Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2007., 17:47   #41
Na AD-u sam vec skoro 5 mjeseci, sto se tice depre, mislim da se skroz povukla, ali me jos uvijek muci anksioznost, iako se i ona smanjila. Ipak, ponekad me uhvati lagano drhtanje, znojenje, pritisak u prsima, nedostatak zraka... kada mi se to dogodi, prilicno me uznemiri, pa imam osjecaj kao da se vracam na pocetak. Koliko sam ja shvatila, AD poslije nekog vremena pocinje djelovati i kao anksiolitik, ali nisam sigurna do koje mjere.
Ponekad uzmem pola anksiolitika, ali ih izbjegava jer me strasno uspavaju pa onda nisam nizasta.
Razmisljam da krenem sa nekim biljnim preparatima za umirenje, ima li tko kakvo pozitivno iskustvo, ali molim neke univerzalne, posto sam u Canadi.
Hvala!
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 02:04   #42
Pitanje za one na Coaxilu

Pozz prije svega!
Da napisem prvo na cemu sam...tri Coaxila dnevno od 11og mj., 3 Normabela od 10 mg dnevno isto od 11og. mj. 2 Sanvala od 10mg (kad se naviknem napravim pauzu dva tjedna Zanom koji mi bas ne pase pa se vratim na Sanval)..takoder od 11.og mj. jer sam tada krenula na terapiju pod ljecnickom kontrolom kao rjesenje moje ovisnosti o tabletama (pila sam sve sta mi je doslo pod ruku, a da ima neku nuspojavu tipa cim pise upozorenje za upravljanje stojevima i voznju bilo je moje, a pocela sam to piti nakon visegodisnjeg droxanja kao zamjenu uz alkohol naravno..to su bili praxiteni, apaurini, lexaurini, normaci, xanaxi, helexi, akinetoni... ).
Eto sad zavrsavam fax, radim i kao slazem se...bez normabela ne mogu jer postanem agresivna, bez spavalica ne mogu spavati, a bez Coaxila ne mogu uopce funkcionirati...kad sam ga zamjenila sa Mirzatenom nisam mogla nekada cak niti pricati...totalna fizicka blokada...e sad koliko god da mi coaxil pomaze toliko me s druge strane ubija jer ne mogu jesti...smrsavila sam 10 kila u prva dva mj. terapije i zlo mi je od tih tableta nenormalno..jel tko od vas ima te nuspojave? Jel imate neki odredeni rok kad bi trebalo pocet smanjivati terapiju? Meni ne spominju nikakvo smanjivanje terapije iako sam navela simptome..najgori je taj sto uzasno mrsavim, a ponekad me copi i teska depresija za koju sama nadem rjesenje a to je da popim odjednom 10ak normabela i zatupim se skroz sto je vracanje 10ak koraka unatrag u terapiji.
Promijenila sam i dosta doktora i ne znam vise sta kud kako zasto.
Dal kod vas Coaxil stvara ovisnost psihicku? Meni je stvorio...kad ga zaboravim doma obuzme me takva panika iako znam da se stignem vratiti po njega ili da cu se vratiti prije sljedece tablete, ali ne on mora biti stalno kod mene isto je i s normabelima...bez tableta kod sebe sam kao tijelo bez glave.
Kako se vi nosite s time i kod kojeg doktora idete..moze i na pm ako vam je tu bed napisati? Meni je vise svejedno jel privatno preko socijalnog ili kako samo da mi netko pomogne da se skinem vise s tih tableta. Da naravno predlozena mi je vise puta hospitalizacija, ali nema teorije.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 10:14   #43
Ja uzimao pola tablete Velafaxa 37,5 mg navečer, nekih pola godine i nije mi baš nešto pomogao.
Sad uzimam 1 Portal 20 mg ujutro i čini se da pomaže...
balrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:02   #44
ja pijem coaxil i coaxil NE IZAZIVA ovisnost, ali normabeli da.

jednostavno ih počni smanjivati..tjedan dana, četvrtinu manje..

od coaxila se također deblja a ne mršavi..(usporava metablizam) ja sam sa 52 došla na 64!! fuj..

mislim da zbog živaca i jake anksioznosti mršaviš?
dali si uklonila iz života to zbog čega si počela piti ad?(posao, muža, obitelj, ..)
ad je samo štaka da nam pomogne dok rješavamo ono što nas muči?
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:05   #45
evo iskreno, imala sam dosta tesko djetinjstvo, a s 18 mi se dogodila prekretnica i stravicno lose iskustvo.. netko koga sam voljela zavrsio je u bolnici i pokusao se ubiti.. nije mi dopustio kontakt nikad vise i nisam znala sto se dogada... aritmija, lupanje srca, napadaji panike, tjeskoba... nespavanje, nakon toga mjesec dana lezanja u krevetu i spavanja u svakom trenutku da ne moram razmisljati o njemu... nakon 2 mjeseca sama sam se izvukla iz toga i krenula ispocetka.... kroz godine su se dogadale lose stvari, niz tragedija na koje ja nisam mogla utjecati i tu i tamo sam padala u depresije..
prije godinu dana prekinula sam s deckom, posao mi je doveden u pitanje zbog gluposti, sjedila na na klupici u parku 3 mjeseca nakon toga i osjetila se totalno samom, pocela sam se gusiti, hvatala sam zrak, srce mi je lupalo ludacki, nisam mogla prestati plakati... smirila sam se i bilo je dobro drugi dan..
tu i tamo me zbog stresa lovi depresija al se uvijek drugi, treci dan ustanem, spremim totalno preko volje i odem na kavu s prijateljima, procitam knjigu, prisilim se... kad me strah i bojim se za nekoga cesto mi lupa srce al sve u svemu sam u redu...

nije mi palo napamet uzimati antidepresive...zgrozava me sama pomisao na to iako, ne znam bi li mozda trebala....
nisam isla psihijatru jer sam sebe uvijek dobro mogla izanalizirati i izracionalizirati probleme.. znam da bi mi rekao ono sto i sama vec znam

zanima me, da li ti lijekovi mjenjaju licnost?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:17   #46
ne mjenjaju , poslože ti koncentraciju, maknu iracionalni strah, opčenito dužim živciranjem ili stresom, mozak se "navikne" i ne proizvodi serotonin..nemožeš se osječati bolje, kemijski više, pada imunitet, mozak bezveze proizvodi crne misli i sl..
ja nisam nikad mislila da ću početi, daače mrzim tablete, obožavam prirodu, bicikl, trčanje, učenje, pozitiva sam..ali nekon 9 godina stresa na posla i obiteljskih tragedija, i jedan incident me izbacio iz stabilnosti..coaxil su inače slabi ad, ali mogu s njima i učiti bolje, jednostavno nauči ponovo mozak da proizvodi i sprema serotonin..i ako posložiš život na bolje, izbaciš loše navike, nemora ih nikada više piti..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:19   #47
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
ne mjenjaju , poslože ti koncentraciju, maknu iracionalni strah, opčenito dužim živciranjem ili stresom, mozak se "navikne" i ne proizvodi serotonin..nemožeš se osječati bolje, kemijski više, pada imunitet, mozak bezveze proizvodi crne misli i sl..
ja nisam nikad mislila da ću početi, daače mrzim tablete, obožavam prirodu, bicikl, trčanje, učenje, pozitiva sam..ali nekon 9 godina stresa na posla i obiteljskih tragedija, i jedan incident me izbacio iz stabilnosti..coaxil su inače slabi ad, ali mogu s njima i učiti bolje, jednostavno nauči ponovo mozak da proizvodi i sprema serotonin..i ako posložiš život na bolje, izbaciš loše navike, nemora ih nikada više piti..
da, ne zvuci lose...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:45   #48
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
ja pijem coaxil i coaxil NE IZAZIVA ovisnost, ali normabeli da.

jednostavno ih počni smanjivati..tjedan dana, četvrtinu manje..

od coaxila se također deblja a ne mršavi..(usporava metablizam) ja sam sa 52 došla na 64!! fuj..

mislim da zbog živaca i jake anksioznosti mršaviš?
dali si uklonila iz života to zbog čega si počela piti ad?(posao, muža, obitelj, ..)
ad je samo štaka da nam pomogne dok rješavamo ono što nas muči?
S obzirom da idem na terapije doktorica mi je rekla da kada se i osjecam kao da mi ne treba normabel (recimo kada imam slobodan dan i uhvati me epizoda mogu otic trcat skakat po kuci lupat glavom po zidu, sjest u auto i vozit se satima...itd..svejedno) ne smanjujem dozu jer kad sam to jednm napravila drugi dan mi je trebala dupla i uglavno da se drzim terapije 30mg dnevno.
Mene su s Coaxila prebacili na Mirzaten jer sam se od njih trebala pocet debljat ali nis. Ja sad trenutno imam 45 kg i doslovno jedva fizicki funkcioniram.
Najveci problem zapravo je to sto iz ziovota nisam uklonila nista od onoga sto me i vodi u depresiju...znam sto me dovelo do stanja u kojem sam bila u 11om mjesecu kada sam zavrsila na kriznom, znam zbog cega sam se pocela drogirati..godine su prosle neki problemi otisli, neki ostali..ovi koji su ostali su ti zbog kojih sam i dalje u psihickom stanju u kojem jesam. Premlada sam i preslaba da bi mogla nekim stvarima stati na kraj..zbog toga i idem na faking terapije da se naucim postaviti u situacijama u kojima bi se inace nalokala tableta i otisla van zapit se. Vise to ne radim nego popizdim i napravim si dugotrajnije sranje nego da sam napravila ovo prvo i da nitko nije znao da mene mozda ipak u zivotu nesto muci.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 17:01   #49
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
S obzirom da idem na terapije doktorica mi je rekla da kada se i osjecam kao da mi ne treba normabel (recimo kada imam slobodan dan i uhvati me epizoda mogu otic trcat skakat po kuci lupat glavom po zidu, sjest u auto i vozit se satima...itd..svejedno) ne smanjujem dozu jer kad sam to jednm napravila drugi dan mi je trebala dupla i uglavno da se drzim terapije 30mg dnevno.
Mene su s Coaxila prebacili na Mirzaten jer sam se od njih trebala pocet debljat ali nis. Ja sad trenutno imam 45 kg i doslovno jedva fizicki funkcioniram.
Najveci problem zapravo je to sto iz ziovota nisam uklonila nista od onoga sto me i vodi u depresiju...znam sto me dovelo do stanja u kojem sam bila u 11om mjesecu kada sam zavrsila na kriznom, znam zbog cega sam se pocela drogirati..godine su prosle neki problemi otisli, neki ostali..ovi koji su ostali su ti zbog kojih sam i dalje u psihickom stanju u kojem jesam. Premlada sam i preslaba da bi mogla nekim stvarima stati na kraj..zbog toga i idem na faking terapije da se naucim postaviti u situacijama u kojima bi se inace nalokala tableta i otisla van zapit se. Vise to ne radim nego popizdim i napravim si dugotrajnije sranje nego da sam napravila ovo prvo i da nitko nije znao da mene mozda ipak u zivotu nesto muci.
Slusaj, na terapiji si i posjecujes psihologa, znaci, lijecis se. Na zalost, ovaj poremecaj ne prolazi preko noci, potrebno je puno strpljenja i rada na sebi.
Meni je AD jako pomogao da se rijesim fizickih simptoma, a vjerujem i da razgovor sa psihologom pomaze. Samo strpljivo naprijed, uzimaj dan za dan, nemoj previse razmisljati u buducnost, kreni sa nekom fizickom aktivnosti, stvari ce krenuti nabolje...
ciganka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 19:57   #50
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
S obzirom da idem na terapije doktorica mi je rekla da kada se i osjecam kao da mi ne treba normabel (recimo kada imam slobodan dan i uhvati me epizoda mogu otic trcat skakat po kuci lupat glavom po zidu, sjest u auto i vozit se satima...itd..svejedno) ne smanjujem dozu jer kad sam to jednm napravila drugi dan mi je trebala dupla i uglavno da se drzim terapije 30mg dnevno.
Mene su s Coaxila prebacili na Mirzaten jer sam se od njih trebala pocet debljat ali nis. Ja sad trenutno imam 45 kg i doslovno jedva fizicki funkcioniram.
Najveci problem zapravo je to sto iz ziovota nisam uklonila nista od onoga sto me i vodi u depresiju...znam sto me dovelo do stanja u kojem sam bila u 11om mjesecu kada sam zavrsila na kriznom, znam zbog cega sam se pocela drogirati..godine su prosle neki problemi otisli, neki ostali..ovi koji su ostali su ti zbog kojih sam i dalje u psihickom stanju u kojem jesam. Premlada sam i preslaba da bi mogla nekim stvarima stati na kraj..zbog toga i idem na faking terapije da se naucim postaviti u situacijama u kojima bi se inace nalokala tableta i otisla van zapit se. Vise to ne radim nego popizdim i napravim si dugotrajnije sranje nego da sam napravila ovo prvo i da nitko nije znao da mene mozda ipak u zivotu nesto muci.
to je sa drogom, naime nekad su posljedice puno duže..droga ti je izmjenila svijest, tj živci, neuroni, serotonini, kemija se totalno poremetila..jako teško se oporaviti od toga..prvo trebaš dugo vremena mira, patnje da se kemija sama stabilizira, zatim emocije lječiti-zašto si postala osoba koja se drogirala...obitelj ti je izvor svih poremečaja..mislim na tebe kao ličnost.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 00:03   #51
Quote:
girlnextdoor kaže: Pogledaj post
ne mjenjaju , poslože ti koncentraciju, maknu iracionalni strah, opčenito dužim živciranjem ili stresom, mozak se "navikne" i ne proizvodi serotonin..nemožeš se osječati bolje, kemijski više, pada imunitet, mozak bezveze proizvodi crne misli i sl..
ja nisam nikad mislila da ću početi, daače mrzim tablete, obožavam prirodu, bicikl, trčanje, učenje, pozitiva sam..ali nekon 9 godina stresa na posla i obiteljskih tragedija, i jedan incident me izbacio iz stabilnosti..coaxil su inače slabi ad, ali mogu s njima i učiti bolje, jednostavno nauči ponovo mozak da proizvodi i sprema serotonin..i ako posložiš život na bolje, izbaciš loše navike, nemora ih nikada više piti..
ipak bih rekao da mijenjaju. otkad ih pijem nisam više sramežljiv ( a bio sam užasno), otvoreniji sam, pun energije, bolje se osjećam nego prije pada u depresiju. a pitao sam doktoricu što bi bilo kad bi potpuno zdrav čovjek pio AD, rekla je da ne bi bilo dobro, bio bi preotvoren, vjerojatno i agresivan, dakle ...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 02:46   #52
Molio bih vas za pitanje jedno/

Koji antidepresiv da uzmem?

Toliko sam depresivan da me mrzi da progovorim!
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 12:00   #53
doktor će ti odrediti..
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 18:06   #54
Pijem zoloft 100 mg dnevno vec 5 mjeseci...
sick_of_it is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 02:06   #55
U dvije tri godine sam dulje ili krače vrijeme pio: Zoloft,Eglonyl,Prozac,Xanax,Normabel,Zyprexa,i još sam dobio par injekcija valjda haldola. Sad pijem seroxat 20 mg i rivotril 2 mg.Uglavnom 11 lijekova sam u životu probal (naravno kaj se tiče lijekova za pshičke poremečaje)
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 00:23   #56
10mg Seroxat preko 5 godina
kiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:15   #57
sto se antidepresiva tiče, sve je jako individualno i nema nekog pravila o tome koji je "najbolji". treba se isprobati, piti neko vrijeme i čekati da počnu djelovati. ja sam bila manje-više na svima, počela sa seroxatom, nastavila sa zoloftom, fevarinom, prozacom, calixtom, velafaxom... sad sam opet na prozacu, pošto mi je taj nekako najbolji bio. iako ne primjećujem neko djelovanje, više se klonim nelijepih nuspojava koje su mi drugi imali
Laif Kin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:43   #58
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Molio bih vas za pitanje jedno/

Koji antidepresiv da uzmem?

Toliko sam depresivan da me mrzi da progovorim!
Da to ti je vrlo pametno pitat na forumu.hr koji da si antidepresiv uzmem.
Kad sutra ujutro odeš u dučan po kruh i mlijeko lijepo pitaj prodavačicu koji bi ti AD preporučila, stoje ti tam na blagajni uz orbit, čokoladice i kondome.
Zezam te malo neduhovito.nemoj se ljutit.
To če ti morat doktor odredit koji češ AD pit.
Nemam pojma, puno ljudi kaže da je prozac broj 1 protiv depresije.Meni npr jako pomaže seroxat.Možeš i pit nekaj biljno npr Aktivin H.
jurajj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:35   #59
Pijem:

Rispolept 4mg
Leponex 50mg
Zoloft 100mg
Topamax 100mg
Xnax SR 1mg

Imam BPD.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:02   #60
Imam kćer od 16 godina kojoj je doktor prepisao Citolan i Helex. Ima li netko na forumu tko je to pio, kakva su iskustva, koliko je trebalo da počne djelovati, koliko ste ga pili, i u kojim godinama života?
xanas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.