Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2008., 22:23   #81
kod pusaca je obicno visok puls....moguce je da se tjelo navikava na povecanu fizicku aktivnost
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 00:22   #82
neki ljudi genetski imaju visok puls a neki nizak i to je za njih normalno
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 01:34   #83
s obzirom da si pušač je malo paradoksalno da ti je puls manji od "normale" ali nije zabrinjavajuće dok je god toliki, ali ipak malo je i tlak prenizak, tako da mi se to dvoje u kombinaciji ne sviđa previše. ne bi loše bilo minimlano uradit EKG 12 odvodni, te hormone štitnjače, vjerojatno je ništa al isto je moguća aritmija ili hipotireoza. eto pa prošetaj se do svog doktora.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 08:29   #84
Hvala na odgovorima,hitam sutra do doktora.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:30   #85
meni su otkucaji obično između 89 i 92, al mi niš ne smeta, najnormalnije se osjećam
BSLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 15:22   #86
e... ovako... mjerenje otkucaja srca... iliti pulsa... se počelo izbjegavati čak i ureanimaciji... jer nedovoljno obučene osobe ne mogu točno izmjeriti... normalni otkucaji se kreću između 50-100 o/min...
<50 je bradikardija a >100 tahikardija...
sad imaš različite tahikardije iznenadan napad iznad 130 je paroksizmalna tahikardija, supraventrikularna tahikardija od 140-200... pa čak može dose ći frekvenciju veću od 300 o/min...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:06   #87
broj otkucaja srca u minuti

ovak...imam jedno pitanje....pa se nadam da ce mi neko pomoc....
neko vrijeme sam imala tahikardije cca 110 -120 otkucaja u minuti pa sam otisla kod kardiologa...nosila sam holter i rekli su mi da je sve ok...da me vijerojatno šibaju hormoni....
sad su mi tahikardije prestale i bezveze sam si isla mjerit puls jedan dan i broj otkucaja u min. mi je bio 55, a navecer prije spavanja 51. inače sam bivša sportašica a znam da sportaši imaju nešto niže pulseve....al nekak mi se ovo ćini fakat nisko jer sam navikla da mi je inače bilo više. jel to normalno ili?
inače mi je vrijednost na holteru bila izmjerena min. 49 otkucaja max 144.
__________________
Pravila o potpisima
Kupusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:12   #88
prvo, ukrala si mi nick
tj ja tebi, košto vidim
drugo, jesi gledala štitnjaču?
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:15   #89
hahaaah...gle fakat
jesam gledala sam štitnjaču....sve štima...fala Bogu
__________________
Pravila o potpisima
Kupusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:14   #90
al neznam daj je puls 50-55 prenizak....negjde pise da je od 60-100 normala a negdje da je od 50-100...sad ja vise neznam nis.....al se preplašim ko idiot kad je niski
__________________
Pravila o potpisima
Kupusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 09:24   #91
Quote:
Kupusich kaže: Pogledaj post
al neznam daj je puls 50-55 prenizak....negjde pise da je od 60-100 normala a negdje da je od 50-100...sad ja vise neznam nis.....al se preplašim ko idiot kad je niski

Ne bi trebalo biti problem - naročito ako si bivša sportašica.

Ja sam rekreativac, pa mi puls u mirovanju zna biti 40.Inače sam zdrav.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 11:47   #92
to sam htjela ćut
mislim kardiolog nije rekao nista na 49 otkucaja u minuti sto sam imala na holteru pa mi valjda ni ovo nije isto tak nisko....mislim ja se najnormalnije osjećam, a puls sam mjerila čisto bezveze....nije da sam imala neke probleme
__________________
Pravila o potpisima
Kupusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:33   #93
Drago mi je da sam pomogao!
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 08:21   #94
meni je puls min 32. inace oko 40, 45.. bradikardija i to je to, nema brige..
marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:55   #95
u snu puls se može spusti na jako niske vrijednosti, i to je normalno, koliko nisko ovisi o komepenzacijskim kapacitetima osobe
uglavnom frekvencija nije problem
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:13   #96
tahikardije

pozdrav svima!

evo samo sam htio dati jedan savjet. od puberteta sam patio od tahikardija i trošio atenolol. Lječio sam se u Zg i to se svodilo na kontrole i trošenje tableta tj. ajmo reći, koliko-toliko, pod kontrolom. Ali to je bilo to. Nitko me nije u ništa upućivao. Dok nisam slučajno naletio na kardiološku bolnicu magdalena u Krapinskim toplicama. Svim koji imaju problema sa tahikardijama, općenito sa srčanim ritmom proporučio bi da odu tamo na pregled. Da ovdje ne reklamiram bolnicu, samo sam htio pomoći, koga više zanima može na privat...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:24   #97
vidi ako ne napišeš kako su tebi pomogli ovo se svodi čisto na reklamu i post će bit izbrisan....
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:54   #98
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Svim koji imaju problema sa tahikardijama, općenito sa srčanim ritmom proporučio bi da odu na pregled.
Svi koji imaju takve probleme prvo se trebaju konzultirati sa svojim liječnikom opće prakse koji će ih uputiti na endokrinološku i kardiološku obradu prvo.
Nema potrebe bacati lovu na Magdalenu kad se sve te pretrege mogu obaviti preko uputnica...da, čeka se. Može se tražiti i drugo mišljenje, opet preko uputnica...samo treba biti uporan.
Neki imaju prave panične napadaje, a misle da imaju srčanih problema...
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:14   #99
Ja sam baš sinoć mjerila... i čini mi se da je bilo baš kako treba biti... ali meni srce (onako kako ja osjećam) lupa kao luda i imam osjećaj da mi srce veličine pola tijela... odvratan osjećaj.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 16:48   #100
Quote:
violent_femmes9 kaže: Pogledaj post
mislis tlakomjerom koji pokazuje i puls?

mozes broj otkucaja koji izbrojis u 20 sekundi pomnoziti s 3, dovoljno je tocno














meni se zna desavati da pred spavanje,ako mi srce nesto jace kuca, da mi se izbije zrak iz pluca naglo, kao da me recimo netko blago udari po stomaku.moze li to imati veze sa srcem,ili ja krenem nepravilno disati jer se uplasim brzeg srcanog ritma?
bila bi zahvalna nekom na ozbiljnom komentaru
markowka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.