Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 23:31   #1
Akcija kastracije mačaka po promotivnim cijenama

U veljači i ožujku ambulanta Vet Point (www.vetpoint.hr) imati će akciju kastracije mačaka po 30% nižoj cijeni. Puna cijena za mačke iznosi 400kn, a za mačore 350 kn i na nju se daje popust. Vjerujem da ste svi čuli za dr- Žarka Čirića, koji je izvrstan veterinar i možete biti sigurni da će vaše mace biti u dobrim rukama.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 07:10   #2
A peseki ne dolaze u obzir???

Potvrđujem da je dotični dr. izvrstan veterinar i za svaku preporuku!
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 07:24   #3
Nije to malo previše, za mačka 350 kn?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 08:07   #4
Za mačore je 350 kn, na to još dodaš 30% popusta.

Da, i sa popustom je puno. To je 10 minuta posla. Svugdje su cijene pretjerane, a komora razmišlja o dizanju cijena. Jupi, a?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 08:24   #5
Da, pa kužim da je s popustom, ali to onda ispada 245 kn, što je uobičajena redovna cijena... Možda su cijene išle gore u zadnje vrijeme, ne znam, teško mi je to odavde pratiti, ali znam da je godinama kastracija mačka bila oko 250 kuna svugdje, negdje i manje. Za mačku je bilo uobičajeno oko 400 kn, što je ok, jer je to ipak malo zahtjevnija operacija. Ovo s popustom se isplati za ženke.
Tko je spretan, može napraviti i 2 mačka u 10 minuta, tim više što se tu ne troši nikakav šivaći materijal.
Ne znam ovo za komoru... cijene ionako većinom diktiraju sami vlasnici ambulanti.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria

Zadnje uređivanje Clearwater : 29.01.2009. at 08:32.
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 08:33   #6
kako to misliš da se na mužjake ne troši šivači materijal?..ja sam mislila da i oni dobiju šav-dva..bar je mačor od dečka dobio...

p.s. prošli tjedan je jedan mačak kastriran za 5 minuta
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 08:42   #7
Ovisi tko kako radi, poneki veterinari stavljaju ligature na sjemeno uže, u kojem slučaju, normalno da treba konac. Postoje još dvije tehnike, kod kojih se ne stavljaju ligature. Kastraciona rana se u mačaka ne zašiva.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 15:42   #8
Kad smo vec kod kastracija, koliko treba da rana tj savovi vise ne trebaju. Za muzjake, mace..
Moj ima okovtranik jer se hoce lizat, a ja se bojim da si ne pokida.
Pa me zanima koliko mu ga moram drzat.
I znam da je konac razgradiv..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 19:55   #9
Samo malo, ja se išla raspitivati na veterinarski prije jedno tjedan dva i reko čovjek da je sterilizacija 700 - 800 kn. Pričam o ženskoj maci.
Istina bilo je dost kasno, i razgovaral sam s čovjekom kojeg sam tam zatekla, al' svejedno.
Jesam ja sad nešt pobrkala ili što?

Vezano uz ovo, je l' se na dogovor za kastraciju dolazi s macom ili ne?
Meni je nekako logično da da, da veterinar vidi macu i šta i kako, al' budući da ovo s veterinom baš i nije ispalo dobro, da ne vodam macu okolo bezveze.

Zadnje uređivanje -Iva- : 29.01.2009. at 20:02.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:30   #10
Ne moraš voditi macu, nazoveš vet. stanicu i dogovoriš termin, na termin ideš sa macom

Ne, možda je mislio da ga pitaš za kujicu? Ako su mu stvarno takve cijene, onda je vjerojatno najskuplji veterinar.

U Rijeci su cijene 400 kn za žensku macu, 200 za muškog. Ako se ide preko udruge, onda je cijena od 205-260 kn (ovisi o veterinaru) za ženke.


Komora misli odrediti minimalnu cijenu (tj.već je trebala, ja sam bila na razgovoru pred mjesec dana, onda su mi rekli da svaki dan očekuju cjenik) za kastracije, jer da su veterinari u Zagrebu išli jako ispod cijena (pretpostavljam za ulične mace i/ili udruge) pa radi njih.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:01   #11
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Da, i sa popustom je puno. To je 10 minuta posla. Svugdje su cijene pretjerane, a komora razmišlja o dizanju cijena. Jupi, a?
Puno je, ako uspoređuješ sa redovnom cijenom. Nije puno kad uzmeš u obzir da tu mačketinu treba prvo pregledati, pa anestezirati, pa pripremiti za operaciju, pa operirat, pa joj dat nekakve lijekove, pa je probudit, pa napravit nekakvu kontrolu nakon par dana, pa joj skinut šavove, a uz sve to, bilo bi zgodno da i preživi svu tu paradu. Ljudi se školuju da to naprave, koliko god to zvučalo jednostavno, pogotovo ako gledaš spretnije veterinare, they make it look easy, što bi reko naš narod Što ako mačka prestane disat usred operacije? Ako krene krvarit? Ako imaš srčani arest? Ako ovo, ako ono... nije to baš tako... Uostalom, stomatolozi se školuju kraće, pa ti zvizne sto eura za plombu...


Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Komora misli odrediti minimalnu cijenu (tj.već je trebala, ja sam bila na razgovoru pred mjesec dana, onda su mi rekli da svaki dan očekuju cjenik) za kastracije, jer da su veterinari u Zagrebu išli jako ispod cijena (pretpostavljam za ulične mace i/ili udruge) pa radi njih.
To je u redu. Zašto bi neki veterinar imao pravo privlačiti pacijente dampingom cijena? A ljudi ko ljudi, idu tamo gdje je jeftinije, što je razumljivo. Kako bi se vi osjećali da neka vaša konkurentska firma počne razglašavati da isti posao napravi za duplo manje para od vaše?
Drugo, znam pouzdano da se ta situacija oko "društava" i sličnih inih organizacija u praksi znala zloupotrebljavati; ja sam osobno kastrirao i sterilizirao dosta životinja koje su zapravo bile nečiji kućni ljubimci, a kad su došle kod veterinara, odjednom su postale "društvene". Nije se jednom desilo da ispred ambulante parkira neka bijesna pila, iz koje izlazi sve samo ne sirotinja, a onda počne priča kako je to mačka iz azila... koja je, eto, igrom slučaja, već 5 godina kod njih doma. Za mene takva životinja nije iz azila, samo zbog toga što je otamo nabavljena. Tko uzme životinju, preuzima na sebe i odgovornost pokrivanja troškova u vezi nje.
Tako barem ja mislim...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:33   #12
u veterinarskoj stanici rijeka je za ženske mačke sterilizacija 400 kn + antibiotici i sav taj potrošni materijal, dok je za mužjake 350 sa antibioticima.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:22   #13
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Puno je, ako uspoređuješ sa redovnom cijenom. Nije puno kad uzmeš u obzir da tu mačketinu treba prvo pregledati, pa anestezirati, pa pripremiti za operaciju, pa operirat, pa joj dat nekakve lijekove, pa je probudit, pa napravit nekakvu kontrolu nakon par dana, pa joj skinut šavove, a uz sve to, bilo bi zgodno da i preživi svu tu paradu. Ljudi se školuju da to naprave, koliko god to zvučalo jednostavno, pogotovo ako gledaš spretnije veterinare, they make it look easy, što bi reko naš narod Što ako mačka prestane disat usred operacije? Ako krene krvarit? Ako imaš srčani arest? Ako ovo, ako ono... nije to baš tako... Uostalom, stomatolozi se školuju kraće, pa ti zvizne sto eura za plombu...




To je u redu. Zašto bi neki veterinar imao pravo privlačiti pacijente dampingom cijena? A ljudi ko ljudi, idu tamo gdje je jeftinije, što je razumljivo. Kako bi se vi osjećali da neka vaša konkurentska firma počne razglašavati da isti posao napravi za duplo manje para od vaše?
Drugo, znam pouzdano da se ta situacija oko "društava" i sličnih inih organizacija u praksi znala zloupotrebljavati; ja sam osobno kastrirao i sterilizirao dosta životinja koje su zapravo bile nečiji kućni ljubimci, a kad su došle kod veterinara, odjednom su postale "društvene". Nije se jednom desilo da ispred ambulante parkira neka bijesna pila, iz koje izlazi sve samo ne sirotinja, a onda počne priča kako je to mačka iz azila... koja je, eto, igrom slučaja, već 5 godina kod njih doma. Za mene takva životinja nije iz azila, samo zbog toga što je otamo nabavljena. Tko uzme životinju, preuzima na sebe i odgovornost pokrivanja troškova u vezi nje.
Tako barem ja mislim...
Slažem se s tobom. Ja trenutno imam problema oko odabira veterinara za sterilizaciju, jer na temelju čega da ja znam da će neko posao obaviti dobro i da će s macom biti sve ok?
Ono gdje sam bila na veterinarskom stvarno izgled grozno i ideja da bih macu trebala ostaviti tamo mi je grozna. S druge strane si mislim da su tam sigurno stručnjaci, a s treće strane da su i po drugim ambulantama isto doktori. I tako u krug.

Pingvich @
Zakaj se maca ne vodi sa sobom na dogovor, pa vet ju do tad nikad nije vidio?
Mislim, kuzim ja da su možda sve mace iste, al' svejedno. Ja bum morala otić tam i vidjet čovjeka koji bu to napravio.

Tak mi je krivo, ja sam misla kad smo išle u zaraznu da je to ambulanta i da tam sve obave, a nije. I sad ne znam kaj bi. Odakle da ja znam da je vet kojem ću je odvest ok?
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 17:20   #14
najbolje pogledaj temu preporuke vetova i vetovi u ZG pa će ti možda to pomoći. a ako je prvi put da ideš kod nekog veta onda možeš prije odvesti mačka na osnovni pregled i sve se raspitati pa odlučiti.drugo je ako ti mačka stalno ide kod jednog vet apa ond asmao nazoveš i ugovoriš termin.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:25   #15
Hm... ja sam udomila mačka preko fr4ntik i potpisala papir o preuzimanju vlasništva. Mislim da se udruga zove meke šapice or sth... ugl, papir nisam dobila, pa me zanima kako mogu ostvarit neki popust na kastraciju mačka
__________________
Hey, I went to college once, but all they found were rats in my head
elimination is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 08:15   #16
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Puno je, ako uspoređuješ sa redovnom cijenom. Nije puno kad uzmeš u obzir da tu mačketinu treba prvo pregledati, pa anestezirati, pa pripremiti za operaciju, pa operirat, pa joj dat nekakve lijekove, pa je probudit, pa napravit nekakvu kontrolu nakon par dana, pa joj skinut šavove, a uz sve to, bilo bi zgodno da i preživi svu tu paradu. Ljudi se školuju da to naprave, koliko god to zvučalo jednostavno, pogotovo ako gledaš spretnije veterinare, they make it look easy, što bi reko naš narod Što ako mačka prestane disat usred operacije? Ako krene krvarit? Ako imaš srčani arest? Ako ovo, ako ono... nije to baš tako... Uostalom, stomatolozi se školuju kraće, pa ti zvizne sto eura za plombu...
naćalost, to je kod nas ne izvedivo...kako pregledati divlju mačku koja skače na tebe, reži, i napada te?...s obzirom da nas vetovi znaju daju nam i mace koje se nisu još probudile...a pregledi nakon par dana + skidanje šavova su neizvedivi ..

ok, recimo mačak koji je kastrira je imao ZRT, to je vet odmah skužila i rekla da "ju" (tada smo još mislili da je ženka) neće operirati...ali pristala je s obzirom da je to ulična mačka i da je pitanje kada ćemo "ju" opet uhvatiti..uvijet je bio da bude kod mene na synuloxu 10 dana..

ali neki detaljniji pregled ne dolazi u obzir, ovo je skužila po očima i teškom disanju...ako vidimo da sa macom nešto nije ok, npr. ozlijeđeno oko, neka rana na tijelu...onda to spomenemo vetovima pa pogledaju dok je maca u svijetu snova...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 12:03   #17
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Puno je, ako uspoređuješ sa redovnom cijenom. Nije puno kad uzmeš u obzir da tu mačketinu treba prvo pregledati, pa anestezirati, pa pripremiti za operaciju, pa operirat, pa joj dat nekakve lijekove, pa je probudit, pa napravit nekakvu kontrolu nakon par dana, pa joj skinut šavove, a uz sve to, bilo bi zgodno da i preživi svu tu paradu. Ljudi se školuju da to naprave, koliko god to zvučalo jednostavno, pogotovo ako gledaš spretnije veterinare, they make it look easy, što bi reko naš narod Što ako mačka prestane disat usred operacije? Ako krene krvarit? Ako imaš srčani arest? Ako ovo, ako ono... nije to baš tako... Uostalom, stomatolozi se školuju kraće, pa ti zvizne sto eura za plombu...

To je u redu. Zašto bi neki veterinar imao pravo privlačiti pacijente dampingom cijena? A ljudi ko ljudi, idu tamo gdje je jeftinije, što je razumljivo. Kako bi se vi osjećali da neka vaša konkurentska firma počne razglašavati da isti posao napravi za duplo manje para od vaše?
Drugo, znam pouzdano da se ta situacija oko "društava" i sličnih inih organizacija u praksi znala zloupotrebljavati; ja sam osobno kastrirao i sterilizirao dosta životinja koje su zapravo bile nečiji kućni ljubimci, a kad su došle kod veterinara, odjednom su postale "društvene". Nije se jednom desilo da ispred ambulante parkira neka bijesna pila, iz koje izlazi sve samo ne sirotinja, a onda počne priča kako je to mačka iz azila... koja je, eto, igrom slučaja, već 5 godina kod njih doma. Za mene takva životinja nije iz azila, samo zbog toga što je otamo nabavljena. Tko uzme životinju, preuzima na sebe i odgovornost pokrivanja troškova u vezi nje.
Tako barem ja mislim...
Ma sve je to ok, poštujem to da su se puno školovali, da to nije samo tako, ali kod divljih mačaka to traje uvrh glave 45 minuta (i to ako je samo 1 veterinar prisutan operaciji). 260 kn za 45 minuta? Dobra satnica.
A ako se nešto iskomplicira, lako se može dodati na osnovnu cijenu, ne? Zašto moguće komplikacije odmah dodati u osnovnu cijenu?

Ne znam što ti reći za kućne ljubimce i to. Gle, i nama je trošak sterilizirati nečijeg kućnog ljubimca za kojeg bi on trebao biti odgovoran. Na kraju krajeva, kakva god cijena da bila, mi ju platimo - ne veterinar. Kužiš?

Ali gledaj. Meni i društvu je cilj SMANJENJE BROJA MAČAKA. To se može postići jedino kastracijama. Zato mi UVJETUJEMO uzimanje mačke od nas OBAVEZNOM kastracijom. Ženske mačke, naravno.
E, ali ako uvjetujemo, onda moramo to i FINANCIRATI! Ne možeš nekome postaviti takav uvjet, a da on plaća - ne bi tako ni jednu mačku udomili. A opet, ako dam mačku koja će se dalje kotiti, a njihovo potomstvo kad tad opet doći meni na brigu, nisam puno napravila.
Tako da mi imamo u ugovoru stavku po kojoj je dogovorena sterilizacija, i dogovor sa vet.stanicom da svi koji dođu sa ugovorom imaju besplatnu sterilizaciju - tj.na naš račun.

E, sad. Ako jedna stanica ponudi niže cijene, meni je to ok. Štoviše, super mi je. Neka svi obaraju cijene da bi bili konkurentni. Nije li to poanta? Ne rade li to i dućani? Ili možda, veterinarima nije u cilju SMANJITI BROJ ŽIVOTINJA, nego ZARADITI?
Mislim da sam otkrila toplu vodu

Veterinari jesu skupi i dobro zarađuju. Nemam ništa protiv. Ali to je činjenica. I tako mi je svejedno (bez obzira što sam i privatno korisnik njihovih usluga) ako i sve cijene odu gore za 10, 20, 30 %. Štoviše, predlažem to. Ali da se na račun toga MAKSIMALNO SPUSTI CIJENA KASTRACIJA. Jer to je ono što je bitno. Da i najsiromašniji si može to priuštiti. Da se što više mačaka sterilizira. Da ih bude što manje na cestama, a što više da može naći vlasnika.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 12:52   #18
Quote:
elimination kaže: Pogledaj post
Hm... ja sam udomila mačka preko fr4ntik i potpisala papir o preuzimanju vlasništva. Mislim da se udruga zove meke šapice or sth... ugl, papir nisam dobila, pa me zanima kako mogu ostvarit neki popust na kastraciju mačka
Hm..fr4ntik je samo pružala usluge prijevoza..doggy će ti znati više o tome reći, ona je u Mekim šapicama, a njen kontakt ti je u svakom njenom topiku o udomljavanju
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 18:27   #19
Veterinarska ambulanta Jelkovec-Sopnica obavlja promotivnu sterilizaciju mačaka 280.00 kn,kastraciju mačaka 180,00 kn,sterilizacija kuja 480,00 kn,javite se Robertu. Sama amulanta je super uređena.
ogybob is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 15:06   #20
Quote:
ogybob kaže: Pogledaj post
Veterinarska ambulanta Jelkovec-Sopnica obavlja promotivnu sterilizaciju mačaka 280.00 kn,kastraciju mačaka 180,00 kn,sterilizacija kuja 480,00 kn,javite se Robertu. Sama amulanta je super uređena.
Do kada je ta promotivna cijena važeća?
__________________
Seal, poruka za tebe:
"Svi ste vi stari punksi, svi ste vi anarhisti!
Svi ste vi, svi ste vi ste kurac na batini!"
devotchka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.