Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2014., 02:36   #61
ovak nes ili
ovak nes
bilo bi fora da ova druga verzia moze i lagano zaroniti do cca 30 m
mada u slucaju totalnog nuklearnog rata ti nis nemre pomoc. game over.
klonj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 00:16   #62
ili ovako nesto: stealth zeppelin

ova ideja sa postajom na nebu nije losa. sjetimo da su ptice prezivjele meteor koji je pobio sve dinosaure na zemlji i u moru prije 300 milijuna godina.

ljudskoj snalazljivosti nema kraja, mozda bi prezivjeli i ww3.
__________________
sur l'amour, vous allez perdre votre esprit.
abdel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 17:50   #63
Quote:
Buran kaže: Pogledaj post
Bi li to bilo u potpunosti izvedivo?
s dovoljno love možeš (i) ovo ispod.







s malo manje love (i) ovo ispod.




(a) ak si bez penez, ostaje ti improvizacija i molitva.

kaj se ljudstva tiče, liječnik il veterinar pod obvezno, profi lovac i(l) snajperist te kompletna "zajednica" s barem osnovama borilačkih vještina/sportova.

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
I da, sklonište bi svakako moralo biti 'stealth', nikakve 'utvrde', 'kule', šta ja znam, osmatračnice, ništa vidljivo...
problem je "jedino" kak to izvest da ni'ko ne sazna, ne samo lokaciju već i, da sklonište uopće postoji.

Quote:
felga kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj postoje mnoga atomska skloništa, ali veliko je pitanje u kakvom su stanju...vodi li netko o tome računa ???
jok. kaj se tiče atomskog f zgradi, godinama je potopljeno i naseljeno mačkama lutalicama pa su (tam) veće šanse otegnut papke od mačje šuge neg od "katastrofe". to ni'ko ne održava/kontrolira godinama.

imam (i) vlastito atomsko sklonište f dobrom stanju, al to baš puno ne pomaže u slučaju rata obzirom je u gradu (mam bi' se našla na listi za odstrel nepripremljenih koji bi ga hteli "zauzeti" za sebe).

https://www.youtube.com/watch?v=TWgqJ217nuA

Quote:
MayoSenf kaže: Pogledaj post
Mozda je bolja a mnogo skromnija investicija u neku gas masku ili kako se to vec naziva i u ono antiradiaktivno aluminijsko odijelo,nesto slicno sto nose strucnjaci u nuklearnim centralama jos kad bi se zbavio aparatic za mjerenje radioaktivnosti,full oprema
pitala ja f dućanu, koji dila zaštitnu opremu, kolko košta celi komplet i kolko se dugo čeka od narudžbe. frajer je prvo mislil da ga zafrkavam, a potom mi rekel da bi me moral prijavit muriji da takvo nekaj naručim jer bi mam smatrali da spremam teroristički napad.

Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Najizglednija opcija je bježanija što južnije
http://www.imdb.com/title/tt0219224/

Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
ostatak bi konvertirao u zlato i negdje zakopao
s tim da bi' dio zlata zadržala f skloništu, čisto za slučaj da ne'ko slučajno "iskopa" zlatnu zalihu.

Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Oružje i municija svakako, što više to bolje. U ovom slučaju od viška ne boli glava
nažalost, neizbježno.

Quote:
Buran kaže: Pogledaj post
Kako "običan" čovjek u malo vremena i s relativno malo novaca može zaštititi sebe i familiju izgradnjom nekakvog "sigurnog mjesta".
nikak.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)

Zadnje uređivanje šmokljanica : 03.01.2015. at 18:05.
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 17:51   #64
Quote:
Buran kaže: Pogledaj post
Vezano uz donekle uznemirujuće teme o trećem svjetskom ratu i raznim teorijama zavjera, te s druge strane uz temu o mogućnostima osnivanja samoodržive zajednice - želio bih da razotrimo mogućnost stvaranja neke vrste skloništa/utvrde za svjetski rat ili sličnu užasnu katastrofu.
Lopatu u ruke i kopaj. Šalim se. Ako se to dogodi, kad opali, nemoj gledati u smjeru eksplozije. Kad ona prođe, okreni se i divi se prizoru atomske gljive, a kad te zapuhne, tad će biti sve brzo... Nećeš ni osjetiti da si prešao na drugi svijet.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 13:39   #65
Ne postoji sklonište za opću katastrofu.

Nego kup' kaaartu pa raaavno u Minken.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.