Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2012., 20:12   #81
dakle bakterije u urinu i sex.
neki kažu bolje apstinirat dok se ne poprave stvari, neki kažu nema to veze.
šta vi mislite?
Majaa72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 17:31   #82
Ja opet imam glupu bakteriju u urinu :-( Opet mi slijedi maltretiranje s raznoraznim čajevima jer antibiotik nesmijem radi toga jer sam nedugo bila na antibioticima.......Moram se kaj prije riješit te bakterije jer će me inače na sistematskom doktorica zafrkavat i neće mi dati dozvolu za rad.
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 20:41   #83
Quote:
Picek25 kaže: Pogledaj post
Ja opet imam glupu bakteriju u urinu :-( Opet mi slijedi maltretiranje s raznoraznim čajevima jer antibiotik nesmijem radi toga jer sam nedugo bila na antibioticima.......Moram se kaj prije riješit te bakterije jer će me inače na sistematskom doktorica zafrkavat i neće mi dati dozvolu za rad.
To je glupost,potrebno je učiniti UK s ABG.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:08   #84
Imam ju. Opet, Escerichia Coli - imenom i prezimenom...
Nalaz urina 2++, nalaz urinokulture 10 na 5.
Dobila terapiju - Ospamox 1g; 8 dana i Ninur 50mg; 7 dana.

Stvar je u tome što ju često imam, ima li smisla piti antibiotike (inače mi baš ne pomažu)?! Je li neodgovorno prema zdravlju eksperimentirati s kućnom ljekarnom (brusnice, peršin, češnjak...)?

Molim vas, ukoliko ima netko kompetentan, voljela bih čuti koje mišljenje.


(P.S. nije bilo peckanja pri mokrenju, ni boli, jedini simptom je bio promjena mirisa mokraće. Počela je užasno smrditi i to taman otprilike kad sam počela imati spolne odnose sa svojim sadašnjim dečkom (prije dvije godine). Može li biti povezano? Treba li i on na pregled?)
Hvala.
Prijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 14:43   #85
Quote:
Prijka kaže: Pogledaj post
Imam ju. Opet, Escerichia Coli - imenom i prezimenom...
Nalaz urina 2++, nalaz urinokulture 10 na 5.
Dobila terapiju - Ospamox 1g; 8 dana i Ninur 50mg; 7 dana.

Stvar je u tome što ju često imam, ima li smisla piti antibiotike (inače mi baš ne pomažu)?! Je li neodgovorno prema zdravlju eksperimentirati s kućnom ljekarnom (brusnice, peršin, češnjak...)?

Molim vas, ukoliko ima netko kompetentan, voljela bih čuti koje mišljenje.


(P.S. nije bilo peckanja pri mokrenju, ni boli, jedini simptom je bio promjena mirisa mokraće. Počela je užasno smrditi i to taman otprilike kad sam počela imati spolne odnose sa svojim sadašnjim dečkom (prije dvije godine). Može li biti povezano? Treba li i on na pregled?)
Hvala.
I ja imam e coli 10 na 5.. bolje probaj prirodno riješavati e coli,antibiotici naprave više štete nego koristi,iz iskustva... i da može ti dečko biti prenosioc jer se to upravo meni dogodilo. Makar kažu da ne može,da samo znaju kako su u zabludi... meni je to dečko prenio,i on je radio bris uretre,tamo se ispostavilo da ima 2 bakterije..
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 16:00   #86
ajte vi meni recite jel se moze ipak imati bakterija u urinu ili ne daj Boze e. coli ako su nalazi mokrace ovakvi :

leukociti negativni
nitriti negativni
proteini neg.
ph 7
eritrociti neg.

nije mi rađena sediment mokrace ( zasto ne znam )
a ja mokrim puno nocu pa me zanima ako je nalaz ovaj uredan dali ja mogu ipak imati bakterije ?
hvala
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 18:03   #87
nitriti su povezani s bakterijama. uglavnom... ako ih nemaš, teško da te neka bakterija zafrkava.
ako baš sumnjam na bakteriju napravi urinokulturu s antbiogramom pa ćeš imati potvrdu
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 00:48   #88
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
ajte vi meni recite jel se moze ipak imati bakterija u urinu ili ne daj Boze e. coli ako su nalazi mokrace ovakvi :

leukociti negativni
nitriti negativni
proteini neg.
ph 7
eritrociti neg.

nije mi rađena sediment mokrace ( zasto ne znam )
a ja mokrim puno nocu pa me zanima ako je nalaz ovaj uredan dali ja mogu ipak imati bakterije ?
hvala
Kakav je nalaz šećera u krvi?
Nije navedena event.prisutnost ketonskih tijela u urinu?
Kakva je tjelesna masa zadnjih mjeseci?
Je li prisutno pojačano žeđanje u zadnje vrijeme?
Otiču li možda noge(potkoljenice,stopala)?
Jesu li količine mokraće tijekom noći normalne, ili tek po par kapi?
Postoji li pri mokrenju i/ili nako mokrenja osjećaj pečenja,boli?
Jel postoji osjećaj nepotpunog pražnjenja mjehura?
Problemi/promjene sa stolicom?
Uzimaš li kakve tablete, koje, u kojoj dozi?
Postojeće bolesti?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 21:43   #89
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kakav je nalaz šećera u krvi?
Nije navedena event.prisutnost ketonskih tijela u urinu?
Kakva je tjelesna masa zadnjih mjeseci?
Je li prisutno pojačano žeđanje u zadnje vrijeme?
Otiču li možda noge(potkoljenice,stopala)?
Jesu li količine mokraće tijekom noći normalne, ili tek po par kapi?
Postoji li pri mokrenju i/ili nako mokrenja osjećaj pečenja,boli?
Jel postoji osjećaj nepotpunog pražnjenja mjehura?
Problemi/promjene sa stolicom?
Uzimaš li kakve tablete, koje, u kojoj dozi?
Postojeće bolesti?
secer mi je ok, bio do sada...
ketonskih tijela u urinu sta je to ? rađena je samo kemijska pretraga urina
tjelesna masa uvijek ista 60kg
nije pojacano žeđanje
ne oticu noge, nista
kolicina mokrace je normalna, ne boli , ne pece, nista ....
nemam problema sa stolicom
nisam bolesna , koliko znam
tablete koristim ove
DHEA 3x1
I EUTHYROX 25mg za stitnjacu, nekako mi se cini da mokrim cesce kako ove tablete pijem , ali kad sam pitala iskusne koje godinama piju za stitnjacu nemaju takve nuspojave , doza mi je mala 25mg
i pijem vitamine, folnu , vitamin e ali vec duuugooo

eto....hvala

ispricavam se
ketoni - negativni
sve je negativno na nalazu
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 22:53   #90
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
secer mi je ok, bio do sada...
ketonskih tijela u urinu sta je to ? rađena je samo kemijska pretraga urina
tjelesna masa uvijek ista 60kg
nije pojacano žeđanje
ne oticu noge, nista
kolicina mokrace je normalna, ne boli , ne pece, nista ....
nemam problema sa stolicom
nisam bolesna , koliko znam
tablete koristim ove
DHEA 3x1
I EUTHYROX 25mg za stitnjacu, nekako mi se cini da mokrim cesce kako ove tablete pijem , ali kad sam pitala iskusne koje godinama piju za stitnjacu nemaju takve nuspojave , doza mi je mala 25mg
i pijem vitamine, folnu , vitamin e ali vec duuugooo

eto....hvala

ispricavam se
ketoni - negativni
sve je negativno na nalazu
Sad naravno, još pitanja...
A, zbog čega DHEA? Tko je to preporučio? Nekad možda rađen kakav MSCT i/ili MR?
Nekako mi se na prvu loptu čini, kako bi bila zgodna konzultacija endokrinologa, a možda i nefrologa, no, s obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku i med.dokumentaciju, ovo je tek puko nagađanje.
Svakako je poželjno u što skorije vrijeme zbog opisanih tegoba konzultirati prvenstveno svoju liječnicu/liječnika opće prakse radi event.dodatne obrade.

EDIT: Iako je doza Euthyroxa mala, ne može se sa sigurnošću isključiti uzročno-posljedična veza sa pojavom nokturije, svakako ima smisla konzultirati endokrinologa.

Zadnje uređivanje body halleck : 21.03.2013. at 00:30.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 21:25   #91
Bakterije u mjehuru

Pozdrav, imam bakterije u mjehuru ali nije mi receno koje i koliko ih je, jedino mi je receno da su to bakterije iz debelog crijeva inace. U srijedu sam pocela piti antibiotike Klavocin bid 1g. Od kad pijem klavocin puno vise pisam. Jucer sam dobila temperaturu 37,4 a danas mi je trbuh jako napuhnut i boli me toliko da otezano i hodam i sjedim. Moze li mi tko reci je li to tako treba biti ili je doslo do kakve komplikacije?
Haaaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 12:30   #92
Quote:
Haaaj kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam bakterije u mjehuru ali nije mi receno koje i koliko ih je, jedino mi je receno da su to bakterije iz debelog crijeva inace. U srijedu sam pocela piti antibiotike Klavocin bid 1g. Od kad pijem klavocin puno vise pisam. Jucer sam dobila temperaturu 37,4 a danas mi je trbuh jako napuhnut i boli me toliko da otezano i hodam i sjedim. Moze li mi tko reci je li to tako treba biti ili je doslo do kakve komplikacije?
Vjerojatno se radi o e.coli bakteriji,samo me cudi kako to ne znas ako si radila urinokulturu. U svakom slucaju stanje koje spominjes nije normalno. Na tvom mjestu bih otisla na hitnu jer te tamo odmah obrade i ne riskiras jos vece komplikacije cekajuci.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 14:21   #93
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se radi o e.coli bakteriji,samo me cudi kako to ne znas ako si radila urinokulturu. U svakom slucaju stanje koje spominjes nije normalno. Na tvom mjestu bih otisla na hitnu jer te tamo odmah obrade i ne riskiras jos vece komplikacije cekajuci.
vjerovatno joj je nalaz poslan u kompjuter doktor opće prakse,pa nek zove njega a sad ić na hitan prijemzbog toga malo morgen zato nam je i hitna u ovakvom stanju kakvom jest to rješava doktor opće prakse
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 14:59   #94
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
vjerovatno joj je nalaz poslan u kompjuter doktor opće prakse,pa nek zove njega a sad ić na hitan prijemzbog toga malo morgen zato nam je i hitna u ovakvom stanju kakvom jest to rješava doktor opće prakse
Vjerovao ili ne i kod manjih komplikacija uzimaju u obradu.Bolovi u trbuhu i napuhanost trbuha + infekt nisu stvari za zezanciju. Na zaraznoj ce stvar uzeti u obradu i rijesiti. U obitelji sam nedavno imala identicnu situaciju i osoba je zaprimljena u obradu na zaraznoj te je dijagnosticirana prosirena upala na bubrezima i sepsa,a onda treba jaca kura antibiotika IV.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 18:37   #95
Hvala na odgovorima. Ne znam koja je bakterija jer mi doktorica nije rekla a ja u subotu nisam to mogla saznat jer nije radila. Danas mi je sve u redu. Radila sam prije tjedan dana i utz abdomena i ukljucujuci i bubreg i mjehur i sve je u redu. Ako mi sutra bude lose idem na hitnu.
Haaaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.