Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2015., 07:42   #81
Ne znam kaj tu ima ne bit jasno?!
Napravi se titar test, ako je kolicina antitijela dovoljna onda se psa ne cijepi, a ako je pala ispod granice onda ga se cijepi.
Samo da vidim ko ce me natjerat da cijepim psa svake godine sa trogodisnjim cijepivom
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 08:30   #82
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj tu ima ne bit jasno?!
Napravi se titar test, ako je kolicina antitijela dovoljna onda se psa ne cijepi, a ako je pala ispod granice onda ga se cijepi.
Sigurna si u to? Znači, umjesto cijepljenja svake godine može se napraviti titar test pa psa cijepiti ovisno o rezultatu. To doista piše u onom pravilniku, uredbi ili kako se već zove? Ili se titar test radi u iznimnim situacijama, primjerice, nakon prijave o necijepljenju?
Quote:
Samo da vidim ko ce me natjerat da cijepim psa svake godine sa trogodisnjim cijepivom
Nažalost, više nitko. Nekada se o redovitom cijepljenju više vodilo računa.

Mislim, nemojte me krivo shvatiti, ali ovo jest kršenje propisa. I pozivanje na kršenje propisa. Sjajno je kako samo gledamo kako ćemo nešto zaobići. Možda bi i cijepljenje protiv zaraznih bolesti trebalo uvesti kao obvezatno pa da se cijepi još manje pasa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 08:55   #83
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Sigurna si u to? Znači, umjesto cijepljenja svake godine može se napraviti titar test pa psa cijepiti ovisno o rezultatu. To doista piše u onom pravilniku, uredbi ili kako se već zove? Ili se titar test radi u iznimnim situacijama, primjerice, nakon prijave o necijepljenju?
Nažalost, više nitko. Nekada se o redovitom cijepljenju više vodilo računa.
Iskreno me zaboli pise li to u nekom pravilniku ili cemu god.
NIKAKAV zakon, pravilnik ni nikakava ina pizda materina me nece natjerat da se necim NEPOTREBNIM steti zdravlju mene, moje djece, mojih pasa!

Ne mogu vjerovati da je nekome skroz normalno i prihvatljivo da se psi cijepe svake godine sa cijepivom koje po uputi proizvodjaca drzi NAJMANJE tri godine (ako je cijepivo trogodisnje, a vecina koristenih je).

Stvarno je iznenadjujuce koliko ljudi zivi u uvjerenju da je farmaceutska industrija sveta organizacija koja tu postoji kako bi vama/nama zivot bio bolji i laksi i kako im je u cilju da su svi zdravi i sretni :klap:
Moja prijateljica radi u hrvatskoj agenciji za lijekove i zena nebi ni mrtva popila ikakvu tabletu ili se cijepila! To je sigurno zato jer su svi lijekovi tako suuupeeer
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:10   #84
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Sigurna si u to? Znači, umjesto cijepljenja svake godine može se napraviti titar test pa psa cijepiti ovisno o rezultatu. To doista piše u onom pravilniku, uredbi ili kako se već zove?
ne, ne moze. ja sam to izrekla kao opciju da bih radje radila nego cijepila psa. ako se pokaze da ima dovoljno antitijela onda se pas ne cijepi.
nikoga ne pozivam ni na sta, iznosim svoje misljenje. mislim da je slovenija uvela sada trogodisnji period za bjesnocu (nisam sigurna, tako sam nesto cula).

ista stvar je sa zarazama. ajmo napraviti titar test, vidjeti antitijela pa onda odluciti hocemo li cijepiti ili necemo.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:13   #85
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Stvarno je iznenadjujuce koliko ljudi zivi u uvjerenju da je farmaceutska industrija sveta organizacija koja tu postoji kako bi vama/nama zivot bio bolji i laksi i kako im je u cilju da su svi zdravi i sretni :klap:
Meni je zanimljivo što se one koji redovito cijepe etiketira kao glupe i slijepe, odnosno kao one koji maltene štuju farmaceutsku industriju.

Ovo je gore nego rasprava o religiji ili politici.

Kakvo cijepljenje ne-cijepljenje. Istrijebit ćemo sami sebe kolko se volimo svađati i napadati jedni druge.

Imagine all the people...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:14   #86
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Moja prijateljica radi u hrvatskoj agenciji za lijekove i zena nebi ni mrtva popila ikakvu tabletu ili se cijepila! To je sigurno zato jer su svi lijekovi tako suuupeeer
Ovo je jednako opasan ekstrem kao i oni koji cijepe bas svim i svacim sto je ponudjeno i sto postoji (iako npr vet sugerira da nema potrebe).
Makar, ti su barem opasni samo po sebe / svog psa, ne i po okolinu.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:20   #87
A meni je zanimljivo kako ljudi pored zivih dokaza sta rade cjepiva i dalje vjeruju kako je to sve super.
Doista vjerujete da u cjepivima nema nista sto je lose za zdravlje? Nista sta moze izazvat razno razne gadne bolesti? Doista mislite da su posljedice cjepiva iznimke?

Edit:
Kad te boli glava - popi tabletu. Kat te boli trbuh - popi tabletu. Kad nemres spavat - popi tabletu. Kad si nervozan - popi tabletu. Kad imas proljev - popi tabletu.
Ljudi su postali cijepljeni protiv zdravog razuma sve mi se cini
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:25   #88
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Edit:
Kad te boli glava - popi tabletu. Kat te boli trbuh - popi tabletu. Kad nemres spavat - popi tabletu. Kad si nervozan - popi tabletu. Kad imas proljev - popi tabletu.
Ljudi su postali cijepljeni protiv zdravog razuma sve mi se cini
Ja ne pijem tablete. Nikad. Savršenog sam zdravlja, al to je zbog gena.

Ono o čemu sam ja pisala i ti si sad potvrdila, radiš nepotrebno etiketiranje. Pritom uopće ne znaš moj stav oko svega niti ću ga iznositi kao što ne radim s religijom ili politikom, ali stavljaš u usta da svi koji cijepe iz Xy razloga recimo piju tablete samo zato kaj im lepo zgledaju.

I onda tko tu koga napada?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:26   #89
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Iskreno me zaboli pise li to u nekom pravilniku ili cemu god.
NIKAKAV zakon, pravilnik ni nikakava ina pizda materina me nece natjerat da se necim NEPOTREBNIM steti zdravlju mene, moje djece, mojih pasa!

Ne mogu vjerovati da je nekome skroz normalno i prihvatljivo da se psi cijepe svake godine sa cijepivom koje po uputi proizvodjaca drzi NAJMANJE tri godine (ako je cijepivo trogodisnje, a vecina koristenih je).

Stvarno je iznenadjujuce koliko ljudi zivi u uvjerenju da je farmaceutska industrija sveta organizacija koja tu postoji kako bi vama/nama zivot bio bolji i laksi i kako im je u cilju da su svi zdravi i sretni :klap:
Moja prijateljica radi u hrvatskoj agenciji za lijekove i zena nebi ni mrtva popila ikakvu tabletu ili se cijepila! To je sigurno zato jer su svi lijekovi tako suuupeeer
lako tebi kad tako razmisljas i zelis riskirat time da te kasne kaznom od 6-10 000 kuna zbog necijepljena na bjesnocu (158 stavka 1 i clanak 162 zakona o veteinarstvu, NN 82/13, 148/13)

a za ovo boldano - mos si mislit kako nebi popila niti jednu tabletu da se mora lijeciti (tablete se ni ne pitu za ukras i zato jer se nekom to tako hoce)

Opcenito me fascinira ovaj proboj sklopa i sklonost svijesnom krsenju zakona - ono, imamo zakon pa onda hajdemo ga krsit jer je zakon da se krsi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:28   #90
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
A meni je zanimljivo kako ljudi pored zivih dokaza sta rade cjepiva i dalje vjeruju kako je to sve super.
Doista vjerujete da u cjepivima nema nista sto je lose za zdravlje? Nista sta moze izazvat razno razne gadne bolesti? Doista mislite da su posljedice cjepiva iznimke?

Edit:
Kad te boli glava - popi tabletu. Kat te boli trbuh - popi tabletu. Kad nemres spavat - popi tabletu. Kad si nervozan - popi tabletu. Kad imas proljev - popi tabletu.
Ljudi su postali cijepljeni protiv zdravog razuma sve mi se cini
a kako onda objasnjavas da se procjepljianjem protiv bjesnoce ucestalost bolest smanjila na minimum? - jer to placebo po tebi ili?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:31   #91
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo što se one koji redovito cijepe etiketira kao glupe i slijepe, odnosno kao one koji maltene štuju farmaceutsku industriju.
tko ih etiketira tako? ja to nisam nigdje procitala?

radi se samo o tome da imamo razlicita misljenja, da da citamo i informiramo se na razlicitim stranama i vjerujemo u razlicite informacije. cemu dizanje na zadnje noge ako procitas misljenje sa kojim se ne slazes?
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:31   #92
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Sigurna si u to? Znači, umjesto cijepljenja svake godine može se napraviti titar test pa psa cijepiti ovisno o rezultatu. To doista piše u onom pravilniku, uredbi ili kako se već zove? Ili se titar test radi u iznimnim situacijama, primjerice, nakon prijave o necijepljenju?
Nažalost, više nitko. Nekada se o redovitom cijepljenju više vodilo računa.
Ne vjerujem da bi to trenutno bilo prihvaceno od strane veterinara i nadleznih,nekako mislim da bi se jedva docekalo cak da se naplacuju kazne itd. No jeste nacin reduciranja cijepljenja i koristi se i drugdje.
S druge strane,postoji i titar test koji mjeri antitijela parva i stenecaka(mislim sa jos par drugih virusa),a koji bi bio prihvatljiv i sa te zakonske strane. Pa ko voli,neka izvoli.

Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
A meni je zanimljivo kako ljudi pored zivih dokaza sta rade cjepiva i dalje vjeruju kako je to sve super.
Doista vjerujete da u cjepivima nema nista sto je lose za zdravlje? Nista sta moze izazvat razno razne gadne bolesti? Doista mislite da su posljedice cjepiva iznimke?
Niko ne vjeruje da je sve super,biraju se manja zla od vecih. U svemu vjestackom(a i prirodnom) postoji i moze da postoji nesto sto ce biti trigger za neku bolest nekome. Hrana izaziva bolesti,necist zrak izaziva bolesti,zagadjena voda izaziva bolesti,virusi protiv kojih se cijepis izazivaju bolesti,virusi protiv kojih se ne cijepis izazivaju bolesti,zivot izaziva smrt itd. Krhko je...zdravlje I ovisi od toliko faktora pored cijepljenja,da ih je nemoguce pobrojati.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:39   #93
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
cemu dizanje na zadnje noge ako procitas misljenje sa kojim se ne slazes?
Ne znam gdje si ti skužila da se ja dižem na zadnje noge. Ja samo pitam jer sam stekla dojam da L ima takvo mišljenje.

Ponavljam, moj osobni stav ionako ne znate, meni je samo bezveze što jedna strana očito napada drugu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:46   #94
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
S druge strane,postoji i titar test koji mjeri antitijela parva i stenecaka(mislim sa jos par drugih virusa),a koji bi bio prihvatljiv i sa te zakonske strane. Pa ko voli,neka izvoli.
o tome sam i ja pisala. zaraze nisu obvezne prema zakonu, imamo titar test, lijepo plati 100 eura i vozi misko!
manje stete da se pesu izvadi krv nego da se pika svake godine, nije li?
ista stvar je i sa bjesnocom, ali, ok, tu je zakon tako uredjen, pa se onda postuje zakon. barem na van.

sto se tice smanjenja bjesnoce u hrvatskoj, od 1964 godine (ako se ne varam...) nije zabiljezen slucaj bjesnoce kod ljudi a mislim da je najveci iskorak u tom podrucju napravljen sa oralnim cijepljenjem lisica koje se provode svake godine.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 09:46   #95
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
lako tebi kad tako razmisljas i zelis riskirat time da te kasne kaznom od 6-10 000 kuna zbog necijepljena na bjesnocu (158 stavka 1 i clanak 162 zakona o veteinarstvu, NN 82/13, 148/13)

a za ovo boldano - mos si mislit kako nebi popila niti jednu tabletu da se mora lijeciti (tablete se ni ne pitu za ukras i zato jer se nekom to tako hoce)

Opcenito me fascinira ovaj proboj sklopa i sklonost svijesnom krsenju zakona - ono, imamo zakon pa onda hajdemo ga krsit jer je zakon da se krsi
Nemoj se ti brinut za mene i kazne.
Vec sam rekla da uopce nije stvar (ne)krsenja zakona! Bio ili ne bio zakon, nitko me nece nikada natjerat da stetim zdravlju svojih pasa, djece, svojem zdravlju!!!
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a kako onda objasnjavas da se procjepljianjem protiv bjesnoce ucestalost bolest smanjila na minimum? - jer to placebo po tebi ili?
Jel mi tu pricamo turski ili u cemu je problem??
Ok, ajmo cijepit pse protiv bjesnoce, al NEMA POTREBE cijepit pse SVAKE GODINE sa TROGODISNJIM cijepivom! Ajmo napravit titar test pa ako razina antitijela nije zadovoljavajuca onda cemo cijepit psa.
Koj dio nije jasan?

@Sweet
Apsoluno nikoga nisam etiketirala, ako si se ti nasla prozvanom to nije moja namjera. Ja sam samo iznjela svoje misljenje, a vi se svi uzjogunite kad se to kosi sa vasim misljenjem.

Edit:
A macke secu po vani necijepljene i to je ok?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:13   #96
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Nemoj se ti brinut za mene i kazne.
Vec sam rekla da uopce nije stvar (ne)krsenja zakona! Bio ili ne bio zakon, nitko me nece nikada natjerat da stetim zdravlju svojih pasa, djece, svojem zdravlju!!!
kaj se bas uvijek moraju spominjat i djeca

Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Jel mi tu pricamo turski ili u cemu je problem??
Ok, ajmo cijepit pse protiv bjesnoce, al NEMA POTREBE cijepit pse SVAKE GODINE sa TROGODISNJIM cijepivom! Ajmo napravit titar test pa ako razina antitijela nije zadovoljavajuca onda cemo cijepit psa.
Koj dio nije jasan?
ima ili nema potrebe al jbg. zakon je takav kakav jest
Jako dobro znam koliko cijepivo traje (ponekad ne traje 3 godine zbog imuniteta itd. no nema veze) i jako dobro znam koliko ksta doza cijepiva te koliko se naplacuje ali kao sto rekoh zakon te takav i titar test je nesto sto savtko od nas moze ucinit al nas to idalje ne oslobađa od cijepljenja


Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Edit:
A macke secu po vani necijepljene i to je ok?
nije ok, istina
to za macke se slazem jer se odavno zna da macke obilaze vece terirotije od pasa
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:37   #97
Macke macke macke!
To pričam odavno, već sama logika 'nije obvezno cijepiti macke' govori da su zakoni selektivni i da je nemoguce da zdravom logikom netko povjeruje kako ce se rijesiti pitanje bjesnoće tako sto ćemo bas svake godine nepotrebno docijepljivati pse iako cjepivo traje puno duže, ali eto macke nećemo uopce!

Nema zdrave logike...a bar za macke znamo kakvog su ponašanja, generalno puno vise po vani i to posvuda...
I da, nije loše imati stav o lošim zakonima, isto kao sto ja smatram jako lošim onaj o opasnim psima kako je napisan.
To je naše pravo misliti drukcije plus sto zakon nije sveto pismo, oni su podložni promjenama naravno.
Promijenili su se i po pitanju cijepljenja bjesnoće u drugim zemljama, po pitanju sto je i da li postoji opasne pasmine itd...
I to zato jer su se ljudi pobunili i tražili promjene.

Barem kod nas ima hrpa zakona koji su loši i cesto štete vise nego koriste, i imamo pravo reci da je to tako.
Evo vam primjer u temi, obvezno cijepiti pse a macke ne...ali kao želimo biti bez bjesnoće u zemlji.
Ma da...sto...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:40   #98
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
o tome sam i ja pisala. zaraze nisu obvezne prema zakonu, imamo titar test, lijepo plati 100 eura i vozi misko!
manje stete da se pesu izvadi krv nego da se pika svake godine, nije li?
ista stvar je i sa bjesnocom, ali, ok, tu je zakon tako uredjen, pa se onda postuje zakon. barem na van.
Oprosti. Pogrešno sam shvatila. Mislila sam da je riječ o cjepivu protiv bjesnoće.

Quote:
sto se tice smanjenja bjesnoce u hrvatskoj, od 1964 godine (ako se ne varam...) nije zabiljezen slucaj bjesnoce kod ljudi a mislim da je najveci iskorak u tom podrucju napravljen sa oralnim cijepljenjem lisica koje se provode svake godine.
Oralno cijepljenje lisica sigurno je pridonijelo zaštiti od bjesnoće, a za bjesnoću kod ljudi, čini mi se da sam negdje čitala o slučajevima 90-ih godina prošlog stoljeća, ali je ta informacija s interneta pa nije pouzdana. Svejedno. Činjenica ja da u Hrvatskoj doista nema urbane bjesnoće, ali je silvatična posvuda raširena. Mislim da će, sve dok se i taj oblik ne iskorijeni, biti obvezatno cijepljenje pasa svake godine.

Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Nemoj se ti brinut za mene i kazne.
Vec sam rekla da uopce nije stvar (ne)krsenja zakona! Bio ili ne bio zakon, nitko me nece nikada natjerat da stetim zdravlju svojih pasa, djece, svojem zdravlju!!!
Da, OK, tvoja stvar, ali nemaš pravo utjecati na druge, ni riječju ni djelom. Nemoj cijepiti, nemoj piti tablete, ali šuti o tome.

Quote:
Jel mi tu pricamo turski ili u cemu je problem??
Kineski.

Quote:
Ok, ajmo cijepit pse protiv bjesnoce, al NEMA POTREBE cijepit pse SVAKE GODINE sa TROGODISNJIM cijepivom! Ajmo napravit titar test pa ako razina antitijela nije zadovoljavajuca onda cemo cijepit psa.
Koj dio nije jasan?
Dio koji se kosi s pozitivnim propisom prema kojemu je svakogodišnje cijepljenje za pse obvezatno. Ne postoji zakonska mogućnost da napraviš titar test na bjesnoću pa da, ovisno o rezultatu, cijepiš ili ne cijepiš. Može se napraviti titar test ako pas nije redovito cijepljen, ali ćeš ga poslije toga morati cijepiti, bez obzira na rezultat.

Da, slažem se da je bedasto cijepiti bilo koga češće nego što cjepivo "drži". U tom slučaju treba ishoditi izmjenu propisa. Ako zakon ne valja, onda ga se mijenja, a ne krši. Kršenje zakona zapravo je kontraproduktivno.

Quote:
A macke secu po vani necijepljene i to je ok?
Ne, nije OK. Nije OK ni da budu nečipirane, nije OK ni da postoje ulične mačke, nije OK ni da švrljaju po tuđim dvorištima i vrtovima, ali vlasnici i ljubitelji mačaka kao argument iznose da je to "u skladu s mačjom prirodom". I psima je u skladu s prirodom da švrljaju i njuškaju, žderu smeće i druže se sa svakim tko se hoće s njima družiti. Pa za pseće vlasnike postoje propisi. Što nema jednakih propisa o mačkama, ne ispričava psećeg vlasnika u slučaju nepoštovanja zakona.

to je sve.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 11:56   #99
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da, OK, tvoja stvar, ali nemaš pravo utjecati na druge, ni riječju ni djelom. Nemoj cijepiti, nemoj piti tablete, ali šuti o tome.
Ma nemoj! Zasto ja nebi imala pravo rec svoje misljenje, a svi koji misle drugacije imaju pravo?
Ja nikako na nista ne tjeram, samo iznosim svoje misljenje i to mi nitko ne moze zabraniti!
Quote:
Dio koji se kosi s pozitivnim propisom prema kojemu je svakogodišnje cijepljenje za pse obvezatno. Ne postoji zakonska mogućnost da napraviš titar test na bjesnoću pa da, ovisno o rezultatu, cijepiš ili ne cijepiš. Može se napraviti titar test ako pas nije redovito cijepljen, ali ćeš ga poslije toga morati cijepiti, bez obzira na rezultat.
Ne, necu morati. Nista se ne mora, samo umrijeti.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 13:43   #100
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ma nemoj! Zasto ja nebi imala pravo rec svoje misljenje, a svi koji misle drugacije imaju pravo?
Ja nikako na nista ne tjeram, samo iznosim svoje misljenje i to mi nitko ne moze zabraniti!
Može. Administracija FHr-a, samo ako se bude držale vlastitih pravila (link1 i link 2). Dakako, nitko tti ne može zabraniti da to iznosiš drugdje, ali ovdje te u tome mogu spriječiti.

Quote:
Ne, necu morati. Nista se ne mora, samo umrijeti.
Ovo je pučkoškolsko nadmudrivanje, ali ako tebe to veseli, nekada je to, dok smo bili klinci išlo nekako ovako.

Titar test na bjesnoću pokaže nedovoljan broj antitijela. Dobiješ upute da psa moraš cijepiti. Ti odbiješ. Inspekcija preda prijavu sudu. Dođeš na sud. Izgubiš spor i dužna si platiti sudske troškove, plus cijepljenje. Ti podneseš prigovor. Opet izgubiš, a dug se uvećava. Parničiš se i dalje. Ideš sve do Bruxellesa, a možda i do suda u Hagu. U svakoj instanci izgubiš spor. Dug raste. Sad si već dužna kao da ti je kreditor MMF. Stižu ti opomene za plaćanje duga. Ti se na to oglušuješ. Dođe ovršno rješenje, zaplijene ti sve što imaš, plaća je već odavno otišla na troškove, psa više nema jer biologija čini svoje unatoč tome što nije bio cijepljen, a ti počneš klošariti i skupljati boce, odaš se drozi i na kraju umreš.

Dakako, na svaku moju tvrdnju ti postaviš nekakvu prepreku pa ja moram tu prepreku prevladati, a na kraju nas mama sva pozove na ručak.

Bzvz. Mislila sam da samo punoljetni ljudi msiju imati psa.


P. S. Zanima me samo zašto svake godine registriramo auto i odlazimo na tehnički iako je ispravan i održavamo ga svih 365 dana u godini.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.