Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 10:08   #1461
U mene u selu se pojavilo prošle godine isto u žitu al ko dvije neke crte dugačke idu jedna uz drugu i tako preko cijelog polja i u mene i u komšije. Jel to isto iz tog fenomena s vanzemaljcima ?
rudonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 11:59   #1462
Nezz... Obično su samo krugovi.
Možda, samo jel neko možda prolazio namo ili nešto?
Zyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 15:07   #1463
bilo je danas u emisiji MORE:
Krugovi u žitu već odavno nisu nikakva novost, razvrstali su se širom svijeta, iako još nitko točni ne zna ni odakle ni zašto su nastali. Isto tako, pojavili su se sada novi krugovi, i to u moru!

Misteriozne, morske krugove posjetili smo na Dugom Otoku.
Vrtnja u krug počela je prošlog ljeta, kad je splitska udruga "Sunce", za potrebe Javne ustanove Priroda, koja upravlja zaštićenim dijelovima prirode u Primorsko-goranskoj županiji, radila kartiranje morskih vrsta i staništa na području otoka Unije i Suska. Uz obale otoka, na zračnim snimkama, uočili su vrlo neobične krugove pod morem, u livadama posidonije.

Misterijem se pozabavila kolegica Ana Dobrović, reportažu pogledajte u Moru iz Splita.
— s osobama Ana Dobrović i Mosor Prvan
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 16:02   #1464
gleda san emisiju,inace je pratim........svaki krug je savrseno napravljen........triba pogledat taj dio emisije tko nije
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 08:42   #1465
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
gleda san emisiju,inace je pratim........svaki krug je savrseno napravljen........triba pogledat taj dio emisije tko nije
da. baš zato jer su krugovi savršeni. netko je u emisiji pitao: vanzemaljci?
ili to možda Krena lovi tamo ribe dinamitom?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 09:42   #1466
Sasvim banalno:
http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Za...ovanja-toksina



....i šta kaže 24_junior....
http://junior.24sata.hr/zivotinje/zn...416#galerija-2
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 04:05   #1467
Ne znam za krugove pod morem, ali sam vidio više videa koji prikazuju da krugove u žitu rade svjetleće kugle. Dolebde nevjerojatno brzo, okrenu se jednom ili dva puta u krug, te se formacija kruga pojavi u toku par sekundi. I zatim te kugle svjetlosti podjednako brzinski otiđu dalje. Al znaju se kasnije vraćati na to mjesto.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 15:08   #1468
I ja sam videl taj clip gdje rade svjetlosne kugle...pitanje je ..sto su te svjetlosne kugle..?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 04:55   #1469
Mislim da se radi o nekim naprednim bićima.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:11   #1470
Ja sam vidio video da to rade mali zeleni sa laserskim kosama. Mislim da su jako glupi, kad potegnu boktepita otkud da napišu nerazumljivu poruku koja će trajati do prve žetve ili tuče.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 18:05   #1471
još evoluriaju
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:07   #1472
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
bilo je danas u emisiji MORE:
Krugovi u žitu već odavno nisu nikakva novost, razvrstali su se širom svijeta, iako još nitko točni ne zna ni odakle ni zašto su nastali. Isto tako, pojavili su se sada novi krugovi, i to u moru!

Misteriozne, morske krugove posjetili smo na Dugom Otoku.
Vrtnja u krug počela je prošlog ljeta, kad je splitska udruga "Sunce", za potrebe Javne ustanove Priroda, koja upravlja zaštićenim dijelovima prirode u Primorsko-goranskoj županiji, radila kartiranje morskih vrsta i staništa na području otoka Unije i Suska. Uz obale otoka, na zračnim snimkama, uočili su vrlo neobične krugove pod morem, u livadama posidonije.

Misterijem se pozabavila kolegica Ana Dobrović, reportažu pogledajte u Moru iz Splita.
— s osobama Ana Dobrović i Mosor Prvan
Imaš neki link bio bih zahvalan
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 08:47   #1473
nemam...otputuj na dugi Otok
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:56   #1474
Ti si očito na ignore opciji nekima.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:07   #1475
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ti si očito na ignore opciji nekima.
Sve prave osobe.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 11:47   #1476
Ola jučer bilo na Rubu znanosti o tome bio neki lik u emisiji čini se ok , nego zanmima me onaj famozni video sa dvije svijetleće kugle VHS snimka iz 96.
Da netko bude toliko dobar da mi da link od tog lika koji e otkrio da je
fejk .
Nerauzimjem se neštu u specijalne efekte ali znam da sam vidoo da je reko da je fejk , međutim to je VHs snimak iz 96 , kavi specialni efekt na kazeti se mogu naopraviti =?
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:14   #1477
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
...
Nerauzimjem se neštu u specijalne efekte ali znam da sam vidoo da je reko da je fejk , međutim to je VHs snimak iz 96 , kavi specialni efekt na kazeti se mogu naopraviti =?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:30   #1478
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
ako si imalo gledao kako se radio star wars uvidio bih da su većinom specijlni efekti bile tzv makete (ali vjerovatno jesi ) kako laser napraviti , uzmem fil i crvenim markerom pošaram ( to mi ima smisla ) za projektore stare jer kako mi se čini filmovi su veći a i ako nisu opet nije problem .

Mada onaj snimak meni izgleda prilično relano. Sad da je frajer razvuko kazetu i počeo tamo neke točkice stavljat (mislim da bih se vidjelo ) , a da nepričam o krugovima koji su se simultano stvaralai . Iako je jučer neki lik pričao kako je drago što oni nisu to snimili jer bi bili ismijani kao i ovaj druigi frajer koji je to snimio .

Danas u digitalnom dobu je puno lakše i bolje napraviti neki efekt s time da se i teško uoči da je fejk samo pravi majstori mogu to raznaznati .

Ovo zaista meni izgleda više relno nego fejk s obzirom da je to 96 godina i da lik vjerovatno nije imao bog zna kavi budeđet , a i tim ljudi s kojima mi trebao raditi .

a ako je specijalni efekt onda je to najbolji koji sam ja vidio od 96

Zaist mislim da sam ovo prebrzo shvatio da je fejk jer isto nizgleda tako fejkasto ,

Pljujte i komntirajte , ako ima neki dobar sajt sa debunkanjem toga m,oli bih lijepo osim Nat geo (kojeeg sam vidio )

btw ste čuli za ovog lika gledali neka njegova predavanja : Jamie Maussan
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:04   #1479
http://www.hrt.hr/enz/na-rubu-znanosti/
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:08   #1480
I šta sad?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.