Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 22:02   #21
@Supika!

onaj drugi je gothic aristocrat, ja isto obozavam

@marina_tha

slazem se sa tobom u potpunosti osim zadnje recenice. mislim da je to xavierkat super objasnila ^_^ i totalno se slazem da je svaka lolita stvar posebno jako zavodljiva...meni je upravo to bilo presudno da pocnem s ovim. vidjela sam i prije slike lolita na netu (vecinom gothic) ali kad sam krenula po brand shopovima i vidjela svu divotu i kreativnost na njima...do kraja sam pukla za tim x3
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:04   #22
evo da se nadovežem, napala novinara zbog stereotipa, a sama upala u isti. al danas je svijet takav da se u masi uvik izgubi pojedinac pa sve generaliziramo.
naravno da imaš pravo i sve to stoji. al mene još uvik jedna palestinka upotrebljena samo kao modni detalj više smeta od prenapadne šminke, zvonolikih sukanja i jakih kontrasta, što po pitanju boja, tako i materijala.
sjećam se jedne revije od marca jacobsa na kojoj je iskoristio dezen onih kariranih torba koje su vrlo trendy među afganistanskim izbjeglicama ili kada se busom šalje roba iz njemačke ili kad npr. skupljaš boce iz kontejnera. to je kao trebala bit kritična revija, a poanta je nažalost isparila visoko u atmosferi. i zato mislim ako ti statement nije dovoljno jak, nemoj se igrat s nečijim svetinjama, rađe se baziraj na šarenilu boja, podatnosti materijala i krojevima kao što lolite čine više-manje uspješno.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:07   #23
nisam htjela nikog uvrijediti, al eto imam svoje mišljenje. kod lolita mi se sviđa to šta se vidi da je to čista estetika, na svoj način, naravno, ništa više i ništa manje. i meni je predivno.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:12   #24
...mislim da se onda vecinom razumijemo i mene smeta eksploatacija cistog iskoristavanja simbola radi, pa bila to marama ili uzorak torbe...ali mislim da je modni svijet ipak nesto otvoreniji spram 'ostatka svijeta' nego mu cesto priznajemo, ili to barem vrijedi za dizajnere, koji ipak (u dobrom dijelu slucajeva, ako izuzmemo one koji samo odijevaju zene ili pak imaju beskrajno zastarjeo sustav vrijednosti, kao recimo Ralph Lauren za mene) cesto nastoje prenijeti neke ideje iz svijeta u odjecu i obrnuto - za one koji odjecu nose manje sam sigurna
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:21   #25
Quote:
marina_tha kaže: Pogledaj post
nisam htjela nikog uvrijediti, al eto imam svoje mišljenje. kod lolita mi se sviđa to šta se vidi da je to čista estetika, na svoj način, naravno, ništa više i ništa manje. i meni je predivno.
nemoj se uopce bedirati ^^ stereotipima je nazalost jako lako podleci, nitko nije imun na to kako to da znas toliko o lolita stilu? bas sam ugodno iznenadjena da jos netko kuzi zasto mi se to toliko svidja <3 tj vidis to na isti nacin kao ja :3
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:33   #26
panda, dobar link si stavila , tko bi znao da ima toliko razlicitih podvrsta
a tvoje stvari iz ormara su preslatke :kradem mali rozi novcanik za kovanice:
napokon malo zanimljivija tema na modi, meni se svidja lolita stil
ponekad vidim takve cure u gradu, al malo ih je, jako malo
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:41   #27
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
nemoj se uopce bedirati ^^ stereotipima je nazalost jako lako podleci, nitko nije imun na to kako to da znas toliko o lolita stilu? bas sam ugodno iznenadjena da jos netko kuzi zasto mi se to toliko svidja <3 tj vidis to na isti nacin kao ja :3
sve šta znan o lolita stilu je sa ovog topica i iz jednog čini mi se spota od gwen stefani, ili su tamo bile neke druge japanske cure - ne znan više. al pošto san na likovnoj akademiji, četvrta godina, do sad san se nagledala toliko toga lošeg i dobrog što u umjetnosti, što u modi, da te to naprosto natjera da razbiješ masu predrasuda po pitanju vizualnog, pa u te fotke gledaš totalno prazan (bez neke pretpostavljene vizije u glavi prihvatljivog ili neprihvatljivog), e onda ti se takav stil stvarno može svidit (govorim tu više o ideji, a ne o svakoj kombinaciji zasebno), i od prve ti je jasno zašto ima toliko cura koje vole kombinirati stvari na taj način.
u biti, mislim da smo svi mi koji volimo modu, bez obzira kojem odjevnom stilu pripadali, počeli na taj način koji su lolite dovele do perfekcije. ono mislim na barbike i šminku za djecu i baletne haljinice i to. u tom lolita-stilu ima nešto prirodno, nešto što je urođeno svakoj ženi. možda je u tome i ključ uspjeha takvog odjevanja.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:42   #28
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
panda, dobar link si stavila , tko bi znao da ima toliko razlicitih podvrsta
a tvoje stvari iz ormara su preslatke :kradem mali rozi novcanik za kovanice:
napokon malo zanimljivija tema na modi, meni se svidja lolita stil
ponekad vidim takve cure u gradu, al malo ih je, jako malo
wow, u kojem gradu zivis ? ja jos nijednu nisam vidjela slucajno nazalost
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:43   #29
a recimo i kad gledaš japansku narodnu nošnju koja sva pršti od boja, možda je to bar po jednoj liniji samo jedan vrlo modificirani nastavak te tradicije.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:59   #30
Quote:
marina_tha kaže: Pogledaj post
sve šta znan o lolita stilu je sa ovog topica i iz jednog čini mi se spota od gwen stefani, ili su tamo bile neke druge japanske cure - ne znan više. al pošto san na likovnoj akademiji, četvrta godina, do sad san se nagledala toliko toga lošeg i dobrog što u umjetnosti, što u modi, da te to naprosto natjera da razbiješ masu predrasuda po pitanju vizualnog, pa u te fotke gledaš totalno prazan (bez neke pretpostavljene vizije u glavi prihvatljivog ili neprihvatljivog), e onda ti se takav stil stvarno može svidit (govorim tu više o ideji, a ne o svakoj kombinaciji zasebno), i od prve ti je jasno zašto ima toliko cura koje vole kombinirati stvari na taj način.
u biti, mislim da smo svi mi koji volimo modu, bez obzira kojem odjevnom stilu pripadali, počeli na taj način koji su lolite dovele do perfekcije. ono mislim na barbike i šminku za djecu i baletne haljinice i to. u tom lolita-stilu ima nešto prirodno, nešto što je urođeno svakoj ženi. možda je u tome i ključ uspjeha takvog odjevanja.
da definitivno. vecina lolita naglasava zenstvenost i romanticnu stranu tog stila. s jedne strane jer ih podsjeca na neka prijasnja vremena, drugacije ideale i interese koje su mlade djevojke tada imale, tu neku cednost i smjernost (dosta ih naglasava da su im danasnji stilovi previse seksualno naglaseni), hm pojam djevojaštva (lol koja rijec - maidenhood) u recimo 19.st. s druge strane neka vrst povratka djetinjstvu, kada se sve cinilo nekako lijepsim, nevinijim, kada je bio prisutan optimistican pogled na zivot, povratak tadasnjoj lakoci prepustanja svijetu maste, kreativnosti, vidjeti ljepotu u mnogim stvarima. isto kao sto si i sama rekla baletne suknjice, princeze, lijepe i sjajne stvari, happy end u bajkama, i sve drugo sto bi se stereotipno moglo pripisati interesima zenskog djeteta a samim time i zenskom karakteru (stereotipno naravno...niti smo sve bile takve niti zelimo biti...mnoge lolite nisu ni bile takve kao djeca). ovo je sad neka idealna slika kako lolite razmisljaju, vise je generalna inspiracija stila i tesko mi je to tocno srociti ali dosta njih bas tako nesto pronalaze u ovom stilu; romanticnost, ljepotu, slobodu mastanja, cednost, zenstvenost...
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:28   #31
wow, baš opako brijete na odjeću kao izraz osobnosti
ok, ja znam da to stvarno tako - odjeća, izgled općenito, je način da se nekome predstavimo, objasnimo nešto o sebi na prvi pogled, ali ipak, osobno nikad nisam ulazila u neke takve analize
meni je roba ipak samo - roba. čista estetika bez neke duboke poruke. bit će da je to razlog zašto ne mogu furati samo jedan stil - ne mogu se naći ni u jednoj "ideologiji"
__________________
And there's the dark, begins to rain
The sound is heavy on me
Supika! :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:35   #32
da, što se mog riskiranja u oblačenju tiče, jedino što sam ljude šokirala je kad sam jedno ljeto za van nosila poluprozirne marame umjesto topića - bez grudnjaka kako živim u maloj sredini svima je to bilo OMG a danas se oblačim prilično zakopčano
__________________
And there's the dark, begins to rain
The sound is heavy on me
Supika! :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:27   #33
@ Supika

Um ovaj opis i ideologija je vise nesto kao opca smjernica stila, cime su inspirirani dizajneri i lolita umjetnici (npr. ljudi koji se bave muzikom) i od cega neka lolita moze pokupiti vise il manje. rijetko koja bas brije do kraja na to. al vecini kao i meni to je isto samo prelijepa odjeca u kojoj se osjecamo super a inspiracija ima recimo neki djelic utjecaja - npr. ako volis vintage stilove i tu neku staromodnu zenstvenost.

lol kad te zamislim u poluprozirnim maramama tocnije ljude, sigurno su pali na dupe, omg kako moze. mrzim tu zadrtost nase okoline, sve pohvale za hrabrost. uvijek se pitam sto je sa ljudima da im smeta nesto sto netko drugi nosi i nema nikakve veze sa njima. nismo u nekom africkom selu bogu iza nogu da nikad nismo culi za drugacije nacine oblacenja ili uopce da ne znamo nista o svijetu pa da se oblacimo isto kao i drugi jer drugo ne znamo. ako imam tu poveznicu sa svijetom, znanja o drugim kulturama, stilovima, zanimljivim nacinima oblacenja, potpuno je normalno da cu zeljeti nositi nesto sto mi se svidja, cime sam inspirirana. u civiliziranoj kulturi to bi trebalo biti potpuno normalno, kada je svijet globalno mjesto, a klikom misa imam kontakt sa bilo kojim drugim dijelom svijeta. najsmijesniji su oni koji u ljudima koji su malo drugacije obuceni vide nekakvu prijetnju sebi. sto ih se to uopce tice. kao sto je netko spomenuo na ovom topicu - malogradjani. moj izbor odjece nikoga ne ugrozava niti ima ikakve veze sa njihovim zivotom, u cemu je toliki problem smatrati normalnim da svatko moze nositi sto pozeli.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:02   #34
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
uuu kako inovativno bravo bravo.
a kako drukčije se može opisat to. strahotom jel?
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:56   #35
Quote:
HappyWorm kaže: Pogledaj post
a kako drukčije se može opisat to. strahotom jel?
pa u umu osobe bez osjecaja za stil i ljepotu svakako o nedostatku tolerancije i osnova pristojnosti da i ne govorim. uzivaj u svojoj primitivnosti i dalje.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 17:11   #36
a čekaj ti si pristojna kad kažeš da netko nema osjećaja za stil itd...baš mene boli ako će netko to ili ti nositi, samo kažem svoje mišljenje, ko i svi drugi...stil je za mnoge ljude kombiniranje nosivog, ovo u svakom slučaju nije
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 17:13   #37
Quote:
HappyWorm kaže: Pogledaj post
a čekaj ti si pristojna kad kažeš da netko nema osjećaja za stil itd...baš mene boli ako će netko to ili ti nositi, samo kažem svoje mišljenje, ko i svi drugi...stil je za mnoge ljude kombiniranje nosivog, ovo u svakom slučaju nije
po cijim standardima? tvojim? znaci nesto sto je bilo nosivo pred 100 god vise nije? ne bulazni molim te.
lunatic_panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 17:18   #38
slažem se, to što po tvojim standardima nije nosivo ne znači da nije i po tuđim..
meni se sviđa taj stil, i da, spada u streetstyle
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 18:52   #39
Quote:
lunatic_panda kaže: Pogledaj post
po cijim standardima? tvojim? znaci nesto sto je bilo nosivo pred 100 god vise nije? ne bulazni molim te.
Ali danas su drugačiji pogledi na sve,veća ponuda i tako,nenosivo je malo preteška riječ ali složili smo se da na višim curama taj stil u najmanju ruku ne paše...na nižima kao što su japanci da ako se žele furati na nekadašnje klince...ali još nešto nisam rekao jučer-neobično bi bilo vidjeti i facu na kojoj se vidi da nije više mlada a na sebi ima dječiju odjeću ,još jedna grozna suprotnost.
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:01   #40
dobro si opiso, dječje, a te curice koje to nose su baš ko djeca, ti slobodno odi na ulicu takva, da misle da si prolupala, il to želiš...ko da neznaš da je sve konzervativno...kao i ja
HappyWorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.