Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 18:05   #61
Vladimire, hvala ti od srca
__________________
"Baby's got blue eyes..."
Goge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:54   #62
Goge sve bu dobro no morat ce iz korijena promijeniti svoj zivot tj stav prema sebi i zivotu no najbitnije je da je pozitivan. Drzi se znam kako ti je
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 20:55   #63
Hvala Bani, i ja mislim da će sve biti OK. Ja ti u svemu vidim nešto dobro,
mislim da su i mama i tata nakon bratove smrti zaboravili živjeti. Ovo zlo ih je
trgnulo i prepuni su planova nakon operacije, pa nakon kemoterapije... Ja ih nagovaram da čim budu mogli dođu kod mene na Krk jer im tamo nudim najljepšu moguću terapiju - unučića od nepune dvije godinice, kćer i zeta koji ih obožavaju, vrt pun cvijeća, kuća na samome moru i barka ispred nje. Naj-važnije je da budemo zajedno. Nije bitno koliko, nego kako živimo.
__________________
"Baby's got blue eyes..."
Goge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 21:20   #64
Upravo to goge drzim fige tebi kao i svima koji su se nasli u takvoj situaciji samo gledat naprijed tako se ja trudim
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:12   #65
Evo,mama mi je u prije tjedan dana operirala tumor od 10 kilograma i pet litara vode.Izvadili su joj maternicu,jajnike i dio debelog crijeva,jer je tumor krenuo od tamo,pa su ugradili vrećicu. Nadam se da to nije trajno rješenje,operacija jr trajala šest sati,ali mama se fenomenalno oporavlja,doktori su super zadovoljni,iako je ,na žalost,zloćudni karcinom. Ići će na kemoterapiju.
QueenFreddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:41   #66
Zaboravih jucer reci...
Mora se kretati sto vise... ne smije se ulezati iako ne lezi na ledjima... ali treba se paziti prehlade i temp. To moze biti pogubno.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 20:49   #67
QueenFreddie, budi jaka .

El mariachi - što je sa temperaturom nakon operacije? Tati oscilira ili ima 38,5 ili ima optimalnu. Operiran je u utorak, i jučer je ustao. Izgleda da je previše hodao jer se danas osjeća jako loše. Pričali smo preko telefona i uopće ga nisam razumijela što govori. Kaže da je jako umoran i misli da je to zbog toga što nije više na infuziji i jer mu daju neki drugi lijek protiv bolova koji jako uspavljuje.

Prosure je dobivao dok je ležao na interni. Što ne bi trebali onkološki bolesnici to dobivati na recept?
__________________
"Baby's got blue eyes..."
Goge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 07:30   #68
Nisam bas u med. vodama ali ovako nesto vidjeh svojim ocima.
Temp. je bila povisena prvih nekoliko dana... ne sjecam se koliko dugo... nerazumljivost se moze protumaciti na racun lijekova za umirenje...
prosure kosta oko 40 kn... bolesnik bi u biti trebao piti 2/dan.... tjedno je to oko 560 kn... kuzis? ustede..
pretpostavljam da ti otac ne konzumira duhan ovih dana?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 09:48   #69
Nažalost, on je preveliki ovisnik o cigaretama. Puši preko 50 godina. Čak je i ustao iz kreveta da bi povukao par dimova, užas jedan! Navodno mu je doktor rekao da bi bio preveliki šok za organizam da sada prestane pušiti (ja u to ne vjerujem).

Moj sinčić je dobivao na recept Pediasure (to je inačica Prosurea za djecu) - za jačanje organizma. Nije fer da penzići moraju tolike novce davati za to.
__________________
"Baby's got blue eyes..."
Goge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:07   #70
Goga jedan vlastiti primjer.

Prije 4 godine sam imao moždani udar poprilično me je opičilo po lijevoj strani upravo zbog riziko faktora (pušenje ,stres, blago povišeni tlak i slaba fizička aktivnost) ležao sam na intenzivnoj njezi neurološkog odjela gdje sam i nekada radio stariji kolege su mi "izašle u susret" i zapalio sam ja nekoliko puta Tehnika- s krevetom su me približili prozoru dali mi pepeljaru i evo koliko mi je pasala cigareta bolje da ti ne pišem.
Normalno čim sam za tri dana prohodao uredno sam nastavio pušiti.
Nije za pohvalu no potpuno svjesno to radim
Netrebaš zbog toga raditi frku.
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 12:24   #71
Vladimire moj dragi, svaki pušač ima skužu Bilo bi dobro kada bi mogao promijeniti odnos prema cigareti - da zapali tu i tamo iz gušta, a ne dimit neprestano kada ionako jedva diše.
Sad bih ja i tebi rekla koju ali... što ćeš, bivši pušač (14godišni staž, 2 kutije dnevno)
__________________
"Baby's got blue eyes..."
Goge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 16:04   #72
imam pitanje oko kemoterapije.
Naime moja majka ce se operirati na rak debelog crijeva poslije toga naravno ide zracenje i kemoterapija.
Posto joj ovo nije prvi rak(imala i rak maternice i rak dojke) vene su joj unistene a i jako lose je podnosila i cak na svoju odgovornost prekidala kemoterapije.
Čuo sam da postoji i mogucnost kemoterapije s tabletama pa me zanima kako doci do tih tableta.
takodjer sam čuo da takvu kemoterapiju imaju i kod nas ali je nepropisuju jer je skuplja.
kome se treba obratiti da bi bila prepisana takva terapija?
hvala unaprijed

edit: ako ima kakav link moze
__________________
Nije bolest swe shto boli
Deda_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 16:41   #73
Quote:
Deda_vu kaže: Pogledaj post
imam pitanje oko kemoterapije.
Naime moja majka ce se operirati na rak debelog crijeva poslije toga naravno ide zracenje i kemoterapija.
Posto joj ovo nije prvi rak(imala i rak maternice i rak dojke) vene su joj unistene a i jako lose je podnosila i cak na svoju odgovornost prekidala kemoterapije.
Čuo sam da postoji i mogucnost kemoterapije s tabletama pa me zanima kako doci do tih tableta.
takodjer sam čuo da takvu kemoterapiju imaju i kod nas ali je nepropisuju jer je skuplja.
kome se treba obratiti da bi bila prepisana takva terapija?
hvala unaprijed

edit: ako ima kakav link moze
Mislim da ćete za to trebati pitati maminog onkologa. Naime, nije svaki oblik raka isti pa tako nije ni svaka kemoterapija za različite oblike.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:45   #74
da ja se i mislim obratit njenom onkologu ali me je na ovo ponukalo iskustvo jedne druge zene za koju je mama nesto "načula" da je pisala, neznam, HZZO-u.
pa me vise zanima jel to rekla-kazala ili ?
hvala
__________________
Nije bolest swe shto boli
Deda_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:21   #75
U stvari je za lijecenje bolesti najvaznije da se dobro vidi koliko se prosirila, ima li metastaza, gdje su tocno itd. Za to je najbolja pretraga pet-ct, kojeg nazalost nema u Hrvatskoj nego pacijenti idu u Asutriju i Budimpestu.
Mzvrko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 09:52   #76
Na zalost, podizem opet ovu temu...
Mami (65g) je jucer dijagnosticiran tumor na debelom crijevu. Jos treba obaviti kolonoskopiju i odmah nakon nalaza tkiva ide na operaciju.
Nakon pocetnog soka i noci provedene u skupljanju informacija, sto kod prijatelja sto na Internetu, trudim se izdvojiti pozitivne segmente - naime, dr. kaze (a nadam se da me nije slagala) da se tumor nije prosirio na limfne cvorove i okolne organe - radjen je naime CT pa se nadam da je to dovoljno detaljna i pouzdana pretraga. Sama cinjenica sto je tumor operabilan (tjesim se) pozitivna je.
E sad, misljenje prijateljice (internistice koja radi u jednoj slovenskoj bolnici), a i moje, je da je vrlo vazno koji kirurg ce operirati... Mama se inace trenutno nalazi u karlovackoj bolnici (koja bas i nije na najboljem glasu). Nemam apsolutno nikakvih prituzbi na njene sadasnje lijecnike (dapace, pokazali su se vrlo strucni i susretljivi) no najmanje sto mogu uciniti je da pokusam naci sto boljeg kirurga (makar ju premjestila u neku drugu, zagrebacku bolnicu), ako ce o tome ovisiti kvaliteta izvedene operacije i oporavka.
Molim vas, ako imate neke preporuke i iskustva, kako sa kirurzima iz karlovacke tako i iz zg bolnica, da me uputite... Hvala!
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 14:03   #77
Quote:
Mzvrko kaže: Pogledaj post
U stvari je za lijecenje bolesti najvaznije da se dobro vidi koliko se prosirila, ima li metastaza, gdje su tocno itd. Za to je najbolja pretraga pet-ct, kojeg nazalost nema u Hrvatskoj nego pacijenti idu u Asutriju i Budimpestu.
ima PET - CT u zagrebu,neznam otkuda ti da nema...na Rebru ima.
Lolly Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:28   #78
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Mama se inace trenutno nalazi u karlovackoj bolnici (koja bas i nije na najboljem glasu). Nemam apsolutno nikakvih prituzbi na njene sadasnje lijecnike (dapace, pokazali su se vrlo strucni i susretljivi) no najmanje sto mogu uciniti je da pokusam naci sto boljeg kirurga (makar ju premjestila u neku drugu, zagrebacku bolnicu), ako ce o tome ovisiti kvaliteta izvedene operacije i oporavka.
Molim vas, ako imate neke preporuke i iskustva, kako sa kirurzima iz karlovacke tako i iz zg bolnica, da me uputite... Hvala!
prije godinu dana prosla kroz to sa tatom...definitivno Rebro zagreb , čuli da je i Sv.duh ok....

ako te zanimaju detalji ili bilo stogod za pitati slobodno na PM...
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 10:39   #79
Pomoć

Radi se o raku debelog crijeva koji se proširio
i na jetru. U pitanju je član uže obitelji, doktori
u Splitu su dijagnozu priopćili jutros...

Očajni smo i tražim bilo kakvu info o liječenju u
Zagrebu, gdje je najbolje, koji doktor i sl..

Molila bi one koji su prošli ili prolaze slično,
da mi se jave na PM.

Unaprijed hvala.
Chlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:18   #80
moja mama je prije mjesec i pol operirala rak debelog crijeva pa mislim da ti mozda mogu malo pomoci informacijama ako do sada niste nista saznali
najbolje vam je u Zagrebu otici na Kliniku za tumore, kirurzi su izvrsni, moja mama je imala kontakte s dr. Milasom (on ju je operirao) i primarijusom Vrdoljakom (on je, kad je Milas otisao na godisnji preuzeo "brigu" oko nje)
Obojica su izvrsna i ako zavrsi kod njega, moze bit sretan/sretna jer je dobio/la vrhunskog strucnjaka i covjeka
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.