Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 20:10   #6221
Thumbs up Odličan

Quote:
Blue moon100 kaže: Pogledaj post
to je preskupo, čekaj ikeu
Nije iz Zg područja ,ali to nije nikakav problem.Sve se može dogovorit, Feuerfuchs

Zadnje uređivanje špoljarić : 27.01.2010. at 20:22. Reason: ispravka
špoljarić is offline  
Old 27.01.2010., 20:23   #6222
Nadam se da je ovo prava tema za moj problem.
Naime, odlijepio mi se onaj zavrsni sloj na vratima jednog od elemenata kuhinje.
Buduci je kuhinja stara 7 godina, i taj model se vise ne proizvodi nemogu naruciti kompletna vrata.
Preostaje mi to probati nekako zalijepiti i stisnuti pod nekom presom , da ne ostanu mjehurici.
Imate li ideju gdje bi to mogai uraditi?
Znate nekog stolara koji ima presu?
wilson is offline  
Old 27.01.2010., 20:35   #6223
http://yfrog.com/jnkuh2j

kak vam se ovo čini

Zadnje uređivanje fonemf : 27.01.2010. at 21:19.
1234roka is offline  
Old 27.01.2010., 21:48   #6224
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
ja bih promjenila redosljed, ako je moguce, zamjenila bi sudoper i plocu za kuhanje, meni je ovako neprakticno skroz, izvadis iz frizidera, ides oprat i vracas se opet ploci
I ja sam isto malo Zbog čega je nepraktično, meni se čini redosljed o.k.
Gledajući sa lijeva na desno prvi je frižider, pa sudoper pa ploča
koliko ja vidim, nema nikakvog vračanja


@alena,

Ne vidim razlog zašto se ne bi neka lijepa napa mogla viditi iz dnevnog
Već ako stavljaš neku atraktivnu napu, pa nek se onda i vidi
murtila is offline  
Old 27.01.2010., 22:42   #6225
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Pa khm pećnica radi na struju
Ali kao što rekoh nije baš nikakav problem uzeti trofazni kabel i produljiti struju iza elemenata do nekog drugog mjesta u kuhinji
da bi pećnica radila na trofaznu struju mora se:

1. napraviti određena preinaka u samoj pećnici da bi ona uopće mogla fercerati tako

2. imati trofaznu struju dovedeno do jedne utičnice

3. spojiti pećnicu u tu utičnicu

nemožeš uzeti bilo koju utičnicu i "trofazni kabel" i spojit pećnicu da radi na "trofaznu struju".
sam naziv trofazna znači da ima tri faze a monofazna na koju rade svi kućanski aparati ima jednu fazu, sve utičnice u stanu su napravljene kao monofazne.
monofazna ima 3 žice, trofazna ima 5 žica.

znam da mi post kasni dva dana ali bolje ikad nego kad se neko ubije strujom
bleeda is offline  
Old 27.01.2010., 23:16   #6226
da da, nije pećnica nego štednjak, već smo došli do toga...
Aoife is offline  
Old 28.01.2010., 07:56   #6227
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
I ja sam isto malo Zbog čega je nepraktično, meni se čini redosljed o.k.
Gledajući sa lijeva na desno prvi je frižider, pa sudoper pa ploča
koliko ja vidim, nema nikakvog vračanja
@alena,

Ne vidim razlog zašto se ne bi neka lijepa napa mogla viditi iz dnevnog
Već ako stavljaš neku atraktivnu napu, pa nek se onda i vidi


ako pricamo o istoj kuhinji,...onda je frizider-ploca za kuhanje-sudoper,
u ovoj opciji bez otoka, znaci ima setanja
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 28.01.2010., 08:00   #6228
Možda pomogne ovo objašnjenje:
Trofaznu struju (tri odvojene faze koje vode od elektrane, preko dalekovoda, trafostanica i niskonaponske mreže do Vašeg trošila) trebaju samo trofazni motori. Dvije od te tri faze trebaju i aparati za varenje (neki...). Trenutno mi više nijedno trošilo ne pada na pamet. Dakle, ne postoji pećnica na trofaznu struju. Svi grijači u njoj su monofazni, kao što su monofazna i sva ostala trošila u kući. Monofazna je i većina priključaka u stanovima. Ono što se ovdje naziva trofaznom strujom su zapravo dvije, tri ili čak više faza dovedenih posebno od glavne razvodne kutije (ormarić s osiguračima) do nekog mjesta u stanu. Kvaka je u tome da su grijači na struju (kojima kuhinja uglavnom obiluje) vrlo veliki potrošači i ne može ih se sve staviti na jedan vod 2.5 mm2 i jedan osigurač od 16 A. Moguće je da, primjerice spomenuta pećnica, ima dva ili tri odvojena strujna kruga sa zasebnim osiguračima. Tada se svaki grijač u pećnici spaja s jednim od tih odvojenih strujnih krugova, ali svi oni pripadaju jednoj istoj fazi (koja je najčešće i jedina u stanu) i koja se od dolazne debele žice s pancera na tavanu grana u tanje unutar kutije s osiguračima za stan. Kod toga grananja je za kuhinju uglavnom dovoljno da jedan stujni krug (jedan osigurač) bude rezerviran za pećnicu, drugi sa električno kuhalo (osim ako je samo jedno u kombinaciji s tri plinska, pa to jedno palite ikad ili nikad), jedan za perilicu posuđa (za grijače u njoj), jedan za eventualni električni bojler i jedan za sve ostalo (hladnjak, rasvjeta, radne utičnice iznad radne plohe). Ako su svi ti vodovi standardni 3x2.5 s osiguračima 16 A, nema straha od preopterećenja. Dakako, ako netko već ima do pećnice dovedena dva ili tri strujna kruga, onda nema razloga da pećnicu tako i ne spoji.
maliodpalube is offline  
Old 28.01.2010., 08:19   #6229
hvala ti na objašnjenju

ja nisam te struke, ali mi je bilo čudno da se spominje trofazna struja jer znam da na poslu samo aparati koji su zaista veliki potrošači idu na trofaznu struju i ima ih zanemariv broj u odnosu na ostale koji su isto tako veliki potrošači.
i da su posebno dovodili takvu struju samo u one prostorije i na određena mjesta gdje nam je bilo potrebno. i utičnice su drugačije.


i iskreno, ovo je prvi put da sam čula da netko ima doma trofaznu struju,
ali ipak zapravo nema već je to samo drugačija izvedba dovoda monofazne.
sad mi je ipak sve jasnije
cilla is online now  
Old 28.01.2010., 09:04   #6230
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
http://i50.tinypic.com/2m35kk8.jpg
Sta vi mislite? Dali nesto mijenjati i ako da kako?Meni kao da "ono nesto" nedostaje,a sama ne znam sta drugacije napravit
Zid je oko 5m dugacak.
manje-vise svi komentiramo slicno:
- osobno bih "L" maknuo, ako bas moraju biti visoki elementi stavio bih i do kraja lijevog zida (napa bi bila "skrivena" u zadnjem elementu)
- ako "L" prema prozoru bas mora biti svakako bih ga stavio samo u visini donjih elemenata (vizualno mi je tako bolje, a i neces "zatvoriti" prozor cije prirodno svijetlo i provjetravanje ce dobro doci u kuhinji)
- kuhinja nije mala, no cini mi se da je radne ploce malo (s obzirom na velicinu kuhinje) - mozda maknuti element lijevo od pecnice i tako osloboditi jos radne ploce, a iznda njega staviti gornje elemente
xls is offline  
Old 28.01.2010., 09:08   #6231
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
hvala ti na objašnjenju

ja nisam te struke, ali mi je bilo čudno da se spominje trofazna struja jer znam da na poslu samo aparati koji su zaista veliki potrošači idu na trofaznu struju i ima ih zanemariv broj u odnosu na ostale koji su isto tako veliki potrošači.
i da su posebno dovodili takvu struju samo u one prostorije i na određena mjesta gdje nam je bilo potrebno. i utičnice su drugačije.


i iskreno, ovo je prvi put da sam čula da netko ima doma trofaznu struju,
ali ipak zapravo nema već je to samo drugačija izvedba dovoda monofazne.
sad mi je ipak sve jasnije
Mislila sam da samo moja mama još naziva šuko utičnice trofaznima Jer najvjerovatnije je riječ o šuko utičnici. Koja se preporučavala za jače potrošače (termo peći i slično). No, obzirom da Aoife ocijenjuju kao osobu koja se kuži u te stvari a nije joj to zanimanje...rekoh valjda je to nešto novo.

Inače, ja sam u svom stanu radila svu struju od nule i željela sam staviti trofaznu. Međutim, troškovi su enormno veći, a nepotrebni ukoliko nemate neke industrijske strojeve. Osim ako Aoife možda nema pekaru
Lapulapu is offline  
Old 28.01.2010., 09:31   #6232
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Mislila sam da samo moja mama još naziva šuko utičnice trofaznima Jer najvjerovatnije je riječ o šuko utičnici. Koja se preporučavala za jače potrošače (termo peći i slično). No, obzirom da Aoife ocijenjuju kao osobu koja se kuži u te stvari a nije joj to zanimanje...rekoh valjda je to nešto novo.

Inače, ja sam u svom stanu radila svu struju od nule i željela sam staviti trofaznu. Međutim, troškovi su enormno veći, a nepotrebni ukoliko nemate neke industrijske strojeve. Osim ako Aoife možda nema pekaru
Onda i ja u vikendici imama pekaru.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 28.01.2010., 09:37   #6233
Vjerovatno si imao dobre razloge zašto si uvodio trofaznu struju. Osim ako to nije bilo u neko drugo vrijeme ili na nekim drugim prostorima kad je cijena bila drugačija. Ove godine u Hr to je poprilično skupo.
Lapulapu is offline  
Old 28.01.2010., 09:47   #6234
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Vjerovatno si imao dobre razloge zašto si uvodio trofaznu struju. Osim ako to nije bilo u neko drugo vrijeme ili na nekim drugim prostorima kad je cijena bila drugačija. Ove godine u Hr to je poprilično skupo.
Ko zna u to vrijeme svi su dobijali trofazne prikljucake. Zgodna stvar ja da za Novu godinu i neke druge periode, kada su sve vikendice pune, cesto nestane struje na jednoj fazi, a ti onda imas svoju drugu ili trecu i nisi bez struje.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 28.01.2010., 10:02   #6235
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Ko zna u to vrijeme svi su dobijali trofazne prikljucake.
Eto vidiš kako postoji odgovor

Ja bih uvela i šesnaestfaznu struju da ju dijele besplatno
Lapulapu is offline  
Old 28.01.2010., 10:09   #6236
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Eto vidiš kako postoji odgovor

Ja bih uvela i šesnaestfaznu struju da ju dijele besplatno
Ne vjerujem da je bas bilo besplatno, ali nema veze.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 28.01.2010., 10:11   #6237
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je bas bilo besplatno, ali nema veze.
Nisam to ni napisala, al nema veze

U svakom slučaju, u današnje vrijeme to je znatno veći trošak od uobičajenog priključka i na to se odlučuju osobe koje zaista imaju nekakve strojeve, a ne kućanske aparate. I trofazna se struja uvodi u čitav objekt, a ne na pojedinačne utičnice.
Lapulapu is offline  
Old 28.01.2010., 10:22   #6238
Citava ideja je u tome da ljudi uvode trofaznu struju, ne da bi koristili napon od 380V (izmedju dvije faze) nego da bi smanjili opterecenje u kablovima tako da podjele dijelove potrosaca po fazama, tako da sporet moze imati jednu ringlu prikljucenu na jednu fazu, drugu na drugu itd. Pravih trofaznih potrosaca u tom slucaju ni nema.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 28.01.2010., 10:27   #6239
1234roka-na tvom mjestu ja bih par stvari izmijenila.Ako već ideš na štednjak u kut bilo bi puno ljepše uzeti kutnu napu.
Sudoper pored štednjaka imam i nije baš najsretnije rješenje.Sve prska po korpusu.I to na lijevu stranu slobodan prostor.Lijevak si?
Meni osobno ljepše je ili sve u istoj boji ili gore svjetlije dolje tamnije ,a ne ovako malo narančasto,malo žuto izmiješano bez reda.
poison5 is offline  
Old 28.01.2010., 10:43   #6240
Po peti put - da pogriješila sam - nije pećnica razlog nego štednjak zašto se obično u kuhinju dovodi neka instalacija sa više faza. Gledala sam dok su spajali jednu kombinaciju pećnica/štednjak, i da spaja se sa 5 žica.

Da kopi-pejstam sa nekog drugog foruma:

"Za razliku od TVa, računala, malih gadgeta, pa čak i perilice, hladnjaka, pegle... štednjak (pazi, ne ugradbena pećnica!) može imati znatno veću max. priključnu snagu (gleda se uvijek ukupna snaga koju aparat razvije kad se uključe svi elementi). No, s obzirom na opremu i energente (struja i/ili plin) i štednjaci imaju različitu max. priklj. snagu. One koji imaju pretežno sve na struju treba priključiti na trofaznu instalaciju, kako bi se snaga rasporedila na tri faze, dok se oni manje snage mogu priključiti na jednofaznu (za razliku od ostalih kuć. aparata koji su u pravilu manje snage i priključuju se na jednofaznu utičnicu). Na jednu fazu površine poprečnog presjeka vodova 2,5 mm2 u pravilu se može prikljuzčiti trošilo snage do 16A (cca 3,5 kW), a štednjak, ovisno o opremi i energentu, najčešće ima veću max. snagu (osim onog koji ima sve na plin)."

Zadnje uređivanje Aoife : 28.01.2010. at 10:58.
Aoife is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.