Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2013., 22:44   #81
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ništa posebno neznam o ovome ,mada sam nešto čitala ....
Zanima me ,ali ozbiljno sve vezano za ovu temu ....
Zato molim sve koji će ozbiljno odgovarati
Ja samo imam pitanja ....
I zanima me što Crkva misli o ovome ,o tome očekujem odgovor isključivo od onih koki nešto znaju
Na ovu temu potakla me prijateljica ,kojoj vjerujem ,al nikad prije o ovome nisam razmišljala ali san nešto već čula ....
Eto ,ako ima neko ozbiljno da pojasni a još najbolje iz vlastitog iskustva ili iskustva ljudi kojima vjeruje ......

Urokljive oči su jedan od fenomena, ustvari nije niti fenomen, koji se događa u životinjskome svijetu, a kada ljudi dijele evolucijsko naslijeđe sa životinjama svojstven je i u našemu društvu.

Na discovery kanalu, youtube-u i sl... može se gledati kako npr. zmija fiksira svoj plijen prije nego ga uhvati. Doslovno, to je jedan oblik hipnoze, koji je veoma sličan i procesu kojeg hipnotičar i obmanjivač koriste ako žele podvrći osobu svojoj volji.

Ono što se u tome procesu događa jeste da osoba svjesno ili nesvjesno pristupa svojem primitivnijem, životinjskome dijelu mozga koji se nalazi u donjem dijelu lubanje prema vratu. To izaziva promjene u oku koje postaju fiksirajuće i hladne poput očiju gmaza. Za osobu koja funkcionira u svakodnevnome fazonu emocionalnoga mozga sisavaca ovo može biti neugodno i uznemirujuće iskustvo.

I iz toga razloga smo dobili fenomen urokljivog oka, koje je posljedica samo dominantnosti određenih dijelova mozga.



Kod zmije



Kod kriminalca

i slika ljudskog mozda



Urokljivi pogled dolazi od preaktivnosti ovog donjeg najnižeg dijela mozga koji je asociran sa zmijom.



p.s.
Zato u filmovima o zombijima, zombi se mora upucati u glavu, jer zombiji funckioniraju tj. imaju aktivan samo taj dio mozga.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 12:34   #82
Meni oci pozute od ljutnje, ali mislim da to ima veze sa jetrom, a ne paranormalnim...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:36   #83
Ovaj sa slike je mila majka kakav ja imam pogled kad se naljutim, meni oči pocrne, ko da gledaš u duboku provaliju ispred sebe...
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 07:41   #84
:)

Pozdrav svima! :)

Žao mi je što prije neprimjetih forum na temu:urokljive oči :(
Nažalost istina je da postoje ljudi sa urokljivim očima (zlim očima),posjedovanje takvih očiju utjece na sudbinu i tok prirodnih sila uz pomoc tajnih moci, carobnjaštva, vradžbina, bajanja, gatanja, cudotvorstva, spravljanja sihira i magicnih napitaka. Crnom magijom vladaju zli džinni (duhovi) i ona se ubraja u najstrašniji oblik sihra koji negativno utjece na ljudsku sudbinu, razara tijelo i dušu, uništava bracnu i porodicnu srecu i nanosi teške posljedice. Njeni korijeni sežu do najstarijih kultura i religija.


Nisu svi svjesni da imaju zle oči i ne namjerno mogu učiniti zlo nekome,a da toga nisu niti svjesni.Jačina bačenog zla na osobu ili neki predmet zavisi kakva je duša osobe sa urokljivim očima,ako na duši nosi ubojstvo neke nedužne (nevine) osobe onda je urok jači (zlobniji).

Zavist,ljubomora i urokljive oči su povezani.Kada se udruže sa riječima čine zlo porijeklo zlih duhova koji donose svijetu bolest,nesreću,propast i smrt!!!

U namjeri da se nanese zlo nekoj osobi ili stvari, moze joj se uputiti pogled cudenja, zaprepascenja ili iznenadenja potpomognut rijecima koje onaj koji gleda izgovara u isto vrijeme.
Ne mora te osoba sa urokljvim očima gledati u oči da bi bacila na tebe nešto.Dovoljno je da je u tvojoj blizini i da govori ono što ti želi i da uputi pogled prema tebi.No naravno ne mora značiti da si baš svaki puta kada je išla sa namjerom ili bez namjere da baci na tebe neku zlu čin i pokupila je,nekada uspije,a nekada ne ;)

Pročitala sam da si spominjala susjedu koja se isto žali na gosp. stariju susjedu,post iz 2006,ondah u postu iz 2009 kažeš da pazi na to da dijete miče od gosp. starije susjede.
Pametno urokljive oci ili urokljiv pogled oduvijek su smatrani posebno štetnim za djecu i mlade žene koje trebaju da postanu majke.

Ondah si spomenula da za tebe ima samo riječi hvale,znam sigurno da sa tim što te hvali (tebi to lijepo zvuči i nikada ne bi mogla pomisliti da je suprotno od onoga što ona priča) zapravo te njene riječi hvale,komplimenti i slično tome je također jedna vrsta zlih čini upućenih tebi.

Također da kažem da nije ona kao osoba kriva što je takva,nije ona birala da ih ima nisam ni ja,ali takva je sudbina.:503:

Također samo ovo htjela da kažem puno sam čitala o tome jer je to ono što sam i ja sama i što sam tek prije godinu dana saznala,u tih godinu dana sam sve i jednu moguću knjigu pročitala što se tiče crne magije,copranja,urokljivih očiju,sihira,bjele magije itd.Po knjigama koje sam pročitala i sada eto sam prešla na forume da čitam razna iskustva i sa teme: Kuran sam došla na temu: urokljive oči,no da se vratim na knjige Kuran je jedino što će vam pomoći u bilo kakvom doticaju sa urocima,crnom magijom itd.Također bijela magija ne spada u ajde da nazovemo zla magija nego,dobra magija tj. sa bjelom magijom se radi dobro čovjeku,a ne zlo kao sa crnom,a kada sam već kod magije SIHIR JE NAJGORI I NAJTEŽE SE SKIDA SA BOLESNIKA!!!!!! :eek:


Eto drago mi je ako sam nekome rekla nešto što nije znao,a i pomogla!

Lijep pozdrav :ziba:

umalo zaboravi osoba sa urokljivim očima,kada o nekome nešto govori ili kada mu govori,a ne želi da se dogodi suprotno od toga kako obično biva mora reći > MAŠAAALAH<
(jer obično osobe sa urokljivim očima govore jedno,a misle drugo u tome je poanta,a obični "smrtnik" nema dar da uvidi urokljive oči) :bicedobro:

:* :lol: :W
HuBiCa BuBiCa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:43   #85
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Meni oci pozute od ljutnje, ali mislim da to ima veze sa jetrom, a ne paranormalnim...
Biće onda izgledaš k'o Data iz Star Trek-a...


p.s znam da je post star više od godinu dana ali želja je pobjedila...
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:18   #86
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ma mislim da to i nije baš praznovjerje
Ali Crkva to tako smatra kažu .....
Nekako je mene toga strah još više zato što nešto slutim i čudno mi je kod jedne susjede ....
To sam mišljenje i ispovjedila svećeniku ,mlad je i nije mi ama baš ništa rekao na to ....
Bilo praznovjerje ili ne volila bi znat kako se zaštitit od tog pogleda ....
Uz to još sam sa prijateljicom iz susjedstva slučajno u priči shvatila da se i ona boji te žene
Ne bi htjela griješiti u vezi nje pa sam zato to i ispovjedila ,
Ali mene je straaaaaaaaah !!!!!!!!!!!!!!
Kada vidis tu zenu i ako je bas moras gledati onda reci u sebi: :" Babo mozes mi samo polizati picku, fuck you, odjebi..." Tako neke rijeci i sama izmisli i ponavljaj vise puta u sebi. Osjeti ces se jacom od nje i nemoze ti nista.

A ako vjerujes da baba ima moc onda ce je i imati. Zapravo nece te baba "ureci" nego ces samu sebe ti. Dakle ako vjerujes da neka osoba ima moc ona ce je i imati. Ako ne vjerujes da ima bilo kakvu nadcovjecnu moc, onda je neci ni imati. Princip je jednostavan.

.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2020., 20:19   #87
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
To sam i ja rekla ,kažu da neke osobe to ne žele ali imaju tu moć i sklanjaju pogled jer ne žele nauditi
Sve u svemu mislim da je sve ovo istina i žao mi je što niko nema odgovora
Osim onih koji su to iskusili na sebi ......
Moj slučaj je poseban ,ta žena je divna ,krasna ,puna hvale za mene i sve što je moje ali nekad tako promjeni izraz lica i pogled u sekundi da me strah od nje .....
Ne znam sama šta da mislim ,nisam tip da odbacim nekoga radi bilo čega ,tako ni nju ali desilo se nekoliko nesteća poslije njenog dolaska u kuću da ne znam što da mislim
A rekla sam već da nisam jedina u naselju koja je to primjetila
Danas me zvala da dođem ,odbila sam ,izvukla se da moram negdje ić .....
Čuvaj se nje. Mogu oni biti divni i krasni spolja, na prvi pogled a unutra pustoš, trulo sve. Od osobnosti do psihe.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.