Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 20:19   #601
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
[B]
Ne razmišljaj ostaviti ga ili ne.Idi.Samo taj tren uzmi stvari i idi.U knjizi Stevena Kinga "Rose Madder" ta žena Rose napušta muža nakon godina torture.Taj tren samo uzima torbicu i odlazi...jer zna ako bude imalo razmišljala njena nerazborito -ustrašena -samilosna strana će popustiti i ona nikada neće otići.
i ja sam bila u toj situaciji... vise puta s njim.. ti si mene rasplakala s ovim... znas onaj osjecaj kada te netko razumije...

imam frendicu koja je prozivljavala slicno i dok ga nije ostavila nisam joj dala mira i nisam se mogla nacudiiti sto radi s njim. njezin ju doduse nije toliko psihicki zlostavljao nego fizicki. znam znam... ljepe smo pametne, borimo se sa zivotom obje guramo faks unatoc svim sranjima koje su nas u zivotu zatekle, i onda naide gosp. Kreten koji je upravo promoviran u gosp. Seljacinu , sagledas sebe svoj zivot i nije ti jasno prvo da ti se to dogadja, drugo da to postoji a na kraju da to trpis... zbog cega da te dalje terorizira. Koliko puta me izvrijedao i prijetio mi se da ce me istuc, a ja mu na to rekla dok sam ga preklinjala da me pusti sva u suzama da je manijak i onda se gosp. Seljacina uvrijedio... ma nemoj.... i sta je nakon toga rekao... idi ako to stvarno mislis. obula se zgrabila torbu i jaknu. otrcala na bus glavom bez obzira. mogla bi roman napisat, najradje i bi. Sto mi je najcudnije od svega zasto on misli da me moze promjeniti i usaditi mi neko drugo razmisljanje. tj. napravit na meni reset i staviti svoje tvornicke postave. Ne dragi ja nisam robot, a bogami ni marijoneta? jel mi na celu pise glupa? zasto mislis da ces me moc slomit.
ugl. znam tko sam i sto zelim od zivota, a njega ne zelim
__________________
and everything i thought it`ll be is nothing like it is
jigglypuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:40   #602
tu uopće nema puno razmišljanja, ostavi ga i gotovo......bit će ti 100 puta lakše dok to napraviš...

još ako je njemu svejedno da ga ostaviš.........pufffff, ciao dragi
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:43   #603
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
još ako je njemu svejedno da ga ostaviš.........pufffff, ciao dragi
da mu je bar svejedno! svaki put kad se posvadjamo i kad mu se ne javim poludi. koliko god on mene smatrao krivom i nevaljalom nece me nikad ostavit!
__________________
and everything i thought it`ll be is nothing like it is
jigglypuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:23   #604
Nazalost,imam i ja tu8znu pricu i zaista mi treba pomoc.Bula sam u vezi punoj nasilja,vrijedjanja i tome slicnog.Ta prica je zavrsena prije 2 mjeseca u kojima se nismo culi i vidjali smo se samo u prolazu.On je saznao da sam ja sa njegovim komsijom(nikada se nisu druzili niti su prvi susjedi samo zive u istoj ulici) i juce me pozvao na kafu.Izasla sam sa nadom da cemo normalno razgovarati.I jesmo.Nije urlikao kao do sada niti je psovao samo mi je rekao da ja zovem njegovu djevojku i pravim mu probleme u vezi.Otkud meni broj njegove djevojke i da prvo provjeri pa da prica jer ja ne znam ni da je ima a ne jos ko je ona i njen broj.I danas opet zove urlice na telefon psuje sve po spisku i govori da sam je opet zvala.Spustila sam slusalicu i nazvala njegovog druga da kazem da idem u policiju i da cu ga prijaviti ako me jos jednom nazove.Prenijece mu,znam da hoce i vec mu je prenio.Ja sam zvala policiju i rekao je policajac ako hocu nek dodjemk i da pise prijavu.Nisam se htjela baviti s tim,miran sam tip djevojke i ne zelim probleme ali se bojim -jeli on zaista lud,sta zeli od mene vise,otkud ja znam broj njegove djevojkie kada i ne znam ko je ona....Pa sta da radim?Molim vas hitno mi je potrebna pomoc.Zaista pocinjem da ga se bojim.
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 01:37   #605
jiggly, trebas se ohrabrit samo jer je sve na tebi.
Nisi ti kriva ni sta je on takav ni sta se tako ponasa, tako ce i prema nekom drugom. Uostalom kako pises i sama vidis da si u necem sta je bullshit a ne normlan ljubavni odnos.

A sam takav odnos,pa sve je to vec videno stotine puta. U tim manipulacijama,i kako se ponasa prema tebi samo ti sreže "krila",cini te slabijom,sama sa sobom mozgas jesi kriva pa se uvjeris da si kriva,pa si umislis da ne valjas i di ces od njega ko ce te takvu dobro da te i on drži. Onda kad se tribas borit za sebe,ne mozes,prepadnes se...
sve je to skupa

Znas sta oces od zivota i kakav odnos onda se izbori malo za sebe. A on nije uopce jaci od tebe,to su zamke i manipulacije. Slabiji je od tebe! Davno san cita slicno nesto na forumu,ima top-tema na LJES, jedna se suprotstavila i vidila da je on jadan,ne ona.

Za usporedbu,bas citam jednu knjigu (bajku), sad se radi o suprostavljanju. Uglavnom,u toj bajci po noci na povrsinu izlaze nekakva bića,napadaju ljude itd, klasika u biti
A ljudima se samo smanjuje broj,gradovi sve pustiji,manja sela nestaju, u strahu niko se ne bori nego se skrivaju. I tako dok se glavni lik ne nade u situaciji da se mora borit s njima,a kad sredi par njih svati da se protiv njih moze. Hmm klišej,ali zanimljiva je knjiga
Nisi u puno drugacijoj situaciji,dok se god sakrivaš i povlačiš - gubiš. Treba se borit..
ionako je najgore sta se moze dogodit to da ostanes s njim.

p.s.
nemoj nikoga tuć,u knjizi je specifična situacija
hrabro i good luck
ronnie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 06:42   #606
Daphny, dobro si učinila kada si zvala policiju. Ali ne nasjedaj više na pozive na kavu, očekivanja normalnih razgovora i sl. Ne trudi se uopće shvatiti njegove motive i razloge jer ne možeš. Jednosatvno prihvati da on ima problem, a za tebe je jedino rješenje da se od og problema makneš. Svaka čast što si otišla iz loše veze, a sada i ostani izvan nje - ne mislim samo da mu se vratiš, nego prekini svaki bilo kakav kontakt s njim. To je jedini način da pokažeš da misliš ozbiljno.

I za svaku prijetnju, svaki put kada se osjetiš ugroženo, zovi policiju. I neka to i on zna.



Pozitivax
Rose Madder mi je jedna od najdražih...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 06:47   #607
Quote:
jigglypuff kaže: Pogledaj post
da mu je bar svejedno! svaki put kad se posvadjamo i kad mu se ne javim poludi. koliko god on mene smatrao krivom i nevaljalom nece me nikad ostavit!
Shvati da on tebe ne voli. To nije ljubav nego želja/potreba za kontrolom, dominacijom, nesposobnost prihvaćanja odbijanja i još neke patološke crte. Želiš li mu dopustiti da te ne ostavi?

Ostavi ti njega. Nitko ne kaže da je lako, imaš tu puno priča onih koje jesu otišle. I sam odlazak ne mora biti kraj. Ali je bar početak kraja. Jasno mu daj do znanja da više nećeš trpiti ni njega ni njegovo ponašanje. Ovako mu samo šalješ nejasne signale da ga se bojiš, da nisi sigurna u sebe, da si kolebljiva i daš se nagovoriti ili zastrašiti. A on se time hrani.

Ne mora on tebe ostaviti. Ti ostavi njega.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 07:58   #608
Quote:
jigglypuff kaže: Pogledaj post
da mu je bar svejedno! svaki put kad se posvadjamo i kad mu se ne javim poludi. koliko god on mene smatrao krivom i nevaljalom nece me nikad ostavit!

I???Misliš da je to zato jer te voli..zato poludi kada ga nazoveš?Jok mala.Poludi zato jer ne voli gubiti.Mrzi gubiti.Njemu je svejedno ..svejedno kako se ti osjećaš.Dok ima vreću za boks.
Nema što on tebe ostavljati ili ne ostavljati.Nisi vreća krumpira kupljena na placu.
Bar muškaraca ima.Dobrih muškaraca.Ti si vlasnik sebe same... nitko drugi.Ti ostavljaš njega.Želiš li da te počne premlaćivati do bolnice?Planiraš brak sa njim?Ne...ima on priznanicu sa kojom te kupio na tržnici robova.Ropstvo je zabranjeno.Na neki način si jako vezana uz njega.Odveži se.

ŠtefiZnaš koja je još bolja knjiga o prekidu nasilja....isto od Stevena Kinga"Dolores Claiborne"Mrak!
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 08:22   #609
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
ŠtefiZnaš koja je još bolja knjiga o prekidu nasilja....isto od Stevena Kinga"Dolores Claiborne"Mrak!
Znam, imam ih obje doma. (Zapravo imam gotovo sve što je od Kinga izašlo. Koji mračnjak! )

Ali R.Madder mi je bolja. Snažnija. I sve je u njoj, od osvještenja sitnicom koju samo zlostavljani mogu razumjeti, bezumnog zla kojem je samo mržnja, kontrola i nasilje samo sebi svrha, pa do izbora puta: novi život ili samouništenje...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:19   #610
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Daphny, dobro si učinila kada si zvala policiju. Ali ne nasjedaj više na pozive na kavu, očekivanja normalnih razgovora i sl. Ne trudi se uopće shvatiti njegove motive i razloge jer ne možeš. Jednosatvno prihvati da on ima problem, a za tebe je jedino rješenje da se od og problema makneš. Svaka čast što si otišla iz loše veze, a sada i ostani izvan nje - ne mislim samo da mu se vratiš, nego prekini svaki bilo kakav kontakt s njim. To je jedini način da pokažeš da misliš ozbiljno.
I za svaku prijetnju, svaki put kada se osjetiš ugroženo, zovi policiju. I neka to i on zna.
Sada znam da necu nasjesti na kafe i bilo koje razgovore s njim.I zaista mislim zvati policiju svaki put,meni je vise dostsa svega.Godinu dana sam trpila njegov bijes,vrijedjanja i udarce,nemogu vise.Ne zelim vise da ga vidim ,samo me zanima kako da se maknem.Nadam se da nece opet neko zvati njegovu "dragu" i da on u svom bolesnom mozgu nece opet misliti da sam ja.
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:28   #611
znam da ovo sve nije ljubav.. osjecam se tako prevareno i iskoristeno... znao je da nemam doslovno nikog u obitelji, onda mi je postao sve i preko noci nista. koliko god jadno to bilo, lakse mi je i na tren se osjecam toplo kad me zagrli i pomiluje,a i to je prerijetko da bi vrijedilo. naviknuo me na osjecaj imati, a sad se treba trgnut pa nemati.
ne postoji ni jedan razlog a kamoli dobar razlog da bi ostala s njim, on je nasilnik, manijak, bolesnik ... i tako u nedogled. moze mojoj baki i svojoj mami se pravit fin...
za mene on nije covjek.

ne cekam da on mene ostavi, cekam svoj trenutak hrabrosti
__________________
and everything i thought it`ll be is nothing like it is
jigglypuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:14   #612
Quote:
daphny kaže: Pogledaj post
Sada znam da necu nasjesti na kafe i bilo koje razgovore s njim.I zaista mislim zvati policiju svaki put,meni je vise dostsa svega.Godinu dana sam trpila njegov bijes,vrijedjanja i udarce,nemogu vise.Ne zelim vise da ga vidim ,samo me zanima kako da se maknem.Nadam se da nece opet neko zvati njegovu "dragu" i da on u svom bolesnom mozgu nece opet misliti da sam ja.
Srce.....ne postoje nikakvi telefonski pozivi,nikakva draga koju netko zivka..ne na način na koji ti misliš.Laže ti.On samo želi i dalje biti faktor straha u tvom životu.Izderavati se na nekoga i prijetiti.Valjda nema na koga ili mu sadašnja to ne dopušta.To je bolestan čovjek.Njemu se nemaš što objašnjavati....jednostavno reci da ćeš pozvati policiju prvi slijedeći puta kada nazove..i to mu reci prijatelju.Da su ti rekli da će ga zatvoriti u ludnicu bude li ti i dalje prijetio.A kada nazove i čuješ mu glas..taj tren poklopi.Bez objašnjenja.
Laže te da te i dalje može maltretirati...to je za liječenje i taj niti jednu neće zadržati.
Čim nazove ...snimi urlikanje i prijetnje i odfuraj na policiju.Pa nek se njima objašnjava.

Štefi,,,kak kaže Dolores Claiborne.....vražji su bunari posvuda.Zato treba biti oprezan.
I kako kaže Vera kad savjetuje Dolores da ostavi muža...."Činjenica da žena može biti kučka je jedina stvar na koju se ta žena može osloniti.."
da dodam...Kučka u nama je jedina koja nam može pomoći kada vukovi reže na nas.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:21   #613
Quote:
jigglypuff kaže: Pogledaj post
znam da ovo sve nije ljubav.. osjecam se tako prevareno i iskoristeno... znao je da nemam doslovno nikog u obitelji, onda mi je postao sve i preko noci nista. koliko god jadno to bilo, lakse mi je i na tren se osjecam toplo kad me zagrli i pomiluje,a i to je prerijetko da bi vrijedilo. naviknuo me na osjecaj imati, a sad se treba trgnut pa nemati.
ne postoji ni jedan razlog a kamoli dobar razlog da bi ostala s njim, on je nasilnik, manijak, bolesnik ... i tako u nedogled. moze mojoj baki i svojoj mami se pravit fin...
za mene on nije covjek.

ne cekam da on mene ostavi, cekam svoj trenutak hrabrosti
Samo odi bez osvrtanja i bez kajanja...nemaš šta mu objašnjavati,znam da to želiš,želiš neku pravdu,neku riječ-ono da zna..al vjeruj mi nema tu sreće,on je manipulator,sve što kažeš on će izvrnuti u svoju kosrist i ti ćeš ostati posrana i pitati se:jel on u pravu..ne,ti si u pravu,to nije život,već pakao.Ne duguješ mu ništa,on je sebičnjak i egoista koji misli samo na svoju guzicu.Bježi curo,život je pred tobom i netko baš tebe čeka da te voli takvu kakva jesi.
Sretno.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 23:35   #614
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Srce.....ne postoje nikakvi telefonski pozivi,nikakva draga koju netko zivka..ne na način na koji ti misliš.Laže ti.On samo želi i dalje biti faktor straha u tvom životu.Izderavati se na nekoga i prijetiti.Valjda nema na koga ili mu sadašnja to ne dopušta.To je bolestan čovjek.Njemu se nemaš što objašnjavati....jednostavno reci da ćeš pozvati policiju prvi slijedeći puta kada nazove..i to mu reci prijatelju.Da su ti rekli da će ga zatvoriti u ludnicu bude li ti i dalje prijetio.A kada nazove i čuješ mu glas..taj tren poklopi.Bez objašnjenja.
Laže te da te i dalje može maltretirati...to je za liječenje i taj niti jednu neće zadržati.
Čim nazove ...snimi urlikanje i prijetnje i odfuraj na policiju.Pa nek se njima objašnjava.:
Mozda i ne postoje pozivi,mozda je zaista lagao da bi me maltretirao.Da,vjerujem da je bolesnik i zaista sve sto zelim jeste da me popusti.Dosta sam ja bila budala,ne zelim to vise.Ne volim ni da ga se sjetim,gadi mi se,grozim se pomisli s kim sam bila godinu dana i jos se vise grozim kada se sjetim koja sam ja budala bila i sve to trpila.Ali dosta vise.

Iskreno se nadam da ce prestati,zaista nebih voljela da se ganjamo po policiji ,voljela bih samo da se skloni od mene i to je sve.Sreca moja pa je sve na telefonskim pretnjama,ne prati me i ne sacekuje,samo se mogu Bogu zahvaliti na tome
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:34   #615
Daphny sretno,samo hrabro,cure su ti sve rekle.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:13   #616
Angry

Quote:
daphny kaže: Pogledaj post
Nazalost,imam i ja tu8znu pricu i zaista mi treba pomoc.Bula sam u vezi punoj nasilja,vrijedjanja i tome slicnog.Ta prica je zavrsena prije 2 mjeseca u kojima se nismo culi i vidjali smo se samo u prolazu.On je saznao da sam ja sa njegovim komsijom(nikada se nisu druzili niti su prvi susjedi samo zive u istoj ulici) i juce me pozvao na kafu.Izasla sam sa nadom da cemo normalno razgovarati.I jesmo.Nije urlikao kao do sada niti je psovao samo mi je rekao da ja zovem njegovu djevojku i pravim mu probleme u vezi.Otkud meni broj njegove djevojke i da prvo provjeri pa da prica jer ja ne znam ni da je ima a ne jos ko je ona i njen broj.I danas opet zove urlice na telefon psuje sve po spisku i govori da sam je opet zvala.Spustila sam slusalicu i nazvala njegovog druga da kazem da idem u policiju i da cu ga prijaviti ako me jos jednom nazove.Prenijece mu,znam da hoce i vec mu je prenio.Ja sam zvala policiju i rekao je policajac ako hocu nek dodjemk i da pise prijavu.Nisam se htjela baviti s tim,miran sam tip djevojke i ne zelim probleme ali se bojim -jeli on zaista lud,sta zeli od mene vise,otkud ja znam broj njegove djevojkie kada i ne znam ko je ona....Pa sta da radim?Molim vas hitno mi je potrebna pomoc.Zaista pocinjem da ga se bojim.
"miran sam tip djevojke"...
helloooooooooooo,to nema veze s tim.i znam da je najlakše pametovat i to ne želim,ali napiši prijavu, potpiši jer je to najmanje što možeš učinit za sebe.jako mi žao zbog ovakvih slučajeva,i mislim da nas ima previše koji kažu "žao mi je" i nastave svoj život..treba učiniti prave korake ODMAH.učini to..riješi se kretena ako se na taj način možeš riješit..sretnohttps://www.forum.hr/images/smilies/mad1.gif
život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:16   #617
Hvala vam djevojke na podrsci.Mnogo vam hvala!
daphny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:48   #618
Quote:
daphny kaže: Pogledaj post
Hvala vam djevojke na podrsci.Mnogo vam hvala!
samo ustraj u svojoj odluci.
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:31   #619
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ali cijelo to vrijeme, još dok sam bila klinka, dok sam doma gutala njegove uvrede i poniženje i slušala kako vrijeđa i ponižava mamu, savršeno sam dobro znala da to nije u redu.
Iz današnje perspektive, ovo mene fascinira.
Ne bih sad ulazila u neke intimnije ispovijesti, ali fascinira me koliko sam bistro dijete bila. Danas sam daleko manje bistra nego što sam onda bila. I zato jako poštujem dječju inteligenciju.

Sjećam se kako bih sklupčana sama sebi obećavala kako nikad, nikad neću sebi dozvoliti biti s nekim koga se bojim. Sada sam mala i moram trpiti, ali kad odrastem, sve će biti drukčije : Kalimero :
I znala sam da to nije normalno. Iako su se svi odrasli oko mene ponašali kao da to jest normalno.

Djeca su zakon.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 13:34   #620
još je jedna žena ubijena.....još jedna.....
dokle? koji je ....... tim frajerima, tim "muškarcima"!?!?!?!?!?
__________________
Pomaknite dupe i glava će ga slijediti.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.