Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 00:43   #41
Sasvim iskreno ti kazem da se nesjecam puno stvari posto sam film vidio prije vise od godinu dana.
A da se i sjecam nebih mogao komentarisati posto se film vecinom odvija na Baniji, tamo nisam bas zalazio.

A zaboravio sam odgovoriti kolegi na pitanje o policajcima ubijenim na "Sarcevom krizu"...Pitanje cu odgovoriti pitanjem, kada je Karlovacka policija patrolirala dalje od benzinske pumpe u Tusilovicu? Sto ih je tjeralo da idu 1-2 km izvan njihovog reona u koji im je receno sa obadve strane da ne zalaze, pogotovo naoruzani sa automatskim naoruzanjem.
Ali jel' nije to vec davno osveceno...znas o cemu pricam
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 00:51   #42
NE ZNAM KAKO IMATE ŽIVACA TO GLEDATI.JA SAM PROBALA PA SAM MORALA POPITI ŠAKOMICIN.NA KONCU TEMA JE BERAK.ISKRENO JA SAM NISLILA DA BERAČKI KRVNICI NEĆE BITI PROCESUIRANI .JEZIVO JE ŠTO JE TREBALO 8 GODINA I JOŠ SE BRANE SA SLOBODE.
LILLY 106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:58   #43
Quote:
Karlovcanin kaže:
A ti izgleda vjerujes svemu sto procitas u profile.

Da brdo snajperista je pucalo u Karlovcu to mora da su bili specijalno obuceni posto je prva linija bila bar nekih 2 km zracne do karlovca.

Ja znam za jedan primjer, lazem dva primjera zlocina nad civilima u okolini KLC, obadva su se desila na pocetku.
Prvi je pocinio lik, kronicni alkoholicar ubio je neku baku sto je ostala da bi joj pokrao stvari, nju je stavio u skrinju. Decki koji su ga hapsili su skoro poginuli, osudjen je u Glini i poslan na odsluzenje kazne gdje je i bio do Aug.1995.

Drugi je to selo na Kupi gdje su tata i sin (malouman) ubijeni posto je sin pucao na VRSK, vjesani su na terasi svoje kuce osumnjiceni su uhapseni i odvedeni nisam siguran dali su osudjeni za bilo sta i sta se snjima desilo.

Iako ces ti reci da nije istina na podrucju RSK je zivilo dosta Hrvata uglavnom starijih kojima nista nije falilo...opet navodim primjer Vukmanica gdje ih je ostalo podosta (sto se nemoze zakljuciti iz ovoga sto pisu razno-razne novine ovih dana), osim sto su mladji od njih isli kopat rupe za neki dalekovod oko Slunja.

Na kamenskom se sjecam da je ubijen civil i da mu je srusena kuca i lokal, ali radi se o Srbinu vlasniku kafane Carda, mogu ti nabaviti i njegovo ime. O da tad je zaklan i njegov sin, njih dvojica pred obiteljskom kucom. A datum posto ga se ne sjecas je 03.10.1991

Tako navedi primjere, a ne HV je ubila civile u Tusiovicu 8.95, to nista ne dokazuje i nemoze se objektivno gledat'

A gdje si ti bio?
Karlovčanin,dao sam ti datume...imena neću,osim na PM...i ljudi na Kamenskom koji su ubijeni su bili Hrvati...ubijeni zato jer su pucali na srbe...jedan deda je ubijen u dvorištu jer nije htio napustiti vlastitu kuću...drugi koji je ubio srpskog rezervista završio je odrezanih ušiju i na kraju zapaljen živ u kući...
Što je sa snajperistima na šVarči...ili kod zgrade Zapovjedništva u Karlovcu...reci mi koliko je dugo ležao civil nasred ceste prije nego što su ga se usudili maknuti...
Što je sa ubojstvima policije u Gornjem Budačkom?!Datumi su ti tamo i točni su...ubaci to u google i vidjeti ćeš što će ispasti...
Što je sa Velemerićem gdje su zaklani većinom stariji ljudi?Što je sa Belajskim poljicima gdje je isto ubijeno nesrpsko stanovništvo...
A gdje sam ja bio napisano ti je u postu Što je falilo bratstvu i jedinstvu gdje me jedna bena uspjela naživcirati pa sam mu odgovorio...
U kratko...ZNG,pa SJP Grom,Alfe i na kraju opet Gromovi...
A što se tiče rušenja kuća na Kamenskom,srušeno je sve što je bilo hrvatsko...kuća baka i djede moga prijatelja,kuća poznatog karlovačkog liječnika...svi Hrvati..
I na kraju...SRUŠENA JE CRKVA GOSPE SNJEŽNE...tenkovskim projektilima...toliko o srbima koji su na kamenskom ubijali smo srbe...idemo jedan da na Kamensko,do sljedeće nedjelje sam u HR i pokazati ću ti sve što je srušeno...sve niske i malene kuće koje su produkt poslije ratne obnove...samo zato jer su u ratu bile srušene...
Ljudi možda neznaju činjenice,ali kada se kaže da je na Kamenskom bila vojarna JNA svima je jasno što se tamo događalo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 02:14   #44
Quote:
Karlovcanin kaže:
Sasvim iskreno ti kazem da se nesjecam puno stvari posto sam film vidio prije vise od godinu dana.
A da se i sjecam nebih mogao komentarisati posto se film vecinom odvija na Baniji, tamo nisam bas zalazio.

A zaboravio sam odgovoriti kolegi na pitanje o policajcima ubijenim na "Sarcevom krizu"...Pitanje cu odgovoriti pitanjem, kada je Karlovacka policija patrolirala dalje od benzinske pumpe u Tusilovicu? Sto ih je tjeralo da idu 1-2 km izvan njihovog reona u koji im je receno sa obadve strane da ne zalaze, pogotovo naoruzani sa automatskim naoruzanjem.
Ali jel' nije to vec davno osveceno...znas o cemu pricam
dvojica od tih poginulih su mi bili prijatelji...zato nemoj me provocirati...
Ubijeni su na stražnjem sjedištu stojadina...u autu su bile samo dvije puške...a dvojica koja su sjedila odotrga nisu imala nauružanje jer im je bilo u prtljažniku...točno se zna,barem ja znam tko je sjedio odtraga
I nije im rečeno sa obadvije strane,nalog je došao da patroliraju do Budačkog i krenuli su oko 7,15 ujutro...i nije im nitko imao što govoriti,patrolirali su svojom hrvatskom zemljom i što se mene tiče mogli su tu patrolu vršiti do Dunava...nitko im to nije imao pravo zabraniti...a imena ljudi koji su pucali se jako dobro zna...bili su redovni gosti kafića...
A patrole su rađene zbog nestanka autobusa autotransporta zajedno sa vozačima,pa zbog pretresanja i zaustavljanja vozila na Veljunu i svih onih koji su išli na Plitvice...
A što se tiče kopanja dalekovoda,nemoj me nasmijavati...KOPALI SU ROVOVE...
I da te pitam...što je sa zatvorom u Vojniću?Za taj slučaj u okolici Ak nisi čuo...?!
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 02:16   #45
Gdje se taj film Komšije može nabaviti?Nisam znao za njega...rijetko sam u HR pa baš neznam za filmove takve teme i produkcije...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 02:30   #46
Quote:
McAucliffe kaže:
Gdje se taj film Komšije može nabaviti?Nisam znao za njega...rijetko sam u HR pa baš neznam za filmove takve teme i produkcije...
Ako imas prilike pogledaj ovaj film http://www.dfi.dk/tidsskriftetfilm/47/anatomyofevil.htm . Ispovjedi onih koji su cinili ubojstva.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 04:03   #47
Post

Quote:
McAucliffe kaže:
Gdje se taj film Komšije može nabaviti?Nisam znao za njega...rijetko sam u HR pa baš neznam za filmove takve teme i produkcije...
Mislim da ga mozes na vise stranica skinuti, barem je prije par mjeseci bilo tako.
Utipkaj "Komšije" u Google.
Bušido is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:03   #48
Quote:
McAucliffe kaže:
dvojica od tih poginulih su mi bili prijatelji...zato nemoj me provocirati...
Ubijeni su na stražnjem sjedištu stojadina...u autu su bile samo dvije puške...a dvojica koja su sjedila odotrga nisu imala nauružanje jer im je bilo u prtljažniku...točno se zna,barem ja znam tko je sjedio odtraga
I nije im rečeno sa obadvije strane,nalog je došao da patroliraju do Budačkog i krenuli su oko 7,15 ujutro...i nije im nitko imao što govoriti,patrolirali su svojom hrvatskom zemljom i što se mene tiče mogli su tu patrolu vršiti do Dunava...nitko im to nije imao pravo zabraniti...a imena ljudi koji su pucali se jako dobro zna...bili su redovni gosti kafića...
A patrole su rađene zbog nestanka autobusa autotransporta zajedno sa vozačima,pa zbog pretresanja i zaustavljanja vozila na Veljunu i svih onih koji su išli na Plitvice...
A što se tiče kopanja dalekovoda,nemoj me nasmijavati...KOPALI SU ROVOVE...
I da te pitam...što je sa zatvorom u Vojniću?Za taj slučaj u okolici Ak nisi čuo...?!
Nije bio stojadin nego Opel Corsa, ali vjerujem da si to vec znao...sad cu ti odgovoriti na druge stvari.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:12   #49
Sad ja kazem dalekovod, ti kazes rovove....Koapli su rupe u koje se stavljao eksploziv da bi se pravio dalekovod, nemoras meni vjerovat, mozes njih pitati.

Sta ti znas o zatvoru u Vojnicu...Mozda za onih 4 splitskih gardista sto su iz Cerovca krenuli prema Vojnicu umjesto KLC i naletili na barikadu.

A ti milicajci u Gornjem Budackom su upozoreni da radi straha srpskog stanovnistva ne idu dalje od pumpe, pogotovo ne tako naoruzani. Sto KLC milicija nije nikada ni radila. Ali bilo kako bilo sta se desilo 21.09.1991 je vise nego dovoljno da se njih 4 ni ne spomenu vise.

A sad se sjetih tog na kamenskom sto je ostao bes jednog uha (ne obadva) nije mu odsjeceno nego otkinuto nakon sto je upucao vojnika JNA koja je u to doba jos uvjek bila legitimna OS, na tim prostorima. Poslje toga je zapaljen u svom sjeniku. Posto nije bio u uniformi, a nosio oruzje.....znas vec za zenevsku
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:47   #50
Quote:
Karlovcanin kaže:
A sad se sjetih tog na kamenskom sto je ostao bes jednog uha (ne obadva) nije mu odsjeceno nego otkinuto nakon sto je upucao vojnika JNA koja je u to doba jos uvjek bila legitimna OS, na tim prostorima. Poslje toga je zapaljen u svom sjeniku. Posto nije bio u uniformi, a nosio oruzje.....znas vec za zenevsku
Kako ti to trivijalno objasniš. Po srpski. Valjda shvaćaš zašto vas nitko ni ne žali.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:50   #51
Quote:
Ber kaže:
Kako ti to trivijalno objasniš. Po srpski. Valjda shvaćaš zašto vas nitko ni ne žali.
Trivijalno je opisan i decko od 20 i neku sto je poginuo od njegove ruke, zar ne.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:00   #52
Quote:
Karlovcanin kaže:
Nije bio stojadin nego Opel Corsa, ali vjerujem da si to vec znao...sad cu ti odgovoriti na druge stvari.
Bio je stojadin...nemogu postati sliku,ali uskoro hoću...
A evo zašto je bio stojadin...ubijeni su u autu sa policijskim oznakama...e sda vas ja pitam,kada ste u Jugi vidjeli Opel Corsu sa oilicijskim ili milicijskim slovima na sebi...onako malu plavu...?!

Zadnje uređivanje McAucliffe : 26.02.2008. at 19:04.
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:02   #53
Tkoga zanima može ju povećati...karlovčanin ti ju isto povećaj i reci mi,ali iskreno jel to kafić u gornjem budačkom?!Već mi je dosta da balavci pljuju po meni,ratu i prijateljima koji sam izgubio...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:05   #54
Onda,čekam...
I da podigni si knjigu Neispričane priče...karlovčanka ju je napisala...
Tamo ti sve piše,da je ne iznosim imena po forumu...
I svatko koga zanima,pa neka vidi čija je istina točna,moja ili njegova...svaka priča je potkrijepljena slikama...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:06   #55
Bilo je Opela Corsi nekoliko u SUP/MUP Karlovac i da sve sa natpisima,sad tek vidim koliko si upucen.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:09   #56
Quote:
Karlovcanin kaže:
Sad ja kazem dalekovod, ti kazes rovove....Koapli su rupe u koje se stavljao eksploziv da bi se pravio dalekovod, nemoras meni vjerovat, mozes njih pitati.

Sta ti znas o zatvoru u Vojnicu...Mozda za onih 4 splitskih gardista sto su iz Cerovca krenuli prema Vojnicu umjesto KLC i naletili na barikadu.

A ti milicajci u Gornjem Budackom su upozoreni da radi straha srpskog stanovnistva ne idu dalje od pumpe, pogotovo ne tako naoruzani. Sto KLC milicija nije nikada ni radila. Ali bilo kako bilo sta se desilo 21.09.1991 je vise nego dovoljno da se njih 4 ni ne spomenu vise.

A sad se sjetih tog na kamenskom sto je ostao bes jednog uha (ne obadva) nije mu odsjeceno nego otkinuto nakon sto je upucao vojnika JNA koja je u to doba jos uvjek bila legitimna OS, na tim prostorima. Poslje toga je zapaljen u svom sjeniku. Posto nije bio u uniformi, a nosio oruzje.....znas vec za zenevsku
Što je sa Podvožićem?Znam što sam vidio kada sam ušao u podrum!to neću nikada zaboraviti...
Što je da dedom koji je na Kamenskom koji je ubijen u dvorištu metkom u glavu samo zato jer nije htio napustiti vlastitu kuću?Nisi mi objasnio mrtvaca nasred Karlovca...meni to netrebaš,ali objasni to drugim Hrvatima koji nisu iz Ka i neznaju što se događalo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:12   #57
Quote:
Karlovcanin kaže:
Bilo je Opela Corsi nekoliko u SUP/MUP Karlovac i da sve sa natpisima,sad tek vidim koliko si upucen.
Pitam te ponovno,koji je auto na slici?Ili da postam i zadnje sjedalo toga auta?!Krv i rupe od metaka se lijepo vidi!A vidi se i kako je sjedalo auta veliko,nema šanse da je od Corse...
Ne prihvaćaš ni sliku kao dokaz!
Reci mi,koj je auto na slici,oni su ubijeni u službenom policijskom vozili,a corsa u jugi nikada nije bila pobarbana u plavo sa natpisom milicija ili policija...
Jel to kuća u gornjem budačkom?
Nemoj se izmotavati...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 19:58   #58
Stvarno oprosti ali na toj se slici nista ne vidi, ako imas bolje slobodno okaci, a za Corse se raspitaj.
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 20:10   #59
Oprosti jos jednom u pravu si ubijeni su u Zastavi 101, a Corsa je krenula na uvidjaj.
i dalje tvrdim da je MUP u to vreme imao Corse, ali ti si u pravu ovi su likvidiranu u 101
__________________
...sve te tisuce, hiljedarke, konjanici i rudari, stavljani davno u stranu za neki san da se ostvari.
Nestali u brojkama, brojke kao snjeg okopnile...
Karlovcanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 01:40   #60
Nemogu staviti bolju sliku zbog kompresije slike...dopušta mi samo 9kb...
Znam kako su ubijeni,rekao sam ti da sam vidio auto...
A priča sa Corsama je druga stvar...
Oni su išli u ophodnju,ali najvažnije je da je na njih pucano dok su se okretali i htjeli vratiti van...znaš da je ubojstva preživio jedan od njih četvorice?Tako da dobro znam što se događalo...
Ako on laže,onda lažem i ja...
<a sliku sejvaj na komp i onda ju sam povećaj u nekom programu za gledanje fotki,tako ćeš vidjeti da se vide farovi i ravna maska stojadina...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.