Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2016., 12:24   #1941
Punooooo punooo hvala!
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:17   #1942
Pozdrav ekipa, novi sam u temi.

Imam par pitanja, te bih volio ako mi može tko pomoći. Već neko vrijeme skupljam novce te bih htio početi se baviti akvaristikom, imam trenutno na raspolaganju 3200kn, imao sam prije mali akvariji i tri ribice, iskreno i više se ne sječam koje davno je to bilo, zbog nedostatka vremena morao sam prodati. Sad bih htio nešto malo veće i ajmo reći ozbiljnije, dali mi možete preporučiti neki priručnik za početak ili forum koji se baš bavim tim temama. Jer mi treba pomoć za početak da znam koji akvarij uzeti, nešto više info o ribicama, o biljkama za akvariji i sve stvari da proučim.

Bio bi Vam jako zahvalan na pomoći.
pcgamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 01:10   #1943
Quote:
pcgamer kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, novi sam u temi.

Imam par pitanja, te bih volio ako mi može tko pomoći. Već neko vrijeme skupljam novce te bih htio početi se baviti akvaristikom, imam trenutno na raspolaganju 3200kn, imao sam prije mali akvariji i tri ribice, iskreno i više se ne sječam koje davno je to bilo, zbog nedostatka vremena morao sam prodati. Sad bih htio nešto malo veće i ajmo reći ozbiljnije, dali mi možete preporučiti neki priručnik za početak ili forum koji se baš bavim tim temama. Jer mi treba pomoć za početak da znam koji akvarij uzeti, nešto više info o ribicama, o biljkama za akvariji i sve stvari da proučim.

Bio bi Vam jako zahvalan na pomoći.
Ja ti, nažalost, ne znam pomoći jer sve oko akvarija radi muž, ali mogu ti pokloniti dosta malih black mollyija ako ih slučajno želiš i ako si negdje oko ZG.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 01:29   #1944
Da skratimo....
Facebook grupa "Akvaristika Hrvatska".
Ekipa strucnih ljudi i brza reakcija za bilo kakvu vrstu pomoci. Cak i ako se radi o ispijanju pive...

Poslano uz dopustenje moje zene
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 09:11   #1945
Ako želiš dodatnu informaciju svakako si pogledaj stranice akvaij.net-a.
Imaš i njihov odličan priručnik za početnike https://issuu.com/akvarij.net/docs/a...789471/1919686
Što se tiče FB ona je puno življa nego sam forum koji je pao u laganu stagnaciju ali su tekstovi na akvarij.net stranicama puno kvalitetniji od samih rasprava na FB, gdje trebaš malo duže pratiti tko je pravi akvarista a tko samo pametuje. U svakom slučaju preporučam akvarij.net stranice za literaturu ali i mali oglasnike za opremu. Sretno.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 08:46   #1946
Vecina nas ne FB grupi je i na Akvarij.net-u.
Jedino kaj na FB ima puno vise zajebancije. Pogotovo ako ne postavis konkretno pitanje...

Poslano uz dopustenje moje zene
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 01:16   #1947
Question Prepoznavanje ribica

Pozdrav,
molio bi nekog tko se razumije u akvarije da mi odg. na ovih par pitanja

http://i65.tinypic.com/2501bo1.jpg
Koja je ovo vrsta ,ako je platy, koji je spol?

http://i64.tinypic.com/23shfev.jpg
Jeli ova gupica trudna?

Hvala svima na odgovorima!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.09.2017. at 19:48. Reason: prevelike fotografije - pogledati pravila
Bundy97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:46   #1948
Prva slika mi izgleda ko švert. Mozda grijesim.
Druga... izgleda mi nekako tanko.
Odi na fejs u grupu "Akvaristika Hrvatska". Tamo su kompetentniji ljudi koji znaju vise.

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 15:58   #1949
Sto se tice guppy, vjerojatno je trudna, uglavnom sve su trudne, neke duze neke manje. Ali neces jos imati male, kad bude spremna izbacivat male imat ce ogroman trbuh, i od tad bi trebala ubrzo izbaciti male.. Koje ve ti vjerojatno pojesti druge ribe ili ona sama ako ju ne odvojis u mrijestiliste ili ako nemas akvarij s gustim biljem. Ja imam cca 70guppya, tzv gupparij... Ribice ne odvajam kad se mrijeste i imam srednje gusto bilje. Uvijek imam malih i bas ih je lijepo pratiti, a dosta ih i ostale ribice pojedu, tako da se ne prrnapicuje akvarij...

Poslano sa mog S30 koristeći Tapatalk
mata2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:38   #1950
Ljudi, treba mi pomoć!

Ne razumijem se u ribice. Dobila sam betta borca, sutra mu idem po neki akvarij od 10-15L.
Trenutno nisam u mogućnosti za išta veće, a po svemu šta sam pročitala to će bit ok za bettu. Naravno, bit će jedina ribica.

Najviše me zanima kako da održavam vodu u akvariju.
1. Svako koliko dana trebam mijenjati vodu?
2. Koliko vode da promijenim, dio ili sve?
3. Trebam li dodavati ikakve preparate u vodu, ako da - koje?
4. Treba li ta voda odstajati ili mogu odmah ubaciti ribicu?

Rečeno mi je da trenutno ne treba grijač jer je ljeto, pa to može pričekati koji mjesec dok se snađem sa svim ostalim stvarima.

Treba li filter za tako mali akvarij? Čitala sam da bette ne vole strujanje vode.
Osim akvarija, grijača i filtera, mrežicu i hranu već imam, je li to sve što mi treba?

S obzirom da sutra idem po akvarij, najbitnije mi je to za održavanje vode da ne šokiram ribicu,
pa ako netko zna da mi što prije objasni, hvala
MignonFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 10:09   #1951
Quote:
MignonFleur kaže: Pogledaj post
Ljudi, treba mi pomoć!



Ne razumijem se u ribice. Dobila sam betta borca, sutra mu idem po neki akvarij od 10-15L.

Trenutno nisam u mogućnosti za išta veće, a po svemu šta sam pročitala to će bit ok za bettu. Naravno, bit će jedina ribica.



Najviše me zanima kako da održavam vodu u akvariju.

1. Svako koliko dana trebam mijenjati vodu?

U tako malom akvariju jednom tjedno.

Quote:
2. Koliko vode da promijenim, dio ili sve?

Trecinu.


Quote:
3. Trebam li dodavati ikakve preparate u vodu, ako da - koje?
Ne.


Quote:
4. Treba li ta voda odstajati ili mogu odmah ubaciti ribicu?
Naravno, prouci sto je cikliranje - sve fino posloziti i ostaviti da radi desetak dana na prazno.


Quote:
Rečeno mi je da trenutno ne treba grijač jer je ljeto, pa to može pričekati koji mjesec dok se snađem sa svim ostalim stvarima.

Noci su vec prilicno hladne.

Quote:
Treba li filter za tako mali akvarij? Čitala sam da bette ne vole strujanje vode.
U tako malom akvariju je tek potrebna dobra filtracija. Bette jesu robusne ali do odredene granice i losi uvjeti nece dobro djelovati po nju.



Quote:
Osim akvarija, grijača i filtera, mrežicu i hranu već imam, je li to sve što mi treba?
Rasvjeta, podloga i pokoja biljka.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 13:20   #1952
Porrudi se da ne stavis umjetno bilje u akvarij s betom. Pogubno djeluje na njegove peraje.

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:45   #1953
Prodajem akvarij

Prodajem akvarij zapremnine 20 l; 45 cm dužine, 23 cm širine i 29 cm visine, s ručno izrađenim plastičnim poklopcem, vrlo jednostavan za održavanje.
U njemu su nastanjene mahovine i pužići.
Od opreme posjedujem ispravan filter i grijač, te kabel s prekidačem i LED rasvjetom koja se može zalijepiti s unutarnje strane poklopca i koju samo treba zamijeniti novom.
Također možete dobiti i višak šljunka i ostalu opremu koju imam (tekućinu za čišćenje vode, hranu za ribe sa štapićem za nanošenje, tablete za hranjenje bilja, hvataljka za ribice i sl.).

Cijena 300 kn, lokacija Zagreb.

http://i65.tinypic.com/2gvu2bt.jpg

http://i68.tinypic.com/mlko5k.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.09.2017. at 19:47. Reason: prevelike fotografije - pogledati rpavila
akvarijpocetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:57   #1954
Pozdrav. Imam nekoliko pitanja pa bi bilo super da mi neka draga duša odgovori..
Imam akvarij 30 litara i 3 mlade ribice.. Dvije zlatne i čistaća.
E sad...
1. Hranjenje.. Imam hranu za zlatne i hranu za čistaća i rečeno mi je da istina, zlatne mogu pojesti hranu za čistaća. I to se i događa. Ne mogu 24 sata promatrati ali uglavnom to pojedu one. Šta učiniti po tom pitanju?
Bojim se da on ne umre od gladi a one od previše hrane.
2. Mačka. Imam kućnu mačku i bojim se da bi mogla nešto napraviti ribicama. Kako ih dodatno zaštititi? Nekakav poklopac, mreža?
3. Ograničena sam buđetom koji mogu trošiti na ribice. Što mi je sljedeće najpotrebnije da bi ribice što ljepše i duže živjele? Imam akvarij, brinem se o vodi, o hrani.. Imam kamenje iako to nije toliko za ribe koliko dekoracija. Šta sljedeće? Grijać? Filter? Nešto treće?
4. S obzirom da nemam filter, koji je najpravilniji način mijenjanja vode? Tipa svaka 4 dana odgrabiti 1/4 i doliti novu? I i dalje ići po onom da 5 ml sera aquatana ide na 20 litara? Koliko bi to bilo kapi cca u slučaju 1/4 vode...ako imam akvarij od 30l?

Znam da su pitanja vjerojatno podosta glupa no početnik sam i stvarno bi željela da ribice budu što sretnije iako nemam veliki buđet.
amberwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:36   #1955
Quote:
amberwhite kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam nekoliko pitanja pa bi bilo super da mi neka draga duša odgovori..
Imam akvarij 30 litara i 3 mlade ribice.. Dvije zlatne i čistaća.
E sad...
1. Hranjenje.. Imam hranu za zlatne i hranu za čistaća i rečeno mi je da istina, zlatne mogu pojesti hranu za čistaća. I to se i događa. Ne mogu 24 sata promatrati ali uglavnom to pojedu one. Šta učiniti po tom pitanju?
Bojim se da on ne umre od gladi a one od previše hrane.
2. Mačka. Imam kućnu mačku i bojim se da bi mogla nešto napraviti ribicama. Kako ih dodatno zaštititi? Nekakav poklopac, mreža?
3. Ograničena sam buđetom koji mogu trošiti na ribice. Što mi je sljedeće najpotrebnije da bi ribice što ljepše i duže živjele? Imam akvarij, brinem se o vodi, o hrani.. Imam kamenje iako to nije toliko za ribe koliko dekoracija. Šta sljedeće? Grijać? Filter? Nešto treće?
4. S obzirom da nemam filter, koji je najpravilniji način mijenjanja vode? Tipa svaka 4 dana odgrabiti 1/4 i doliti novu? I i dalje ići po onom da 5 ml sera aquatana ide na 20 litara? Koliko bi to bilo kapi cca u slučaju 1/4 vode...ako imam akvarij od 30l?

Znam da su pitanja vjerojatno podosta glupa no početnik sam i stvarno bi željela da ribice budu što sretnije iako nemam veliki buđet.
S obzirom da si u startu pogrijesila i stavila dvije zlatne u 30l iako ide jedna na 60l, vidim da su ti to uvaljali u nekom pet shopu.
Posto je ovdje ogranicena publika, predlazem ti da se uclanis u FB grupu "Akvaristika Hrvatska".
Budi spremna da ce te ekipa (I ja s njima) prvo poklopiti jer se nisi informirala prije nabavke, ali u konacnici ces dobiti puno savjeta i rjesit ce ti se problem kojeg imas (vise ga imaju ribice nego ti, ali...).

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:41   #1956
možete li mi dati neki savjet da li je ovo ok akvarij za pocetnika? akvarij
Kira Frenchie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:52   #1957
Quote:
Kira Frenchie kaže: Pogledaj post
možete li mi dati neki savjet da li je ovo ok akvarij za pocetnika? akvarij


To su odlicni akvariji s pristojnom filtracijom pod uvjetom da se ne pretjera s brojem riba.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2018., 19:49   #1958
Novi akvarij i prerano stavljanje ribica

Dobili akvarij od 50 litara na poklon, stavili ga u pogon ulili 10 ml easystart i 10 ml aquamakera od easylifea. 24h nakon dobili 2 ribice na poklon, ajmo ih uspprediti sa zlatnim ribocama po velicini. Pored toga imamo mali akvarij od 3,5l u koji smo isto ulili malo jacu dozu istih preparata. S obzirom da smo upoznati da akvarij treba vremena za pripremu zanima me u cemu ribice imaju vise sanse za prezivljavanje?

Riboce au trenutno u kesici od pet shopa u manje od litre vode. Kad da ih ubacim? dal da ulijem i tu vodu a njima u akvarij (manji)?

Dodarno da napomenem nismo sigurni kalav tip ribica zelimo u akvariju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Pridruži se zanimljivom online nogometnom menađeru!
https://www.hattrick.org/?inviteRef=5FHSPH
Neko_novo_ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 11:35   #1959
Quote:
Neko_novo_ime kaže: Pogledaj post
Dobili akvarij od 50 litara na poklon, stavili ga u pogon ulili 10 ml easystart i 10 ml aquamakera od easylifea. 24h nakon dobili 2 ribice na poklon, ajmo ih uspprediti sa zlatnim ribocama po velicini. Pored toga imamo mali akvarij od 3,5l u koji smo isto ulili malo jacu dozu istih preparata. S obzirom da smo upoznati da akvarij treba vremena za pripremu zanima me u cemu ribice imaju vise sanse za prezivljavanje?

Riboce au trenutno u kesici od pet shopa u manje od litre vode. Kad da ih ubacim? dal da ulijem i tu vodu a njima u akvarij (manji)?

Dodarno da napomenem nismo sigurni kalav tip ribica zelimo u akvariju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
3.5 litara je premalo za bilo koje ribe, takav mini akvarij je teško , vrlo teško održavati.
u večem akvariju imaš filter?
postupak sa dodavanjem riba u akvarij je da vrečicu prvo staviš u akvarij na 20tak minuta da se temperatura vode u vrečici polako prilagodi temperaturi vode u akvariju... tek onda otvoriš vrečicu i uluješ ribe sa vodom u akvarij... na nekim vrečicama imaš i upute. akvarij nisi odciklirala kako treba ali kad su ribe več tu....
o svemu vezano uz akvaristiku imaš dobru stranicu:akvarij.net , tamo ćeš dobiti odgovore na sva pitanja i o svemu se najlakše naučiti
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 21:28   #1960
Pozdrav svima! Imam jedno početničko pitanje no kako nikako ne mogu pronaći rješenje pa molim za pomoć. Imao sam tri zlatne ribice u 60l akvariju i nedavno su se na njima pojavile crvene točkice, nakon savjetovanja u prodavaonici gdje sam ih kupio prije god dana zaključio sam da se radi o bakteriji koja uzrokuje tzv. fin rot jer im i peraje nisu izgledale zdravo. Krenuo sam tretirati cijeli akvarij s baktopurom(sera proizvodjac). No evo nakon tj. dana tretiranja akvarija rezultat je jedna uginula ribica a drugima se stanje pogoršava, na perajama se pojavilo crvenio kao da su kapilare popucale. Da li je moguće da baktopur nije dobre kvalitete ili sam skroz pogriješio? Ako može neka ideja da se bar nekako spasim preostale dvije? Hvala svima
mladen321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.