Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 14:25   #3241
Quote:
Lulu7 kaže: Pogledaj post
Zna mozda netko kolika je cijena izlazenje pulskog maticara na teren? Da li ovisi cijena o tome u kolko je sati vjencanje
Da, ovisi o vremenu (jutarnji, popodnevni, večernji termin - naravno, što kasnije to je skuplje) i o udaljenosti lokacije od matičnog ureda. Mislim da svaki matični ured ima svoju tarifu pa ti je najbolje nazvati.
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:29   #3242
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
Da, ovisi o vremenu (jutarnji, popodnevni, večernji termin - naravno, što kasnije to je skuplje) i o udaljenosti lokacije od matičnog ureda. Mislim da svaki matični ured ima svoju tarifu pa ti je najbolje nazvati.
Hvala ti. Definitivno ih trebam nazvat, samo eto nikako da to obavim
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:35   #3243
Quote:
Lulu7 kaže: Pogledaj post
Aj odlicno za salu, tako si na miru pa mozes zvati kog zelis, ma prva liga. A od kud si? Cete onda I neki smjestaj organizirati tamo? Mi smo se dosta ogranicili na pulu upravo iz tog razloga sto smo iz pule kao I vecina gostiju pa da se ne treba puno voziti.
Nisam vidjela prije. Iz Pazina smo, ali nam pola ljudi bude iz Istre, pola iz Zagreba.. tako da nam je Opatija zapravo kao neki kompromis i za goste Uostalom, upoznali smo se u Opatiji pa je i s te strane fora

A smještaj ćemo isto imati u vili.. za nas, kumove i goste koji imaju više za putovati do doma.
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:51   #3244
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
Nisam vidjela prije. Iz Pazina smo, ali nam pola ljudi bude iz Istre, pola iz Zagreba.. tako da nam je Opatija zapravo kao neki kompromis i za goste Uostalom, upoznali smo se u Opatiji pa je i s te strane fora

A smještaj ćemo isto imati u vili.. za nas, kumove i goste koji imaju više za putovati do doma.
Ma na taj nacin je predobro, svi sretni Odlicno ce vam biti Jos ste se tamo upoznali. Ma ima ubiti ima po istri puno svakavih lokacija, samo treba trazit I trazit I naravno u skladu s mogucnostima
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:58   #3245
E da, sad sam se sjetila.. što se tiče šminke.. vidjela sam tu na forumu da su cure dosta hvalile Asminku (http://www.zena.hr/subjekt.aspx?ID=745)
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:18   #3246
Quote:
simply nice kaže: Pogledaj post
Planiramo vjenčanje u 8.mjesecu.
Broj gostiju cca 40-tak.
Voljeli bismo da to bude romantično i ujedno vedro i veselo vjenčanje u lijepom i ugodnom okruženju sa dozom spontanosti i ugodnom ambijentu.
Molim pomoć pri odabiru lokacije od forumašica koje su već prošle te slatke muke.
Svaka pomoć,savjet i sugestija je dobrodošla.
Unaprijed zahvaljujem
S obzirom da imaš malo ljudi, biti će ti puno lakše pronaći lijepu lokaciju.

Ne znam što ste obišli ali evo par prijedloga:
San Rocco (www.san-rocco.hr)
Pepenero (www.pepenero.hr)
Arlen (www.restoran-arlen.com)
Villa Annette (www.villaannette.hr)
Blu (http://blu.hr)
Dva baladura (www.dvabaladura.hr)
Valsabbion (www.valsabbion.hr)
Vila Vulin (www.villavulin.com)
Hotel Kaštel (www.hotel-kastel-motovun.hr)
Ina1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:50   #3247
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
E da, sad sam se sjetila.. što se tiče šminke.. vidjela sam tu na forumu da su cure dosta hvalile Asminku (http://www.zena.hr/subjekt.aspx?ID=745)
E za asminku sam cula da je dobra. Treba otici na probno pa vidjeti
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 20:17   #3248
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
Da, ovisi o vremenu (jutarnji, popodnevni, večernji termin - naravno, što kasnije to je skuplje) i o udaljenosti lokacije od matičnog ureda. Mislim da svaki matični ured ima svoju tarifu pa ti je najbolje nazvati.
Cijena izlaska matičara na teren je određena pravilnikom koji vrijedi za sve matične urede i ne mijenja se od ureda do ureda
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 21:46   #3249
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Cijena izlaska matičara na teren je određena pravilnikom koji vrijedi za sve matične urede i ne mijenja se od ureda do ureda
Hvala ti, sad mi je puno jasnije. Uglavnom cifra nece biti mala
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 21:53   #3250
Quote:
Lulu7 kaže: Pogledaj post
Hvala ti, sad mi je puno jasnije. Uglavnom cifra nece biti mala
nema na čemu
i točno je, cifra nažalost neće biti mala. nas je izlazak na teren prošlog ljeta u petak u 19 sati, na udaljenosti manjoj od 10 km od matičnog ureda, koštao oko 2.700 kuna.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:10   #3251
Ja sam zvala neki dan matični ured u Puli i rekli su mi da izlazak maticara na teren košta 2300,00 kn.
Ukoliko je dalje od Pule onda se računa i ta udaljenosti i ako je eventualno neki praznik te kasno večernji termin.
Najbolje je otići tamo i dogovoriti se sa njima. Ovo je okvirna cijena.
Uglavnom manje od toga nije.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:15   #3252
Quote:
Ina1011 kaže: Pogledaj post
E da, sad sam se sjetila.. što se tiče šminke.. vidjela sam tu na forumu da su cure dosta hvalile Asminku (http://www.zena.hr/subjekt.aspx?ID=745)
Ja sam za Asminku čula samo pohvale pogotovo sto se tiče šminkanja za vjenčanje.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:24   #3253
Hvala vam cure! Tako nesto sam I prepostavljala oko 2000-3000 tisuce. Tako je to kad se zelim udati na moru, to se nazalost treba platiti. Sta je istina da se ne mozemo s maticerem dogovoriti termin vjencanja nego najranije 40 dana prije? Ako je tako to mi je mali problem, jer necemo imat okupljanja doma nego ce direktno gosti doci na mjesto vjencanja, a kad ne znam sat malo je nezgodno radi pozivnica. Racunat cu s tim da ce maticar biti slobodan u vrijeme koje odredimo.
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:28   #3254
Quote:
simply nice kaže: Pogledaj post
Ja sam zvala neki dan matični ured u Puli i rekli su mi da izlazak maticara na teren košta 2300,00 kn.
Ukoliko je dalje od Pule onda se računa i ta udaljenosti i ako je eventualno neki praznik te kasno večernji termin.
Najbolje je otići tamo i dogovoriti se sa njima. Ovo je okvirna cijena.
Uglavnom manje od toga nije.
to ti je cca to, jer se na cijenu izlaska još plaćaju papiri (izvadak iz matice vjenčanih i vjenčani list) i neke takse.

Quote:
Lulu7 kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure! Tako nesto sam I prepostavljala oko 2000-3000 tisuce. Tako je to kad se zelim udati na moru, to se nazalost treba platiti. Sta je istina da se ne mozemo s maticerem dogovoriti termin vjencanja nego najranije 40 dana prije? Ako je tako to mi je mali problem, jer necemo imat okupljanja doma nego ce direktno gosti doci na mjesto vjencanja, a kad ne znam sat malo je nezgodno radi pozivnica. Racunat cu s tim da ce maticar biti slobodan u vrijeme koje odredimo.
Mi smo se bez problema zapisali za termin i vrijeme 6 mjeseci prije svadbe (nazvala sam ured i zamolila rezervaciju termina), a 30-40 dana prije otišli na konkretan dogovor i plaćanje. Radi se o matičnom uredu u Zaboku, ali trebala bi praksa biti ista u svim uredima pa nazovite što prije i pitajte.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:30   #3255
Ina hvala ti još jednom na korisnim informacijama.
Sve lokacije koje si navela razmisljala sam o njima.
S obzirom na to da je termin kojeg smo željeli 20.08.kažu mi da je to malo nezgodno jer je sezona.
Ribarska je navodno puna i svi su im termini za vjenčanje zauzeti od 5-9 mjeseca. Fora mi je taj restorancic jer je na moru,i mislila sam odmah tamo zvati i maticara tako da bude pravo morsko vjenčanje, iako je kao sto kažeš sala manja za nas to ne bi bio problem jer nas nema puno,ali je sve već rezervirano.
Alternativa mi je neki agroturizam po mogućnosti ne jako daleko od Pule,gdje bi se vjerujem uz adekvatnu rasvjetu tipa lampioni i svijeće te uz cvjetne dekoracije dao napraviti jako lijepi ugođaj.
Vila Letan mi lijepo izgleda,ali sam citala ovdje da gosti nisu bili bas zadovoljni sa hranom. Čula sam pohvale za Beccaciu u Valbandonu.
Mislim da me najviše muči upravo izbor mjesta a ovo drugo mi se čini da će ići lakše.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:41   #3256
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
to ti je cca to, jer se na cijenu izlaska još plaćaju papiri (izvadak iz matice vjenčanih i vjenčani list) i neke takse.


Mi smo se bez problema zapisali za termin i vrijeme 6 mjeseci prije svadbe (nazvala sam ured i zamolila rezervaciju termina), a 30-40 dana prije otišli na konkretan dogovor i plaćanje. Radi se o matičnom uredu u Zaboku, ali trebala bi praksa biti ista u svim uredima pa nazovite što prije i pitajte.
To bi bilo super kad bi nas zapisali. Nazvat cu ja maticni I lijepo zamoliti
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:47   #3257
SIMPLY- a agroturizam paladnjaki! Ja nisam bila tamo ali ga cure hvale. Sav je u kamenu I s rasvijetom super izgleda(vidjela sam na slikama), I hrana da je odlicna. A sad sam se sjetila imas u puli I restoran vela nera. Ne znam kakva je hrana tamo na cijene, ali je isto tipa ribarske na samom moru
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:10   #3258
Lulu,evo ti link za matične urede u Istri ,http://www.udu-istra.hr/index.php?opca pa ih nazovi i točno pitaj za ugovaranje termina,pa javi da znamo i mi ostale udavače.
Što se Paladnjaka tiče čitala sam ovdje jako puno pohvala za njih,ali i poneku kritiku.Doduše sve je relaivno,sto ljudi-sto ćudi i pitanje je što u stvari očekuješ i kako sve to zamišljaš.
Meni bi idealni scenarij bio neki restorančić na samoj obali,intimna zabava, i po mogućnosti da isplovimo sa brodom i vjenčamo se na moru uz zalazak sunca i galebove,očijiu uronjenih jedno u drugo dok izgovaramo sudbonosno DA.Ne bi bili na odmet ni delfini koji bi se veselo praćkali pored nas i svojim prisustvom uveličali taj događaj.jedino ne znam kako da delfinima stavim mašnice u boji buketa na peraje
Šta kažeš,mogu se javiti na natječaj za pisanje sapunica
Šta da radim kad volem more i romantiku.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:21   #3259
Hehe prejaka si. Razumijem te jer I ja tako nesto zamisljam nas dan. more, romantika, zalazak sunca. E znas sta se meni jos svidjelo, u hotelu histria , staklena sala. Meni se to jako lijepo Ali nam je malo premalo. Stane oko 60- ak osoba.Sala je super jer ima izlaz na prekrasnu terasu s pogledom na more. A isto tako se mozete vjencati dole na obali. Ma uglavnom jako jako lijepo sve to skupa, cijeli ambijent
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:38   #3260
Svaka čast agroturizmu i svemu ostalom,ali more je zakon,i vjerujem da je poseban doživljaj na takav način organizirati vjenčanje,sve drugo je alternativa i kompromis i isto tako može biti jako lijepo,ali budući se planiram vjenčati samo jednom daću sve od sebe da to bude onako kako sam zamislila.
Lulu,vidim da si se odlučila za Ribarsku.
Kada je vjenčanje?
Što se pozivnica tiče bila sam u Paji i našla lijepi bež papir i isto takve koverte iz kojih bi se sa malo mašte dalo učiniti čudo.
Evo ti link za artikle za vjenčanje u Rovinju pa vidi dali ti nešto odgovara.
http://www.repro-veleprodaja.hr/
Ako nađeš štogod interesantno a vjerujem da hoćeš-javi
Možemo otići zajedno tamo o istom trošku.
Btw,jesi izabrala muziku,fotografa i gdje ćeš kupiti vjenčano prstenje.
I da zaboravih vjenčanicu.
Ah te slatke muke.
simply nice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.