Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2023., 23:20   #1
Čudan ekcem?

Pozdrav svima!
Pojavio mi se neki čudan osip tj. crvenilo na prednjoj strani vrata koje malo prelazi na dekolte i svrbi užas! Koristila sam prvo fenistil gel koji bi malo ublažio ali ništa extra. Nakon toga tjedan dana tabl. protiv alergije + hidrokortizon krema. To se sve fino povuklo a po trbuhu i leđima izbile roza flekice koje su malo svrbile. Nakon par dana crvenilo na vratu se vraća sa još luđim svrbežom. Odlazim kod doktora ponovno koji mi daje neku kremu sa kortićima ( kao beloderm u Hr ) i želi mi dati kortiće u tbl kroz 3 dana što ja odbijam. 2.10 imam termin kod dermatologa. Roza flekice su neki virusni osip koji traje do 8 tjedana i navodno samo prođe. U međuvremenu sam dobila i neki i svrbez po grudima i to ujutro i navečer. Ali osipa nema...ja to nis ne kužim. Crvenilo na vratu se pojavi i nestaje ali bar više ne svrbi. Ai sta kad završi terapija, hoće li opet doći??
Ja sam više luda od svega. Povremeno se namackam kantarionovim uljem i počela sam piti ulje crnog kima. Imam osjećaj onog peckanja i svrbeža kao kad imaš suhu kožu ali koža mi uopće nije suha...
Prije svega toga počela sam bila uzimati beta glukan i neke probiotike i matičnu mliječ ( podizanje imuniteta sa gin.strane ). Ali sve sam prestala kad se pojavilo ovo. Inače imam 41 god, nisam alergično bila do sad, imam hashimoto, anemicna i iritabilni kolon.
Svaka čast onome koji pročita do kraja i hvala mu. Ako ko ima kakvu ideju kako da ovo zaustavim bila bi mu zahvalna!
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 14:10   #2
u kakvim uvjetima radiš ? dali se znojiš od vručine na poslu?
ja znam od znoja po vratu dobiti jako crvenilo. najbolje mi od svega pomogne namazati Sudocremom u tankom vrlo tankom sloju
ovaj svrbež bez crvenila, mene zna tako svrbjeti kad ambrozija cvjeta
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 16:56   #3
Da, pij sve i svašta prije no odeš dermatologu, tak da doktor onda ne bude nis znao što je od čega, jer svašta mućkaš.
Bravo
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 22:04   #4
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
u kakvim uvjetima radiš ? dali se znojiš od vručine na poslu?
ja znam od znoja po vratu dobiti jako crvenilo. najbolje mi od svega pomogne namazati Sudocremom u tankom vrlo tankom sloju
ovaj svrbež bez crvenila, mene zna tako svrbjeti kad ambrozija cvjeta
Pa ne znojim se..nemam pojma stvarno od čega. Moj kucni dr kaže da može biti posljedica virusa?? Al nije mi jasno zašto ujutro i navečer svrbez poludi
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 22:06   #5
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Da, pij sve i svašta prije no odeš dermatologu, tak da doktor onda ne bude nis znao što je od čega, jer svašta mućkaš.
Bravo

Sve je bilo na preporuku obiteljskog dr. Sama sam jedino kantarionovo ulje i ulje crnog kima.
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2023., 14:04   #6
Da, pa ta ulja jesu nesto.
Rade nemoj nista, pa se dermicu pokazi u punom sjaju.
To je uvijek bolje nego doci kad ti je vec dobro ili bolje, pa objasnjavas.
(Ovo iz mene govori praksa. Strpi se i zayebi kiml i gospinu travu, od koje dobiš opekotine na suncu, cekaj do nakon pregleda. Imas brzo termin.)
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2023., 23:43   #7
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Da, pa ta ulja jesu nesto.
Rade nemoj nista, pa se dermicu pokazi u punom sjaju.
To je uvijek bolje nego doci kad ti je vec dobro ili bolje, pa objasnjavas.
(Ovo iz mene govori praksa. Strpi se i zayebi kiml i gospinu travu, od koje dobiš opekotine na suncu, cekaj do nakon pregleda. Imas brzo termin.)
A bome si u pravu
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2023., 21:13   #8
Kaj je bilo kod dermatologa?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2023., 09:53   #9
Prebacili mi termin. Njih ne j... Što to meni smeta, ako je hitno ideš na hitnu. To je nažalost tako. Kod drugih dermatologa moram čekati još I duže a neki ni ne orimaju nove pacijente. Eto onda moram sutit I trpit. Izgleda je pityriasis rosea u pitanju.
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2023., 20:52   #10
U svakom slučaju dobro fotkaj taj osip, ako ti slučajno prođe da imaš za pokazati.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.