Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 18:40   #561
ukoliko nekom trebaju tablete Betaserc neka mi se javi na pp....ja sam ih pila određen period ,al meni ne pomažu...ostala mi kupila i pol pa ukoliko nekom trebaju prodam u pola cijene
snjeskaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 20:56   #562
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Jutros odradio kontrolu sluha (sve ok) i test u centru za ravnotežu. Uglavnom konačno pala dijagnoza - vestibularni neuronitis. Koji je u fazi oporavka. Dakle ipak mi se malo upalio živac u centralnom uhu. Nije ništa strašno ni ozbiljno. Mogu samo reći svaka čast stručnosti dr. u bolnici Sv. Duh. i sestre. Čovjek je pogledao i nalaz ultrazvuka vratnih žila i samo se nasmijao. To što mi je lagano slabiji protok kroz jednu stranu iza desno na vratu, nikako nije uzrok svega već ovo gore opisano. Plus što je rekao da su bitnije ove prednje vratne žile. Inače su mi sve žile u vratu uredne širine. Nisam ni trebao ići na taj doppler test ali kad sam ja paničar. Uglavnom svakako moram raditi i vježbe za vratnu kralježnicu jer puno boravim na računalu. Isto tako opće stanje mi je odmah bolje jer sam psiloški bio propao zbog neizvjesnosti. Sad znam da nije panika. Uglavnom kod vertiga odn. vrtoglavica nije na odmet napraviti taj test u centru za ravnotežu. Kontrola mi je za 2mj. U međuvremenu ne smijem roniti niti se "penjati na stupove"

lijep pozdrav svima i želim svima brz oporavak i sve najbolje
Pozdrav,

Takoder me muci vrtoglavica, napravila sam apsolutno sve testove i sve je ok.
Jedino sta mi pomaze su vjezbe za vratnu kraljeznicu, to mi umiri "sliku". Takoder sam skuzila kako imam napete misice vrata i kada su oni napeti vrtoglavica je tu, kada nisu,nema je.

Ali imam i astigmatizam - da li tko od vas je alucajno rijesio to naocalama koje stalno nosi, jer ih ja nosim samo u voznji

Gnu - kako ti je tocno izgledao taj test? Je to onaj na krevetu? Ili s pipcima na glavi?
Moon85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 15:18   #563
Quote:
Moon85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Takoder me muci vrtoglavica, napravila sam apsolutno sve testove i sve je ok.
Jedino sta mi pomaze su vjezbe za vratnu kraljeznicu, to mi umiri "sliku". Takoder sam skuzila kako imam napete misice vrata i kada su oni napeti vrtoglavica je tu, kada nisu,nema je.

Ali imam i astigmatizam - da li tko od vas je alucajno rijesio to naocalama koje stalno nosi, jer ih ja nosim samo u voznji

Gnu - kako ti je tocno izgledao taj test? Je to onaj na krevetu? Ili s pipcima na glavi?
Kod mene vrlo slična situacija. I odradila dvije runde fizikalnih za vratnu kralježnicu, ali nije mi bolje. Doduše, moram priznati da doma ne radim ništa a morala bih svaki dan vježbati, tako da ne mogu pouzdano reći je li od vratne kralježnice. Svaki dan gotovo imam određene tegobe, najviše neke omaglice i osjećaj nestabilnosti. A rijetko, ali zna se dogoditi, me baš i skroz 'zavrti' na par sekundi. Nemam glavobolje, i da imam astigmatizam isto. Nedavno sam mijenjala naočale jer se povećala dioptrija.. Imaš možda neka nova saznanja u međuvremenu, neke tehnike za olakšanje tegoba? Ja nemam pojma što probati. Išla na yogu jednom, međutim kad zatvorim oči samo još više imam osjećaj da ću se skljokati.
samasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:32   #564
Ako netko ima neki magični savjet kako 'razbistriti' glavu, ja čekam
Osjećaj mutne, teške, pune glave, i gotovo svakodnevna nelagoda u hodu i dok sjedim, osjećaj nestabilnosti, kao da mogu pasti svaki tren. Vrlo neugodno. Sada me na neku foru i oči nekako bole, osjetim da su umorne i 'peku'. Jesu nekome pomogli neki dodaci prehrani, meditacija, vježbe, nešto? Tnx
samasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:07   #565
Ovako,ja imam neke cudne tegobe vec dvije godine.Cim dolazi jace sunce,tj proljece,ja s epocinjem osjecati opijeno,omamljeno,kao da mi je vid zamucen,bolovi u vratu s lijeve strane,neka jeza,na vece kad suce zadje ja budem bolje,ali imam osjecaj kao da sam dobio suncanicu,isto kao da sam radio negdje na suncu na plus 50,tako me sunce ubija.Onda imam neki cudan osjecaj u nogama cesto,kao da gbim osjecaj.Prije dvije godine mi je internista rekao da imam ubrzanje protoka na vertebrobazilarnim arterijama,koje vode krv u mozak,kao meni je 90 i 70,a normalno do 30,i da mi je to sve zbog krive kicme.znaci,citavo proslo ljeto,i proljece sam bio tako lose,omamljeno,takoreci jedva opstajem,najradije bih otisao u neki tunel.dok kada je zima i jesen,ne smeta mi sunce.Uz to se osjecam maltene stalno malaksalo...Da li je iko imao ovakvu dijagnozu?
stalker1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 09:57   #566
Jucer mi je pocela vrtoglavica, dogada se cesto- 1-2x mjesecno, predvecer pocne, legnem i popijem helex/normabel, odspavam i ujutro je uglavnom sve ok.
Jucer sam napravila isto ali i danas me drzi. Osjecaj zbunjenosti, panike, nesigurnosti u hodu, mucnina u zelucu i hrpa kiseline koja se vraca u grlo, blaga glavobolja i vrtoglavica kad promjenim polozaj.
Kad okrenem glavu vrti mi se pol minute pa prode dok je opet ne okrenem.
Takvo stanje je kod mene pocelo negdje u pubertetu a sad imam 28 godina, medutim sad se dogada sve cesce.
Kratkovidna sam i imam astigmatizam, od drugih dijagnoza imam anksiozni (11 godina), vratni kompresivni sindrom (izravnanje vratne kraljeznice, asimetriju ramena i kukova, slabiju cirkulaciju u desnoj strani vrata zbog tog sindroma), moguci Gerb ili gastritis (tek me cekaju pretrage). Vrtoglavice su cesce kako mi se blizi mjesecnica.
Isla sam prije par godina na eeg i ct i nalazi su uredni.
Ne znam kako si pomoci jer vise ne znam utjece li vrtoglavica na anksioznost (uplasim se kad mi se pojavi i onda se pocnem trest, povisi se tlak) ili postanem anksiozna pa oda za posljedicu dobijem i vrtoglavicu.
Vrat me uzasno boli, ne sad tipa da je meningitis nego stalno. Ukocen je i puna sam miogeloza.
Jel postoji netko da ima stvarno bas isti ili slican problem? Jel to sto ovisi o promjeni polozaja znaci da je od vrata i jel ima ikakvog lijeka osim vjezbanja koja mi stvara dodatnu anksioznost?
Jel normalno da imam i mucninu ili to znaci da je nesto neuroloski?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 23:42   #567
Ja 17 godina patim od vrtoglavice. Počela je naglo s jakim povraćanjem i zanošenjem u desnu stranu . Nisam mogla hodati.
Tako mučno stanje trajalo je mjesec dana, a onda mi je trebalo godina dana da dođem k sebi.
Napravila sam pretrage i ustanovili su mi disfunkciju desnog vestibularnog živca ili popularno kazano - poremećaj centra za ravnotežu.
U to vrijeme sam pila Urutal i neke tbl kojih više nema na tržištu...Torecan, čini mi se. Malo mi je to pomagalo.
Svako malo vremena mi se to vraća, doduše ne u takvoj jačini.

Vrtoglavica je moja pratnja koja me ponekad dotuče......

Sad sam isto u fazi kad su mi pojačane vrtoglavice, ali prvotni uzrok je smanjeni hemoglobin i Fe - anemija. Udružena s poremećajem ravnoteže i povišenim tlakom.I migrene me znaju uhvatiti.

Svašta sam probavala piti.......ne mogu uočiti da mi nešto osobito pomaže.
B i C vitamin. Jedno vrijeme kad sam pila onaj shake od Herbalifea - najbolje sam se osjećala.....ali tko će to stalno piti...Dosadi.

Uglavnom, vrtoglavica je jako mučna i drastično umanji kvalitetu života.
Još kad čovjek radi......
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:10   #568
Question Gubim kontrolu

Ejj ljudii.. Ovako, često kada sjedim i onda ustanem strašno mi se kao zavrti u glavi(teško je opisati taj osjećaj) kao da ne znam stajati... Ili ako hodam nemam osjećaj da hodam, ništa ne osjećam ako dotaknem nešto.
To traje možda minutu, uglavnom manje.
Jel zna netko zašto? Ili što bi to bilo?
mona22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:21   #569
Niski tlak.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 16:37   #570
Pozdrav zanima me je li se tko mozda susreo sa slicnim problemom. Inace imam problem sa vratnom vec duze vrijeme, cervikalni sindrom i nekakva iskrivljenja sa obje strane. Vrat me boli skoro stalno vec jako dugo no tek sam nedavno odlucila otic na fizikalnu i drugi dan fizikalne dobila sam takvu glavobolju da sam mislila da mi se glava raspada da mi nesto u njoj puca. Uzasan pritisak i nemoc u njoj. Nakon toga svaki dan glavobolje u vidu stezanja i stiskanja. Prekinula terapiju iako su mi jos tri puta bila ostala. Ne znam sad jel mi ta struja mogla tako utjecar jer otada me i zeludac boli i imam mucnine. Inace imam i anksioznost i napade panike pa k tome mi je jos gore jr cim me glava zaboli panicim i mislim najgore. Imam i nestabilnosti propadanja mutnu glavu i sve to godinama sro od kicme sto od anks ali na to sam vec nekako navikla no glavobolje stvarno nemam cesto i zato me sad to brine. Proslo je 6 dana od zadnje terapije i zna me zabolit tokom dana u vidu tog oklopa obruca kao da ce popucat. I neko nelagodno stezanje.
Dosra puta osjetim kako mi se vrat kao ukoci i onda uzasan pritisak i stezanje iz vratnih zila se penje ka glavi. Prije terapije me stalno bolio vrat al glava ne i nije me bolio na taj nacin da mi se zile stiscu.
optimisticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:26   #571
Da li neko zna,sta moze biti kao neka kost na vratu za zadnje strane,odmah ispod glave,rekao bih na kraju kicme.Isto kao neka kugla.Da li to moze biti pomjeren atlas?
stalker1992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:51   #572
Bok društvo!

Kako ste? Mene ponovno probada u prsima i boli i u leđima, pa sijeva u prsa.
Bila kod kardiologa na ergometriji prije cca 1-1,5 mjeseca i sve ok.
A ja opet u strahu.. makar imala sam prošli tjedan u ponedjeljak naporan trening s nekim utezima, preklonima, čučnjevima, a kralježnica prilično spigana.
I naravno da sam anksiozna na kvadrat..
Danas mi se vrti, tresem se...
Ima netko slična iskustva
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:29   #573
pozz. trebao bih savjeg

zenska osoba, 71 godina,bez ikakvih zdr problema, tezina niza do normalna,zdr.prehrana i tjelovjezba je prije par dana dobila prilicno intenzivnu vrtoglavicu, nakon par sati povracanje. slijedece jutro nema povracanja, vrtoglavica je malo manja ali je ne osjeca samo kad lezi. cim okrene glavu osjeca istu a hodanje se svodi na teturanje kao pijanac. nista slicno prije nije iskusila.
nema nikakvih bolova, tlak inace 120 ali je dan nakon izmjeren 150.
da se ne cekaju pretrage preko hzzoa koje bi mi preporucili da obavi prvo
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:21   #574
Nisam pre nabasala na ovaj forum i temu jer da jesam sigurno bih i ovde opisala svoje iskustvo koje pokusavam preneti sto vecem broju ljudi koji su imali nesrecu da se nadju u paklu vrtoglavice.
Pre dve godine u leto na ulici sam dobila uzasan napad vrt. okretalo se sve oko mene, pala sam sa nogu, nisam znala sta je zemlja a sta nebo, sta desno a sta levo...hitna me odvozi na neurologiju a tamo prepadnuta mlada dr. uplasena valjda da joj ne umre mladja zenska osoba odmah me salje na magnetnu...a inace u Srbiji lakse doci svetog grala nego do magnetne.
Snimak gotov tumor u unutrasnjem uvetu....Beograd, Klinicki centar operacija prva 7 sati, druga tek sledece godine kada su gostovali neki hirurzi iz sveta. Sve vreme vrtoglavica, bauljanje cetvoronoske ma uzassssss...
Ja sam imala priliku da pricam sa nekim svetskim strucnjacima i prenosim da pritisak , kicma ,anemija i slicne gluposti ne mogu dati nikakvu ozbiljniju vrtoglavicu i da vam niko ne soli pamet.
Vrt. izazivaju neuroloska stanja znaci promene na mozgu razne i problemi sa uvetom znaci centar za ravnotezu....
Upoznala sam mnogo ljudi sa vrt. i najcesci uzroci su bili teske bakterijske upale srednjeh uha , virusni labirintis, udarci iza uveta, Menierova bolest, tumori...veoma dramaticne situacije sam vidjala kod virusnog labirintisa kog lekari kod nas tesko prepoznaju..
Sto se mene tice godinu dana posle druge operacije....centar za ravnotezu ostecen sa te strane, pijem lekove a konacno od juce mi je odobrena i vestibularna rehabilitacija....vise o mom stanju, ko i sa kakvim objasnjenjem mi je preporucio rehabilitaciju, iskustvo sa lekovima .....u drugom postu da ne udavim odjednom
Pozdrav
SuzanaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:38   #575
Pozdrav!
Mama mi je za vikend, prije par dana završila na hitnoj radi vrtoglavice i slabosti koju je osjećala cijeli dan. Nije mogla samostalno hodati koliko ju je zanosilo, nije bila neka blaga vrtoglavica. Izmjerili su joj tlak koji je bio 130 (inače ima niski ali valjda joj se od šoka i cijele situacije naglo povisio) pa su je poslali na neurologiju. Tamo je dobila infuziju i normabel i pustili su je doma, uz upute da mora mirovati i piti Betaserc, Normabel još par dana i učiniti TCD vb sliva. U ponedjeljak smo išli kod njene doktorice koja joj je dala uputnicu. Naravno, na pregled se čeka 25 dana (još me to i iznenadilo, mislila sam da će još dulje), a kod neurologa (valjda da joj pročita nalaz) 3 mj. S obzirom da ona ima 65 godina i te vrtoglavice su joj se nastavile, prestrašila sam se da nije nekakav ugrušak u pitanju ili nešto sl. i naručila je privatno na color dopler vratnih žila. Danas je obavila spomenuti pregled i sve je u redu, dobila je nalaz na kojem piše da je cirkulacija normalna i nema vidljivih anomalija. Nitko je od dotičnih doktora nije uputio na daljnje pretrage, iako je pregled platila 360 kn tako da praktički ispada da su vrtoglavice bile bez nekog naročitog razloga. Teško mi je u to povjerovati ali ne znam što drugo da radim, nitko nas nije uputio u ništa. Inače ima problema s vratnom kralježnicom i nedavno je završila s fizikalnom terapijom, ali kaže da joj je što se toga tiče ok i da ju ne boli. Molim vas, ako tko zna koji bi uzrok još mogao biti i kome da se obratim ako se vrtoglavice nastave?
ParadisoInferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:32   #576
Quote:
ParadisoInferno kaže: Pogledaj post
Inače ima problema s vratnom kralježnicom i nedavno je završila s fizikalnom terapijom, ali kaže da joj je što se toga tiče ok i da ju ne boli.
ne znam što još može biti ali znam da je moja kolegica imala izuzetno ali izuzetno velikih problema sa vrtoglavicama, i to upravo od vratne kralježnice (posao sjedi cijeli dan 8 sati dnevno, glava dolje, uredski posao)..
isto je išla na fizikalnu i na česte masaže, ponajviše ujutro prije posla i trebalo je neko vrijeme da joj postane bolje, nije u pitanju do danas do sutra/tjedan dana..trebalo je vremena ali je sada super..
s time da je još upisala i pilates i veli da ako preskoči par treninga da točno osjeti kako joj se mantanje polako vraća, da je njoj za borbu protiv vrtoglavica tjelovježba od izuzetne važnosti..
žao mi je, nisam nešto pomogla ali eto..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 16:14   #577
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
eto to se i meni događa vec mjesec dana, ali još se nisam javila dr, najgore je ustati iz kreveta- moram na wc,a kao da me nevidljiva ruka vraca nazad cijela soba se okreće. zbog drugih bolesti radila sam krvne pretrage i sve je ok. inaće imam nisko tlak
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:14   #578
Pozdrav, pijem Brtaserc 24mg koja dva tjedna i primjetila sam da su mi uši zaštopane.. ono slicno ko kad si u prehladi ili na vecoj nadmorskoj visini i sl.... Da li je tko imao slicno iskustvo?? I vele mi da normalno govorim ali ja sebe na momente cujem ko da sam u nekoj drugoj dimenziji
justme88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 18:58   #579
Vrtoglavica/vertigo

Pozdrav, sto bi ovo moglo biti, ima li tko ideju ili slicno iskustvo? Stalno zacepljena Eustahijeva cijev, stalni pritisak u sinusima iako nema prehlade i alergija uz osjecaj zanosenja/vrtoglavice, koji je najgori pri stajanju i hodanju? Povremene omaglice i osjecaj osamucenosti u glavi.
Uredni svi neuroloski, oftalmoloski nalazi i krvne pretrage. ORL: kronicni sinusitis.
Hvala na pomoci.
Mala tratincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 17:39   #580
vertigo

Pozdrav svima,
nisam se nadala biti aktivna i na ovom podforumu . Prije nekih desetak dana u noći me tako vrtilo da se satima nisam usudila pomaknuti, jer pri i najmanjem pomaku glave, ma samo centimetar sve bi se počelo vrtjeti i povraćala sam. Nikad mi se ništa slično nije desilo i poprilično sam se uplašila. Sutra dan sam otišla do dr opće prakse, dobila sam injekciju sulpirida ali nije ništa pomogla. Upućena sam na audiologiju pa na hitni neurološki i ostala u bolnici na pretragama. CT mi je ok, pretraga krvi pokazala visoku anemiju, a pri kalorijskom testu/audiovestibulogramu nemam reakcije na lijevom uhu pa dr zaključuje da imam poremećaj centra za ravnotežu, dijagnoza Paralysis nervi vestibularis lat.sin. Terapija je Betaserc 2x1, Neurobion forte a za anemiju Heferol. Uglavnom sada nemam vrtoglavicu ni mučnine, ali je ostala nestabilnost, "zanošenje" poput pijanstva, još se ne usuđujem izaći vani bez pratnje i to me uznemiruje. Čitam tu po forumu da se ljudi nauče živjeti s tim osjećajem, da li možda budem sreće da to sasvim nestane jer mi je ovakvo stanje dugoročno nezamislivo. Također me zanima da li ću imati problema pri upravljanju vozilom? A o strahu od slijedećeg napada vrtoglavice da ne govorim
starlight777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.