornim....ili pogotovo oni koji ne kupe iza svojih pasa. Par puta sam dozivio da sam drzao svoga psa na povodcu dok ga drugi napada i grize.......no sve ima svoje granice pa nakon par neuspjesnih razgovora sa vlasnikom psa i ja sam svojega pustio dok ga je ovaj napao...najzalosnije je to sto se ni onda taj lik nije opametio.
Pitovi uistinu ne vole nista sto hoda na cetiri noge...to je tako i tu se ne moze nista. Moras se pomirit da to nije neki drustveni pas koji ce ti trckarat na livadi sa drugim psima...hoce, trcati ce ali samo ako su drugi psi stenci ili kuje. Sa odraslim muskim psima ga nemoj ni pomisljati ostaviti..... Moj npr. ne reagira na male pse ili na one stare i bolesne (ima jedan u kvartu koji je toliko star da jedva hoda i ovaj moj ga nikada ni ne pogleda), ali mrzi velike muske pse......to je tako.
Ovo o uspavljivanju je najveca glupost koju sam ikada cuo....i uopce se nemoj obazirati na takve gluposti, jer ljudi uvijek nesto izmisle.
Koja je cijena!? E sada...to ti je jako tesko reci. Ako uzimas ovako od nekoga tko ima pse samo za sebe prosjek ti je oko 2000-2500 kn...tako nekako.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:18   #59
pozdrav svima mi smo u azilu do nedavno imali kujicu američkog crno-bijelog pitbulla bila je dugo na azilu korištena je bila za borbe kod bivšeg vlasnikano hoću reći da sam na spomen imena pittbul ostala skamenjena no desilo se nešto neočekivano kujica je toliko bila mazna i umiljata, nakon toliko rada sa psima koji su napušteni moram reći da mi je za nju bilo najteže tražiti dom predivan karakter da nemam svoje pse uzela bi je istog trena, ima je poseban odnos sa ljudima jako se oslanja na ljude pogotovo kod veta,i čekaonica se ispraznila kad sam ušla s njom u veterinarsku no kad su vidjeli koliko je mazna ostali su šokirani da je to pittbul ,mi smo se znale zezati da je to ustvari mačka a ne pas, dakle ljudi imaju predrasude dok se ne uvjere u suprotno ja se jesam i drago mi je zbog toga
__________________
Teško je ostati čovjek, među svim tim neljudima...no to je izazov!
doggydoggy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 12:37   #60
Ja još nisam upoznala pita koji nije super s ljudima čiji god bio, a uz socijalizaciju, kao i svaki drugi pas, dapače, iznimno su inteligentni, živahni i željni rada s ljudima , odlični psi prema kojima se rade velike velike nepravde
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.