Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2014., 14:32   #1
.. alternativa .. znači .. nelinearno ..

.. ne znam da li znači .. .. i ne znam jesam li to bio dobro čuo .. ali .. sad ću vam objasniti .. pa ćete znati .. na što mislim ..

.. gledam jutros kišu .. .. nisam bio doma i mislim si .. ko zna pada li tamo ..
.. kod nas .. prilično .. jasno .. kiša dolazi iz .. jednog smjera ..
.. gledaš ciklone i prognoze .. isto izgleda .. neki red .. u dolaženjima i nastancima .. oblaka .. i kiša ..
.. ali ..
.. ponekad nas zahvati .. a nekog pet kilometara dalje ništa ..
.. dakle .. i .. lokalna situacija je važna .. ?

.. ovo bi bila razlika .. linearnog i nelinearnog ..
.. linearno kaže .. dolazi ciklona .. .. kao nekakav zakon .. i sve se prilagođava ..
.. nelinearno .. ali svako mjesto je po nečemu specifično .. i zakon se u svakom mjestu pomalo razlikuje ..

.. sad .. .. pitam se ovako ..
.. recimo da svako mjesto može kod sebe mjeriti mnogo toga .. mnoge .. faktore .. temperature vlage tlakove .. ali još tendencije rasta pada .. pa još druge stvari koje mogu utjecati .. .. veoma precizno mjeriti ..
.. podatke ubaciti u neki kompjuter .. .. i izvlačiti zakonitosti ..
.. bi li se moglo .. sa tog jednog mjesta .. osluškivati .. recimo .. dolazak ciklone sa atlantika .. ?

.. daklem ..

.. određeno .. linearno određeno .. .. uzročno posljedično ..

.. nelinearno .. uzeto u obzir .. .. jedno mjesto cjeline .. .. pa sva mjesta cjeline .. .. i na kraju .. stanje cjeline .. ravnoteža .. ili .. težnje .. u cjelini ..
.. težnje na raznim nivoima .. koje mi i vidimo kao .. linearne lokalne težnje .. raznih jačina ..

.. pitanje boga je pitanje cjeline .. .. ali svaka težnja ka .. većem .. je alternativna .. i težnja ka bogu ..
alim is offline  
Old 05.08.2014., 15:29   #2
.. u politici .. .. recimo .. gledao prije par dana ..
.. poljaci se zajebavaju time što će im rusi zabraniti neki izvoz pa sami jedu jabuke ..

.. poljaci mi izgledaju kao .. izrazito jaka .. nelinearna .. ili lokalno izrazito linearna .. težnja ..
.. katolici .. zemlja vojtile .. .. veliki .. ima ih valjda 50 miliona .. .. s rusima odavno u nekoj .. neljubavi ..
.. i djeluju tu na sjeveru kao neki koji bi mogli stalno biti izvor .. neke .. napetosti ..

.. oni kažu .. rusi i evropa .. neusporedivo .. .. evropa 8 puta jača .. .. sa natom 16 ..

.. jedna slična .. lokalna težnja je i hrvatska ..
.. recimo .. devedesetih je bilo .. mi imamo slavoniju .. mi imamo more .. mi ćemo biti kalifornija ..
.. nekakav zapad nije imao ništa protiv .. .. nek mi slobodno budemo kalifornija ..

.. ali danas je prilično jasno da ta naša .. kalifornijanska .. težnja .. i nije bila .. prejaki zakon ..
.. cjelina .. je o nama rekla druge stvari .. svrstala nas u druge knjige ..
.. zanimljivo mi je .. recimo ..
.. pojam .. balkanizacija ..
.. mislim da je to ono što su tuđman milošević i izetbegović uspjeli postići .. ovdje ..
.. a pojam ulazi .. u svjetski jezik .. i obogaćuje ga ..

.. nekakva težnja koja nije imala ništa protiv raspada jugoslavije .. nema ništa protiv ni toga da taj raspad nazove .. balkanizacija ..
alim is offline  
Old 05.08.2014., 19:23   #3
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ne znam da li znači .. .. i ne znam jesam li to bio dobro čuo .. ali .. sad ću vam objasniti .. pa ćete znati .. na što mislim ..

.. gledam jutros kišu .. .. nisam bio doma i mislim si .. ko zna pada li tamo ..
.. kod nas .. prilično .. jasno .. kiša dolazi iz .. jednog smjera ..
.. gledaš ciklone i prognoze .. isto izgleda .. neki red .. u dolaženjima i nastancima .. oblaka .. i kiša ..
.. ali ..
.. ponekad nas zahvati .. a nekog pet kilometara dalje ništa ..
.. dakle .. i .. lokalna situacija je važna .. ?

.. ovo bi bila razlika .. linearnog i nelinearnog ..
.. linearno kaže .. dolazi ciklona .. .. kao nekakav zakon .. i sve se prilagođava ..
.. nelinearno .. ali svako mjesto je po nečemu specifično .. i zakon se u svakom mjestu pomalo razlikuje ..

.. sad .. .. pitam se ovako ..
.. recimo da svako mjesto može kod sebe mjeriti mnogo toga .. mnoge .. faktore .. temperature vlage tlakove .. ali još tendencije rasta pada .. pa još druge stvari koje mogu utjecati .. .. veoma precizno mjeriti ..
.. podatke ubaciti u neki kompjuter .. .. i izvlačiti zakonitosti ..
.. bi li se moglo .. sa tog jednog mjesta .. osluškivati .. recimo .. dolazak ciklone sa atlantika .. ?


....
Dakle, ovako... prvo, način na koji pišeš je odvratan, te gotovo nečitljiv, pri tom mislim i na točkice (koje, usput budi rečeno ostavljaju dojam da imaš pokvarenu tipkovnicu ili zdravstvenih problema sa prstima, al ajde navikne se čitat, jednostavno preskačem te gluposti), i na formu pisanja, te na formu teksta uopće. Nedorečeno i komplicirano.
Neznam zašto tako pišeš al ajd, nek ti bude

Ono što znam, jest da kompjuterski sustav za prognozu vremena na lokalnoj, gotovo mikro razini hrvatska već odavno ima na DHMZ stranicama. popularni aladin. Obzirom da se bavim kajtsurfingom i windsurfingom, prema tome mi je svaki čvor važan, mogu reći da daje poprilično točne rezultate. bar šta se vjetra i oborina tiče.
Mogu slobodno reći takodjer da je i za planine jako točan.

Vrijeme ("weather" ne "time" ) inače samo po sebi je kaotično i tako se i ponaša, bilo koja prognoza za više od tri dana ima jako malen postotak točnosti. možda katkad fifti fifti, ovisi... za vjetar nikako, za temperature i oborine jos kako tako... pogotovo na mikro razini i pogotovo zimi.

Ljeti (ne ovoga ljeta dakako) je mnogo lakše prognozirat, kakvo će vrime bit nakon šta se azores high instalira tamo di je joj mjesto.

"Osluškivanje" dolaska ciklone ili nevremena na način koji ti zamišljaš bojim se da nije moguće...

ostatak prvog posta, kao i drugi ne kužim. sorry,

zahtjeva dublju analizu i mislim da ti tu jedino onaj "izdelek" križanja pasa i zeca može pomoć!!!
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Old 05.08.2014., 20:08   #4
.. da .. znam za taj aladin .. .. i on me je i naveo da o tome još razmišljam .. .. jer je .. prilično geografski detaljan .. .. mnogo više nego one prognoze sa .. mogućim pljuskovima ..
.. ali na .. stručnjaka .. za meteorologiju .. me bilo okrenulo i to što sam jednom slušao onog paara .. i mislim da to .. nelinearno .. i jeste od njega .. .. a možda i nije .. možda nisam dobro ni shvatio ..
.. njegovo nije bilo .. to detaljno .. nego globalne situacije .. .. u godinama i hiljadama godina .. i mogući utjecaju .. .. sa raznih strana .. .. sunca recimo ..
.. ono što mi je najzanimljivije je .. .. cjelina .. .. zato mi je zanimljivo svašta .. pa i meteorologija ..
alim is offline  
Old 05.08.2014., 20:19   #5
.. imao sam dojam da je horoskop .. slična situacija ..

.. nisam neki poznavalac .. ali .. ovan sam .. i čini mi se da imam neke te karakteristike ..
.. nikad mi nije izgledalo pametno to potencirati .. činilo mi se da je .. uskladiti .. uvjek najpametnije .. .. ali u nekim situacijama .. karakteristike nečega .. mogu izgledati kao prednost ..
.. pa čak i to da se .. roditi u neko vrijeme godine .. može vezati uz nekakav karakter .. ne izgleda mi skroz van pameti ..
.. a ni situacije izvan toga .. .. recimo .. utjecaj mjeseca .. ili čak .. šire ..

.. dakle ..
.. pretpostavljanje neke cjeline .. kod nekog djela .. kod nekog područja .. elementa cjeline .. .. može unijeti .. više jasnoće .. .. uvjeren sam ..
alim is offline  
Old 05.08.2014., 20:53   #6
.. to se može tako gledati i kod i chinga ..?

.. jin i jang su celina ..?
.. svaka od kćeri ili sinova .. ima elemente i jina i janga ..? .. i celina su za sebe ..?

.. ovo je .. sfera heksagrama .. kao celina ..



.. ovo je jedan .. kao zasebna celina ..



.. ima to veze s temom ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 05.08.2014., 20:59   #7
.. ili kod trigrama ..

.. celina ..



.. deo celine .. kao zasebna celina ..

Dalaj Sanja is offline  
Old 05.08.2014., 21:06   #8
.. kod meteorologije ..
.. baš juče razmišljam .. kako je neodvojivo od hidrologije ..
.. htela ići u selo .. ali pljuskovi i poplava .. ne vredi ..

.. te silne kiše .. koje ne prestaju .. dan sunca dva dana kiše .. i tako naizmenično ..
.. ta silna voda koja se izlila .. u poplavama .. to zemlja ne može primiti .. a i nebo kao da je ne može izdržati .. pa preneti dalje .. rasporediti .. nakon što ispari .. pa igraju ping pong s njom .. prebacuju jedno drugome .. kao vruć krompir ..

.. imamo jedan sajt .. valjda je sličan tom aladinu ..
.. par godina unazad pogađa nepogrešivo .. sve .. i jačinu vetra ..
.. ovoga leta .. nikad više promašaja ..
.. jer situacija .. čini mi se .. jako zavisi od toga .. koliko je vode usisala zemlja .. ovde .. preko svojih kapaciteta .. pa je se nastoji ratosiljati .. šaljući je u nebo .. a nebo je odmah vraća .. i tako u krug ..

.. a to je rekla bih .. lokalno .. i zato je teže predvidivo ..
.. cela se meteorologija .. rekla bih .. bazira upravo na poznavanju globalne slike .. i globalnih kretanja ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 05.08.2014., 21:09   #9
.. da .. mislim da se može gledati tako .. .. ali nisam siguran da se odmah treba praviti sistem bolji od kineskog .. .. kao sa ovom kuglom ..

.. muško i žensko .. to je dijalektika i sigurno vrijedi ..

.. a to .. tri .. ili šest .. .. ne znam gdje je .. .. možda uključuje vrijeme ..

.. i to da ništa nije .. čisto .. i to je jasno .. .. ono što izgleda jako u nečemu .. već se počelo mjenjati ..
.. recimo .. biti dobar u nečemu .. nije baš dobro .. .. može te uvjeriti da zato vrijediš i učiniti te nefleksibilnim .. .. očekuješ da se promjeni svijet .. umjesto da se svijetu prilagodiš ..
alim is offline  
Old 05.08.2014., 21:23   #10
.. mislim da .. do neke mjere .. osjetiti objašnjenje .. nije prečudno ..

.. plamen uvjek gori .. osvjetljava .. blista .. .. bez obzira pokriva li ga i planina .. .. tu je prigušen i smiren ..
.. a planina uvjek stoji .. nepomična .. gleda .. čeka ..

.. a i vjetar je uvjek neko ko .. traži .. odlazi .. vraća se .. .. blag .. ali može i smetati .. ili bili dosadan ..
.. i često ga je nekako moguće shvatiti kao drvo .. kao živo .. koje traži .. .. ali tu .. ukorjenjeno ..
alim is offline  
Old 05.08.2014., 21:23   #11
.. to s kuglom .. to je neki da zhuan ..
.. a opis sfere .. ima i kod lao cea .. ali nije predstavljeno slikom .. samo rečima ..:

Quote:
Između zemlje i neba / prostor je kao meh / prazan ali ne ništavan / kada je u kretnji stvara bogate darove'
.. ta kugla treba biti slika te kretnje između ..
.. u stvari .. to je valjda poslednja .. s darovima .. a početak je ovo ..



.. ne tvrdim ništa .. jer ne znam ..
.. samo gledam .. i pričam kako mi se čini da vidim ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 05.08.2014., 21:43   #12
.. nekakvo linearno .. uzočno posljedično .. po uskom putu .. shvaćanje povijesti .. .. meni izgleda potpuno nelogično ..

.. mislim da se ratovi dešavaju .. pritiskani .. težnjama .. .. napetostima .. u nekom djelu cjeline .. koje se žele razriješiti po bilo koju cjenu ..
.. recimo .. da hrvati nisu imali sliku o .. slobodi i mogućnostima .. na zapadu .. nikad ne bi poželjeli van iz juge ..

.. ali i drugi rat .. koji se ponekad prikazuje kao .. maturalni rad adolfa hitlera .. meni izgleda sasvim glupo ..

.. kod toga mi se .. definiranje cjeline .. uvjek .. čini ključno .. .. šta je to što usklađuje .. unutar čega se usklađuje ..
.. ako postoje sluge i gospodari .. robovi i robovlasnici .. kako nastaju .. kako se održavaju .. i kada se više ne mogu održati ..
.. ako neko treba nešto tuđe da bi preživio .. kada je to izgubio .. .. kada je propustio da sebi stvori ..
alim is offline  
Old 06.08.2014., 00:33   #13
Još jedna tema.........na alternativi.......o ovoj temi.......znači.....mislim.....slažem se da......ma tko jebe sve to?dosta je ovakvih.....
tema....alim je ovisan o točkama.....ovisnik o alternativi....sigurno mu je jako
dosadno....on voli to....voli na alternativi....on je troll trolo lolo lol trol.....
jetstream is offline  
Old 06.08.2014., 09:49   #14
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. recimo .. biti dobar u nečemu .. nije baš dobro .. .. može te uvjeriti da zato vrijediš i učiniti te nefleksibilnim .. .. očekuješ da se promjeni svijet .. umjesto da se svijetu prilagodiš ..
.. onda to nije dobro samo ako te uveri da vrediš ..?
.. šta je s pričom o daru bogova .. koji se ne bi smeo traćiti ..?
.. ako si u nečemu dobar .. zar to ne možeš iskoristiti da pomogneš nekom da i on u tome postane dobar ..?
.. naučiti nekog .. znam da sad ide ono da niko nikoga ničemu ne može naučiti .. ali to mi je stvarno dosta daleko ..
.. mislim da možeš naučiti onoga ko želi da nauči ..

.. bitno je da želi .. i da je sazreo dotle da može naučiti ..
(.. nekad bude prerano .. mislim da prekasno ne postoji ..)
Dalaj Sanja is offline  
Old 06.08.2014., 13:37   #15
.. kažu .. kad je učenik spreman .. učitelj dolazi .. .. uvjek trebaš sve sam .. a kad negdje dođeš postaneš mnogima zahvalan ..
alim is offline  
Old 06.08.2014., 13:47   #16
.. ne znam koje ameri filmove prave .. .. jedno su vrijeme pravili filmove apokalipse ..
.. i novine .. i zavjere .. .. ljudi su izgledali kao da .. očekuju .. da će se na kraju .. sve sjebati .. i završiti ..
.. mislim da ima samo jedna .. stvarna apokalipsa ..
.. mogućnost da bog postoji ..
.. ništa nije toliko strašno ..
.. to je .. alternativa svih alternativa .. alternativa nauci .. vjeri i svim popovima ..

.. zanimljivo kako ljudi pričaju o bogu ..
.. kao da su mu ravnopravni ..
.. kao da ne mogu biti odgovorni za ništa .. kao da nisu slobodni .. .. kao da imaju samo jednu slobodu .. pričati o bogu ..

.. u koliko bi se desilo da bog postoji .. desilo bi se najgore od bilo čega što se moglo dogoditi ..
alim is offline  
Old 06.08.2014., 14:23   #17
.. kako izgleda .. nelinearna .. evolucija ..

.. što je .. subjekt .. evolucije .. ? .. .. gdje se javlja .. izvor .. težnje .. za promjenom .. ?

.. u genima .. ? .. njihovo preslagivanje odjednom daje nešto sa prednošću .. ?
.. u jedinki .. ? .. možda ona čuva i brani svoje gene .. pa postaje izvor novog .. ? .. borbom za opstanak .. ?
.. u vrsti .. ? .. ostaje ono prilagođeno .. ?
.. u okolini .. ? .. daje uvjete koje će neko iskoristiti .. ?

.. linearno .. evolucija kreće sa genom .. .. i poslije se daje na .. provjeru .. u svijet ..
.. nelinearno .. subjekt evolucije postaje okolina ..

.. nekakav ekosistem .. postaje područje .. razvoja .. .. ili neka planeta .. .. ili kontinent ..
.. mnogo toga treba biti .. prisutno .. .. već razvijeno ..
.. recimo neka kemija ..
.. tako je pitanje može li neka planeta razviti život .. .. ili je morala imati sasvim određene uvjete .. sve od nastanka pa dalje .. .. ili položaj prema suncu .. ili ko zna kakve .. svemirske uvjete .. .. treba zadovoljiti ..
.. u nekom području .. pojave se biljožderi .. ako ima dovoljno bilja .. i mesožderi .. ako ima dovoljno životinja ..
.. njihov je razvoj .. postepen .. .. područje pokriveno travom .. i raslinjem .. sve više i više .. .. razno bilje .. razni plodovi ..
.. pa se pojave prve situacije koje to bilje mogu iskorištavati .. izvući energiju iz njih .. i na njoj živjeti ..
.. u svemu tome .. u tom području se .. razvijaju geni .. .. sve raznovrsniji .. sve se više mješaju .. .. odraz su .. stanja .. na terenu ..
.. jednostavno .. ima ih .. česti su .. mutiraju .. mjenjaju se .. daju svašta .. .. ponešto ostane ..
.. ali okolina je ona koja sve razvrstava ..

.. nije potrebno da postoji neka životinja .. dovoljno je da postoje idealni uvjeti za nju .. .. i ona će se pojaviti ..

.. to je .. nelinearno ..
.. u tom ekosistemu .. nastaje upravo ono .. što ima uvjete ..
.. a uvjeti su .. unaprijed određeni ..
.. najprije postaje nešto moguće .. i nakon toga se to pojavi ..
alim is offline  
Old 06.08.2014., 19:55   #18
.. rusi izgleda opet blizu toga da uđu .. u ukrajinu ..

.. mislim da je ovako bilo postavljeno ..
.. nato ne smije .. ako separatisti izdrže .. odlično .. .. ako ne izdrže moraju sami .. rusi ..
.. separatisti ne uspjevaju .. uz svu pomoć .. .. kijev ima svu moguću pomoć i odrešene ruke .. .. ako ne uđu izgubiti će ukrajinu ..
.. i mogu se nadati kakvoj bazi .. na tri kilometara od granice ..

.. bili su prilično tihi sa tom .. humanitarnošću .. .. ali to im ne bi ni bilo pomoglo mnogo .. mediji zapada su prejaki ..
.. tražili su vijeće sigurnosti .. čini mi se ..
.. ali vjerujem da znaju .. .. priznat će te po snazi koju pokažeš .. ostalo je kurac ..

.. trenutno im gaza ide u prilog ..
.. ali to bi značilo da trebaju požuriti .. .. dan dva tri .. .. poslije će se dole početi smirivati .. i zaboravljati ..

.. vidjeti ćemo ..
.. a .. ako se desi .. treba vidjeti i reakciju .. .. opet sankcije .. ili poslati poljake na crveni trg .. ? .. sa slikom pape vojtile .. ? .. svetog ..
alim is offline  
Old 06.08.2014., 20:52   #19
.. neko društvo drži .. šta .. ? .. .. je li .. vjera .. temeljni zakon društva .. ?

.. na ovo mislim ..
.. ljudi prihvate jedan .. opis .. jedno tumačenje .. .. uzmu ga važećim .. i važnim .. i dovoljno jakim .. .. i uzmu ga svojim ..
.. recimo .. promjene se neki uvjeti .. i temelje se društva promjeni ..
.. recimo .. nema sile bratstva i jedinstva u jugi .. .. ili nema stvarne sile političara danas ..
.. ali ..
.. ljudi se ponašaju kao da ima ..
.. njihova vjera .. održava stanje ..
.. a ta vjera može biti samo .. opis .. .. fikcija ..
.. tako da kad se krene rušiti juga .. ona padne kao zrela kruška ..

.. društvo je uvjek .. nelinearno ..
.. trebalo bi ga tumačiti zakonom polja ..
.. ali .. glavne snage ne treba nikad zaboraviti .. .. velika ciklona sa atlantika nosi kišu cjeloj istri .. i razlike od sela do sela mogu biti sasvim male ..

.. bilo mi je čudno koliko mogu u nekim uvjetima ljudi postati pizde ..
.. nije čudno to što prihvate .. trpe .. .. ako ne vide izlaz ..
.. ali mi je bilo čudno to što ni misliti nisu mogli drugačije ..
.. to je prilično jebeno .. ako ima boga .. ovi će u pakao ..
alim is offline  
Old 06.08.2014., 22:07   #20
.. znaš da se menjaju svetske struje .. morske ..?
.. naletela neki dan .. ček da nađem ..

http://news.nationalgeographic.com/n...ice_age_2.html

.. kaže .. severnoatlantska struja .. kaput .. za sto godina maksimalno .. ledenbo doba ..
.. ali .. kaže ovaj jedan .. ne bi se kladio da će se to desiti za par godina .. no ne bi se kladio ni da neće .. kaže .. šanse za zajeb su kao kod nuklearne elektrane ..

http://www.infiniteunknown.net/2010/...rrent-is-gone/
Dalaj Sanja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.