Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 20:43   #21
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
ja imam trigone asc-a s mjesecom i marsom, ništa od velikog vatrenog trigona ako nije 3 planet u điru, ha

ima netko kvadrat s jupiterom možda da napiše malo o tome
Svaki planet u aspektu sa ascedentom "boji" ličnost dodatnim energijama. Ako je dobar aspekt(konjukcija,trigon,sekstil) energije tih planeta se skladno spajaju sa ascedentom,a ako je loš aspekt(kvadrat,opozicija) energije ometaju ascedent, dok ih pojedinac ne nauči izražavati, barem u početku na mahove! I na žalost nemaš veliki trigon, treba i treći planet!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 20:51   #22
he he, znam da treba treći ipak
dobra mi je kombinacija, ionako lavovski asc mi farba mars i mjesec iz ovna
dobro da me moja draga vaga s 5 planeta spašava

tenk ju zvjezdoznanac
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 20:58   #23
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
he he, znam da treba treći ipak
dobra mi je kombinacija, ionako lavovski asc mi farba mars i mjesec iz ovna
dobro da me moja draga vaga s 5 planeta spašava

tenk ju zvjezdoznanac
Lav,Ovan i Vaga sa pet planeta, lude li kombinacije! Jaka vatra razblažena sa uravnoteženom Vagom,treba sa tim živjeti! Šalim se, ali stvarno imaš ludu kombinaciju!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:12   #24
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Lav,Ovan i Vaga sa pet planeta, lude li kombinacije! Jaka vatra razblažena sa uravnoteženom Vagom,treba sa tim živjeti! Šalim se, ali stvarno imaš ludu kombinaciju!
haha, je, vatreno ludilo, full mi je špica
vaga-lav-ovan je osnovna, mars je u strijelcu
e sad, grozota slijedi: jupiter u sco ima kvadrat na asc, s marsom je zamijenio sjedište...sou, računam na to kao da imam kvadrat asc i marsom jeeez.., e ovo mi ne treba totalno

fala bogu na vagi
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:15   #25
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
haha, je, vatreno ludilo, full mi je špica
vaga-lav-ovan je osnovna, mars je u strijelcu
e sad, grozota slijedi: jupiter u sco ima kvadrat na asc, s marsom je zamijenio sjedište...sou, računam na to kao da imam kvadrat asc i marsom jeeez.., e ovo mi ne treba totalno

fala bogu na vagi
A Mars je u Strijelcu, ja sam mislio da je u Ovnu, to malo ublažava situaciju Vjeruj mi, nemaš kvadrat Marsa sa ascedentom, jer i inače imaš trigon, a da bi po zamjeni sjedišta imala kvadrat govorili bi o novom pravcu u astrologiji
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 21:34   #26
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
A Mars je u Strijelcu, ja sam mislio da je u Ovnu, to malo ublažava situaciju Vjeruj mi, nemaš kvadrat Marsa sa ascedentom, jer i inače imaš trigon, a da bi po zamjeni sjedišta imala kvadrat govorili bi o novom pravcu u astrologiji
da, mislila sam na to da mi je asc ofarban marsovski, em od marsa, em od mjeseca iz marsovskog znaka

pa ja čitala o tome,naziva se i uzajamni prihvat (zamjena sjedišta), kad si zamijene mjesta pa se pogleda kako se onda aspekti promijene, npr. zamjena jupiter-mars, imala bi trigon jupiter-mjesec. evo, knjiga "Suvremena astrologija", autorica Joanna Watters, str.86 (primjer B.Gatesa sa suncem i plutonom)
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:05   #27
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
da, mislila sam na to da mi je asc ofarban marsovski, em od marsa, em od mjeseca iz marsovskog znaka

pa ja čitala o tome,naziva se i uzajamni prihvat (zamjena sjedišta), kad si zamijene mjesta pa se pogleda kako se onda aspekti promijene, npr. zamjena jupiter-mars, imala bi trigon jupiter-mjesec. evo, knjiga "Suvremena astrologija", autorica Joanna Watters, str.86 (primjer B.Gatesa sa suncem i plutonom)
mislim da si ti tu nešto krivo shvatila... Bill Gates - Sunce je u Škorpionu, Pluton u Lavu, tu je došlo do uzajamnog prihvata, jerbo je sjedište Sunca u Lavu, a sjedište Plutona u Škorpionu... nema tu stvarne zamjene
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:16   #28
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
ja imam trigone asc-a s mjesecom i marsom, ništa od velikog vatrenog trigona ako nije 3 planet u điru, ha
Neki astrolozi uzimaju Asc i Mc kao tocke koje tvore konfiguracije, a neki ne...moj Asc pravi trigone sa Suncem i Mjesecom i Uranom i u opozicije je sa Saturnom...kad se to sve pospaja tvore konfiguraciju zmaja za koju mi neki kazu da imam, a oni koji ne priznaju Asc da nemam...ja kazem da imam

Osim toga imam i kvadrat Asc- Mars i bikvintil sa Plutonom (sta god to bilo)
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 15:29   #29
ovako kiron kvadrat asc
neptun trigon asc
uran kvadrat asc
saturn kvadrat asc
mars kvadrat asc
jupiter opozicija asc
help!:-)
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 17:18   #30
Quote:
suzette kaže: Pogledaj post
mislim da si ti tu nešto krivo shvatila... Bill Gates - Sunce je u Škorpionu, Pluton u Lavu, tu je došlo do uzajamnog prihvata, jerbo je sjedište Sunca u Lavu, a sjedište Plutona u Škorpionu... nema tu stvarne zamjene
offtop lagani, ali šta ima veze
ma kažem da ja imam taj uzajamni prihvat, jer mi je jupiter u škorpionu, a mars u strijelcu, jer je mars vladar škorpiona, a jupiter strijelca, pa sam mislila na to da pošto mi jupiter radi kvadrat na asc, ako gledamo na njih kao da su zamijenili poziciju, taj mars "ima" kao kvadrat na asc tad. a takav je primjer uzet baš u toj knjizi s Billom pa je autorica gledala šta se događa s ta dva planeta kad bi zamijenili mjesta, jedan "preuzima" aspekte od drugog.(npr. sunce mu dolazi na uran=informatika). možda nisam najbolje objasnila
that`s all folks
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 10:36   #31
Uglovi su ključne točke našeg horoskopa i vrlo su osjetljivi. Ja gledam aspekte na sve uglove, a kamoli ne na ac kao na najvažniju točku. pa čak nije loše ni nikada gledati aspekte planeta prema vrhovima kuća.

recimo gledamo konjukcije prema ac-u oduvijek jel tako ? zašto onda ne bi gledali i kvadrate i trigone. aspekt sa najmanjim orbisom prema ac-u najviše boji našu ličnost a zatim dolaze oni sa širom i tako dalje.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:54   #32
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
offtop lagani, ali šta ima veze
ma kažem da ja imam taj uzajamni prihvat, jer mi je jupiter u škorpionu, a mars u strijelcu, jer je mars vladar škorpiona, a jupiter strijelca, pa sam mislila na to da pošto mi jupiter radi kvadrat na asc, ako gledamo na njih kao da su zamijenili poziciju, taj mars "ima" kao kvadrat na asc tad. a takav je primjer uzet baš u toj knjizi s Billom pa je autorica gledala šta se događa s ta dva planeta kad bi zamijenili mjesta, jedan "preuzima" aspekte od drugog.(npr. sunce mu dolazi na uran=informatika). možda nisam najbolje objasnila
that`s all folks
fakat tako piše
evo i nakon više od 15 g. bavljenja astrologijom imam što novoga naučiti
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 14:02   #33
Kali svaka čast , moguće je ovo što je suzette citirala, ali mi se čini malo nategnutim.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 15:25   #34
grazie ekipo, ali nisam ja nish novo izmislila, samo se educiram

taj mi je moj mars stvarno nešto na pola, malo strijelac, malo škoripon (uvijek sam osjećala to sco vibru, ali jedino je ovako objašnjavam; kako pored toliko zraka i vatre objasnit dozu čangrizavosti, sumnjičavosti, traženje dokaza u svemu - a nemam ni utjecaj djevice)
. pa se,evo, pouzdajem u tu zamjenu sjedišta.
samo što mi se ne sviđa opcija kvadrata na asc

suspirium, zašto nategnuto?
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 13:07   #35
ima li neko značenje trigonal mjeseca na asc?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 14:22   #36
Ascendent mi je dosta aspektiran.
Trigon sa Suncem i Marsom (doduše, asc je početak Jarca a Mars kraj Lava), sekstil s Jupiterom i Sjevernim čvorom, kvintil s Venerom.
Kvadrati s Merkurom, Uranom i Plutonom (Merkur i Pluton iz Djevice, Uran iz Vage), i sa Chironom (široki orb od skoro 8').
Inkonjunkcija s Mjesecom (u Raku) - čini mi se problematičnija od ovih kvadrata.
Pretpostavljam ako je harmoničan aspekt iz disharmoničnog elementa i obrnuto da ga to ublažava?
Najbliži aspekt mi je konjunkcija s Erosom, 0'32".

Eh da, i što je još zanimljivo. Mjesec (Rak) je u kvadratu s Venerom (Vaga) - oba u sjedištu i jaka (i još je Mjesec u 7. kući), a Mjesec u inkonjunkciji sa Asc u Jarcu te Venera u inkonjunkciji sa Saturnom u Biku u 5. kući (aplikacioni i manji orb). To su mi jedine dvije inkonjunkcije u horoskopu. Inače mi je Saturn uključen u jedan prilično opak fiksni T-kvadrat (opozicija Neptun, kvadrat Mars) i jedini lagani aspekt mu je trigon na Merkur i Pluton.
Kako bi se to protumačilo - relativno dobro aspektiran Asc (osim tih buntovničkih kvadrata) a vladar Asc totalni killjoy, i po aspektima i po tome što je kao malefik u 5. kući? Što je bitnije? Saturn je u BQ sa Asc, btw.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.09.2008. at 12:16. Reason: spajanje postova
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:21   #37
Kako se tumaci AC ako pocinje na 0°xx' nekog znaka
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 18:05   #38
kao i sve ostalo samo sa zadrškom
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 08:05   #39
Imam trigon AC sa Merkurom i Kironom, pa trigon sa Uranom i trigon Jupitera i Marsa.Smatram ih mojom snagom.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 11:49   #40
dobro ion a koji ima najmanji orbis ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.