Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 13:44   #41
Da, ono na sto nemam utjecaj je bolje otustiti iz misaonih procesa
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 23:46   #42
posebno ako se radi o mogućnosti utjecaja i/ili ot{p}uštanja..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 00:07   #43
Pa, da, włastitu sudbinu u suśtini krojim ja {a ponekad sebe {pre}viśe krivim
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 00:19   #44
Možda ti se samo čini, maystore. Sudbina je moguće neovisna od pojedinačnog "kreatora". Usmjerenje kao najviše, samokritički, ponizno, racionalno. Možda bi ti bilo "kvalitetnije u životu".. da imaš "plave, zelene i crne" oči. No kao kreator vlastite sudbine, nisi baš imao previše utjecaja pri kreiranju. Banalno no moguće, relativno, olakšavajuće za "reviziju ponekad odgovornosti vlastite krivice". Očekivanja kao "problem". Bez očekivanja, ili barem smanjenom.. "racionalnijom razinom" istih.. manje samo/krivice, razočarenja, pokušaja održanja ili održavanja "uspješno kreiranog".. više trena ili fokusa u zadanom trenu, kakav god da isti bio. "Sudbina ga iznjedrila kao takvog, u trenu, potrebitog.". Bez pitanja za stav, mišljenje, nadu, očekivanje, potrebitost, zadovoljnost....
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:48   #45
Ako postignem uspjeh, super, ako ne uspijem, uspjet cu drugi, deseti ili tristośezdesetosmi put {u nekom poudrucju negdje nekako barem djelomicno {po/pri/su}vremeno}

Nisam mamino złato,moźda tek/već bronca
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 23:05   #46
Danas sam povremeno bio spontano bezvoljan {ostario sam}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 00:39   #47
Znaš ti to bezvoljno i mladalački, ciljano, namjenski, u konstanti.
Starenje kao mogućnost barem djelomičnog odricanja takve mladenačke, is-kričave sposobnosti.. kao benefit.
Odricanje kao mudrost. Ili samo u stari, reciklirani papir, zapakirana umornost.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 08:49   #48
A definiranje vlastitih źelja ponekad je teźe zbog uźurbanosti źivota, zbog toga śto se ponekad napuste razumne staze {one staze koje nisu nudile veće poticaje}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:17   #49
To što "nisu nudile", nekadašnja je napuštena, zapostavljena, moguće krivo definirana mogućnost. Čovjek "uči" na obrascima, repeticijama. Određen broj ponavljanja primjetnosti dovoljan mu za moguće, dijamantne gustoće zbijeni, stav. Ako je sve relativno i uglavnom uvjetovano u zadanom trenu.. stav je ništa nego zacementirani komadić "razuma". Opetovano testiranje vlastitih stavova, iskušavanjem sigurnih spoznaja, obrazaca u kojima se prije nije našlo ništa iskoristivo.. može dovesti do nekih, "malo realnijih spoznaja". Primjetnosti relativiteta. No onda, na temelju primjetnosti istog i re-propitkivanja se o svemu.. može narušiti statiku.. dovesti spoznato upitnog u stanje "nerazmnosti". Svaku osobnu grešku ili kroničnu neupitnost, svaku u nešto zacementiranost ili nečega nepostojanost, kristalno jasnu uzročno-poslijedičnost, svaku karakternu zacrtanost ili istom se lažnost......... svesti na relativnost. "Razum kreira i održava razumne staze".. "on ih je povodom sebe, takve kreirao". Iste, kao takve, kakvim ih poima, definira, čuva.... interaktivno, interpersonalno, možda uopće nisu takve. Možda baš obnuto. Kao temelj "problema s okolinom". Autonomni mehanizam, po svojoj "razumnosti", teško da će iz okoline usvojiti input koji se kosi s njegovom mehanikom razum(ljivosti mu, željenosti mu, održanosti mu..)nosti.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 08:19   #50
Problemi s prehranom, inace sam jako mrsav, ali eto, u proteklih nekoiko dana sam dobio tri kile i na 1, 90 m visine, sada sam lagan 72 kg.

Medjutim, primjecujem da kod situacija kada se prejedem, osjecam prilicnu tjeskobu i povremenu glavobolju. Srecom pa radim posao gdje sjedim, jer inace bih vjetojatno bio jos mrsaviji.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:06   #51
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Problemi s prehranom, inace sam jako mrsav, ali eto, u proteklih nekoiko dana sam dobio tri kile i na 1, 90 m visine, sada sam lagan 72 kg.

Medjutim, primjecujem da kod situacija kada se prejedem, osjecam prilicnu tjeskobu i povremenu glavobolju. Srecom pa radim posao gdje sjedim, jer inace bih vjetojatno bio jos mrsaviji.
Imaš brz metabolizam. Uvijek možeš obaviti osnovni zdravstveni pregled, pa te onda doktorica opće prakse pošalje ako treba dalje kamo (endokrinolog...). Dobro je provjeriti hormone štitnjače i željezo. Kako se hraniš, količina hrane, vrsta, koliko puta na dan...?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:11   #52
Da, trebao bih neki pregled. Triput dnevno jedem i jos povremeno u medjuvremenu kekse i voce.

A i ove klimatske promjene me gnjave, mrzim velike razlike izmedju jutra i popodneva
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:24   #53
Odricanje je bitan dio života ali stalno se zbog nečeg odricati nema smisla. Na kraju ostaješ nezadovoljan i to čini svojevrsnu frustrciju. S nečim se moraš povremeno nagraditi, nije zdravo provesti život u konstantnom odricanju osim ako si prisiljen zbog inih razloga. Čini mi se da sebe stavljamo uvijek na 2. mjesto, obavit ću ovo pa zatim se pojavi nešto drugo a mi nikad doći na red. Kad osjetiš želju za nečim, ne razmišljaj, obavi to i gotovo. Manje razmišljaj, više se kreći, šetaj, idi na kavu kad možeš i pazi na kilažu kad s njom imaš problem. Najbitnije je otići na pregled. Ako sam o sebi nećeš voditi računa, vjeruj mi neće nitko drugi jer nikog nije briga osim tvoje obitelji.
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 21:02   #54
Da, na neke stvari sam predugo cekao, zato i je bilo puno odricanja, i puno zaljenja za prosloscu.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:39   #55
Nikad se necu odreci slobode govora, za mene je sutnja bizarna i nepotrebna
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.