Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2007., 08:20   #41
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ne, ne moraju, jer imaju opciju ne raditi za vrijeme trudnoće, a ta opcija se zove čuvanje trudnoće

Što se jednakih prava tiče, nema jednakih prava u životu. Čemu komisija? Prokletstvo birokracije I svaka cura može promijeniti ginekologa ukoliko joj njezin ne odgovara, a ako cura ima osnova za čuvanje trudnoće, niti jedan ginekolog joj to neće odbiti. Ili komisija. Ako nema osnove, onda ustvari nema problema, zar ne?

I niti jedna stručna osoba se neće kompromitirati da da nekoj nepoznatoj pacijentici nešto na što ustvari nema pravo. A ako hoće, to stvarno nije trudničin problem. Nego ginekologov.
Ah, ne da mi se više. Ti o ovcama, ja o kozama....
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:43   #42
Ma kužim ja o čemu ti, sve pet Tebe živcira što ljudi iskorištavaju prava na nešto što je stvoreno za osobe kojima je to stvarno potrebno, a više manje bez razloga.

Al tak ti je inače u životu, trudnice su tu najmanji problem. Da sve trudnice na svijetu sad odu na čuvanje trudnoće i ne rade za to vrijeme, rad bi tu najmanje trpio.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 13:47   #43
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ma kužim ja o čemu ti, sve pet Tebe živcira što ljudi iskorištavaju prava na nešto što je stvoreno za osobe kojima je to stvarno potrebno, a više manje bez razloga.

Al tak ti je inače u životu, trudnice su tu najmanji problem. Da sve trudnice na svijetu sad odu na čuvanje trudnoće i ne rade za to vrijeme, rad bi tu najmanje trpio.

E o tome ja... Ma i ja sam bila na čuvanju, doduše većim dijelom u bonici, ali su me u firmi prozivali da simuliram upravo zbog takvih trudnica koje fakat ispijaju kavice i živo im se fućka kaj su neopravdano na čuvanju. Dobro, ja radim u munjenoj firmi, gdje ti priznaju da si bolestan jedino ak si na samrti...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 17:36   #44
To te ne bi smjelo tangirati. To, nit je tvoj problem, nit ga radi takvim. Imala si pravo na to što si imala pravo, a da li će ti neki nadrkanac o tome jamrat ili neće, to zaista nije ono što bi te trebalo mučiti.

Što se mene tiče, ja znam da ću otići na čuvanje trudnoće makar i ne trebala. Dovoljno sam se dokazivala u poslovnom svijetu da me još neki kripl proziva radi toga što on ne vjeruje u ono što ti doktor propiše. Ko ga jebe
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:32   #45
Izvanredni otkaz i skidanje s plaće

Radim u trgovini gdje sam danas dobila izvanredni otkaz jer se neka žena žalila da sam bila bezobrazna prema njoj preko telefona i da ona nikad više neće kupovati kod nas. Toj ženi trebala je biti dostavljena roba prije 2 tjedna koju je tada naručila kod mene preko telefona ali je dostavljena tek neki dan (dostavu vrše gazde). Najljepše je u cijeloj priči što ja nisam nimalo bila bezobrazna prema njoj. A znam i da me dio uprave ne voli jer im nikad nedam da me prcaju i uvijek branim svoja prava.
Drugi dio priče je taj da sam ja sad po pravilniku jako oštetila firmu jer ta žena kao više nikad neće kupovati kod nas (žena nije stalni kupac).
I sad će oni meni skinuti dio plaće za koji se još nisu odlučili koliki će biti.
Imam li ja kakva prava u ovakvoj situaciji jer nam svako malo skidaju novac, radi prašine, radi roka, radi bilo čega?!?
Da li ja mogu uzeti iz dućana robu i potpisati se da sam ju uzela i napisati razlog tome ili da idem inspektoratu? Ili da se sa svime pomirim i idem dalje u životu.
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:23   #46
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
Radim u trgovini gdje sam danas dobila izvanredni otkaz jer se neka žena žalila da sam bila bezobrazna prema njoj preko telefona i da ona nikad više neće kupovati kod nas. Toj ženi trebala je biti dostavljena roba prije 2 tjedna koju je tada naručila kod mene preko telefona ali je dostavljena tek neki dan (dostavu vrše gazde). Najljepše je u cijeloj priči što ja nisam nimalo bila bezobrazna prema njoj. A znam i da me dio uprave ne voli jer im nikad nedam da me prcaju i uvijek branim svoja prava.
Drugi dio priče je taj da sam ja sad po pravilniku jako oštetila firmu jer ta žena kao više nikad neće kupovati kod nas (žena nije stalni kupac).
I sad će oni meni skinuti dio plaće za koji se još nisu odlučili koliki će biti.
Imam li ja kakva prava u ovakvoj situaciji jer nam svako malo skidaju novac, radi prašine, radi roka, radi bilo čega?!?
Da li ja mogu uzeti iz dućana robu i potpisati se da sam ju uzela i napisati razlog tome ili da idem inspektoratu? Ili da se sa svime pomirim i idem dalje u životu.
Ja nisam pravnik pa nemam nikakav pravni savjet, ali želim ti samo reći: drži se i sretno sa traženjem novog posla.
I da li možeš napisati o kojoj firmi je riječ ako budem slučajno po noći prolazio da bacim ciglu u prozor.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:30   #47
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Ja nisam pravnik pa nemam nikakav pravni savjet, ali želim ti samo reći: drži se i sretno sa traženjem novog posla.
I da li možeš napisati o kojoj firmi je riječ ako budem slučajno po noći prolazio da bacim ciglu u prozor.
ma upisala sam sad fax pa se ne zamaram previše s time nego mi već ide na jetra to skidanje love a ak ih netko tuži uvijek će to raditi
a kaj se tiče firme kolko ljudi se žali na poslodace napuni ruksak i samo deri od izloga do izloga
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:50   #48
Posavjetuj se sa odvjetnikom da li imaš dobre šanse u radnom sporu. Ako imaš - pokreni spor koji ćeš nakon nekog vremena dobiti. Onda traži sve plaće u međuvremenu. Ako se produlji - to bolje po tebe, dobiti ćeš plaće za 2-3 godine. Tada daš sama redovni otkaz i odeš.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 17:05   #49
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Posavjetuj se sa odvjetnikom da li imaš dobre šanse u radnom sporu. Ako imaš - pokreni spor koji ćeš nakon nekog vremena dobiti. Onda traži sve plaće u međuvremenu. Ako se produlji - to bolje po tebe, dobiti ćeš plaće za 2-3 godine. Tada daš sama redovni otkaz i odeš.
ugovor je na određeno i njima se danas sprdnul oda mi daju izvanredni otkaz
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 09:57   #50
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
I sad će oni meni skinuti dio plaće za koji se još nisu odlučili koliki će biti.
Imam li ja kakva prava u ovakvoj situaciji jer nam svako malo skidaju novac, radi prašine, radi roka, radi bilo čega?!?
Nemaju ti šta "skidati od plaće" jer se potraživanja od zaposlenika ne smiju prebijati kroz plaću!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:51   #51
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Nemaju ti šta "skidati od plaće" jer se potraživanja od zaposlenika ne smiju prebijati kroz plaću!
U toj firmi ti je fora u tome da nije da oni tebi uplate manji iznos već ti moraš potpisati da ćeš im određeni iznos vratiti nakon uplate, inače ti ne uplate plaću i ne daju radnu knjižicu. I da. Znam da je to protuzakonito. A kak većina nas živi od plaće do plaće i zakon je spor da li mi se isplati tužit ih - osim zbog vlastitog zadovoljstva i principa.
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:58   #52
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
U toj firmi ti je fora u tome da nije da oni tebi uplate manji iznos već ti moraš potpisati da ćeš im određeni iznos vratiti nakon uplate, inače ti ne uplate plaću i ne daju radnu knjižicu. I da. Znam da je to protuzakonito. A kak većina nas živi od plaće do plaće i zakon je spor da li mi se isplati tužit ih - osim zbog vlastitog zadovoljstva i principa.
krasno! dakle, preko djelatnika peru novac! državi plate nešto veće doprinose, a isplatom netta na ovaj način peru i obraz i lovu! užas! pa i to bi moglo biti zanimljivo na sudu....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:02   #53
Evo da ne otvaram novi topic, zbog smanjenja obima posla, od 01.10. nisam više u radnom odnosu (ništa nisam dobila napismeno).

Muči me što još uvijek nisam dobila plaću od 7.mjeseca nadalje i što mi nisu plaćeni nikakvi doprinosi od 6. mjeseca...zanima me s pravnog stajališta na što sad moram točno paziti kada uzimam radnu knjižicu i da li imam šanse istjerati na sudu ono što mi pripada?

Hvala puno na odgovorima.
Irij is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:35   #54
Quote:
irij kaže: Pogledaj post
Evo da ne otvaram novi topic, zbog smanjenja obima posla, od 01.10. nisam više u radnom odnosu (ništa nisam dobila napismeno).

Muči me što još uvijek nisam dobila plaću od 7.mjeseca nadalje i što mi nisu plaćeni nikakvi doprinosi od 6. mjeseca...zanima me s pravnog stajališta na što sad moram točno paziti kada uzimam radnu knjižicu i da li imam šanse istjerati na sudu ono što mi pripada?

Hvala puno na odgovorima.
đizs...kaj ti ni radnu nisu dali?
naravno da imaš pravo samo traje...odi na inspektorat! meni kad su to zadnji put napravili zvala sam i rekla poslodavcu da će ih kontaktirat moj odvjetnik i za 2 dana sam uz zaostatke i radnu dobila lovu i za prekovremene
znaš onu: sit gladnom ne vjeruje'
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:11   #55
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
U toj firmi ti je fora u tome da nije da oni tebi uplate manji iznos već ti moraš potpisati da ćeš im određeni iznos vratiti nakon uplate, inače ti ne uplate plaću i ne daju radnu knjižicu.
Nije da baš shvaćam smisao ovoga - pa plaće su teško oporezovane, ko bi "prao" novac kroz plaće?!

A jel dobiješ platni listić? On je ovršni dokument pa ako ne plate odeš do bilježnika...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:00   #56
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Nije da baš shvaćam smisao ovoga - pa plaće su teško oporezovane, ko bi "prao" novac kroz plaće?!

A jel dobiješ platni listić? On je ovršni dokument pa ako ne plate odeš do bilježnika...
platne liste kod njih uvijek dobivamo početkom iduće godine
ne znam ni ja koji je smisao svega toga ali svaki mjesec u toj firmi netko mora odgovarati za nešto što mora platiti!
mislim sad su mi rekli da mi mogu uplatiti cijelu plaću nakon što sam rekla da neću potpisivati da mi se skida novac s plaće, ali da će mi onda poslati uplatnicu koju ako ne uplatim - idu odvjetniku i izričito su mi rekli: ali ti znaš da si odvjetnika ne možeš priuštit a nitko se nikad ne žali previše jer se svi boje izgubiti posao
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:09   #57
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
platne liste kod njih uvijek dobivamo početkom iduće godine
ne znam ni ja koji je smisao svega toga ali svaki mjesec u toj firmi netko mora odgovarati za nešto što mora platiti!
mislim sad su mi rekli da mi mogu uplatiti cijelu plaću nakon što sam rekla da neću potpisivati da mi se skida novac s plaće, ali da će mi onda poslati uplatnicu koju ako ne uplatim - idu odvjetniku i izričito su mi rekli: ali ti znaš da si odvjetnika ne možeš priuštit a nitko se nikad ne žali previše jer se svi boje izgubiti posao
A šta se vi date nasanjkati - nedavanje obračuna plaće na vrijeme (najkasnije do kraja idućeg mjeseca) je kažnjivo kaznom 61.000 - 100.000 kuna! Mogu li si to oni priuštiti?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:48   #58
e meni nije jasno kako lista place moze biti ovrsna isprava? kako mogu dokazati da nisam dobila placu, a imam listu?

btw, ak kazu da odvjetnika ne mozes priustiti pa im to daje pravo da te sanjkanju dalje, bolje reci da imas odvjetnika u familiji
izgubljena dusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:19   #59
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
e meni nije jasno kako lista place moze biti ovrsna isprava? kako mogu dokazati da nisam dobila placu, a imam listu?

btw, ak kazu da odvjetnika ne mozes priustiti pa im to daje pravo da te sanjkanju dalje, bolje reci da imas odvjetnika u familiji
pa plaću ti moraju uplaćivati na račun banke..odeš u banku i tražiš listu svih uplata koje si imala na račun
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:51   #60
Quote:
izgubljena dusa kaže: Pogledaj post
e meni nije jasno kako lista place moze biti ovrsna isprava?
Zakon određuje da obračun plaće jest ovršna isprava.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.