Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 16:01   #61
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Oni imaju koncesiju za VHS i da, dužni su izaći. Okej, ne baš taj veterinar, ali njihova ustanova.
..ili je uobičajeno da na slične intervencije lete razni volonteri udruga za zaštitu životinja,...koji osim što su na sto strana,i ima ih na kapaljku....sve rade sa ljubavlju,i naravno...na svoj račun (ili račun udruge)....uostalom,i sam prozvani ne-gospodin vet. to je savjetovao onoj zabrinutoj ženi....

Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Općenito, u Rijeci sam samo od jednog veterinara doživjela prijateljski odnos 'na prvu' - Sanjin sa Trsata.
ovo potpisujem...čovjek je ....i nije da nema brdo posla i radi po cijele dane...ali ima on što bi netko tko radi sa ljudima trebao imati - opću kulturu i pristojan način komunikacije....

Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Skyon, daj ih na Tužibabu na radiu Rijeka, možeš im i mejlom poslati.
...vidiš,to mi nije palo na pamet....hvala
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 20:30   #62
nebi se bas ni sa vet.stan trsat slozila,isto odprdi covjeka cim udjes,sve nekako nabrzinu a guzva uvijek strasna.bila sam kod njega 14 god,i otisla nedavno,da sam ostala vjerojatno nebi moj pesonja sad jos bio samnom.a i mnogi drugi od kojih sam cula.aljkav je i brzoplet...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:17   #63
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
nebi se bas ni sa vet.stan trsat slozila,isto odprdi covjeka cim udjes,sve nekako nabrzinu a guzva uvijek strasna.bila sam kod njega 14 god,i otisla nedavno,da sam ostala vjerojatno nebi moj pesonja sad jos bio samnom.a i mnogi drugi od kojih sam cula.aljkav je i brzoplet...

Da je aljkav i brzoplet, slažem se.
Ali ljubazan je svakako bio, barem prema meni. Nije se on rastapao od ljubaznosti, ali prema drugim veterinarima, prva liga.

Tus, recimo, je prema meni bio na granici, ali korektan, ali prva liga što se stručnosti tiče.

Krznarić, nula bodova za ponašanje i nula za stručan odnos prema bolesnoj (umirućoj) životinji.

Poanta je da svako ima razna iskustva: nekom su bili okej, a nekome smradovi, a prema svima bi trebali biti makar korektni - uvijek.

Općenite zamjerke svim veterinarima (Rijeka): brzinski tretman, dijagnoza bez pravog istraživanja što je, terapije 'na slijepo', neljubaznost, nedostatak volje i vremena da se ozbiljno pozabave slučajem.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:52   #64
Općenite zamjerke svim veterinarima (Rijeka): brzinski tretman, dijagnoza bez pravog istraživanja što je, terapije 'na slijepo', neljubaznost, nedostatak volje i vremena da se ozbiljno pozabave slučajem.[/QUOTE]

s ovim se potpuno slazem.....
samo me zanima zasto su isli silne god na fax i ucili da bi se danas ovako odnosili..zasto ne prepuste posao nekom ko bi ga stavrno sa ljubavlju i gustom radio.ja da sam imala prilike ici na veterinu(kao sta sam trebala) vjerujem da bi svoj posao obavljala kako spada i isla sa osmjehom na licu svaki dan radit.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:03   #65
Ma svejedno mi je da li oni to vole ili ne, da li im je gušt ići na posao ili ne. Ne zamaram ih odabirom svoje profesije i živo mi se fućka jesu li oni falili svoju.

Oni, kao profesionalci, ima da svoj posao obave stručno, savjesno i sa korektnim (ne ljubaznim, samo korektnim) odnosom prema ljudima od čijih novaca prehranjuju sebe i svoje obitelj. Ako ja dođem i ponašam se krajnje ljubazno, očekujem bar korektan odnos. Za novce koje im plaćamo, bilo bi lijepo.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:17   #66
cini mi se da su se svi oni obahatili,obogatili na nas racun,i sad ih briga.najmanje im je vazno da postave pravu dijagnozu zivotinji i da je pravilno lijece...
jedina prava i postena veter. je bila (bar za mene)Aleksandra Jamnikar Spalj,ali nazalost vise nije u tim vodama,sve sto valja brzo ode..
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:55   #67
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
cini mi se da su se svi oni obahatili,obogatili na nas racun,i sad ih briga.najmanje im je vazno da postave pravu dijagnozu zivotinji i da je pravilno lijece...

draga moja, da znaš kolike plaće imaju veterinari, ne bi to nikad rekla. moje kolege nemaju niti 5000 kuna plaću, a imaju položene državne ispite za poslove inspekcije i silna dežurstva koja im nisu plaćena. u veterini nema zarade niti bogaćenja, kao što vi mislite.
a što se tiče dijagnostike, da to sve funkcionira onako kako bi trebalo i da se bolest može dijagnosticirati kako spada, ti bi iskeširala minimalno 200 kuna više za pregled, a i platila bi svaki pregled i svaku aplikaciju lijeka. to bi trebalo biti prema propisu. tek bi onda bankrotirala. ali ti to ne znaš.
tako da nemoj pisati bez veze..
za jednu običnu piroplazmozu bi trebali vaditi krv i ta bi te pretraga koštala još 100 kuna više, dakle pretraga plus pregled veterinara, plus aplikacije nekoliko lijekova, plus infuzija. znaš li ti koliko bi to došlo, da se sve naplati???????

muka mi je kad čitam takve postove, jer znam kakvo je stanje u veterini i za koliko love veterinari rade. zato i odlaze iz tog područja....
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 16:10   #68
ja sam jako zadovoljna sa darijom stipić iz vet.stanice rijeka. žena je stvarno uvijek ljubazna, korektna, iskreno sve kaže kako je. ne živčani, sve odgovori bez obzira kako glupa pitanja bila. nikad nije bilo nikakvih problema kod nje s macama, uvijek se divno pobrine za njih. i tus je meni uvijek bio ok. i dok smo imali psa i sad s macama. ali darija mi je jednostavno super i kad god mogu uvijek najradije idem kod nje.

jedino što im nikad neću oprostiti, što psu nisu napravili potrebne pretrage kad je trebalo ili bar preporučili da se negdje drugdje pretrage obave ako oni nisu bili u mogućnosti. na žalost ne znam koji je doktor tada liječio psa jer ga je brat vodio. nakon prvog napada nisu znali da li je epilepsija ili srce iako je pas imao ozbiljne aritmije, te su preporučili da čekamo treći napad te će tek onda znati o čemu se radi. nažalost pas nije preživio treći napad. mada znam da čak i uz liječenje ne bi dugo poživio, mogli su bar nešto pokušati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 21:07   #69
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
draga moja, da znaš kolike plaće imaju veterinari, ne bi to nikad rekla. moje kolege nemaju niti 5000 kuna plaću, a imaju položene državne ispite za poslove inspekcije i silna dežurstva koja im nisu plaćena. u veterini nema zarade niti bogaćenja, kao što vi mislite.
a što se tiče dijagnostike, da to sve funkcionira onako kako bi trebalo i da se bolest može dijagnosticirati kako spada, ti bi iskeširala minimalno 200 kuna više za pregled, a i platila bi svaki pregled i svaku aplikaciju lijeka. to bi trebalo biti prema propisu. tek bi onda bankrotirala. ali ti to ne znaš.
tako da nemoj pisati bez veze..
za jednu običnu piroplazmozu bi trebali vaditi krv i ta bi te pretraga koštala još 100 kuna više, dakle pretraga plus pregled veterinara, plus aplikacije nekoliko lijekova, plus infuzija. znaš li ti koliko bi to došlo, da se sve naplati???????

muka mi je kad čitam takve postove, jer znam kakvo je stanje u veterini i za koliko love veterinari rade. zato i odlaze iz tog područja....
meni je muka kad citam postove ovakvih....
za ono sta nekad rade im je i sasvim dovoljna placa. punih 14god imam pse,i osvijedocila sam se nazalost puno puta kako postupaju sa zivotinjom,a kako sam napomenula za cijenjenog veter. iz jednog od prijasnjeg posta,da ne radi posao kako bi trebao jedan veter. to i dalje tvrdim,jel da nisam otisla kod drugog veter i ponovila nalaze mog psa sad nebi bilo tu.jel je njegov prastari aparat za analizu krvi pokazao krive vrijednosti i samo me nazvao da moj pas ima povisenu ureu,i da mu otkazuju bubrezi i naravno poceo ga lijecit za to,silnim injekcijama itd. dok je kod drugog veter. nalaz krvi bio sasvim uredan i veter. me blijedo gledala kakvo otkazivanje kako ti je tako sta mogao reci i bosti ga bez potrebe.a htjela bi tebe vidjet da se nadjes u takoj situaciji....
ne znas koliko zivaca covjek moze izgubiti i suza isplakati radi nekog takvog koga nije briga za svoj posao.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 15:53   #70
ja sam veterinar i ne dozvoljavam da generaliziraš i da pišeš da se veterinari bogate na ljudima.
tvoje loše iskustvo je druga stvar.

ja sam ti napisala istinu, ti to možeš prihvatiti ili ne, tvoja stvar, ali ne seruckaj laži o veterinarima, struka nam je dovoljno potplaćena...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:24   #71
Potplačenost i pretrpanost poslom itekako utječe na kvalitetu radu! I Veterinari bi, među mnogim potplačenima u ovoj državi, trebali biti ba večoj cijeni apsolutno. To je vrlo odgovoran i zahtjevan posao kojeg zvanje nije stečeno u večernjoj školi...
Ali, uz odgovornost koju nosi sa sobom, taj posao je za moj pojam više poziv nego zvanje i zato ne bi smjelo biti mjesta aljkavosti ni površnosti a kamoli nekulturi i bahatosti...
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 20:24   #72
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ja sam veterinar i ne dozvoljavam da generaliziraš i da pišeš da se veterinari bogate na ljudima.
tvoje loše iskustvo je druga stvar.
Nije na tebi da dozvoljavas ili ne dozvoljavas ista na ovom forumu.
Svatko ima pravo na svoje misljenje.

I obje nadite neko drugo igraliste za ovakav ton rasprave jer ovdje nece biti toleriran.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 21:04   #73
i traxdata i buba - slažem se s obje.. veterinari jesu premalo plaćeni za sve što rade, to je osjetljiv i stresan posao i doživljavaju svašta..

ali uz ovo što je buba napisala dodala bi još - prilikom biranja profesije svi znamo kolike će nam otprilike plaće biti.. prema tome - jedi što si posijao.. to mi je općenito.. svi se izvlače na te neke finte 'za tu plaću ne bi ni ti radio/la'.. oprosti, ali ja sam svjesno odlučila studirati da bih radila nešto za otprilike toliku i toliku plaću. prema tome sama sam si kriva. i nije mi ni najmanje u redu iživljavati se na nekome zbog toga.. ko profesori, znala sam kakve su plaće i kakav je posao za tolku plaću i sad sam odstudirala i idem predavati i iživljavam se na djeci jer nemam novaca.. nije fer..treba se boriti za veće plaće, svakako, ali ne u međuvremenu svoje frustracije izbacivati na najnedužnije u cijeloj priči..

u svakom slučaju ima veterinara, hvala bogu, koji više no savjesno rade svoj posao.. ima ih stvarno divota.. i ne treba generalizirati.. ali bogami ima ih i fakat groznih i nije mi ok stati iza takvih i braniti ih..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 02:35   #74
mi smo s psom prošli sve vetove.....u početku smo kratko išli kod tadije....onda kod ferrari...pa kod one saše s sušaka i kasnije kod polića.....više-manje svi ok, iako je ferrari imala nekih bisera...obično bi po preporuci krenuli dalje.....zadnjih 5-6 godina smo ga vodili u veterinarsku stanicu opatija, kod tihomira kosjeka....vidim da ga ovdje nitko ne spominje, a mi smo njime bili jako zadovoljni.....i mačka nam je liječio dosta uspješno....pa eto....za ove bliže opatiji...
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:05   #75
Ponukana brojnim i vrlo oštrim napisima o ponašanju i (ne)stručnosti u Vet stanici Rijeka, moram napisat par slova, jer "dobar glas se daleko čuje, ali..." Evo nekoliko razloga zašto je baš dr.Tus "moj" veterinar, a i u ostalu ekipu imam ogromno povjerenje.
Vlasnica sam 2 kuje i 2 mačke, već 10 godina neprekidno idem s njima ISKLJUČIVO u Vet stanicu u Ri i odgovorno tvrdim da na ljubazniji, obzirniji i stručniji pristup nisam naišla ni prije a ni u međuvremenu.
Prvo sam upoznala dr Tusa koji je operirao micu na rubu smrti, proveo liječenje do kraja, uz bezbroj savjeta i nevjerojatnu brigu. Nakon toga je obradio mastitis i tešku gangrenu kod starije kuje, profesionalno točno, sa nadasve toplim riječima ohrabrenja za mene, što mi je u tom trenutku puno značilo. Poslije sam ponobvno došla k njemu sa mačkom koji je dobio kompletno začepljenje urinarnih puteva. Pokušao mu je pomoći kateterizacijom, no kad to nije bilo moguće, punktirao je mokr. mjehur, nebili mačku olakšao pritisak. Urin je bio prepun krvi (što je i meni laiku bilo jasno da nešto opako ne valja), dijagnosticirao tešku insuficijenciju bubrega i vrlo obzirno saopćio da mačka treba uspavat. U toku te akcije pridružila su nam se još dvojica kolega vetova koji su se isti čas složili sa mišljenjem dr.Tusa. Bez obzira koliko mi je bilo teško u tom trenu, nisam ni pikosekunde dvoumila da mačka uspavaju, jer su pokušali doista sve što se moglo, a sve ostalo bi bilo mučenje. U jednom trenutku su predložili dijalizu, kao mogući pokušaj spašavanja, ali nakon detaljnijeg pregleda, složili su se da je prekasno i da mačak to nebi izdržao.
Slijedeći i možda najozbiljniji slučaj je bio kad mi je starija kuja iznenada i obilno vaginalno prokrvarila. Bio je petak popodne, dr Tus i dr.Turković su se već lagano pripremali za odlazak doma, ali to nije bio razlog da kuju detaljno pregledaju i isti čas odluče (bez obzira na kasne sate) odmah operirati, iako se radilo o operaciji u trajanju od cca 2,5 sata. Vrlo obzirno su mi objasnili stanje kuje, rizičnost operacije i pripremili na mogućnost da se kuja ne vrati "sa stola". Srećom, sve je prošlo u savršenom redu, sa anestezijom i antibioticima, a to što moja kuja sad i dalje opako trčkara, zasluga je ISKLJUČIVO dr.Tusa i dr Turkovića, tj. njihovoj profesionalnosti i spremnosti da pomognu i u trenutku kad baš i nisu bili obavezni.
I zadnji ozbiljniji slučaj. Prošli jesen je kuja počela teško disati, gušit se pri naporu i skoro izgubila glas. Na pregledu u Vet stanici u Ri dr Turković nije mogao postavit točnu dijanozu, dvoumio je između bronhitisa i slabosti srca i isti čas nam savjetovao da odemo u Zg na fax, jer tamo imaju kompletnu dijagnostiku. Budući da je kuja prilikom zadnjeg "napada" gušenja imala izgleda i lagani moždani udar, opet ponavljam, vrlo obzirno i toplo, ljudski je upozorio da kuja možda broji zadnje minute. Sad je nebitno, kuja je preživjela unatoč frkama i godinama, a ono što je bitno, bitno je da su i onda, pa i danas u toj stanici prema meni i mojim ljubimcima bili izuzetno korektni, uključujući i divnu mladu ("...crna, ko da ima 20 god...") veterinarku koja je po ne znam koji put pomogla telefonski, a sve iz brige da se putovanjem do nje ne naudi ljubimcu.
Jasno mi je da ovo moje pismo neće promjenit mišljenje o toj stanici onima kojima je poljuljano, samo želim reći da u moru "pacijenata" koji koriste njihove usluge ima i onih koji su zadovoljni i zahvalni, te će im se uvijek sa povjerenjem i iznova vraćati.
zumbulka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:17   #76
Quote:
zumbulka kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ovo moje pismo neće promjenit mišljenje o toj stanici onima kojima je poljuljano,samo želim reći da u moru "pacijenata" koji koriste njihove usluge ima i onih koji su zadovoljni i zahvalni, te će im se uvijek sa povjerenjem i iznova vraćati.
ovo boldano je mislim samo po sebi razumljivo,jer da su svi nezadovoljni,nitko više ne bi ni dolazio kod njih sa svojim ljubimcima,a onda bi mogli na svoja vrata objesiti oznaku ''closed''....iako je riječ ''svi'' čudna stvar,i mislim da je jako malo stvari koje čine ''svi'' pa tako i ovdje.....pojedinac sa zdravim razumom mislim da treba odlučiti što je za njega ispravno,pa tako i oko ovoga....ne želim nikoga nagovarati na nešto ili odgovarati od nečega.....i nije da mogu reći kakav je,gore spomenuti,Tus....jedino mogu reći kakav je bio prema meni u datom trenutku.....i to je sve.....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 14:07   #77
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
draga moja, da znaš kolike plaće imaju veterinari, ne bi to nikad rekla. moje kolege nemaju niti 5000 kuna plaću, a imaju položene državne ispite za poslove inspekcije i silna dežurstva koja im nisu plaćena. u veterini nema zarade niti bogaćenja, kao što vi mislite.

...
Radim za 2500 kuna, pa sam ljubazna prema kupcima.
Koji je smisao ovoga? Želiš reći da ih trebam žaliti jer su odabrali posao koji jesu? Da nisu znali koja će im biti plaća pa smiju biti neljubazni?

I, mislim da bi ljubaznošću privukli više ljudi, pa bi im i zarada bila veća. Nisam baš srela veterinara koji se pretrgao od ljubaznosti, dakle, mislim da im onda i ne treba više pacijenta no što ih imaju.

Da ponovim, stvarno me ne zanima koliko novaca zarade ili za koliko su zakinuti. Želim stručnost i korektan odnos, a to u Rijeci još nisam pronašla kod ni jednog veterinara.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 17:10   #78
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Radim za 2500 kuna, pa sam ljubazna prema kupcima.
Koji je smisao ovoga? Želiš reći da ih trebam žaliti jer su odabrali posao koji jesu? Da nisu znali koja će im biti plaća pa smiju biti neljubazni?

I, mislim da bi ljubaznošću privukli više ljudi, pa bi im i zarada bila veća. Nisam baš srela veterinara koji se pretrgao od ljubaznosti, dakle, mislim da im onda i ne treba više pacijenta no što ih imaju.

Da ponovim, stvarno me ne zanima koliko novaca zarade ili za koliko su zakinuti. Želim stručnost i korektan odnos, a to u Rijeci još nisam pronašla kod ni jednog veterinara.
slazem se od prve do poljednje rijeci.....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 16:24   #79
Mala Ella

Evo i mi se učlanili na forum da se malo pohvalimo jer smo dobili ''prinovu'' u obitelji, malu kujicu Ellu. Udomili smo je jer je mali slatki pataflinko koji vjerovatno nebi uspia preživit na ulici a mi smo se zaljubili na prvi pogled. Preslatka je i brzo ući trikove,a pošto smo oboje bili okruženi s pasima možemo reć i strašno pametna i disciplinirana. Po procjeni prave veterinarke(al o tome jos malo kasnije) je stara oko godinu i par mjeseci.
Osim ove pohvale imamo još jedan razlog zašto pišemo, a to je Veterinarska stanica Filipović u Splitu. Evo nekoliko odnjihovih mnogih gafova;
Pošto je Ella bila lutalica i nije bila ni ćipirana, ni cjepljena odmah nakon što smo je udomili odveli smo je s ciljem da napravimo kompletan pregled, da primi sva cjepiva i da provjerimo dali je skotna jer su je vidjeli da se pari s većim psom. Prvo su falili starost rekavši nam da je stara oko 8 mjeseci bez da su joj pogledali zube i kao svatko normalan zakljućili da takave naslage na zubima može imati samo pas koji je stariji od godinu dana, samim tim falili su i doze cjepiva, a jedan od najvećih gafova jest ćinjenica da su kad smo zatražili da provjere dali je skotna radili rtg a ne ultrazvuk kao bilo koji drugi normalni veterinar, te nas uvjeravali da nije skotna, da bi se ispostavilo da je skotna i to ćim smo se pojavili na vratima druga veternarka nam je to rekla, isto tako su tvrdili da jo. Osoblje veterinarske stanice Filipović koje smo imali priliku upoznati ne da je neprofesionalno i više naginju mesarima, mrziteljima životinja već bi trebali kao profesionalci znati cikluse tjeranja, te koji instrument i snimka se koriste kada. Ako su se već u životu preodjelili da će pomagati životinjama neka to i ćine, jer te male beštijice znaće puno, a nemogu se izboriti same za sebe.

eto samo toliko.
extraPATAFLINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 13:19   #80
Idem na ljetovanje u okolicu Zadra, treba mi br. nekog dobrog veterinara na tom području ( Zadar, Biograd ) gdje mogu sa psom ako zatreba.
Hvala!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.