Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2005., 21:41   #1
Unhappy Bakterije u urinu

bok svima.
naime već 5 godina se borim sa bakterijama u urinu konkretno najviše sa echerichiom coli.
svaki drugi mjesec moji problemi počinju sa jakim bolovima prilikom mokrenja,pa onda davanje urina na analizu zatim se ispostavi da imam "masu" bakterija u urinu te na kraju slijedi antibiotik koji popijem i nakon toga mi se urin skroz očisti da bi nakon mjesec dana bilo opet sve po starom.sve žive moguće pa i privatne urologe sam prošla i ništa.
jednom sam imala toliku upalu da sam završila na hitnoj te bi mi opet dali neki antibiotik i bok,doviđenja.

živim zdravo,higijenu održavam na najvišem nivou,spolne odnose ne prakticiram često iz straha mada imam dosta dugo dečka....znači sve što se tiče higijene je oke.

sve žive antibiotike sam isprobavala ali očito mi to ne pomaže.
ne znam,možda je problem u mjehuru,bubrezima(koji su prilikom ultrazvuka u redu)....tako da bih molila nekog kompetentnog za to da mi odgovori ako ima iskustva.

molim vas da mi netko pomogne sa svojim iskustvima i pokuša mi dati koji savjet jer sam već očajna.

hvala
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 23:51   #2
Na TV je bilo prije par dana da brusnica i njeni derivati , kao sok i marmelada i slicno , pa cak i tablete na istoj bazi , navodno pomazu ili ljece kako su oni rekli .
Cini mi se da je bas ta bakterija bila u pitanju .

PO mojoj logici , to je ping pong efekt.
E sad znam da se cudis , ali je to tako .
Ti i tvoj decko mijenjate ulogu nosioca bakterije .
Ti si osijetljivija i dobijes vise reakcije , a on je manje osijetljiv i nema reakcije .

Neznam jeli ono na TV bila samo reklama da bi se nagomilane zalihe brusnice prodale , na engl , cranbery, ili stvarno dijeluje i koliko ?
Progoooglaj.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 08:53   #3
Quote:
živim zdravo,higijenu održavam na najvišem nivou,spolne odnose ne prakticiram često iz straha mada imam dosta dugo dečka....znači sve što se tiče higijene je oke.

mnogo puta unistimo "dobre bakterije"...sa nasom zdravom higijenom...bez zamjerke sa obzirom da si zensko kako se brises poslike toileta ?, mnoge zenske nisu pazljive treba se brisati od genitals prema anusu/vidim da pises da izbjegavas sexsual aktiviti /,kako bodul kaze veoma je posebni prenos bakteria od partnera do partnera...bez da drugi osjeca ista.

jedno "sta sam siguran da nije slucaj " anus interkorse je NO- NO.

Mogu si misliti kako ti je jer ja kao muskarac imam problem godinama...isto sada 8-10 tjedna se ne moze zaustaviti ...a nema da radim ista krivo ili cak i radi drugih problema nema seksual aktiviti.
Prije 10 tjedna sam imao pocetak infekcije sa povisenom temperaturom i htjeli su me staviti u bolnicu ,radi bolova u predjelu bubrega, isto ultrasound pokazuje sve uredu.

Danas zavrsavam zadnju tabletu antibiotik/mislim da je oko 100ta,jer su promjenili cetri razlicitih vrsta...prema nalazu infekcije.

Moja supruga je prosla i prolazi stalno kroz problem sa infection i zapalom na genital /koji traje vec preko 30 godina ...dijagnoza
dermatitise....i nema pomoci ,kombinacije razlicitih krema veoma
malo jer one trose kozu i ide gorje sa starosti svake godine.

Nazalost niti medicina nema pomoc za svakoga.
Probaj naci ako znades engleski preko Google, urinary track infection suport grupu...ponekada se nadje dobar savjet ili mala pomoc ...jer nisi jedina sa tim problemom.

sretno
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 09:30   #4
(Infekcija Echerichiom coli,


Cistitis
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 10:40   #5
moras piti jako puno tekucine, i odmah ici na wc a ne trpiti

brusnice su jako dobre, ak ti je sok preskup kupi si caj ili neki pripravak


mozda si je dobila spolnim putem, da bi to iskljucila napravi bris rodnice
ako je pozitivan posalji decka na analizu ejakulata
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 10:48   #6
tenks svima

dali je imao tko iskustva sa konkretno kapsulama brusnice?
ja sam nabavila pa me čisto iz znatiželje zanima
 
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 20:07   #7
Imaš i kapsule brusnice, i sok i čaj. U encianu imaš 100%tni čaj od brusnice. Ima tamo i brusnica za kupiti, 10dkg 10 kuna... i što je najbolje jako su fine, probaj Jedemo ih svi doma

I kakve su ti bile kapsule, jel bilo kakvih rezultata?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 22:02   #8
Moja draga ima istih problema... Pila je neke tablete brusnice, bez puno učinka.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 22:37   #9
čaj od brusnice je dobar.probaj sa uvinim čajem uz kombinac.sa atb.
čaj od koprive
usput u nalazima urina gotovo uvijek svakom napišu masa bakt.pa se ne zabrinjavat.
e.colli se teško rješava tako da više gledaj na homeopatske th.
osim atb. dobar je i nolicin kao antiseptik,mada navodne šteti bubrezima ja ga pila dugo bubrezi ok.
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 01:26   #10
Nemojte me krivo shvatiti, ali previše higijene može biti jako štetno za ta područja.

Probaj sa brusnicom.

Moj domaći recept je kad zaradim cistitis (a to je ipak otprilike jednom u godini- dvije) je overdose C vitaminom nekoliko dana da maksimalno zakiselim urin i naravno velike kolicine tekucine. To se pokazalo ucinkovitim rjesenjem, nikad mi ne trebaju antibiotici.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 08:48   #11
Cisto da iskoristim priliku i spomenem...


Zene, znate da kad se brisete nakon mokrenja, papir treba povuci od sprijeda prema straga i onda baciti. Nema trljanja tamo-vamo niti povlacenja od straga prema sprijeda, da se ne bi bakterije koje obicno zive oko anusa naselile na mokracne puteve...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 18:37   #12
Brusnica je super. Obavezno si kupi tablete od brusnice u apoteci. I probaj piti bar 2 litre vode dnevno.
Bez veze je da se suzdrzavas od spolnih odnosa s deckom. Stvar treba rijesiti...
Predlazem ti da ako si iz Zagreba odes na kliniku za infektivne bolesti dr. Fran Mihaljevic. Ako nisi, odi kod infektologa u bolnicu koja ti je najblize. To sto uroinfekt lijecis kod urologa, to je kao da upalu pluca lijecis kod kirurga.
Kronicna upala je podloga za nastanak raka, kamenaca... Tako da se nemoj s tim zezati, i 5 godina je preeeeeedugo.
Pitaj ako te jos kaj zanima!
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 19:07   #13
Quote:
slronhill kaže:

usput u nalazima urina gotovo uvijek svakom napišu masa bakt.pa se ne zabrinjavat.
ne pričaj gluposti o kojima nemaš pojma

nalaz bakterija u urinu se izdaje polukvantitativno, tako da masa bakterija znači da ih ima jako puno i to uvijek znači infekciju mokraćnih putova

enter: znam dosta cura koje su uzimale Encianove kapsule brusnica i same brusnice i one kažu da im pomaže

naravno, shvati to kao nadomjestak terapiji koju ti da liječnik, u svakom slučaju mislim da ne može štetiti
cyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 22:38   #14
Potaknuta ovim postom, malo sam procackala i nasla da moj C vitamin domaci recept i nije tako bezveze.



Effects of pH, nitrite, and ascorbic acid on nonenzymatic nitric oxide generation and bacterial growth in urine.

Carlsson S, Wiklund NP, Engstrand L, Weitzberg E, Lundberg JO.

Department of Surgery, Section of Urology, Karolinska Hospital, Stockholm, Sweden. [email protected]

Nitrite may be generated by bacteria in urine during urinary tract infections. Acidification of nitrite results in the formation of nitric oxide (NO) and other reactive nitrogen oxides, which are toxic to a variety of microorganisms. We have studied NO formation and bacterial growth in mildly acidified human urine containing nitrite and the reducing agent vitamin C. Urine collected from healthy subjects was incubated in closed syringes at different pH values with varying amounts of nitrite and/or ascorbic acid added. NO generation was measured in headspace gas using a chemiluminescence technique. A similar setup was also used to study the growth of three strains of bacteria in urine. Mildly acidified nitrite-containing urine generated large amounts of NO and this production was greatly potentiated by ascorbic acid. The growth of Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, and Staphylococcus saprophyticus was markedly reduced by the addition of nitrite to acidified urine. This inhibition was enhanced by ascorbic acid. In conclusion, we show that the growth of three common urinary pathogens is markedly inhibited in mildly acidified urine when nitrite is present. The bacteriostatic effect of acidified nitrite is likely related to the release of NO and other toxic reactive nitrogen intermediates. These results may help to explain the well-known beneficial effects of urinary acidification with, e.g., vitamin C in treatment and prevention of urinary tract infection.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 13:05   #15
Quote:
Shtefitza kaže:
Cisto da iskoristim priliku i spomenem...


Zene, znate da kad se brisete nakon mokrenja, papir treba povuci od sprijeda prema straga i onda baciti. Nema trljanja tamo-vamo niti povlacenja od straga prema sprijeda, da se ne bi bakterije koje obicno zive oko anusa naselile na mokracne puteve...
Ja sam to vec spominjao mnogo puta ...interesantno je /kazao nam je ginekologista/koliko zena nije svjesna toga.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 13:48   #16
Lahor... koju dozu vitamina C ti uzimaš da pobiješ tu gamad, i u kojem obliku?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 13:51   #17
RE:bacterije u urinu

Mogu si misliti kako ti je jer ja kao muskarac imam problem godinama...isto sada 8-10 tjedna se ne moze zaustaviti ...a nema da radim ista krivo ili cak i radi drugih problema nema seksual aktiviti.
Prije 10 tjedna sam imao pocetak infekcije sa povisenom temperaturom i htjeli su me staviti u bolnicu ,radi bolova u predjelu bubrega, isto ultrasound pokazuje sve uredu.

Gornji je izvod is prijasnjega posta.

Odonda sam prosao tri dupla antibiotika prema rekomendaciji od labaratorija.
Idem svakih 14 na injekcije to jest 14/11/05, sam imao zadnji urine test koji je pokazao sve cisto/negativno/.

30/11/05 sam isao opet na injekciju ...vec par dana prije sam osjecao stare simptome....uzeo sam sa sobom doktoru sample ...pogledao je i sa stripom odmah kazao da imam opet infekciju....poslao urin u laboratorij...i stavio me na dva tjedna antibiotika...jucer me je nazvao da mi kaze da je antibiotik uredu /isti je preporucio laboratorij.

Pisao sam prije da sam bio godinama na preventive antibiotike....radi istoga problema ...ali su se svi ovdje ismijavali
toboze ja sam glup.

Zadnja posjeta doktora smo govorili o tome i on je potvrdio da cu izgleda morati natrag na HIPREX...svakodnevno.
Prije toga idem ionako na redovitu posjetu urologistu jer imam druge probleme...pa cemo vidjeti sta ce on kazati.

Methenamine hippurate (previously known as hexamine hippurate in the UK) is an antibiotic that is used to TREAT and PREVENT urinary tract infections. It is absorbed from the gut and passes into the urine where it releases the chemical formaldehyde (however this can only occur if the urine is acidic). This chemical causes the breakdown of proteins essential to the bacteria, which ultimately results in the death of the bacteria.


HIPREX

Urinary track infection

ZDRAVLJE:medazol i bakterije


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 03.12.2005. at 14:27.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 15:26   #18
Quote:
Ego kaže:
Lahor... koju dozu vitamina C ti uzimaš da pobiješ tu gamad, i u kojem obliku?
2g par dana.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 16:30   #19
I to derneš od jednom ili raspodijeliš na više doza?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 23:02   #20
kod E. coli je bitno zapamtiti da se radi o tome da bakterije iz debelog crijeva zavrse gdje ne trebaju. e sad, pitanje je kako zavrse. tako sto se nakon mokrenja brisemo u krivom smjeru, a pravilan je sprijeda prema nazad. dakle, od pice prema guzi.
drugi moguci uzrok je da kod seksa (klasicnog ili samoseksa) opet bakterije iz guze zavrse na krivom mjestu. to opet znaci da penis ili prste ili jezik ne treba stavljati prvo na guzu pa na picu, vec, ako je bas neophodno, obratno.
jesmo li se razumjeli? bolje sprijeciti nego lijeciti
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.