Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2015., 17:13   #41
Zanimljive reakcije u svakom slučaju!

Znači vama su konkretne informacije, podaci, izjave stručnjaka, istraživanja, svjedočenja - 'teorije' i još 'urote'?

Žalosno, što drugo reći. Svatko neka radi po svojoj savjesti.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:19   #42
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Pitaj doktore znanosti koji su stručnjaci za zarazne bolesti, pa doktore Vet medicine i sve sto sam ti već napisala pa vidi sto ce ti reci.
Ne tekst sa neta nego uživo ljude i stručnjake koji su se godinama specijalizirali na tom polju i valjda nesto i znaju.
Kao što sam već napisala - ne znaju. Pitaj ih ti nek ti kažu što sadrže cjepiva i koje studije potvrđuju njihovu učinkovitost, kakve posljedice izazivaju pojedini sastojci, na kojem su uzorku i kojim metodama potvrđeni rezultati (btw pokusi na miševima nikako ne mogu biti relevantni jer čovjek nije miš niti štakor, tek toliko) itd ... pa ćeš vidjeti koliko znaju. Većinom samo blijedo gledaju. Oni rade po diktatu ono što "struka propisuje" a "struka propisuje" ono što farmaceutske kompanije propisuju da su njihova (nezavisna i sasvim objektivna i nepristrana ) istraživanja potvrdila da je navodno dobro. A to što je dobro vrlo često nakon X vremena vidimo na najgori mogući način da baš i nije bilo tako dobro, jelte - i tko snosi odgovornost? Nitko. Ups! Sorry, omaklo se.

Pitaj liječnika da ti potpiše izjavu da ti jamči da nakon cijepljenja nećeš imati nikakve posljedice ili veterinara za psa ili mačku. Baš me zanima hoće li ti to potpisati. Neće. A zašto?
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:37   #43
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post

Pitaj liječnika da ti potpiše izjavu da ti jamči da nakon cijepljenja nećeš imati nikakve posljedice ili veterinara za psa ili mačku. Baš me zanima hoće li ti to potpisati. Neće. A zašto?
Sorry, ali ovo je nikakav argument. Kao da nekom s gadnom upalom grla kažeš da ne popije antibiotik osim ako mu liječnik ne potpiše izjavu da neće biti nuspojava. Lijekovi, cjepiva, pa i operacijski zahvati, su u neku ruku dvosjekli mač. Odnosno, svaka medalja ima dvije strane, na nama je da odlučimo za ili protiv. Što se samog cijepljenja tiče, puno je veća šansa da mi pas doživi gadne posljedice od necijepljenja nego od cijepljenja - zato cijepim.

Ja bih bila najsretnija da svaku bolest možemo izliječiti prehranom, biljčicama, čajevima, dugama i leptirićima, ali nije tako.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:42   #44
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Onda se molim te i malo temeljitije informiraj kakve posljedice ima takvo "liječenje" - dugoročno.
Dugoročno sam živjela uz osobu koja se dugoročno liječila odgovarajućim preparatom. Dogoročno je ta osoba bila prisiljena transplantirati bubreg - falabogu na neprirodnim transplantacijama! - ali ne zbog uzimanja aluminijevog hidroksida, nego obratno - aluminijev joj je hidroksid propisan upravo zato što joj je bubrežna insuficijencija stvarala želučane i druge probleme. Transplantirani bubreg radio je 25 godina. Možda bi, da nije bilo aluminijevog hidroksida, radio i dulje.

Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Zanimljive reakcije u svakom slučaju!

Znači vama su konkretne informacije, podaci, izjave stručnjaka, istraživanja, svjedočenja - 'teorije' i još 'urote'?

Žalosno, što drugo reći. Svatko neka radi po svojoj savjesti.
Sve što si navela obične su izmišljotine. Što može provjeriti svatko tko se odluči pozabaviti time. U principu se slažem da ni u čemu ne treba pretjerivati, pa tako ni s lijekovima, ali ni za što od ovoga što si navela nema znanstvene podloge. A ton je primjeren teorijama urote. Bogati, kao da čitam dnevno.hr.

Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Pitaj liječnika da ti potpiše izjavu da ti jamči da nakon cijepljenja nećeš imati nikakve posljedice ili veterinara za psa ili mačku. Baš me zanima hoće li ti to potpisati. Neće. A zašto?
A zašto i bi? Je li ikada neki homeopat ili bilo koji alternativac potpisao da pacijent od njegove metode neće imati nuspojave? A njegovi pripravci čak i nisu službeno odobreni.

Ako se sve svodi na pitanje vjere, zašto prozivamo smao veterinare?

Ponavljam, ne odbijam nijednu metodu liječenja, ali odbijam isključivost. Uostalom, molim te, pogledaj moj post pa mi reci zašto je jednogodišnji pas koji nikada u životu ni protiv čega nije bio cijepljen obolio od štenećaka?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:48   #45
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Pitaj liječnika da ti potpiše izjavu da ti jamči da nakon cijepljenja nećeš imati nikakve posljedice ili veterinara za psa ili mačku. Baš me zanima hoće li ti to potpisati. Neće. A zašto?
Obzirom da smo svi mi na kraju krajeva pružatelji usluge, da li ti potpisuje itko kada kupuješ auto da garantira da neće biti kvarova, praznih guma i ostalih stvari. može za bilo koju profesiju

Bi li ti potpisala da u slučaju pojave zarazne bolesti snosiš sve troškove ne samo za svoju životinju nego i za sve ostale koje se razbole? Možda da uvedemo taj formular kada se več razbacujemo potpisivanjem
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 17:52   #46
Sad ste me podsjetili.

Vidiš, prije nekoliko godina se na ljude koji zbog vjere odbijaju liječenje gledalo kao da nisu normalni. Operacija im bi spasila život, oni odbijaju. Svi su se čudili. Danas je to drugačije. Hm. Zašto?

Odgovor: zbog interneta.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:01   #47
Antibiotici spašavaju milijune života pa te opet liječnik pita da li si možda alergična.
Niti jedan lijek nije neko magično sredstvo koje će sad ama baš svakog učinit zdravim.
Svaki organizam je drugačiji i svaki organizam može odreagirat loše na nešto što je drugu osobu spasilo ili što joj je pod normalno.

Tako i cijepiva. Gleda se na postotke, veliku večinu će zaštit a mali broj će ili loše odreagirat ili neće odreagirat nikako (tj svejedno će se razboljet).
Isto kao i kontracepcija. Same shit.

Ali cilj je u tome da broj cijepljenih, sigurnih i zdravih prevlada nad brojem necijepljenih, zaraznih ili nositelja zaraze.
Jer pored takvih sva djeca i mladunčad (tj jedinke premlade za cijepljene), jedinke koje iz nekog razloga ne mogu biti cijepljene i stare jedinke su samo dodatno izložene zarazi.

Heard immunity.

A u ovom slučaju, moja šmizla od psa pokupi sve što se pokupit da. Ne mora sad još i dodatno biti u opasnosti jer se vlasnici educiraju preko dr. google-a
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:27   #48
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Zar je stvarno moguće da ne znas kako se šire zarazne bolesti, kako brzo i koje su teške posljedice istih?
Zar misliš da bi bilo ok malo probati ne cijepiti pse pa ajmo vidjeti kako ce se stvari razvijati.
Znaš li ti kako se šire i kako nastaju? Misliš da iza svakog ugla vreba sijaset opakih bolesti i zaskakuje svako živo biće koje prođe? Kako si ti to zamišljaš? Objasni mi jer ako si u nešto tako sigurna, onda si zasigurno provjerila sve činjenice, a nisi uzela zdravo za gotovo što piše u novinama i čime nas bombardiraju od rođenja (paradigma zatupljivanja), nego si kritički pristupila i proučila pozadinu tako važne stvari, pa ćeš mi znati objasniti.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Samo mi nemoj reci da si uvjerena da kad se ne bi psi uopce vise cijepili protiv zaraznih jer se u biti zalažete za necijepljenje, da se s vremenom ne bi pojavile hrpa tih bolesti koje se prenose sa psa na psa vrlo lako a mnoge i na ljude?
Da, upravo to ću ti reći.
Tko cijepi ptice?
Tko cijepi šumske životinje?
Tko cijepi ribe?

Nevjerojatno ali osim pasa i mačaka i ljudi - nitko se drugi ne cijepi i vidi vraga - sve su životinjske vrste preživjele milenijima (pa i čovjek). Objasni ti meni kako to uz ove opake bolesti koje zaskakuju nevine prolaznike.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Kakve dokaze trebaš, neki tekst sa neta?
Zadovoljit ću se s logičnim objašnjenjem vlastitim riječima, ali naravno utemeljenim na nekim provjerljivim ili dokazanim činjenicama.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Strašno sa cime bi se ljudi igrali u današnje doba, vratili nam razne teške boleštine kod pasa a i kod ljudi neke za koje se smatra da su gotovo iskorijenjene u modernim drzavama.
To je jako zabrinjavajuće.
Slažem se da je zabrinjavajuće to da se ljudi igraju sa zdravljem živih bića i da to prolazi (gotovo) nezapaženo u velikom dijelu pučanstva. A ti i dalje nisi ni pogledala ni poslušala ništa od stavljenih materijala. I kako onda da se razgovaramo?

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Moj zadnji upis na ovu temu.
Ima ars boni pravo, sama kazes 'ospice pa kaj', znaci ne negiras da su se vratile sto i ne mozes jer stvarno jesu, pogotovo u SAD gdje su masovno odbijali cijepiti djecu.
50 slučajeva ospica? Really? Vratili su se - ta-dam!!! Popušiš novinarski senzacionalizam kojim žele povećati tiražu bez da trepneš? Zar misliš da ih sporadično nema uvijek, stalno i svugdje?

Jesu li izumrli narodi gdje cjepljenje nije zakonska obveza? Ima li kod njih straaaašnih epidemija i povratka kuge i kolere? Npr. Austrija, Velika Britanija, Njemačka, Rusija ... ajde, zaista se malo bolje informiraj o temi o kojoj želiš raspravljati jer ovo je neozbiljno.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Hoćeš isto 'pa kaj' reci za leptospirozu, parvovirozu, stenecak...
Hoću ti reći da je sestrina cijepljena mačka pobrala leptospiru - dva put!

I moj necijepljeni mačak ju je pobrao i kaj? Izliječili smo u tjedan dana.

Hoću ti reći da sam gledala procijepljenu štenad koja crkava od proboja imuniteta ...

Zaista ne razumijem tu sebičnu želju i potrebu da spriječimo i negiramo smrt i bolest pa na račun toga uništavamo i ono što je zdravo? Preventivno? I to nije suludo?

OK - ajmo svima popilit noge da ih slučajno ne slome. Ajmo svi odrezat cice ko Anđa da slučajno ne dobijemo rak. Zaista čudne metode.

Ne kažem da ne postoje iznimne situacije u kojima je mudrije cijepiti protiv određenih bolesti (s naglaskom na određene, visoko rizične bolesti) jer je rizik veći od štete, ali to svakako trebaju ostati iznimke a ne pravila. I onda treba prvo procijeniti kakvo je opće stanje, koje su genetske sklonosti, odvagnuti sve za i protiv a ne ovako - najlakše je hodat s iglom i pikat sve do čega dođemo, ali to nije rješenje - ni za što!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:33   #49
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Da, upravo to ću ti reći.
Tko cijepi ptice?
Tko cijepi šumske životinje?
Tko cijepi ribe?
Ovo mi je najbolji dio pa ću ti samo to kvotat

Evo za usporedbu, pa razmisli. Kunići u prirodi dožive oko godinu i pol.. dvije? Uglavnom taman toliko da naštancaju par legala dok ih neka ptičurina ne dograbi i game over za malog zeku. Kao ljubimci u našim domovima mogu poživjeti i do deset. Znam primjere gdje su poživjeli i duže. Neću ti odati tajnu, probaj sama skužiti. Ne, nije cijepljenje za zarazne bolesti, ali ima veze s tim što ti ovdje pričaš.

Ako tvoj pas ili tvoje dijete oboli ili nedajbože umre - neće nestati vrsta. Jel ti zato bude lakše ako se to dogodi?

Ne - vje - ro - ja - tno.

Didi je najbolje rekla - ko da čitam dnevno.hr.
ars boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:36   #50
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Bi li ti potpisala da u slučaju pojave zarazne bolesti snosiš sve troškove ne samo za svoju životinju nego i za sve ostale koje se razbole? Možda da uvedemo taj formular kada se več razbacujemo potpisivanjem
👍 Tak je.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:36   #51
Quote:
LinaLena kaže:
Znaš li ti kako se šire i kako nastaju?
Znam ja. Istina ne kako je virus postao virus ili bakterija postala bakterija, to je pitanje za nekog tko se bavi mikrobiološkom evolucijom ili čime sličnim, ali da znam
Quote:
Tko cijepi ptice?
Ja

Quote:
Tko cijepi šumske životinje?
Od nedavno ministarstvo

Quote:
Nevjerojatno ali osim pasa i mačaka i ljudi - nitko se drugi ne cijepi i vidi vraga
Upravo se bavim cijepljenjem ovaca, goveda i koza, da ne budu eto samo mačke i psi, e da i ljudi

Quote:
sve su životinjske vrste preživjele milenijima (pa i čovjek)
Trebali bi pitati kakvog biologa, ali bilo je izumiranja samo takvih
Recimo dinosauri

Divlje životinje i nisu baš neki argument obzirom da one bolesne često i ne dožive da ih vidimo bolesne, a vjeruj mi ima itekako i bolesnih i zaraženih i invadiranih parazitima...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 20:38   #52
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ne postoji niti jedan dokaz da je bilo koje cjepivo izravno utjecalo na smanjenje pojavnosti neke bolesti
Mislim da je diskusija na ovu temu, i to prije kopiranja nepreglednih plahti teksta umjesto stavljanja linka, trebala stati nakon ovog citiranog gore.

Ili si odi čitaj osnove na CDC. Koji je ipak malkice relevantnija institucija, umjesto prenošenja članaka sa dnevno.hr (post #9 ove teme)

Antivaxxerske paranoje nemaju kraja, a sad se šire i na vlasnike kućnih ljubimaca...divota.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 21:17   #53
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Mislim da je diskusija na ovu temu, i to prije kopiranja nepreglednih plahti teksta umjesto stavljanja linka, trebala stati nakon ovog citiranog gore.

Ili si odi čitaj osnove na CDC. Koji je ipak malkice relevantnija institucija, umjesto prenošenja članaka sa dnevno.hr (post #9 ove teme)

Antivaxxerske paranoje nemaju kraja, a sad se šire i na vlasnike kućnih ljubimaca...divota.
E ali kužiš, CDC drže iluminati, big pharma i ljudi gušteri. Ne možeš njima vjerovati jer naravno da će oni pisati u korist cijepljenja!
ars boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:11   #54
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napisala - ne znaju. Pitaj ih ti nek ti kažu što sadrže cjepiva i koje studije potvrđuju njihovu učinkovitost, kakve posljedice izazivaju pojedini sastojci, na kojem su uzorku i kojim metodama potvrđeni rezultati (btw pokusi na miševima nikako ne mogu biti relevantni jer čovjek nije miš niti štakor, tek toliko) itd ... pa ćeš vidjeti koliko znaju. Većinom samo blijedo gledaju. Oni rade po diktatu ono što "struka propisuje" a "struka propisuje" ono što farmaceutske kompanije propisuju da su njihova (nezavisna i sasvim objektivna i nepristrana ) istraživanja potvrdila da je navodno dobro. A to što je dobro vrlo često nakon X vremena vidimo na najgori mogući način da baš i nije bilo tako dobro, jelte - i tko snosi odgovornost? Nitko. Ups! Sorry, omaklo se.

Pitaj liječnika da ti potpiše izjavu da ti jamči da nakon cijepljenja nećeš imati nikakve posljedice ili veterinara za psa ili mačku. Baš me zanima hoće li ti to potpisati. Neće. A zašto?
Mislim da bi HALMED i MZ trebali propisati da se ljudske sudionike kliničkih ispitivanja obavezno u informiranom pristanku obavijesti da više nisu ljudi nego miševi i štakori.

I nije mi jasno zašto nam je jedan klijent iznenada obustavio kliničku studiju kada su im dotadašnji rezultati bili loši. Pa mogli su, kao farmaceutska kompanija, jednostavno propisati da je sve u redu i zgrnuti milijune, a ne bankrotirati.

Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:16   #55
Quote:
ars boni kaže: Pogledaj post
E ali kužiš, CDC drže iluminati, big pharma i ljudi gušteri. Ne možeš njima vjerovati jer naravno da će oni pisati u korist cijepljenja!
A chemtrails uzdižu se nad svime...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:33   #56
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
...
Ko će tebi vjerovat kad surađuješ s neprijateljem!!!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 22:51   #57
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ne znam. Objasni mi. U odnosu na što je produžen i kakva je kvaliteta života?
Na zgance, pa zivotni bijek se valjda produzuje godinama zivljenja a kvalitetom zivota skreces na sasvim drugu temu....
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Redovno viđam pse na selu kojima starost premašuje sve gradske foteljaše (po 15-20 godina) a nikad cjepljeni nisu niti su vidjeli veterinara niti su bili bolesni, čak i uz relativno loše životne uvjete. Objasni mi to.
Ja po selima gdje je populacija neprocijepljena vidam jedino stare pse tamo gdje postoje samo jedan do dva u selu i ne vide se jer zivi svaki u svom dvoristu i u drugom kraju sela.... Dok samosetaci ne prolaze tako dobro i samo cu ti reci da mi je od susjede pas (pas koji je bio samosetac) uginuo od stenecaka iako su svi psi oko njega cijepljeni, a zasto? Tu me zanima tvoja teorija zavjere, zasto to siroce nije stvorilo imunitet, zar zato sto se hranio kvalitetnom hranom i svaki dan imao svijezu vodu?

Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Obzirom da smo svi mi na kraju krajeva pružatelji usluge, da li ti potpisuje itko kada kupuješ auto da garantira da neće biti kvarova, praznih guma i ostalih stvari. može za bilo koju profesiju

Bi li ti potpisala da u slučaju pojave zarazne bolesti snosiš sve troškove ne samo za svoju životinju nego i za sve ostale koje se razbole? Možda da uvedemo taj formular kada se več razbacujemo potpisivanjem

Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Da, upravo to ću ti reći.
Tko cijepi ptice?
Tko cijepi šumske životinje?
Tko cijepi ribe?
Reci molim te da se samo salis i da ovo nisi mislila zaozbac hahaha

Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno ali osim pasa i mačaka i ljudi - nitko se drugi ne cijepi i vidi vraga - sve su životinjske vrste preživjele milenijima (pa i čovjek).
Kad vec volis googlat onda si prije nego ispizdis ovakvu glupost mogla izgooglat koliko je zivotinjskih vrsta izumrlo+ koliko je od izumrlih vrsta upravo onih kojima je izumiranje kumovano sa bolescu


Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Hoću ti reći da je sestrina cijepljena mačka pobrala leptospiru - dva put!

I moj necijepljeni mačak ju je pobrao i kaj? Izliječili smo u tjedan dana.

Hoću ti reći da sam gledala procijepljenu štenad koja crkava od proboja imuniteta ...
E draga draga, da si napisala da je tvoj necijepljeni pas prebolio lepto to bi ti proslo, ali macka?!? Pa daj onda izguglaj u kojem obliku se bolest uopce javlja kod macaka i usporedi etoilogiju lepta kod pasa i macaka pa javi

A koliko si vidjela neprocijeljenih pasa koji ugibaju???
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 00:38   #58
Nisam protiv cijepljenja,sto ljudi sto zivotinja,tamo gdje za to postoji dobar razlog(ova kojekakva cijepiva protiv gripe su mi malo bezveze,a bome i ovo s ospicama jer smo ranije generacije svi ''uspjesno'' odbolovali tu bolest,i osim po kojeg oziljka od cesanja,svi smo zivi i zdravi ). Moram pak reci da reakcije na cjepiva postoje i kod ljudi i kod zivotinja. Jedna sam od onih koji su imali reakciju na cjepivo,kao dijete na neko od onih sto su se nekada nama davali,a i u skorije vrijeme na ponovljenom antitetanusu-temperatura 38,otok na ramenu i ruka neupotrebljiva par dana i bolna jos tjedan-s druge strane samo prosle godine sam ugrizena 3 puta od psa,to je rizik rada sa zivotinjama. Ni kod zivotinja nisu rijetke nuspojave,ali se prozmu i sa stresom od odlaska veterinaru,pa se uglavnom tome pripise.

Meni se zapravo vise namece pitanje koliko cesto i da li je potrebno cijepiti psa u vec odrasloj dobi? Zakon nam za neke stvari namece godisnje cijepljenje,mada proizvodjac istoga tvrdi da traje dulje od godinu dana. Evo Didi je spomenula jedan slucaj-odraslog psa njenih roditelja sa stenecakom(moram samo pitati da je bila u pitanju bolest ili prisutnost virusa?). Kako cesto je to da odrasli psi obole od stenecaka i parva? Obzirom sam provela puno puno vremena i po ulicama s psima,a i po sklonistima(pa i nekim ogromnim gdje se psi cijepe samo protiv bjesnila,ako i to),a da nisam vidjela slucaj gdje je odrastao pas obolio od takvih bolesti,cijepljen ili ne. Uglavnom su to bili stenci do nekih 4 mjeseca zivota. I da li je odrastao pas(i u kojoj mjeri),a koji nije cijepljen,prenosilac virusa na cijepljene ili necijepljene stence,u prvom redu,pa i ostale?

Svjedokom sam i tome koliko znaci nemati pse i macke lutalice,kad su u pitanju zarazne bolesti,i u koliko manjem broju se od njih oboljeva kad je uspostavljena neka kontrola nad kretanjem zivotinja. Sigurno da tome doprinosi i cijepljenje,ali evo imamo i jedan sirotinjski kvart u kojem skoro svako domacinstvo ima pse koji se kote kao ludi,ni mikro cip nemaju,a besplatan je,kamoli cjepiva. Otuda i dolazi najveci broj stenaca u sinteraje i sklonista,ali ja jos niti jedan slucaj zaraznih bolesti nisam vidjela,iako je oblast proglasena high risk,i to mi je veliko iznenadjenje,obzirom da ne mogu ni prebrojati koliko sam puta iza duge ispratila stenice koji su umirali u mukama dok sam bila tamo doma na brdovitom Balkanu.

Dakle,imaju li neka istrazivanja koja navode podatke o tome koliko oboljelih stenaca,koliko odraslih pasa,koliko starih pasa bez cijepiva i boostera,koliko sa cijepivima tokom cijelog zivota,koliko sa inicijalna 3 ili 4 cjepiva itd? Mozda bi takve statistike i najbolje pokazale stvari.

@Linalena,cijepi se puno vise zivotinja od pasa i macaka. Pa,izmedju ostaloga,i time doprineses iskorijenjavanju nekih stvari. Evo malo manje poznata cijepljenja,jer se u Hrv ne rade zasigurno. Pitala sam se skoro kako to da ljudi na Novom Zelandu(gdje trenutno zivim) hrane svoje pse i macke sirovom svinjetinom i nisu culi za Aujeszky virus,pa sam pronasla na stranici ministrastva da je prije nekih 10 godina iskorijenjen virus zahvaljujuci i cijepivima,izmedju ostalog.

Da li su cjepiva potpuno sigurna i bezazlena? Ne vjerujem,uvjerila se na svojoj kozi da neka i nisu tako ugodna. Da li su potpuno bespotrebna? Isto tako ne vjerujem. Misljenja oko toga su podijeljena,idu iz krajnosti u krajnost(meni osobno najdrazi onaj clanak o tome kako nam putem cjepiva kontroliraju umove ). No da,treba stati na loptu i prestati ih davati kao Kiki bombone,i cesce nego sto je to proizvodjac preporucio.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 01:26   #59
Ova tema me neodoljivo podsjeca na ono o vege prehrani pasa i macaka :-D

Ja svoje mace cijepim uredno na zarazne svake god. Sad se razmisljam i bjesnocu jer smo na selu i izlaze mi vani malo. To jos malo moram prouciti.
I maca moje tete je svake godine bila cijepljena na zarazne, sretnih 16 god je dozivjela. Valjda je ona bila iznimka koju cjepivo nije unistilo.
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 04:07   #60
Twinkle, mislim da si na samom pocetku pomjesala ospice i vodene kozice (po koje svi u blizoj udaljenosti idemo pokupit kod susjeda cim se pojave posto u starijoj dobi mogu biti opasne po zivot a kao djete se samo do dobro nagrebes)
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.