Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2005., 08:35   #21
bas je helex poznat po tome sto izaziva ovisnost
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 22:49   #22
ne, nije.

ja sam u to doba anksioznosti i panike isla kod psihica i izricito mi je rekao da ne izaziva ovisnost
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 07:53   #23
ne znam... meni cudno... kakav je to psihic onda...

procitaj ovdje:

http://www.farmakologija.com/materia/n_c_an.htm

http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/helexv.html

tu pise da stvara ovisnost
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 23:20   #24
taj psihijatar mi je rekao da tako piše da ljudi ne bi zloupotrebljavali taj lijek, ali da on sam po sebi ne izaziva ovisnost, da se tako pokazalo u kliničkoj praksi.

naravno, radi se o uzimanju tog lijeka uz liječnički nadzor.

ja sam pila helex / xanax jedno vrijeme redovito, a onda sam po potrebi pila, a sada sam ga isto znala popiti kad me je uhvatila neka kriza, a to je u zadnje vrijeme možda bilo jednom u mjesec dana...

nikakvu ovisnost nije izazvao. baš nikakvu. jedino kaj sam bila pospana kad sam ga prvi put popila... i jednom kad sam popila dva (ili više?) odjednom, jer sam bila jako u stresu u to vrijeme (smrtni slučaj). inače mi je lijek bio baš ok.
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 23:26   #25
Quote:
Lindelia kaže:
naravno, radi se o uzimanju tog lijeka uz liječnički nadzor.
ne znam kako bih to objasnila... neki ljudi mogu možda razviti psihičku ovisnost... ali mogu i o npr. internetu . zato kažem da je važan liječnički nadzor. i hope you know what i mean

svakako su svi takvi lijekovi samo "štake" da ti pomognu neko vrijeme kad se nađeš u teškoćama, ali moraš naučiti hodati bez njih
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 20:11   #26
Re: kronicna insomnia

Quote:
midori kaže:


umjesto, zanimalo bi me zna li netko postoji li neki psihijatar ili netko u cro tko se bavi iskljucivo poremecajima spavanja? posto nije uopce tocno konstatirano radi cega se meni javljaju ti poremecaji kao ni je li to uopce depresija, jer se naime preko dana ne osjecam bas malodusno, nego samo kad ne mogu zaspat navecer. ali opet, nekad mi se kad trebam ici spavati javljaju panic attacks (ono, nekontrolirano lupanje srca, tjeskoba i svi popratni tako divni simptomi) u biti lazem, nakon 2 godine ovakvih problema pocinjem se osjecat i vise nego malodusno, pa se to osjeca i na dnevnoj bazi jer sam neispavana i zivcana

any useful comments ili vasa iskustva s insominiom i vise nego dobrodosla
U biti, ako si sve rekla, ti se bojiš spavanja jer tada nemaš kontrolu nad svojim tijelom - umom (strah od snova, smrti ili nešto drugo) te ti to izaziva napadaje.
Ovo bi psihijatri nazvali anksioznost. Problem kod ovoga je što nakon dužeg vremena postane "normalno" da ti se javljaju napadaji i upadneš u "nekakav začarani krug" napadaja koji se javljaju na određeni podražaj - odlazak na spavanje.
Svi psihijatri svoje terapije svode na to da u organizmu postoji debalans koji je nastao u razvojuljudske psihe i onda te tjeraju na samoanalizu pa se skoncentriraš na neku stvar iz prošlosti, a to ti ne rješava problem.
Nije ti loše biti neko vrijeme 1-2 mjeseca na_Helexu, ali oni djeluju na zivcani sustav pa te uspavljuju.
Preporucam ti da promjenis svoj zivot - znaci da promjenis kolotecinu koja te dovela do trenutnog stanja. Ako imas mogucnost otidji zivit s prijeteljima- ono kao serija Prijatelji jer ces tako biti zaokupljena sitnim zivotnim problemima pa bi mogla poceti "zaboravljati" na napadaje. Dalje, izlazi vani - nadji si momka ( ako imas onda nadji jos jednog koji je mastovit i koji je elokventan i koji ima neobične poglede na život - priče koje će te zaokupirati - kao kad si bila dijete pa su te privlačile razne pričice na temelju kojih bi stvarala ugodne snove).
U svakom slucaju, pokusaj uz pomoc prijatelja unijeti promjene u svoj zivot, napravi šok organizmu i psihi.
brut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 18:14   #27
nesanica

prvo ispricavam se ako ova tema vec ima a sigurno ima al je ne mogu nac...imam vec duze vrijeme problema sa nesanicom doktor mi je da tablete sanval al on njih se osjecam nekako osamuceno vidim sve uduplo i sl,pa jel ima ko iskustva jos sa tim tabletama da mi kaze...hvala kisss ili neki koistan savjet...
zivoteludii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 18:35   #28
i ja sam na sanvalima i isto mi se dogadja vidim duplo.. hehe ali to gledam kao znak da treba gasit tv i ici spavat jer kad prestanu djelovat moram uzet jos , mislim tako je kod mene.. ugl meni je bioritam malo iskrivljen a i tu su ad .. moras se dizat ranije , e sad je pitanje kad se uopce dizes?
nastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 23:17   #29
Da, takvi se lijekovi piju neposredno prije lijeganja u krevet, jer djeluju brzo i kratko. Onda ne bi trebalo biti tih problema.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 23:33   #30
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
ok za prozac, ali xanax (ili helex) ti je skroz neopasan lijek... ne izaziva ovisnost. meni je pomogao više puta kad nisam mogla spavati i kad sam imala nekih problema s panikom...
skroz netočno. bila na xanaxu 12 godina, ovisna i psihički i fizički. a i može se lijepo pročitati na papiriću u kutiji.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 12:33   #31
Xanax je općepoznat kao izazivač gadnijeh ovisnosti..

btw. nesanica? pivo + par pilseva... (nisam ni rekla da imam pametan savjet... samo djelotvoran. )
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:03   #32
Quote:
nastasia kaže: Pogledaj post
i ja sam na sanvalima i isto mi se dogadja vidim duplo.. hehe ali to gledam kao znak da treba gasit tv i ici spavat jer kad prestanu djelovat moram uzet jos , mislim tako je kod mene.. ugl meni je bioritam malo iskrivljen a i tu su ad .. moras se dizat ranije , e sad je pitanje kad se uopce dizes?
Meni je to super osjećaj
Sanval
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:02   #33
Quote:
midori kaže: Pogledaj post
traje, traje i traje vec skoro pa dvije godine,sa poboljsanjima i pogorsanjima...i ne bi to bio problem da mi ne pocinje smetati u vodjenju "normalnog" zivota
i ja patim od nesanice punih 13 godina, isto je pocelo na fakultetu.

Quote:
midori kaže: Pogledaj post
however, kako su dosta cesti uzroci insomnie psihicki problemi, bila sam kod nekog psihijatra u bolnici (da, u bolnici, totalna greska) i to je bila navjeca glupost koju sam mogla napraviti jer frajera uopce nije ni najmanje zanimalo zasto ja ne mogu spavati ni nish, neg je sam kopao da mi nadje neki dogadjaj aka drogiranje, opijanje na koji mi mozhe zakachit da zato "nisam normalna", stavit me na lijekove i zdravo, pa se vise nikad nisam nacrtala kod njega
isto i ja sam bila kod studentske psihijatrice koja je postavila dijagnozu u 5 minuta a razlog je bio razvod roditelja, prva opipljiva stvar za koju se mogla zakaciti

Quote:
midori kaže: Pogledaj post
a uostalom i vjerujem da se treba rjeshit uzrok problema, a ne tamponirat posljedice.
apsolutno, ali to je dugotrajan i tezak posao, da ne kazem i skup ukoliko hoces kvalitetnu uslugu.

Quote:
midori kaže: Pogledaj post
any useful comments ili vasa iskustva s insominiom i vise nego dobrodosla
imam pozitivna iskustva s cajem od maticnjaka (preporuka jedne forumasice s istim problemom), sumecim magnezijem i s bioenergijom (metoda zdenka domancica). sve ono sto savjetuju (polozaj kreveta, prozracivanje sobe, lijeganje u isto vrijeme, toplo mlijeko prije spavanja, fizicka aktivnost...) sve sam naravno isprobala i nista ne rjesava problem.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 17:00   #34
Problemi sa spavanjem !

Imam problem sa spavanjem, tj. nespavanjem
Budim se noću više puta(bar 3,4 puta) ne zbog noćne more jednostavno se probudim i nemou zaspati...
Sem što se budim sam od sebe više puta noću probudi me i najmanji zvuk s vana, onda budan gledam kroz prozor(jer osjećam neki strah da je netko vani) dok ne zaspem i probudim se opet....

Neznam točno kad je ovo počelo ali znam da legnem u 12 ustanem u 13 00 ali i dalje sam nenaspavan ,te se osjećam umorno to može nekako proći dok nije počeo fax ali onda će tek postati problemi....

Neznam kako da si pomognem jer neradim ovo svijesno......
Krivac No1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:28   #35
jeste li se ikada pokušali fizički izmoriti? ja sam isto po mjesec dana znao patiti od nesanice, ali sam počeo voziti bicikl i trčati po igralištima ili po nekom parku. odtad ih više nemam.
__________________
Beeeeeeee

Koji je tebi kurac? je pitanje, a ne uvreda kako misle neki pris(t)rani moderatori
Jaganjac II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:31   #36
Quote:
Krivac No1 kaže: Pogledaj post
Sem što se budim sam od sebe više puta noću probudi me i najmanji zvuk s vana,
čepići za uši protiv buke,oni spužvasti,zakon su,ja ih koristim već godinama svaku noć,ne bih više mogla zamisliti život bez njih.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:33   #37
Quote:
Jaganjac II. kaže: Pogledaj post
jeste li se ikada pokušali fizički izmoriti? ja sam isto po mjesec dana znao patiti od nesanice, ali sam počeo voziti bicikl i trčati po igralištima ili po nekom parku. odtad ih više nemam.
kako da ne,ubijem se u teretani,i kad dođem doma srušim se u krevet i uspijem zaspati,ali uspijem odspavati max 2 sata,i to je to
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:38   #38
Quote:
Jaganjac II. kaže: Pogledaj post
jeste li se ikada pokušali fizički izmoriti?
naravno. ne pomaze.
__________________
Djevojka bez duše, interesa, osjećaja i mogućnosti završetka faxa.
koza nora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 04:40   #39
Kakav je ovo topic o nesanici a nema nijednog posta izmedju 2 i 6 ujutro.

Da, da, i ja imam problema sa spavanjem, ali gledam na to onako, spavat cu kad umrem.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 04:42   #40
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo topic o nesanici a nema nijednog posta izmedju 2 i 6 ujutro.

Da, da, i ja imam problema sa spavanjem, ali gledam na to onako, spavat cu kad umrem.
brojimo ovce
__________________
Djevojka bez duše, interesa, osjećaja i mogućnosti završetka faxa.
koza nora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.