Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 14:50   #301
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Na krsnom listu bi trebalo pisat, greška može biti jedino ako nisi krštena i krizmana u istoj župi, pa ovi od krizme nisu poslali obavijest tvojoj krsnoj župi (što su trebali)...
zvala sam sada u crkvu gdje sam krizmana da to naprave, pa će mi javiti , valjda bu dobro, mora biti
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 20:01   #302
bok!
kratko pitanje - u kojem maticnom uredu moramo prijaviti sklapanje gradjanskog braka? (u zagrebu) imali li tu nekih pravila. mi smo mislili otici u mu centar a vjencali bi se na gornjem gradu.
finki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:31   #303
anybody?????
finki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:33   #304
Ja bi rekla da moraš u onom matičnom gdje je vjenčanje... Bar je tak slučaj dok se ženiš u crkvi
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:43   #305
a) moras u onaj gdje pripada crkva (ako imas vjersko)..dakle pitaj u crkvi gdje spadaju (ili probaj naci link, tu je negdje, sa popisom maticnih ureda i brojevima telefona)...
b) neki od maticnih ureda ne vjencaju nego samo prijave jer nemaju svi one dvorane... dakle... telefoncek u ruke i pitaj

evo link https://e-uprava.apis-it.hr/igrast/s...rikaziStranicu
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:55   #306
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
pas m i svećenik...
jučer nam uzeo 250kn za ispisnicu odnosno dopuštenje da se možemo vjenčati u drugoj župi...
strašno a nama ako se dobro sjećam sto kuna, i to da samo vidite kako je računao, kada smo mi idioti pitali dal smo šta dužni (a šta ćeš, kućni odgoj)... kaže on, ovako, u crkvi ćete dati 350, kod matičaša 180 pa onda bi bilo fer da meni date.... mislim stvarno...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 11:03   #307
bilo bi fer da i njemu date?
ma zaaaakkon velečasni!
ma da je rekao ništa, sigurno bi mu nešto i ostavili, a on tako?!
joj, joj...
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 11:56   #308
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
pas m i svećenik...
jučer nam uzeo 250kn za ispisnicu odnosno dopuštenje da se možemo vjenčati u drugoj župi...
koliko??? ma ovo je smješno...pa mi smo to platili 50 kn i to crkveni biljeg na kojem se jasno i glasno vidi 50 kn.
ma ja bi ga iz principa prijavila nekoj nadležnoj crkvenoj službi...
cure nedajte se varati...za sve postoje propisane crkvene tarife a sve ostalo je dobra volja...vaša naravno...pa mislim stvarno...ma nije stvar novaca al ovo što svečenici rade je čisto žicanje i varanje...strašno...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 13:04   #309
mi nismo ništa platili otpust niti iz jedne župe. platili smo jedino izdavanje krsnog lista za dragog a i to je bio samo iznos biljega. za mene to nismo trebali jer ćemo se vjenčati u župi gdje sam ja krštena. u matičnom su nam isto rekli da ne moramo vaditi i plaćati rodne listove i štotijaznamštosvevećtreba jer smo boje cijeli život u ovom gradu i svi su naši papiri ovdje pa bez problema mogu sve podatke vidjeti na računalu.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 13:58   #310
Evo i mog iskustva, dragi je platio krsni list 30kn, ja sam platila krsni list i dopuštenje za sklapanje braka van moje župe - zajedno 80 kn (to bi bilo valjda 30 za krsni i 50 za otpusnicu, ako se ne varam)
Tako da je kirshna stvarno platila previše.
Jučer bili kod župnika u crkvi u kojoj ćemo se vjenčati i on nam je naplatio 300 kn za vjenčanje.
Još moramo platiti svećeniku koji će nas vjenčati nekih 50 kn.
Valjda je to sad sve u vezi crkvenih plaćanja.
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 17:22   #311
Cure nakon koliko vremena od vjencanja ste isle po papire kod maticara? I jel se to jos sta posebno placa?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 21:32   #312
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Cure nakon koliko vremena od vjencanja ste isle po papire kod maticara? I jel se to jos sta posebno placa?
Nama su poslali vjenčani list na kućnu adresu u srijedu poslije vjenčanja. Zapravo ovisi koliko ti je svećenik ažuran. On mora u roku od 5 dana otfurati papire iz crkve u matični ured i onda možeš po njih.
Najbolje ti je da zvrcneš MU i pitaš šalju li to doma ili moraš sama doći po to...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 07:53   #313
Quote:
mila78 kaže: Pogledaj post
Nama su poslali vjenčani list na kućnu adresu u srijedu poslije vjenčanja. Zapravo ovisi koliko ti je svećenik ažuran. On mora u roku od 5 dana otfurati papire iz crkve u matični ured i onda možeš po njih.
Najbolje ti je da zvrcneš MU i pitaš šalju li to doma ili moraš sama doći po to...
Hvala!
Samo meni je maticni 2 minute od kuce tako da nece mi slat postom. A odem danas pa cu vidjet!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 20:19   #314
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
pas m i svećenik...
jučer nam uzeo 250kn za ispisnicu odnosno dopuštenje da se možemo vjenčati u drugoj župi...
Uzaš!!! Mi nismo platili ništa a i da me tražio ne bi mu dala ni kune jer je on razlog zašto ću se vjenčat u drugoj župi. Sama pomisao da moraš i otpusnicu platit me tjera u smjeh
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 13:23   #315
Quote:
micikamikic kaže: Pogledaj post
Uzaš!!! Mi nismo platili ništa a i da me tražio ne bi mu dala ni kune jer je on razlog zašto ću se vjenčat u drugoj župi. Sama pomisao da moraš i otpusnicu platit me tjera u smjeh
Pa čuj, i otpusnica je dokument kao i npr. rodni list i sli. Ok mi je da to moram platit ali nije mi ok da cijena ovisi o župi ili župniku.
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 18:50   #316
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Pa čuj, i otpusnica je dokument kao i npr. rodni list i sli. Ok mi je da to moram platit ali nije mi ok da cijena ovisi o župi ili župniku.
Pa je dokument ali brate mili da vrijedi 250 kuna to mi ne ide u glavu. Po meni je i 10 kuna previše za taj komad papira, barem bi crkva mladencima mogla malo izaći u susret ako nitko drugi
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:03   #317
Evo drage moje došla sam do zelenih potvrda Prvo povadili izvatke iz matice rođenih, dragi podigao domovnicu, platili taksu od 160 kn (i matičarki 20,00) i konačno je papirologija iz nas.Baš mi dragi veli da mora cijelu tu strku iz početka ne bi se ni ženio
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:27   #318
žene moje, došla ja u općinu izvadila izvadak iz knjige rođenih al mi nije htjela dat potvrdu o slobodnom bračnom stanju i rekla mi da moram donijet njegove dokumente, mislim neam pojma kakve veze ima on s mojim slobodnim listom?ak netko zna da mi pojasni.
TAMARA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:00   #319
Tamara: mislim da ti treba samo putovnica njegova ili cak kopija njegove putovnice, jer ga moraju upisati na slobodni list.


Da li je netko od vas dobio od crkve papir koji se zove "Zendidbeni navjestaj u zupi prebivalista"?
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:28   #320
Znam da sam negdje čitala, ali nikako ne mogu naći. Naime, ovako, moja kolegica i njen dragi razmišljaju o vjenčanju. E sad, njemu je bitno da se vjenčaju u crkvi i ona nema ništa protiv. Ali, ona nema sve sakramente, tj. ima krštenje, pričest, ali nema krizmu. Dodatni problem je što je poništila ove crkvene sakramente(ako sam dobro shvatila). E sad pošto bi se oni htjeli vjenčati u crkvi, da li ona mora sve sakramente ponovno raditi ili se mogu vjenčati u crkvi bez obzira što ona nema sakaramente? MIslim da sam negdje pročitala da je dovoljno da jedan od maldenaca ima sakramente... Ajd pomagajte s odgovorima
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.