Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 22:10   #1
Razmaknuti zubi

Zanima me kako se mogu spojiti prednji zubi.

Dakle imam velik razdjeljak između prednjih zuba, pri čemu navlake ne dolaze u obzir zato što bi to malo smiješno izgledalo (kao zec), pa ako netko ima iskustva s time dobro bi mi došlao pokoji savjed, gdje trebam ići, je li bolje kod privatnog zubara, može li doći do kakvih komplikacija prilikom spajanja itd

Svaki savjet je dobrodošao
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:13   #2
Pa koliko ja znam to se "spaja" nošenjem fiksnog aparata + da se prije toga operativno odstrani kožica koja se eventualno nalazi između tih zuba.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:14   #3
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Pa koliko ja znam to se "spaja" nošenjem fiksnog aparata + da se prije toga operativno odstrani kožica koja se eventualno nalazi između tih zuba.
nemam pojma zato i pitam, mora li se nositi aparatić i ako mora koliko dugo
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:24   #4
A sad, to je individualno, ne znam da li su ti i ostali zubi loše posloženi (možda se neki od njih moraju i izvaditi da bi ti aparat bolje "sjeo"), ali obično se taj fiksni nosi od godinu dana naviše....najbolje da se konzultiraš s dobrim ortodontom....
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:30   #5
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
A sad, to je individualno, ne znam da li su ti i ostali zubi loše posloženi (možda se neki od njih moraju i izvaditi da bi ti aparat bolje "sjeo"), ali obično se taj fiksni nosi od godinu dana naviše....najbolje da se konzultiraš s dobrim ortodontom....
zubi su mi potpuno složeni i zdravi, samo se ne dodiruju na kraju tj. nisu spojeni, konzultirat ću se s ortodontom samo tražim savjete od nekoga tko je možda imao iskustva s time pa da podjeli samnom
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:33   #6
Možda se onda to može riješiti i mobilnim aparatićem, moja frendica je imala razmak između prednjih zuba i kožicu između, išla to operirati + vadili joj 2 kutna zuba, nosila je fiksni aparat skoro 2 godine...ali ti nemaš takvih problema, srećom!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:35   #7
imam još malo pa 20 godina ako budem morao nositi aparatić 2 godine ubit ću se
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:37   #8
Ma nije to tako strašno, nećeš curice zaklati s njim, ne boj se!
Samo se nemoj šetati kad vani grmi, hehe!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:42   #9
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Ma nije to tako strašno, nećeš curice zaklati s njim, ne boj se!
Samo se nemoj šetati kad vani grmi, hehe!
OFF
zamisli beda da mi i cura nosi aparatić pa se zapetljamo i ne možemo se otpetljat

OT
nadam se da mogu nositi mobilni, pa da ga mogu sakriti bar danju, nekako bi mi bilo neugodno da mi ona željeza vire iz usta
gle smajlića
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:50   #10
Haha, bolje da vam se zapetljaju aparatići u ustima nego "oni dolje" pa završite na hitnoj i svaki dobije injekciju u guzu!

Nekim ljudima se aparatići uopće ne vide,osim kad se nasmiju,to sve ovisi o građi usne šupljine i debljini usana. Bez brige!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 22:54   #11
dobro, znači samo se ne smijem smijati kada sam u društvu sa curama i sve će biti u redu
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:22   #12
Razmaknuti zubi (fasete) - iskustva, savjeti i mišljenja

Zdravo svima.
Imam jako uredne i lijepe zube, pravilno poredane. Međutim, jedinice su mi malo razmaknute, ne toliko da je nepodnošljivo, ali dovoljno da mene iritira.
Htjela sam staviti fiksni aparatić, ali nemam volje jer se nosi dugo vremena

Čula sam za keramičke fasete i planiram da ih uradim. Kažu da traju oko pet godina i da se nakon toga moraju obnoviti.

Da li netko ima iskustva s tim da mi napiše ili bilo kakvo osobno mišljenje? Također, ako postoje i neke druge metode s kojima bi se u kracem periodu mogle skupiti blago razmaknute jedinice.

Hvala.
Leona03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:49   #13
Aparatic s unutarnje strane zubnog luka...uopce se ne vidi s vanjske strane...
Velika je steta svakih par godina kopati po zubima samo jer imaju mali razmak
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 18:06   #14
Da, to si u pravu.
Jer razmak nije toliko ogroman da je nepodnošljiv, ali bih ga se ipak htjela rješiti...

Ipak je možda najbolje rješenje aparatić sa unutrašnje strane...
Leona03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 20:42   #15
Quote:
Leona03 kaže: Pogledaj post
Da, to si u pravu.
Jer razmak nije toliko ogroman da je nepodnošljiv, ali bih ga se ipak htjela rješiti...

Ipak je možda najbolje rješenje aparatić sa unutrašnje strane...
Postoji ti cak i opcija bravica samo na prvih 6 zubi...ali samo ako je taj razmakjediniproblem i ako zagrizvoljava takvo zatvaranje. No kako god, ako je to jedino sto treba rijesiti. Mogla bi biti gotova za par mjeseci.

Sorry na greskama...tipkams moba....ispravak gore...samo ako zagriz dozvoljava

Zadnje uređivanje Sashica : 13.12.2011. at 21:11. Reason: spajanje postova
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:58   #16
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
Postoji ti cak i opcija bravica samo na prvih 6 zubi...ali samo ako je taj razmakjediniproblem i ako zagrizvoljava takvo zatvaranje. No kako god, ako je to jedino sto treba rijesiti. Mogla bi biti gotova za par mjeseci.

Sorry na greskama...tipkams moba....ispravak gore...samo ako zagriz dozvoljava
Da, razmak je jedini problem, čak ni on nije toooliko katastrofalan, čak neki govore onako da je simpatičan i da mi baš pristaje, ali mene iritira.
Inače ostali zubi su mi jako uredni, složeni, lijepo poredani. Upravo zbog toga sam htjela izbjeći fiksni aparatić jer mi se ne da to nositi toliko dugo vremena samo radi tog razmaka.
I nadam se da to stvarno može biti gotovo u roku par mjeseci
Hvala na savijetima
Leona03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 16:55   #17
jedinicne i dvojke su mi dosta odvojene-razmak međ u tim prednjim zubima,bila kod zubarice po savjet,to mi nabija kompleks i sad sam odlučila staviti komp.ispun, jer ne uništava tvoje zube več lijepi bijelu plombu na njih i popunjava razmak te poliranjem ih dovodi da budu identični tvojima,ima li ko slično iskustvo ili kakve slike PRIJE - POSLIJE da mi linka
hvala

jaa isto imam razmaknute zube i planiram učiniti kompozitni ispun,to je savjet moje zubarice

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 25.01.2012. at 18:45. Reason: spajanje postova
novi član1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:26   #18
evo nakon 30 godina imam spojene zube,kao gore navedeno rješila sam i taj problem,bila kod zubara tri dana za redom i rješila,sad imam lijepe spojene zube jedinice i dvojke,usput mi ih je i malo produžila ,pokodila ton boje mojih ostalih zuba,bezbolno, cca 10 sati rada u tri dana imam novi osmijeh,bez aparatića za zube koji bi masno koštao,presretna sam

Quote:
Leona03 kaže: Pogledaj post
Da, razmak je jedini problem, čak ni on nije toooliko katastrofalan, čak neki govore onako da je simpatičan i da mi baš pristaje, ali mene iritira.
Inače ostali zubi su mi jako uredni, složeni, lijepo poredani. Upravo zbog toga sam htjela izbjeći fiksni aparatić jer mi se ne da to nositi toliko dugo vremena samo radi tog razmaka.
I nadam se da to stvarno može biti gotovo u roku par mjeseci
Hvala na savijetima
pokušaj kao i ja ,bit češ presretna

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 03.02.2012. at 20:54. Reason: spajanje postova
novi član1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 20:10   #19
Razmak između jedinica

Znači imam 16 godina i razmak između prednjih zubi i želio bih to popraviti. Već sam nosio aparatić prije tako da su mi zubi u redu samo je taj estetski nedostatak...Pokušao sam dobiti aparatić od lokalnih ortodonta ali su me svi odbili pa zna li netko nekog dobrog ortodonta u Zg koji bi mi bio voljan dati aparatić preko Hzzo - a?
messi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:19   #20
Uglavnom svi su ti prebukirani s velikim listama cekanja, a ti imas blizu 18, jedino privat
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.