Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 07:21   #421
samo malo niže i proćitaš pod atlas!

Quote:
nana8 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva prije i nakon namještanja atlasa.Planiram se naručiti,ali još uvijek nisam čvrsto odlučila.Puno se priča o atlasprofilaxu ali osobno ne poznajem nikog ko je bio na namještanju.na njihovoj stranici ima puno svjedočanstva ali bojim se da nije slučajno sve to samo jedna velika reklama.Ajde,javite se i pomozite mi jer nadam se da zbilja metoda pomaže i da če i meni pomoči i promjeniti život na bolje


Moje iskustvo je da je sve isto no ne šripi mi vrat više i lakše zaokrećem glavom, samo sam lakši za 1300kn, ja sam prije namještanja dugo proućaval i sve kaj sam našel proućil i opet bezveze bacil novac. Sve rade šarlatanski, odoka mjere dužinu nogu i gdje je atlas, to bi trebali kad je skupo snimit prije i posle, pa onak smiješno i nestrućno namještat kićme prije namiještanja kralješka je sramota.
Mirax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 22:26   #422
Nakon što više od godinu i pol znam za Atlasprofilax i napakon sam se odlučio na korekciju atlasa. Prvenstveno sam otišao jer imam blokadu zivca na lijevom laktu i svi doktori bi me pod noz stavili a najbolje u svemu je da nema vidljivih udaraca ili oštećenja kostiju ili okolnog tkiva koji bi doveli do tog stanja. 24 sata nakon korekcije trnci u ruci su skoro potpuno nestali, bol u prstima je praktički na nuli a još sam si priuštio šetnju po gradu od jedno 2 sata i izostala je i bol u doljnjem dijelu kriza što me je jako iznenadilo. Osim što odjednom mogu okrenuti glavu i lijevo i desno bez zadrške moram priynati da je jako lijepi osječaj kada se nemoram boriti da drzim glavu nego ona slobodno stoji bez napora - ali onaj tko to nije dozivio teško moze razumjeti o čemu govorim. Uglavnom imam 36 godina i radim kao agent za nekretnine što je stvarno premalo da bi imao bilo kakve bolove a kamoli blokade zivaca i sl.. i za kraj htio bi pohvaliti kompletan dojam o tvrtci koja radi korekciju atlasa - od profesinalnog pristupa do prekrasnog prostora ... da bio sam kod Jasne Karakaš u novoj galeriji u Zagrebu.

Zadnje uređivanje sike3075 : 10.07.2012. at 23:07.
sike3075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 22:27   #423
Quote:
nana8 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva prije i nakon namještanja atlasa.Planiram se naručiti,ali još uvijek nisam čvrsto odlučila.Puno se priča o atlasprofilaxu ali osobno ne poznajem nikog ko je bio na namještanju.na njihovoj stranici ima puno svjedočanstva ali bojim se da nije slučajno sve to samo jedna velika reklama.Ajde,javite se i pomozite mi jer nadam se da zbilja metoda pomaže i da če i meni pomoči i promjeniti život na bolje
Evo, ja sam iz Beograda i nemam nikakav razlog da pravim reklamu bilo kome. Povremeno svratim na ovaj forum da procitam i uporedim iskustva sa mojima i mojih najblizih.
Ono sto mogu licno reci jeste da sam Atlas namestio ovde u Bgd pre godinu dana i da su moja iskustva samo pozitivna. Naime, ja srecom nisam imao nekih velikih problema (bar tako sam mislio) ali sada tek znam sta znaci leci a da nije uopste bitno kakav je jastuk i da li ga uopste ima. Mislio sam da mi je problem bio vezan za polozaj glave uz racunar. No, sada vidim da nije jer sad provodim jos vise vremena za racunarom ali jastuk postade nebitan.
Samo da napomenem da je 26 clanova (od 6 do 82 godine) moje sire porodice namestilo Atlas i da svako ima svoja pozitivna iskustva (nekoliko njih kazu da nemaju nikakvih promena iako mi primecujemo ali svako zna sebe najbolje).
Iskreno, mislim da su mi ovo najbolje ulozene pare u zivotu.

PS: pojavili su se (bar ovde) lazni Atlasprofi pa skrecem paznju da se ne pogresi pri izboru.
Dzos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 22:29   #424
Quote:
nana8 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva prije i nakon namještanja atlasa.Planiram se naručiti,ali još uvijek nisam čvrsto odlučila.Puno se priča o atlasprofilaxu ali osobno ne poznajem nikog ko je bio na namještanju.na njihovoj stranici ima puno svjedočanstva ali bojim se da nije slučajno sve to samo jedna velika reklama.Ajde,javite se i pomozite mi jer nadam se da zbilja metoda pomaže i da če i meni pomoči i promjeniti život na bolje
imaš tu 21 stranicu iskustava ja sam već napisala da je moje bilo loše. stravično me boljelo tijekom tretmana da mi se povraćalo i nije mi nimalo bolje da pače sada kako su me uvjerili da je sve pomaknuto imam stalno fobiju da mi sve ide u krivo, da krivo hodam, držim glavu...ma užas...
kada sam došla na pregled i rekla da mi nije bolje onda su rekli da je to zato što su mi i drugi kralješci sjebani a oni su svoj dio obavili, atlas mi je kao namješten. ja sam dugo proučavala to, i povjerovala u tu spiku, sam tomljenović na skeletu pokazuje kako kad se atlas namjesti ostali kralješci prate tj.isprave se s vremenom. a sad mi tvrde da su mi namjestili atlas ali da za ove druge trebam ići kiropraktičarki, i to k ženskoj kojoj šalju sve...ma daj molim te...takvo bezobrazno okretanje love

samo da dodam - spram mog nalaza trebala bih imat vrtoglavice i ukočenost i slabu pokretljivost i blablalbalba neznam što...želim svima preporučiti da vježbaju, ja sam godinama u teretani i vježbam jogu i to me drži jer bi inače bila u raspadnom stanju. žali bože 1300 kn, radije si uplatite 13 masaža ili godišnju članarinu za neko vježbanje
cookiemonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 23:37   #425
Exclamation DA ČUO I BIO!

Ljudi ,ja sam bio i još neki ljudi sa mnom. Nakon što mi je gosp.Vlado namjestio kralježak,moji problemi tek su počeli.,a nikada nisam imao problema sa kralježnicom!! pazite! Počela mi je trnuti ruka nakon par mjeseci,pa jaki grčevi u nogama.,strašni problemi,a nikada u bolnici u životu nisam bio.Nakon pregleda u bolnici rekli su mi da mi je žila na vratu stisnuta,i da imam veliko isčašenje na vratu! One dvije što rade tamo su lažnjaci,jedna mu je kćer i sve sto govore -svima govore isto...jdna noga vam je kraća ,sad je dobro ,bla bla..Jedna je radila prijateljicu moje majke i GORE JOJ JE.Moje misljenje bješte glavom bez obzira,to je samo okretanje novaca. !!!!!!!!Čitao sam na drugim forumima da se ljudi masovno zale na loše posljedice.Samo mi je zao djece koja idu tamo,jer roditelji ovo ne znaju.
PAZ III is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 17:13   #426
atlasprofilax

Moram napisati svoje iskustvo nakon namiještanja atlasa. Cijeli život, od ranog, ranog djetinjstva imam nesanice. I to oba tipa: jaaako teško zaspem, i budim se noću i onda ne mogu više zaspati. Kad imaam izrazito loš period, ne spavam i po 7 dana.
Upoznala sam Jasnu, koja radi u Atlasprofilaxu, i ona me nagovorila da dođem namjestiti atlas, da će moj problem s nespavanjem jednostavno nestati. I JEST! Već prvu noć sam spavala, bez ikakvih čajeva, kapi za spavanje ili sličnih stvari. Zbog ovih vrućina se budim samo kad se preznojim (ako sam pokrivena, ili ako se smrznem ako sam otkrivena) ali zaspem vrlo brzo, skoro odmah. To se meni nikad nije prije dešavalo. Ako bih se probudila, nisam mogla zaspati ponovo do jutra. Svaku noć spavam sve bolje i bolje, navečer sam pospana (to je bio jedan od problema, kako bi noć padala ja bih bila sve budnija) i sve brže zaspem. Dakle, to je najvažnija promjena nakon namještanja atlasa (prije 7 dana). Druga promjena je da me vratna kralježnica ne boli i nije ukočena nakon dugotrajnog sjedenja ili ležanja u neudobnim položajima - prije namještanja trebalo bi mi po par minuta da samo pokrenem ponovo glavu.
Postupak nije ugodan, boli, ali kod zubara je puno gore. Da se izdržati.
Na jesen vodim mamu!
sanja1331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 22:34   #427
namještane atlase-brza i dobra zarada

ja sam bila na namještanje atlasa pre 9 mjeseci, niti mi je tada pomoglo, niti mi je sa vremenom bilo bolje kako su tvrdili. Osim što sam dala veliko novac oko 2500 kn, za kojima i sada žalim( bilo bi bolje da sam otišla na putovanje), opametila sam se za ubuduće u te sve "super brze metode koje te izljeće u 15 minuta,a sve je više bolesnih. Moj je savjet da ako imate bilo kakvih zdravstvenih tegoba da se oktenete dobro znastveno proučenim metodama.
reab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 10:23   #428
Zašto tu pišu svi s jednim postom? Ima netko tko ima više postova pa da čujemo njegovo/njezino iskustvo?
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:00   #429
boggg evo citam ovo sve totalno sam zbunjena neznam dali da idem ili ne,,,,moj problem je ukoceni vrat kao da nemam misice na vratu nemogu glavu drzati to me umara pritisak u prsim,,, mucnine i malaskavost,,,, neznam ima li tko takvo iskustvo ,,,,,
lanazoranivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 22:14   #430
Smile

pozdrav! bila sam u atlas profilaxu u Zg.mogu reči da mi je jako pomogao.prije nisam mogla okretati glavom,boljeli su me vratni mišići,vrtoglavice..poslije je sve to nestalo ali obavezno moram vježbati vježbe koje su mi dali.ako ne vježbam osjećam se doslovno koma.poslije atlasa kada dižem težak teret ako me "presječe"u donjem djelu kralježnice drugi dan hodam bez problema.netrebaju mi ko prije injekcije i tablete.ponekad imam osjećaj ko da atlas sam iscjeljuje kičmu.to je moje iskustvo.i nije mi žao novac jer se puno bolje osjećam.
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:55   #431
Quote:
Fem kaže: Pogledaj post
Zašto tu pišu svi s jednim postom? Ima netko tko ima više postova pa da čujemo njegovo/njezino iskustvo?
Mojih postova ima nekoliko

Eto prošla i prva kontrola. Imamo pravo na još 3 besplatne masaže u AtlasProFilax-u. To nam nisu rekli kad smo bili prvi puta.

Što se tiče općeg stanja, vrat mi je još uvijek puno pokretljiviji, kao i staroj, trnci koje sam spominjao i prije nisu nestali, glavobolje imam povremeno (ali dosta i pijem u zadnje vrijeme), držanje mi je puno bolje nego prije, sve u svemu isplatilo se otići.
osspaljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 15:19   #432
Čudno mi je sve to i dosta sumnjivo...

Jel' postoje snimke položaja atlasa "prije i poslije"?

Pogledao sam njihovu web stranicu i vidim da se hvale internacionalno jedinstvenom cijenom...

Pa zar ista cijena i u vrlo bogatoj državi poput Švicarske, i u siromašnoj državi poput naše... Pa zar nisu mogli prilagoditi cijene standardima različitih država?!

Hmmm...

A propos... Jel' igdje objašnjavaju što drži atlas u krivom položaju, i još važnije, što drži atlas u ispravnom položaju nakon terapije?

Ako su mišići, po kojoj logici se neće njihovom kontrakcijom ponovo promijeniti položaj atlasa?

Ako su ligamenti, žele li reći da tretman produži/skrati ligamente?


PS: Na Švicarskom sajtu sam pronašao ovo:

Quote:
Metoda prema René-Claudius Schümperliu zasniva se na masaži kojom se otklanja napetost u kratkim vratnim mišićima, te se tako omogućava atlasu da se vrati na svoje optimalno mjesto. Potrebna je kontrola uz dodatnu podršku procesu samoiscjeljenja. Kada se prvi vratni kralježak jednom vrati u optimalni položaj isti se zbog anatomskih i mehaničkih razloga ne može opet rotirati.
Dakle opuštanje mišića... i više se ne može zarotirati natrag...

Zadnje uređivanje The Avenger : 29.08.2012. at 15:39.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 17:07   #433
Ja sam bila jučer na kontroli kod tomljenovića
kaže da je atlas ok, na mjestu.
Nakon namještanja sam se još jednom, poslije 7 mj. ukočila u vratu,ali vrtoglavice se više nisu javljale.
Sveukupni dojam: zadovolna 70% , možda sam očekivala čuda tj. da se vrat više nikada neće ukočiti
Pokazao mi je vježbe tipa kobra i riba iz yoge
Nije mi žao da sam išla, možda da je cijena malo niža...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 00:50   #434
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Čudno mi je sve to i dosta sumnjivo...
Jel' postoje snimke položaja atlasa "prije i poslije"?
Za sada neznam nikoga tko se slikao prije i poslije.
Ja također nemam slike.

Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Pogledao sam njihovu web stranicu i vidim da se hvale internacionalno jedinstvenom cijenom...

Pa zar ista cijena i u vrlo bogatoj državi poput Švicarske, i u siromašnoj državi poput naše... Pa zar nisu mogli prilagoditi cijene standardima različitih država?!

Hmmm...
Još je 50 kn jeftinije od aktualnog tečaja i ne naplaćuju PDV
Imaju i neki popust za obitelj, ako se dobro sjećam nama su oprostili 600 Kn od ukupnog iznosa (2 osobe)

Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
A propos... Jel' igdje objašnjavaju što drži atlas u krivom položaju, i još važnije, što drži atlas u ispravnom položaju nakon terapije?

Ako su mišići, po kojoj logici se neće njihovom kontrakcijom ponovo promijeniti položaj atlasa?

Ako su ligamenti, žele li reći da tretman produži/skrati ligamente?

PS: Na Švicarskom sajtu sam pronašao ovo:

Kod:
Metoda prema René-Claudius Schümperliu zasniva se na masaži kojom se otklanja napetost u kratkim vratnim mišićima, te se tako omogućava atlasu da se vrati na svoje optimalno mjesto. Potrebna je kontrola uz dodatnu podršku procesu samoiscjeljenja. Kada se prvi vratni kralježak jednom vrati u optimalni položaj isti se zbog anatomskih i mehaničkih razloga ne može opet rotirati.
Dakle opuštanje mišića... i više se ne može zarotirati natrag...
Vanzemaljci koji su stvorili ljudsku rasu stvorili su je s iskrivljenim atlasom... vjerovao ili ne.

Quote:
utisana kaže:
Sveukupni dojam: zadovolna 70% , možda sam očekivala čuda tj. da se vrat više nikada neće ukočiti
Također. Rezultati su vidljivi odmah i ja sam vjerovatno očekivao više, ali istina jeste da se osjećam puno bolje nego prije tretmana.
osspaljeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 16:19   #435
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Čudno mi je sve to i dosta sumnjivo...

Jel' postoje snimke položaja atlasa "prije i poslije"?

Pogledao sam njihovu web stranicu i vidim da se hvale internacionalno jedinstvenom cijenom...

Pa zar ista cijena i u vrlo bogatoj državi poput Švicarske, i u siromašnoj državi poput naše... Pa zar nisu mogli prilagoditi cijene standardima različitih država?!

Hmmm...

A propos... Jel' igdje objašnjavaju što drži atlas u krivom položaju, i još važnije, što drži atlas u ispravnom položaju nakon terapije?

Ako su mišići, po kojoj logici se neće njihovom kontrakcijom ponovo promijeniti položaj atlasa?

Ako su ligamenti, žele li reći da tretman produži/skrati ligamente?


PS: Na Švicarskom sajtu sam pronašao ovo:



Dakle opuštanje mišića... i više se ne može zarotirati natrag...
Uvijek ima alternativa (čak i u alternativi). Meni je atlas namjestio g. Maruševac iz Piščanovca kod Var. toplica za 365 kn i to potpuno bezbolno. Rezultati izvrsni. Preporučam!

Sent from my HTC Wildfire
Leopardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:44   #436
Tek sam nedavno uopće saznao za Atlasprofilax metodu i nakon dugih "istraživanja", iščitavanja postova na ovom forumu (hvala svima koji su podijelili svoja iskustva), ali i na drugim sajtovima, odlučio sam se za istu.
Sutra idem u u Novu Galeriju u Zagrebu ZG na korekciju.
Osnovni razlog je povremena bol u slabinskom dijelu kralježnice. Dijagnosticirana mi je lagana diskus hernija. Dovoljno dosadna s nekoliko "kritičnih javljanja" i popratnih tegoba (bol, ukočenost i trnjenje u nogama) u zadnjih 2-3 godine.
Gledajući emisiju NRZ na YT-u, u potpunosti sam se našao u dijelu gdje se priča o iskrivljenoj kralježnici, posljedično jednoj kraćoj nozi zbog toga što zdjelica obavlja ulogu korektora, gdje bi uzrok mogao biti upravo iščašen atlas. Još mi zvoni Tomljenovićevo "imali smo na stotine takvih slučajeva..." I na tome temeljim svoj optimizam iako sam svjestan da oni nisu nikakvi iscjelitelji, nego ljudi koji su obučeni da postave atlas na pravo mjesto.
Jednom ću se sigurno odlučiti i na magnetsku rezonancu i vidjeti je li to zaista sjelo na svoje mjesto. Do tada ću im vjerovati...

Imam 41 godinu, ne brijem nešto na alternativno liječenje, ali meni su priču prodali :-). Idem na korekciju dok još uvijek smatram da mi se moji "nabijeni" kralješci i iskrivljena kralježnica mogu dovesti u red. Cilj mi je u svakom slučaju iscrpiti svaku alternativnu metodu liječenja i izbjeći možda u budućnosti neki operativni zahvat odstranjivanja hernije.

U bližoj okolini jedna prijateljica je bila na korekciji profilax metodom prije 2 godine, ali ona se bavi ekstremnim sportovima i konstantno je "načeta". Ona ne može procijeniti je li joj pomoglo, ali u svakom slučaju komentira da joj sasvim sigurno nije ni odmoglo. Obilazeći razne masere, kiropraktičare, terapeute, ortopede i ostale stručnjake dobila je razne odgovore po pitanju atlasa. Od toga da je to prodavanje magle do toga da je to fenomenalna stvar koju treba napraviti. Dvije krajnosti kao što se provlače i ovdje na forumu.
Vjerujem da je to zaista individualno i ovisi o stanju duha i tijela. Nekom će pomoći, nekom neće. Ja vjerujem da meni hoće. Zato sam se po prvi puta registrirao na ovaj forum kako bih kroz izvjesno vrijeme iskreno podijelio vlastita iskustva i dao svoj doprinos temi na kojoj sam proveo dosta vremena.

Osim tih povremenih pritisaka diska na živac zbog kojih prvenstveno i idem na korekciju, a nakon čitanja svih tih iskustava, rekao bih da nakon tretmana očekujem i da mi riješi neke sekundarne probleme.
Stavljam ih sada da se mogu kasnije referirati na iste.

Čest osjećaj kao da mi je glava u vakuumu (nema tijeka slobodnih misli)
Nedostatak energije, čest osjećaj umora, pospanost
Loša cirkulacija u rukama

E pa dragi forumaši, javim vam se 7 dana nakon tretmana, a onda još jednom nakon mjesec, i zadnji post nakon godinu (stavit ću si podsjetnik u kalendar :-)
Applicable is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:26   #437
Atlas profilax

Evo vidim da se ovde vodi zustra rasprava o tom famoznome kraljesku pa da i ja malo pripomognem ovoj forumaskoj zajednici!

Sta se tice same treapije...skupa je i boli ,nemam nikakvih snimaka da bih sebi a ni drugima dokazao da se tu nesto ipak pomaklo ali sa rezultatima sam izuzetno zadovoljan...dugogodisnje tegobe poput boli u dnu kraljeznice,bol u vratu,nesnanice i sta ti ja znam sta jos su za sada kao rukom odnesene!

To su moja iskustva...tek sam bio pa jos ne znam kako ce to biti dugorocno ali nakon dugogodisnje borbe sa bolovima u kraljeznici i tisuce i tisuce kuna koje su tokom godina otisle na raznorazne fizioterapeute jer nijedan nije davao trajnije rezultate ne zalim za nijednom kunom kojom sam dao za ovaj tretman!

Jos ce tu biti par kontrola pa cemo vidjeti konacno stanje za koji mjesec..

Slazem se s onima koji misle da je cijena poprilicno paprena i nije bas da mi je to bilo drago kad sam tek isao ali sad kad je to sve proslo i vidim rezultate osobno bih bio platio i troduplo da me rijesi bolova!

Nevjerne Tome po forumu necu niti pokusati uvjeravati jer svatko ima pravo na svoje misljenje a ostataku koji kazu da im je gore ili da im nije pomoglo.. zao mi je sta su neki razocarani ali iskreno i ja bih bio da sam ostavi 200 eur a da sam se kuci vratio sa istim ili gorim bolovima ali na srecu u mene to nije bio slucaj!

Evo da se na kraju osvrnem i na neke od kometara na zadnjoj stranici...

@Applicable-slazem se s vama u potupnosti,vjerujem da terapija svakome pomaze na individualan nacin,nekome manje,nekome vise a nazalost nekome uopce ne sudeci po nekim komentarima...


@sanja1331-otprilike sam i ja osjetio slicna poboljsanja...sad spavam ko beba!


@PAZ III-iskreno vi mi niste jasni?Kazete da nikad u zivotu niste imali problema sa kraljeznicom?pa zasto ste uopce isli to namjestati?
Iscasanje?Ne znam sad sta bi to trebalo biti ali nisam bas siguran da sa onim svojim aparatom mogu prouzrokovati takva iscasenja?Nazalost imao sam u zivotu dosta padova pa samim ti i iscasenja (mladost-ludost) ali sila koja je pri tome bila je visetruko veca da bi se tako nesto dogodilo!
Sta se tice kceriju i sinova u to ne zelim ulaziti...ljude u strukama dijelim na strucne i nestrucne i tu je za mene kraj!
Kazete da svima govore isto,duza noga, kraca noga i to...pa vjerovatno zato sto kod ljudi to tako i je,kriva kicma,kriva zdjelica,kriva noga,probajte zakucati dvije letvice iste duzine na manju letvicu pa onda tu plohu nakosite i naravno da ce po automatizmu jedna otici u zrak tj. biti ce kraca...mozda ja tu anatomiju krivo percipiram, neka me netko slobodno ispravi ...
Kazete,citali ste po drugim forumima da se ljudi masovno zale...Dajte molim vas stavite linkove ovdje pa da se svi skupa informiramo o toj problematici?

Na kraju krajeva tko zdrav ide i to namjestati i placati,ja prvi ne bih otisao da me nije bolila kraljeznica a samim tim i kuk a posljedica svega je kraca noga za koju sam,usput, znao vec godinama i sta se mene tice svako dobro i hvala g. Tomljenovicu u Splitu i svim njegovim djelatnicima!

Za kraj...ovo je bio moj post pohvale za njih ali nemojte misliti da isto tako necu biti i kritican prema njima ako mi se situacija nedaj boze pogorsa,o da,hocu i te kako!

Pozdrav!

Zadnje uređivanje gogi35 : 19.09.2012. at 15:06.
gogi35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 12:11   #438
Eto mene ponovno s obećanim dojmovima nakon korekcije.

1. dan

Prilično bolan tretman gdje poluhrvačkim zahvatom drze glavu i guraju tim vibracijskim batićem rogove tog famoznog atlasa, ali traje par minuta. Nije neizdrživo i svakako nije razlog za ne otići na korekciju.

(Trenutačni dojmovi)
Rotacija glave neusporedivo bolja (stvarno dobar feeling)
Par sati nakon toga zaista imate osjećaj kao da je glava na svom mjestu.
Neki općenito izrazito pozitivan osjećaj (možda je malo autosugestivan, to stvarno ne mogu procijeniti)
Nisam doživio znojenje ruku i druge ispade energije :-)


Prvih 3 dana:
Dva tri dana osjeti se još bol na dodir ispod uha.
Vrlo vrlo rijetko i kratko zujanje u ušima koje odmah prolazi, a nakon tri dana je u potpunosti nestalo.
Prvih tri dana čudan mi je bio osjećaj u glavi, ne mogu reći je li dobar ili loš (zanimljiv i neobjašnjiv), čak sam i tri noći imao plitak san (zapravo nisam imao potrebe za istim, a to baš kod mene nije slučaj :-). Nakon tri dana to se vratilo u normalu.


Nakon desetak dana ja zaista imam osjećaj da mi je glava bistrija i da se bitno manje umaram. Kao da dobivam više kisika u mozak.
Da ne bi ispalo da je to čisti placebo, objasnit ću nečim mjerljivim. Pušač sam i svako jutro unazad xy godina prva cigareta bi me prilično zamantala. Nakon korekcije atlasa to se više ne događa. Nije baš razlog za otići na korekciju, ali eto...

O cirkualciji ću pričati kada dođe zima.

A skolioza? Meni je jasno da se takve stvari ne riješavaju preko noći. Podešenje atlasa meni je vjetar u leđa da dodatno poradim na sebi, a ne da osmosatnim sjedenjem pred računalom na poslu i dvostanim ležanjem ispred TV-a očekujem čuda nakon korekcije.
Imam RTG snimke kralježnice iz 2009, a jednom ću ponoviti to slikanje i vidjeti je li se išta promijenilo na bolje. Da, zaista očekujem da mi se u određenoj mjeri kralježnica ispravi kroz izvjesno vrijeme. Za godinu dana očekujem da ću imati više za reći po ovom pitanju, mislim da prije toga zaista nema smisla.

Preporuka? Meni je ova bistroća u glavi i povećanje energije već dovoljno. Vrijedi li tih novaca, ne mogu procjenjivati.
Kada bi mi se kralježnica donekle ispravila i prestala raditi povremeni pristisak na živac (od korekcije nisam imao nikakvo štekanje) , tada bih rekao da je to mala cijena. Ali o tom potom...javim se u jesen 2013.


Vozdra!
Applicable is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 18:30   #439
Zar nisi rekao da ćeš se javiti za mjesec dana ?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:50   #440
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Zar nisi rekao da ćeš se javiti za mjesec dana ?
Onaj pozitivan feeling temeljen na super rotaciji, solidnoj energiji i "prozračnosti" je i dalje prisutan. Što se skolioze tiče, kao što sam već spomenuo, smatram da treba proći vremena i da je godinu dana pristojan rok da mogu uočiti razliku.
Ne vjerujem da će se nešto bitno promijeniti u mjesec dana.
Inače, svako jutro redovito radim one statičke vježbe na podu za jačanje slabinskog dijela kralježnice i učinci su odlični. Stvarno ne osjećam nikakve tegobe. Ali to ne bih pripisao namještenom atlasu. Ljudi koji provode te vježbice minimaliziraju bol u tom dijelu kralježnice neovisno o tome jesu li podesili atlas ili nisu.

Ono u što ja vjerujem da je vježbanje/istezanje u kombinaciji s podešenim atlasom dobitna kombinacija. Imam namjeru još otići i kod kiropraktičara da mi malo "prokrcka" ostale kralješke da se mogu nesmetano "ispravljati"...Činjenica je da su ti kralješci otvrdnuli u iskrivljenom položaju i smatram je takvo što također dobrodošlo, pogovo ako nisi u cvijetu mladosti :-)

Dakle, javim za godinu dana. Možda i sa usporednim slikama kralježnice prije (2009) i poslije (2013). Ako promjena bude očita onda je to stvarno 100% reakcija na ispravljen atlas, jer skolioza se vježbama i terapijama drži pod kontrolom, ali se baš ne riješava koliko je meni poznato.
Applicable is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.