Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2015., 23:27   #1461
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Opet miješaš illuminate i masone... Hiram Abif je ubijen kamenom ( odlučujući moment ) kao i Jakov Pravednik... Kamen zaglavni... Itd... To je sve vezano za masoneriju... No, illuminati... Ne vidim nekakve veze njih sa svime time... Odnosno, jesu li illuminati na koje se ti referiraš uopće ono što mi nazivamo illuminatima...
Ne miješam ja ništa. Lijepo sam naveo razlike između ta dva udruženja u vrijeme njihova koegzistiranja. Što se tiče mita o Hiramu bezbroj je teorija o kojoj se povjesnoj ili mitskoj ličnosti radi. Mislim da je to teško reći, može biti više utjecaja. To je sad dosta škakljivo i zahtjevalo bi dosta studioznosti i konzultiranja stručne literature. Mada, postoji gro loše studije i unutar masonerije pa se može reći da isto boluje od mitova koji se nedovoljno kritički preispituju. Tako da ćeš često vidjeti da i sami masoni vjeruju previše entuzijastično u mitske korjene svojih priča mada je to sve rijeđe među modernim masonima.

Ja pričam samo o bavarskim Illuminatima, jednima jedinima. Sva ostala udruženja ne mogu se nazivati Illuminatima jer to nisu. Bilo je raznih pokušaja da se "popali" ime ali ta društva su živjela totalno drugačiji film koji nema veze sa izvornom doktrinom Illuminata koja je bila socio-politička i etička a ne ezoterična.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 23:29   #1462
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Illuminati su nastali kao odgovor na tadašnje aktualne probleme sa monarhijama, ljudskim slobodama i prosvjetiteljstvom. Protivili su se i svjetovnoj i religijskoj vlasti jer nisu željeli autokratske i diktatorske režime.
Čekaj malo. Ti mi govoriš da su oni željeli demokratski ustroj ovime? Laik sam i zbog toga više zbunjen. Pa illuminate optužuju da će izvršiti depopulaciju svjetskog stanovništva... Da žele apsolutnu kontrolu nad ljudima... Kakvu ulogu pritom imaju masoni?... Jesu li oni ispod illuminata? Iznad njih?...
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 23:30   #1463
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ja pričam samo o bavarskim Illuminatima, jednima jedinima. Sva ostala udruženja ne mogu se nazivati Illuminatima jer to nisu. Bilo je raznih pokušaja da se "popali" ime ali ta društva su živjela totalno drugačiji film koji nema veze sa izvornom doktrinom Illuminata koja je bila socio-politička i etička a ne ezoterična.
A što ako su illuminati stariji od tih bavarskih? Je li to moguće?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:00   #1464
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Čekaj malo. Ti mi govoriš da su oni željeli demokratski ustroj ovime? Laik sam i zbog toga više zbunjen. Pa illuminate optužuju da će izvršiti depopulaciju svjetskog stanovništva... Da žele apsolutnu kontrolu nad ljudima... Kakvu ulogu pritom imaju masoni?... Jesu li oni ispod illuminata? Iznad njih?...
Uf... Gdje da počnem...

Cijela ta priča o globalnoj zavjeri Illuminata je fabrikacija jezuita Robisona, Baruela i ostalih religijskih fanatika i desničara. Leo Taxil je isto pripomogao da se proširi priča da je bratstvo bavarskih Illuminata preživjelo 1790-te i da aktivno kontrolira tadašnje europske vlade. Zapravo, Illuminata je bilo maksimalno 2000 u vrhuncu svoje organizacije, mahom profesori sa fakulteta, intelektualci i filozofi koji su željeli napraviti tihu revoluciju. A kako im to nije uspjelo, raspali su se, pohapsila ih bavarska policija i društvo se raspalo. Weishaupt se povukao u osamu, daleko od ikakvih revolucija i nastavio prevoditi i pisati filozofske eseje, Fichte, Knigge i ostali su završili u drugim pričama. Knigge se vratio ezoteričnim studijima, ostavio iluminatske ideje sa strane nakon što je dobio nogu iz bratstva od strane Weishaupta. Cijeli taj pokret ustvari je samo jedan od niza u njemačkom prosvjetiteljstvu zvanom Sturm und Drang. Bilo je dosta pojedinaca koji su zagovarali prve sekularne ideje o odvajanju države i Crkve, o opismenjivanju javnosti, dostupnijoj edukaciji ("prosvjećivanju",), ljudskim pravima, napuštanju religijskih i mističnih praznovjerja u zamjenu za razum, znanost i sekularnu etiku.

Čini se da je Weishaupt zamislio društvo nakon pada starog režima kao neku sekularnu republiku ili čak u nekim postavkama nešto što sliči na preteču socijalizma, pomalo utopijskog tipa.

Popovima i uhljebima na vlasti se nije svidjelo da im se radi iza leđa i da se ruši njihova svetost, da se preispituju moralne, religijske i svjetovne "istine" i društvene vrijednosti pa su demonizirali cijeli pokret i u svakom pokušaju prosvjetiteljstva vidjeli vraga. Otuda i prvi pamfleti protiv Illuminata koji su pisani kao čista fikcija u kombinaciji sa apologetskom funamentalističkom retorikom. Mase su popušili, kraljevi se počeli bojati za svoja prijestolja, popovi počeli križati i otada su sve liberalne i sekularne ideje postale "oruđe đavla".

19.stoljeće je vidjelo još veću paranoju i hrpu novih teoretičara zavjera pa sve do William Carra i fašista/nacista kojima su omiljeni neprijatelji na listi bili: masoni, iluminati, židovi, rasno nepodobni i nečisti ljudi.

Tako da baš toj kliki i nije za vjerovati kad govore o tajnoj šačici ljudi koja je u kontroli jer upravo je ta klika imala kontrolu nad društvom. To je samo bila psihološka taktika projekcije i zastrašivanja političkih protivnika režima. Uglavnom uspješna.

Illuminati su bili relativno malo bratstvo koje je postojalo samo nekih 13 godina, raspušteno od vlasti nakon spoznaje o uroti protiv Crkve i krune. E sad koliko su utjecali na ideju francuske revolucije, o tome se da sporiti, ali većina povjesničara ne vidi u njima neku veću ulogu. Bilo je takvih revolucionara i van tajnih društava još podosta koji su direktno utjecali na padove monarhija.

Cijela pop kultura 20.stoljeća je zadojena teorijama zavjera na čelu sa Illuminatima kao glavnim krivcima za sve probleme u društvu, dok su oni jadnici već odavno riknuli i prestali utjecati na društvo još krajem 18.stoljeća. Niti su bili okultisti, niti su mađijali, niti su se pretvarali u guštere niti su ih zanimale tuđe energije i ostale pizdarije koje je izmislila pop kultura.

Priče o depopulaciji možeš okačiti mačku o rep. Populacija sve više raste iz godine u godinu. Ništa ne usporava taj rast. Nikakvi chemtrailovi, nikakve boleštine u hranama i vodi itd...

Globalna tajna bratstva su većim dijelom priče. Postoje interesne skupine, one su uglavnom okrenute profitu, ali to je ionako već odavno poznata priča iz dnevne politike pa ne treba tražiti nekakve "mistične kontrolore iz sjene".
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:28   #1465
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Illuminati su bili relativno malo bratstvo koje je postojalo samo nekih 13 godina.
Možda su i čvršći nego što ti misliš... Ja mislim da su oni bili slobodnomisleći ljudi... Takve ljude ne može pregaziti vrijeme...
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:38   #1466
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Možda su i čvršći nego što ti misliš... Ja mislim da su oni bili slobodnomisleći ljudi... Takve ljude ne može pregaziti vrijeme...
Bratstvo nije bilo toliko utjecajno kao neki drugi prosvjetitelji ili pokreti, ali su bili jedni od nekolicine prosvjetiteljskih grupa sa relativno sličnim idejama. Jedino s razlikom da je bratstvo Illuminata postojalo kao neka preteča kombinacija obavještajne službe, misterijskog kulta i sekularne akademije i da je djelovalo više tihom, ne agresivnom revolucijom, znači ne javnim putem kao neki prosvjetitelji.

Slažem se da su bili slobodnomisleći i jaki ljudi, ali samo sam se nadovezao na teorije da Illuminati postoje i danas u tom obliku, da su postojali u nekom inicijacijskom neprekinutom lancu, jer nisu. A i ono što se govori o globalnim urotama međupovezanih okultnih bratstava nema nikakve veze s mozgom. Većina tih grupa nema veći tretman u očima države nego recimo udruga berača gljiva niti ikakav realan utjecaj na ikakav tok stvari.

Današnji "Illuminati" bi bili Christopher Hitchens ili Dawkins recimo.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:45   #1467
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Slažem se da su bili slobodnomisleći i jaki ljudi
Jesu još uvijek... Jer misliti, to je najveća vrijednost... Kad misliš, zaboravljaš na granice... Zapravo, one ne postoje... Razbijajući te granice, shvaćaš svoje potencijale... Nadilaziš svoje tijelo...
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:46   #1468
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Jesu još uvijek...
Ne znam na što misliš.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 00:49   #1469
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ne znam na što misliš.
Nije bitno... Lijep pozdrav @Tehuti... Bilo mi je drago razgovarati s tobom...
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 05:29   #1470
ovaj toma juda je iluminat sto posto
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:03   #1471
dašta je, prica neke nebuloze tu
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:25   #1472
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
ovaj toma juda je iluminat sto posto
Nisam. Tema mi je uvijek bila i jest zanimljiva.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:26   #1473
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
dašta je, prica neke nebuloze tu
Koje?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 22:20   #1474
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Bratstvo nije bilo toliko utjecajno kao neki drugi prosvjetitelji ili pokreti, ali su bili jedni od nekolicine prosvjetiteljskih grupa sa relativno sličnim idejama. Jedino s razlikom da je bratstvo Illuminata postojalo kao neka preteča kombinacija obavještajne službe, misterijskog kulta i sekularne akademije i da je djelovalo više tihom, ne agresivnom revolucijom, znači ne javnim putem kao neki prosvjetitelji.
Ovom još samo treba dodati da se modus operandi bavarske organizacije bazirao primarno na ograničenjima koje su nametale regionalne okolnosti (primjerice, čvrstoća feudalnih struktura moći u njemačkim zemljama u suprotnosti s desetljećima dezintegracije francuskog apsolutizma gdje dolazi do otvoreno revolucionarnog nastupa prosvjetiteljstva). Ovo prvo objašnjava i konačno rasturanje bavarske organizacije.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:35   #1475
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
koja je bila socio-politička i etička a ne ezoterična.
Kak nije ezoterična kad tak veli ovaj čića
Esoteric Freemasonry Explained by the 33° Sovereign Grand Commander of the Supreme Council
https://www.youtube.com/watch?v=8UuJf-7zNkM
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 03:54   #1476
Kolinda je od mladih dana bila na skolovanju u bazama iluminata i reptila.
Npr. u Los Alamosu gdje je zivjela 2 godine je po kasiopejskim skriptama treca po velicini podzemna izvanzemaljska baza (nakon Area 51 i Dulcea).
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:56   #1477
Quote:
+Ivan kaže: Pogledaj post
Kak nije ezoterična kad tak veli ovaj čića
Esoteric Freemasonry Explained by the 33° Sovereign Grand Commander of the Supreme Council
https://www.youtube.com/watch?v=8UuJf-7zNkM
On priča o masoneriji, ne o iluminizmu. A i to što priča treba uzeti s šakom soli jer ti stupnjevi o kojima on priča nisu stariji od ranog 19.stoljeća. Pobočni redovi poput Scottish Rite-a imaju elemente zapadnog hermetizma, mnogo više nego plava loža (prva 3 stupnja), ali sama po sebi masonerija nema toliko naglašen taj praktični okultni aspekt kao npr. rozenkrojceri. I među masonima, posebno onima bliskima ezoteriji, vlada vjera u mitsko porijeklo masonerije a koje je sasvim sigurno srednjovjekovni mitski konstrukt. I danas možeš naći masona koji vjeruju u te priče ali prava povjesna istraživanja masonerije govore malo drugačiju priču. Nepobitno je da su uzimani elementi koječega, klasična religijska služba, srednjovjekovna aristotelijanska etika vrline, viteški morali, misterijski rituali iz drugih religija, simboli zidarskog zanata i njegov žargon itd... Sve to ništa ne govori o drevnom porijeklu masonerije već samo o rasprostranjenosti mitoloških, filozofskih i religijskih izvora i utjecaja na simbolizam i ritus masonerije. U praksi, u većini slučajeva, mnogo manje je naglasak na okultnu praksu nego na filantropski, moralni rad na sebi. I to je ok, s obzirom da okultisti ovako i onako imaju svoje redove i prakse, a koje u masoneriji nemaju nikakvu ulogu.

Izvorni bavarski Illuminati na prvi pogled imaju sličnu ceremoniju (postoje neki rijetki prijevodi sa njemačkog, do relativno nedavno nismo znali kako izgledaju rituali) ali sa totalnom drugačijom svrhom. Sva mitologija je pomalo ironično ubačena, nema previše direktne veze sa ičim ezoteričnim, više kao alegorija za određene vrline ili osobine čovjeka i društva. Ali treba proći malo kroz njihova učenja i uvjerit se sam da tamo nema ničeg magijskog. To su klasične inicijacije preko teatra, samo ove su malo modernijeg predznaka u odnosu na masoneriju koja jako sliči na rituale operativnih slobodnih zidara u srednjem vijeku. Masonski elementi u ritualima Illuminata su očiti onima koji poznaju masoneriju, ali im je namjera i namjena drugačija.

Bavarski Illuminati su zapravo zagovarali sekularni humanizam prije nego je tako nešto postalno javno prakticirano. Danas je sekularni humanizam normalna stvar, nisu potrebni tajni redovi da ruše trenutni poredak. Danas se sve radi manje diskretno. Dobro, osim ako ne živiš u nekom fanatičnom autokratskom ili diktatorskom religijskom režimu.

Cijela ta fama o Illuminatima kao master level magovima kao iz Star Warsa je moderna mitologija proizašla iz propagadnih materijala fašističkih i religijskih krugova koji su gajili prijezir prema novom sekularnom poretku.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:11   #1478
I WAS IN THE ILLUMINATI I’M GOING TO TELL YOU EVERYTHING

http://mysteriousearth.net/2016/11/0...ou-everything/

__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 15:38   #1479
Priča o illuminatima u današnjem vremenu izgleda poprilično smješno.
U davnim vremenima kada nije postojao globalni kapitalistički sustav ljudi su se povezivali u posebne skupine koje su imale nadnaravna sredstva vladanjem drugima. Vjerovali su da će neka viša sila ostvariti njihove želje ako su dovoljno posvećeni.
Danas nema potrebe za time. Imaš klasični primjer principa jači harači. Prije su to skrivali u tajnosti a danas je to in the face. Možeš preko interneta istražiti i doći do približnog podatka o moći pojedinih korporacija.

I koje su sad potrebe razlikovat illuminate od uobičajenih najmoćnijih korporacija koje preko interneta poznaju naše navike i u odnosu na njih manipuliraju našom svakodnevnicom?
Stvar sa illuminatima se preselila u sustav. Danas nema "posebne" skupine koja potajno želi kontrolu. Danas postoje skupine koje in the face imaju kontrolu posve legalnim putem.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 01:07   #1480
jedan jedini Putin

https://www.novi-svjetski-poredak.co...n-bezobrazluk/
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.