Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2014., 13:35   #4801
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Ivanmi, kako radis u industriji madraca, iako mislim da tvoji ne rade latexe , mozda mijesam no nisi li bio u Renotexu,onda imas pristup i cijenama, pa daj pogledaj koja je cijena prirodnog latexa a koja sintetickog. Mozda se iznenadimo razlikom izmedju njih dva.
Napredovala je proizvodnja u smislu izrade sintetskog da bude sto slicniji prirodnom po strukturi, a to mislim da znas i sam.
i opet se vracamo na to da 100% prirodni u madracu ne postoji jer je nestabilan za dugotrajnu upotrebu .
ostajemo i na tome da je to reklamni trik a da dobar sinteticki latex nije toliko losiji od priodnog da bi opravdalo razliku u cijeni, radi se jenostavno o trendu, kao sto je u svim industrijama trend necega i onda to nabija cijenu i donosi extra zaradu.
Većina velikih proizvođača madraca u svijetu ima u svojoj ponudi i natural latex. Uvijek je špica ponude. Kako u cijeni, tako i u kvaliteti. Samo vi tvrdite drugačije. Temeljem čega? Govirite o trendu. Kakav je to trend koji traje desetljećima, i trajat će još desteljećima.
Napisao sam zašto se rade madraci od natural latexa, a pitati ću još jednom: Zašto se natural dodaje u sintetski latex? Zbog fetiša prirodnosti ili zato što je stvarno dosta osjetna razlika u kvaliteti (udobnosti, ergonomomiji) između 100% sintetskog i 85% sintetski/15% natural?

Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
A razlika u cijenama je opet stvar troskova, ne mozes usporediti Hespo i njegove pogone sa velikim brojem ljudi, skladista, brojinm kamionima, rezijskim osobljem i prodavaca madraca koji se fura i prodaje pod hrvatskog proizvodjaca a proizvodnja mu se sastoji od navlacenja navlaka na kupljene jezgre i kupljene navlake pa sve to skupa spoji i navuce u najlon sa svojim logom. To sa proizvodnjom nema veze, a vjerujem da ce njegov glasnogovornik to poreci, no mene zivo zanima vidjeti taj pogon.
Pa forum je mjesto gdje se ne uspoređuju troškovi nekog poduzeća - od plaća managera do troškova distribucije, već konačna cijena sličnih ili istih proizvoda. Pa jasno je svima da je proizvodnja latex madraca kupovanje pletiva, punila te štepanje i šivanje navlake i oblačenje gotove kupljene latex jezgre nekog tipa.
Kad smo utvrdili osnovu, idemo izanalizirati cijene najzastupljenije latex jezgre na našem tržištu: Settal - od Artilata

HA Perfecta - Orion +.......................3.947,00
Vitapur Hitex - Clean Cool Comfort.....3.911,20
Wolbet - Settal.................................3.690,00
HA Hespo - Latex plus.................oko 3.000
Ergoactiv - Diplomat .........................1.798,80

Kako su moguće razlike u cijeni gotovo indentičnog proizvoda više od 100%. Tu nešto ne štima sigurno, rekli bi neki. Ja pak tvrdim da iako izgleda nevjerojatno sve štima, jer se radi o ISTOJ LATEX JEZGRI!
Živimo u demokraciji i svatko ima pravo naplatiti cijenu koju želi i može, a nepretkom tehnologije može i biti razotkriven u svojoj politici marži.
Svaka konkurencija je dobro došla pod uvijetom da nije nelojalna, pod čime smatram da izvršava sve svoje obaveze: da isplaćuje plaće i doprinose, plaća PDV, dobavljače i sve ostalo.

Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
I onda je sasvim jasno da on i mi koji uvozimo gotove proizvode i radimo vecinu posla sami mozemo imati nize cijene.Kod mene je Curem 20% jefiniji nego sto ga tvornica prodaje , jer sam ga transportiram, sam ga prodajem, sam dostavljam i normalno da mogu raditi sa manjom marzom. Isto je sa kolegama u Mesnickoj ulici, mozda Wollbet ima vise cijene kako madraca tako i kreveta, no on oma vise trgovina pa je neke potrebno pokrivati sa drugima, no to ti sve znas iz svog poslovanja.
Dakle treba gledati cijene, usporediti , ako je moguce naci sto slicnije madrace i onda odluciti.
A tko ima u cemu male prednosti je na kupcima da odluce.
Uvijek i svugdje konačnu odluku donosi tržište, tj. kupci.
Samo u maglovitim podučjima (a madraci su jedno takvo) nesitine i podmetanja, te ponekad otvorene laži dovode do zbunjivanja kupaca. Zato ne treba kuditi ono što ne radimo i ono o čemu neznamo puno. Živimo od svoga radi i sposobnoti i želimo svima drugima drugima sve najbolje. Zar ne? Lijepo je od vas što recimo jedan brand prodajte ispod "realne" cijene. Zašto to ne reći i nadam se da će to kupci prepoznati.
Ali zašto vidite opravdanje u višim cijenama Wolbeta u odnosu na Ergoactiv? Obje trgovine su u centru grada, Ergoactiv čak značajno veća, a Wolbet za iste proizvode - latex od Artilata ima značajno veće cijene. Pa još k tome dodajete i krevete.
Ne bi ovdje o krevetima puno, znam samo da Ergoactiv prodaje vlasite krevete 100% hrvatske proizvodnje, dok Wolbet prodaje od nekog proizvođača iz Bosne, a cijene su slične samo sako se uspoređuje lamelirana furinarana bukva i puno drvo oraha. A to nije ni slično, zar ne? Kao ni memory Curem i Dormeo memory, kao ni obični i natural latex uostalom.
ivanmi is offline  
Old 12.01.2014., 14:21   #4802
Quote:
Luka1337 kaže: Pogledaj post
Prije svega, hvala svima na odvojenom vremenu

Probati ću još jednom Ergoaktiv i Eurolam.

Muči me što mi je u boljem pamćenju ostao madrac u Eurolamu. Sad je li to zato što je to bio prvi doticaj s latexom, ili samo zato što je bio drugi dan, druga odjeća..itd..ko zna.
Konkretno u eurolamu (H3) mi je na bočnom položaju više "propustio" rame i osjećao sam jaču podršku na srednjem dijelu tijela (struk?). Komentirao sam to u Ergoaktivu i pitao je li to možda radi podnica ili "postavki" podnica - rečeno mi je to nemoguće osjetiti.

Wolbet, Notinblu bi onda eliminirao jer je ista jezgra a skuplje.
Zona trgovina/Darido bio na velesajmu i nisu imali što za pokazati.
madraci-online - rekao da nema u ponudi (Inače, dobronamjerni savjet: Updejt weba plz. Ovako neznan ni gdje ste, ni aktualnu ponudu/cijene)
To je to od izbora onda?


Ostaje mi samo naći/izraditi krevet s ladicama negdje. Obraćena mi je pažnja da podnice dižu za kojih 7cm sve, pa mi je rizik naručiti ikea krevet.
No neznam je li offtopic pitati ovdje za neku preporuku.
Dunlopillo latex nisam sreo ni jednom od sajmova na kojima su bili baš svi drugi proizvođači latexa. Na zadnjem sajmu prije jedno pola godine - 7 Europskih i 5 dalekoistčnih.

Pisao sam o markteniškim podvalama o sastavu latexa.
Pokušat ću sublimirati ukratko ponovo:
NAVODE NA ZAKLJUČAK, IAKO IZRIJEKOM NE GOVORE DA IMAJU PRIRODNI LATEX: Priridni latex se dobija od drveta..., naš latex ..

Sastav Latexa madraca Dulopillo latex natura je sljedeći:

"Dunlopillos Latexmatratze besteht nur zu rund 20% aus Naturkautschuk. Das nach Öko-Tex-Standard 100 beurteilte Produkt zeigte sich in der Praxis „gut“ aufgestellt. ..."

potpuni test na : http://www.testberichte.de/p/dunlopi...stbericht.html

Vidljivo je da ni ja nisam u pravu 100%. Postoji i 80% sintetski /20% natural mješavina. Isprika svima još jednom, ponovit ću -nisam nigdje sreo Dulopillo latex na 6 godina raznih sajmova.

Isto je tako vidljivo da prodavatelji tog madraca pojma nemaju što prodaju i da lažuuuuuuuuu ...

Drago mi je da je utvrđeno da u hrvatskoj prirodni latex imaju u ovom trenutku imaju samo Ergoactiv, Wolbet i Zona trgovina.

Što se tiče osjećaja spavanja, kupite madac koji vam je najviše odgovara, ali nemojte dozvoliti da vas neinformirani i nepošteni trgovci dovode u zabludu.
ivanmi is offline  
Old 12.01.2014., 22:42   #4803
Evo samo da se javim nakon dvije noci spavanja na novom krevetu.

Madrac ErgoActiv Diplomat+Spinea S podnica+ jeftini drveni krevet iz Kike.

Vec nakon dva dana se osjeti velika razlika.

Spavam po sat, sat i pol manje a dizem se skroz odmoran i bez bolova u kicmi ko inace.

Sto se tice usluge od strane ergoactiva, madrac je stigao kad je bilo dogovoreno, 3 dana nakon narudzbe. I pak je to bio blagdanski period.

Dostava besplatna.

Podnica je stigla drugi dan, a platio sam je noc ranije, prije zatvaranja.

Prodavac flegma covjek, sto vidim zasto bi nekima naviklim na prodavace koji glume starog znanca moglo smetati.

Meni osobno nije smetalo.

Sve u svemu, kad god legnem dobijem onaj feeling, "aahh", tako da sam super zadovoljan omjerom love i kvalitete.

Jos cu dodatne dojmove javiti kad prode malo dulje vremena za bolju analizu.
monkeybrain is offline  
Old 13.01.2014., 00:21   #4804
prirodni latex

Ivanmi nisi u pravu, kao prvo proizvodjac cije madrace ja prodajem ima u ponudi i latex madrace i tu u sva svoja 3 brenda koja prodaje. No ja ih ne drzim, jer sam se bazirao na Curem i jos dva -tri modela u donjoj cijenovnoj grupi i tako je latex zbog malog interesa dok su bile velike trgovine sa preko 25 modela u Splitu i Zagrebu otpao i tako i ostalo, no tonije ni vazno.
No ono sto je vazno a sto ti nikako da priznas. NE POSTOJI LATEX MADRAC IZ 100% PRIRODNOG LATEXA. Jednostavno to nitko nije proizveo , nego je omjer 80/20 u korist prirodnog, a bas obrnuti je u sintetskom omjeru i to sam i napisao.
E sad da li bi se primjetila razlika izmedju njih, zanima i mene, i eto ako netko odkolega ovo cita ajmo za svoju dusu napraviti mjerenje i usporediti istu osobu na istoj podnici i na Prirodnom i Sintetskom latexu iste strukture pa da vidimo kakva je razlika.
Naravno prodavati krevet od komadica bukve koja je sljepljena u jednu plohu, a vecinom ostaje nakon izrade stolica i stranice radjene iz tri uzduzne plohe pa sljepljene je velika razlika.
No veliki dio kupaca to i nezna, nezna da je takva lamelirana bocnica u biti ne mora biti losiji , nego jeftiniji proizvod nego ona spojena iz tri uzduzne duznice pa dobijena bocna stranica.
Scakome teba zeljeti da je uspijesan ali uz to da prodaje i kupcu objasni istinu sto kupuje. Mi recimo imamo pjenu kojoj je naziv flexifoam, no ja kupcima kazem da se radi samo o imenu a da je tu u biti PU pjena i da su njene karakteristike losije od HR pjene a time je i cijena takva-niza. No na trzistu ima i hrpa krivih deklaracija i prodaje PU pod HR, a to mi iz branse iako vidimo ne smijemo reci jer kao nije fer prema onome tko to radi. Ima i razlike u memory pjenama i to velike i u istoj grupi kg/m3 .

I da nemoj usporedjivati akcijske cijene i redovne cijene. Ergoactiv prodaje Diplomat kao akcijska cijena do isteka zaliha- ima li ga ili je navlakusa da se dodje u trgovinu neznam i necu razmisljati a normalna je cijena 2998. znaci nije toliko jeftinije od ostalih.A veliki minus oba madraca je upravo 7 zona, no kupci to ne znaju , cini im se to super ali jest super ako ste 190-195 visoki, no za prosjcne od 175-180 je posemerena ploha lezanja jer ne uspijevaju pokriti pravilno sve zone, za tu visinu je 5 zona sasvimok a za one nize u biti je 3 sasvim ok. Notkoce od prodavaca to reci-malo tko.

Zadnje uređivanje madraci : 13.01.2014. at 00:29.
madraci is offline  
Old 13.01.2014., 12:19   #4805
LP,
Zanima me da li je ovaj madrac http://www.jysk.com/hr/4/5/16/538/3228423/a/catalog
kvalitetan za te novce kolko kosta. Uzeo bi 160x200 i vidim da je bio 4500kn a sad je 3000kn. Sad neznam jel su ti madraci kvalitetni i jel se isplati kupiti, ili bolje kupiti neki drugi i koji? Potrosio bi 3000kn vise ne. Hvala
G1g1 is offline  
Old 13.01.2014., 12:43   #4806
Quote:
monkeybrain kaže: Pogledaj post
Evo samo da se javim nakon dvije noci spavanja na novom krevetu.

Madrac ErgoActiv Diplomat+Spinea S podnica+ jeftini drveni krevet iz Kike.

Vec nakon dva dana se osjeti velika razlika.

Spavam po sat, sat i pol manje a dizem se skroz odmoran i bez bolova u kicmi ko inace.

Sto se tice usluge od strane ergoactiva, madrac je stigao kad je bilo dogovoreno, 3 dana nakon narudzbe. I pak je to bio blagdanski period.

Dostava besplatna.

Podnica je stigla drugi dan, a platio sam je noc ranije, prije zatvaranja.

Prodavac flegma covjek, sto vidim zasto bi nekima naviklim na prodavace koji glume starog znanca moglo smetati.

Meni osobno nije smetalo.

Sve u svemu, kad god legnem dobijem onaj feeling, "aahh", tako da sam super zadovoljan omjerom love i kvalitete.

Jos cu dodatne dojmove javiti kad prode malo dulje vremena za bolju analizu.
Dali vas je prodavač upozorio da latex madraci nakon određenog vremena imaju neugodan miris, to mi je rekao prodavač Hespo madraca koji isto prodaju madrace od latexsa
B-118 is offline  
Old 13.01.2014., 13:19   #4807
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Dali vas je prodavač upozorio da latex madraci nakon određenog vremena imaju neugodan miris, to mi je rekao prodavač Hespo madraca koji isto prodaju madrace od latexsa
Pa zašto ih onda prodaju ako imaju neugoda miris?
Nije li logičnije da zamjerke riješe s onim čiju robu prodaju, ili je prestanu prodavati.
Kad bih ja htio rješiti neku dilemu, vjerojatno bi kontaktirao onog tko je u središtu zbivanja, ako je to moguće. Hespo na web stranici ima dosta kontakt mailova, pa zašto ne pokušati?

Pokušat ću vam pojasniti: Gdje bi dobili više informacija o Dukatovom B-aktiv jogurtu, od trgovke u Konzumu ili tehnologa u Dukatu?

Izgovoreno i/ili napisano češće govori o onom tko govori/piše nego o čemu se govori ili piše.
ivanmi is offline  
Old 13.01.2014., 16:35   #4808
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Dali vas je prodavač upozorio da latex madraci nakon određenog vremena imaju neugodan miris, to mi je rekao prodavač Hespo madraca koji isto prodaju madrace od latexsa
Nije me upozorio. Prije kupnja sam procitao veliku vecinu ovog topica i dosta gledao po netu. nisam vidio nigdje da artilatove jezgre smrde.

Ako je to doista tako, onda sam propustio naci takvu informaciju.
monkeybrain is offline  
Old 14.01.2014., 14:07   #4809
Postoji li razlika u kvaliteti i bi li dali prednost latex madracu od Ergoactiva - Diplomat pred njihovim madracem od pjene Glamour?
ruud is offline  
Old 14.01.2014., 16:23   #4810
evo sam pročitala ovu raspravu i sad još manje znam
A kupila bih neki latex madrac 200*160, i da su podnice dobre, a ne znam koje.
Budžet bi bio za sve oko 5000,00 kn.
Bila sam u Wollbettu i cura tamo mi preporučila Pental, navela je da je riječ o prirodnom latexu, sad očito nije.
__________________
kao mrva iz džepa truni se lako život protekli....
kockicacroatia is offline  
Old 14.01.2014., 19:10   #4811
nemam baš vremena pratiti temu, ali na ovo moram odgovoriti.
Quote:
No ono sto je vazno a sto ti nikako da priznas. NE POSTOJI LATEX MADRAC IZ 100% PRIRODNOG LATEXA. Jednostavno to nitko nije proizveo , nego je omjer 80/20 u korist prirodnog, a bas obrnuti je u sintetskom omjeru i to sam i napisao.
Ovo je apsolutno krivo !!! itekako postoje madraci od 100% prirodnog latexa. postoje i madraci sa 85%, 80% i 20% prirodnog latexa i razlika je ogromna.
Madraci s visokim postotkom prirodnog latexa su znatno veće gustoće (razlike su i do 20kg u odnosu na standard. I ja sam dugo živio u zabludi da nema 100% natural latexa dok sam informacija dobivao od proizvođača madraca. Sad znam da postoje madraci bez sintetskog latexa.

Quote:
E sad da li bi se primjetila razlika izmedju njih, zanima i mene, i eto ako netko odkolega ovo cita ajmo za svoju dusu napraviti mjerenje i usporediti istu osobu na istoj podnici i na Prirodnom i Sintetskom latexu iste strukture pa da vidimo kakva je razlika.
a to dosad nitko nije napravio !? ulažu puste milijune u pogone za proizvodnju latex jezgri, ali nije im palo na pamet da ih testiraju !?

Quote:
Naravno prodavati krevet od komadica bukve koja je sljepljena u jednu plohu, a vecinom ostaje nakon izrade stolica i stranice radjene iz tri uzduzne plohe pa sljepljene je velika razlika.
No veliki dio kupaca to i nezna, nezna da je takva lamelirana bocnica u biti ne mora biti losiji , nego jeftiniji proizvod nego ona spojena iz tri uzduzne duznice pa dobijena bocna stranica.
!? nisam siguran da sam shvatio što ste htjeli reći ?
pod komadiće bukve vjerojatno mislite na širinski/dužinski spajano drvo. To je danas najkvalitetniji pločasti drvni proizvod i svaki ozbiljniji krevet je napravljen od toga ili od šperanog drveta (šperploča). Oba materijala su 100% masiv i nijedan nije nusproizvod drvne industrije stolica. Cinkanje ploča je izuzetno skup i kompliciran proces da bi se radio od ostataka.
ovo s "tri uzdužne dužnice" ne razumijem?

Quote:
Scakome teba zeljeti da je uspijesan ali uz to da prodaje i kupcu objasni istinu sto kupuje. Mi recimo imamo pjenu kojoj je naziv flexifoam, no ja kupcima kazem da se radi samo o imenu a da je tu u biti PU pjena i da su njene karakteristike losije od HR pjene a time je i cijena takva-niza. No na trzistu ima i hrpa krivih deklaracija i prodaje PU pod HR, a to mi iz branse iako vidimo ne smijemo reci jer kao nije fer prema onome tko to radi. Ima i razlike u memory pjenama i to velike i u istoj grupi kg/m3 .
zašto bi morali šutiti !? Tko vam brani da prokazujete jedni druge ?
Quote:
A veliki minus oba madraca je upravo 7 zona, no kupci to ne znaju , cini im se to super ali jest super ako ste 190-195 visoki, no za prosjcne od 175-180 je posemerena ploha lezanja jer ne uspijevaju pokriti pravilno sve zone, za tu visinu je 5 zona sasvimok a za one nize u biti je 3 sasvim ok. Notkoce od prodavaca to reci-malo tko.
ovo je izjava ispod vaše razine. 7 zona je super za ljude od 195 !? pa takvima treba madrac od 215 !? Znate li vi uopće koja je razlika između 5 i 7 zona i koja je zona ukinuta na 5 zonskom madracu? uf uf
afoj is offline  
Old 14.01.2014., 19:15   #4812
Quote:
monkeybrain kaže: Pogledaj post
Nije me upozorio. Prije kupnja sam procitao veliku vecinu ovog topica i dosta gledao po netu. nisam vidio nigdje da artilatove jezgre smrde.

Ako je to doista tako, onda sam propustio naci takvu informaciju.
da, imaju neugodan miris ak se upljesnive na punoj ploči ili su zapišani. Majke mi neke prodavače treba ustrelit u mozak.
prirodni latex ima miris koji s vremenom nestaje. normalno je da svaki novi proizvod ima neki miris. Svi znaju za miris novog auta i jako ga vole ,ali nitko ne voli miris novog madraca!?
afoj is offline  
Old 14.01.2014., 22:28   #4813
Cek malo, dok si dobivao informacije od proizvodjaca madraca mislio si da ne postoje , a sad znas da postoje. Od koga sad dobivas informacije,od etikete na kojoj to pise a ti ih prodajes pa vise nije od proizcodjaca nego si sad ti proizvodjac, ma daj molim te. garantirano 100% latex prirodni nije ni u jednom madracu jer bi se madrac RASPAO- nije stabilan bez dodane sintetike u njemu.



Vjerojatno jesu no to nigdje nije dostupno, a ti znas na sto sam mislio , i to jako dobro, na mjerenje pritiska tijela koje lezi na tom 100% prirodnom latexu i istovjetno sintetickom madracu, da vidimo kolika je razlika u pritiscima, u elasticnosti, podupiranju i da vidimo zasto i da li se isplati dati lovu za 100% prirodni



Svaka kvalitetna drvena ploha za bocnice mora biti na duzinski spajana od vise recimo da svi razumiju dijelova , inace bi doslo do krivljenja bocnice i izvitoperenja. Ti se sastavi mogu , ako se pazljivo pogleda vidjeti po razlici u toku godova u drvetu i to je kvalitetan proizvod tim vise ako npr.kod bora - jele, nema one cvorove koji su u biti rupe krpljene cepovima od drveta.
Drugi nacin proizvodnje i ne tako skup kako ti mislis je polaganje malih istovjetnih komada drveta recimo 10x3 cm u presu za ljepljenje, ljepljenje tih dijelova ili rijedje no tu i tamo osim ljepljenja spajanje i uzubljivanjem pa se opet dobije ploca za uzglavlje ili bocnu stanicu. Takav krevet izgleda kao da je spojen od parket letvica. To je jefinije jer je lakse izraditi takva komadice nego naci dobru dasku duzine 2 metra i siroku 7-8 cm da bi se sa jos jednom-dvije spojila u dugacku bocnu stranicu a da je i boja i struktura drveta sto slicnija i simetricnija. Sad jasno sto pisac htio reci?

http://www.ergoactiv.net/proizvodi/krevet-ergo-3
tocno definiran krevet, sirinsko duzinski spajanih komada bukovog drveta, fino obradjeno, majstorski napravljeno,nema prigovora, jedino nema cijene za usporedbu
http://www.domestav.cz/cs/katalog/po...x200.html#menu
usduzno spajane duznice( dugacke 200 cm) " bukove daske" ljepljene skupa, kad se poveca vidi se spoj, izvrsno napravljeno, uzglavlje kompliciranije za izradu, cijena 3500 kuna.


Nam, valjda i tebi, i ti si u tom kolu no uporno to nijeces a boljeg PR Ergoactiv nema Sto kod njih ne valja, sto ti mislis?



Pogledaj malo latex sa 7 zona. Svi mi znamo ispravnu teoriju 20 cm duze od visine i 30 sire od ramena - to je isprava dimenzija za madrac , odgovarajuca za korisnika prema njegovoj visini i sirini.
Taj 7 zonski madrac kao da je napravljen za androida.koji je u cm tocno postavljen na madrac, pogledaj malo Diplomat, i sa zamisli kad legnes , stavis jastuk i da li ce tijelo jednog 175-180 visokog muskaraca lezati tocno na zonama kao sto bi trebalo, nece, nema sanse, 7 zona je marketing jer 7 zvuci ljepse nego 5, a u ovome slucaju je 5 sasvim dovoljno.

Zadnje uređivanje madraci : 14.01.2014. at 22:33.
madraci is offline  
Old 15.01.2014., 02:15   #4814
Quote:
kockicacroatia kaže: Pogledaj post
evo sam pročitala ovu raspravu i sad još manje znam
A kupila bih neki latex madrac 200*160, i da su podnice dobre, a ne znam koje.
Budžet bi bio za sve oko 5000,00 kn.
Bila sam u Wollbettu i cura tamo mi preporučila Pental, navela je da je riječ o prirodnom latexu, sad očito nije.
Komlet latex madrac + podnice u širini 160 cm za 5000 kn imate jedino u Ergoactivu. Set Diplomat malo ispod 5, a set Consul nešto inad 5. Cijene i dealjne opise imate na web stranici.

Detaljnije o tipovima latex jezgri koje se mogu kupiti kod nas na tržištu pogledajte na http://www.artilat.be/ pa pogledajte sami što je od jezgri standardni, a što natural latex.

Pod Mattresses 1 imate standardne jezgre.
Pod Mayan green - imate natural latex jezgre, a pod Downloads flayere - Mayan green pregledajte karakteristike prirodnog latexa.
navest ću samo osnovne:
-100% natural latex
-LGA 100/100
-Oeko teks - class 1

Ovo sa trgovcima i nema natural latexa ili svi su latexi natural nemam više snage komentirati.
ivanmi is offline  
Old 15.01.2014., 22:34   #4815
Bok ljudi može mala pomoć. Dvoumimo se oko madraca a ovo su neki od izbora pa za koji bi se vi i zašto odlučili. Mjere su 140x200. Da , da najgluplja dimenzija nit veliko nit malo.
Budžet je max 2500 kn, znam da su kvalitetni madraci i više, ali to je max.

https://shop.meblo.hr/p-833-madrac-monsun-200x140.aspx

https://shop.meblo.hr/p-2427-madrac-...3-200x140.aspx

http://www.meblo-jogi.hr/madrac-meblo-jogi-monsun

ovaj mi je zapeo jer je navodno do 22.1. spušten sda 3500 na 1350.

http://www.jysk.com/hr/4/5/16/538/3319157/a/catalog

Sutra ili preksutra bi išli po to a ni sam nisam pametan. I koliko ima veze je li madrac 17 cm ili 20 cm debel???

Hvala unaprijed.
pavijan3 is offline  
Old 16.01.2014., 00:25   #4816
ivanmi najprvo hvala na odgovoru, ali ja sam nakon čitanja zaključila da su svi standard latex madraci istog materijala, zašto onda ne bih uzela ovaj ako je od istog sastava, a dođe jeftinije
https://shop.meblo.hr/p-1926-madrac-...e-200x160.aspx
__________________
kao mrva iz džepa truni se lako život protekli....
kockicacroatia is offline  
Old 21.01.2014., 12:24   #4817
Kupila sam jučer madrace u Jysku, prilično impulzivno, pa sam samo htjela provjeriti ako ovdje ima znalaca po pitanju madraca da mi potvrde jesam li pogodila ili fulala. Uzela smo dva 90x200 GOLD F110 WellPur madraca za krevet 200x180.

Dečko ima oko 120 kila i visok je malo preko 2 metra, ja imam znatno manje, ali nisam ni ja tratinčica (+visoka 180cm). Inače radim uredski posao i imam problema s kralježnicom (vratna, kod lopatica i donji dio), povremeno išijas, a on radi fizički posao, pa također zna imati bolove u kralježnici. Ja sam uz to astmatičar i alergična, među ostalim, na prašinu i grinje.

Jel' ovaj madrac ima dobre performanse i je li odgovarajući u smislu naše visine/težine, alergije na grinje i problema s kralježnicom?

Prije toga sam imala šrot madrac na opruge i totalno mi je drugačiji feeling, nekako utonem u ovaj, pa mi čudno.

Hvala unaprijed
Carla Marx is offline  
Old 22.01.2014., 09:29   #4818
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Kupila sam jučer madrace u Jysku, prilično impulzivno, pa sam samo htjela provjeriti ako ovdje ima znalaca po pitanju madraca da mi potvrde jesam li pogodila ili fulala. Uzela smo dva 90x200 GOLD F110 WellPur madraca za krevet 200x180.

Dečko ima oko 120 kila i visok je malo preko 2 metra, ja imam znatno manje, ali nisam ni ja tratinčica (+visoka 180cm). Inače radim uredski posao i imam problema s kralježnicom (vratna, kod lopatica i donji dio), povremeno išijas, a on radi fizički posao, pa također zna imati bolove u kralježnici. Ja sam uz to astmatičar i alergična, među ostalim, na prašinu i grinje.

Jel' ovaj madrac ima dobre performanse i je li odgovarajući u smislu naše visine/težine, alergije na grinje i problema s kralježnicom?

Prije toga sam imala šrot madrac na opruge i totalno mi je drugačiji feeling, nekako utonem u ovaj, pa mi čudno.

Hvala unaprijed
Gledajući madrace u Jysk-u nisam vidio ni jedan koji je napravljena za masu od 120 kg. To vam je sigurno.
Koliko će ovaj trajati vidjet ćete, ali HR30 + visco 40 je za djecu.
Kako "Jysk" madraci izgledju i kako se firma zove u Austriji pogledajte na sljedećim stranicama:
http://www.daenischesbettenlager.at/...matratzen.html

Samo letimično bacite oko na madrace, pogledajte malo karakteristike i vidjet ćete da se Jysk sprda - sa po njima zaostalim tržištima.

A možda misle da kralježnica ne boli tako jako - u tržištima u razvoju, kao u pravim razvijenim tržištima, pa ne trebaju ni prave madrace već prolaze i oni najskromniji.

A što se tiče alergija, tu vam je pak ključno da spavate na nečemu dugi niz godina i da to nemožete oprati. Grinje se po Yjsk-u u nerazvijenim tržištima plaše vlažne krpe. Tako bar piše pod pranje: Prebrisati vlažnom krpom.

Ajmo ozbiljno, madrac -2, cijena za 3 i to je to.

Ali zanima me kako netko tko je asmatičar i ima problema sa alergijama može kupiti madrac sa navlakom koja se ne pere?
Ako bi odgovorili na ovo, mislim da bi pomogli mnogima u budućnosti.
ivanmi is offline  
Old 22.01.2014., 10:39   #4819
JYSK

Ivanmi je u pravu sto se tice razlika u Jysku u Austri i kod nas, no to samo dokazuje da nasi ljudi jos hrle ko muhe na ... na natpise popust 50% i slicne popuste ne gledajuci sto u biti kupuju pod tim popustom.
Na stranu to sto je madrac stvar koju kupujete rijetko jer spavate na njemu godinama i godinama pa kod kupnje bas i nemate neka saznanja, a i tehnologija se promijeni tokom tih 8-9 godina.
Vec je par puta bilo spomenuto par osnova kod kupovine madraca a jedna od njih je
Ne kupujte macka u vreci- madrac bi morao biti u navlaci koja se skida i pere, ako je 60C bolje je nego 40, no ako se skida i pere navlaka i na 40C bolje je od one koja se ne skida. I da bar jednom godisnje operite navlaku, bar polovicu na kojoj spavate.
Ne obazirite se previse na informacije trgovca u velikim prodajnim centrima namjestaja, osobito onima u kojima svi rade sve, jer je njihovo znanje dosta manjkavo, radije si dajte truda po netu procitati sto vise informacija.
A cijena- ne gledajte cijenu sa popustom- gledajte konacnu cijenu i odnos te cijene prema kvaliteti koju za nju dobijate- popusti porez na glupost, nitko nikada nece prodati nesto sa nulom ili gubitkom, zanemarite iznos popusta i gledajte konacnu cijenu , da li je ona odgovarajuca proizvodu ili nije , bilo to sa ili bez popusta.
madraci is offline  
Old 22.01.2014., 10:42   #4820
Ivanmi reci sto ti mislis o ispravnosti reklamiranja madraca obradjenog CNC strojem i utanjenog ili prorezanog na nekim dijelovima i to onda proglaseno zonama. Da li je to virtualna zona ili mislis da taj madrac stvarno na tim mjestima daje razliku u tvrdoci/mekoci i time cini stvarnu zonu
madraci is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.