Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2020., 20:07   #1
Flight Simulator 2020


Novi izdanak Flight Simulatora donosi neviđen napredak u prikazu svijeta baziranog na temelju Bingovih satelitskih karata, i to prema svim preview videima izgleda stvarno fantastično.
Igra izlazi 18.08. u tri verzije: standard, deluxe i premium deluxe s cijenama od 70, 90 i 120 dolara.



__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 19:20   #2
Izgleda brutalno!
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2020., 20:23   #3
Ne igram ovakvu vrstu igara, no stvarno izgleda odlično.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 20:14   #4
Nekoliko predivnih screensa s beta-previewa. Prva je direktno iz Minkena , druga je Manhattan u zalasku sunca, treća teren negdje iznad Englese, a četvrta Bahami

__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2020., 14:52   #5
vidjet ću kako će to raditi na XOne, ako bude dobro do kraja godine uzimam novi kontroler za avio, i užitak!

Izgleda super!
Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 03:30   #6
isplati li se kupit igru posto nemam pojma o avionima?
holy monkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 14:08   #7
Možda prvo probaj Ace Combat 7, ako ti odgovaraju borbeni avioni. Ova igra je, kao što joj ime govori, simulator, treba ti dobar joystick i puno strpljenja.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2020., 13:09   #8
Naravno da je igra naklonjena i početnicima, u postavkama se može podesiti 'realnost' ponašanja aviona, osom toga postoji tutorial s upoznavanjem letenja, slijetanja i slično u predivnom okruženju gradića Sedone:

__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2020., 12:13   #9
Video letenja po Zagrebu. Naravno, nema onih glavnih prepoznatljivih zgrada poput katedrale, pa recimo Ilički neboder je bijele boje umjesto plave, jer Zagreb ne ulazi u onih 400 gradova koju su detaljnije modelirani, a osim toga, iako je igra već izašla, taj sustav Azure koji na temelju satelitskih karati izrađuje modele zgrada još je uvijek work in progress, pa naravno čekamo da neki third party napravi cijelu hrvatsku vjerno.

No nema beda jer prepoznatljive ulice i četvrti su tu kao i jezero Jarun, pa Medvednica i stadioni

Isto tako predlažem i ovaj youtube kanal za letenje iznad destinacija poput Varaždina, Čakovca, Požege, Borovo Naselje, Šibenik, Osijek, Premantura, Rijeka, Split...

__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2020., 09:07   #10
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Možda prvo probaj Ace Combat 7, ako ti odgovaraju borbeni avioni. Ova igra je, kao što joj ime govori, simulator, treba ti dobar joystick i puno strpljenja.
Obozavam ace combat serijal doduse jos nisam prosao 7icu shame on me. Zapeo na 11 misiji.
praise the sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2020., 11:08   #11
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
Video letenja po Zagrebu. Naravno, nema onih glavnih prepoznatljivih zgrada poput katedrale, pa recimo Ilički neboder je bijele boje umjesto plave, jer Zagreb ne ulazi u onih 400 gradova koju su detaljnije modelirani, a osim toga, iako je igra već izašla, taj sustav Azure koji na temelju satelitskih karati izrađuje modele zgrada još je uvijek work in progress, pa naravno čekamo da neki third party napravi cijelu hrvatsku vjerno.
Svejedno, ova igrica je prva od next gen igrica unazad par godina. Ovo je nešto novo što do sada nije postojalo, a o ovome sam pričao još prije 3-4 godine na hcl forumu.

Microsoft je iskoristio satelitske snimke, topografiju itd da napravi nešto stvarno neviđeno.

I dobro da je, ovo će otvoriti oći drugim developerima da vide način kako nešto realno modelirati.

Siguran sam da će i Microsoft kroz naredne godine raditi na AI-u za ovo, pa vjerujem da će i katedrala i još stotine detalja biti vidljivo, ali i postojeće zgrade da budu realnije.

Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 18:10   #12
Jel imate vi problem kada skrecete da vam avion nastavi skretanje iako ste pustili tipku ili joystick? Takav način je neupravljiv za vožnju.

Ovakav slučaj nisam imao na FSX-u.

Microsoft nešto zeznuo?

Evo i link na video koji sam snimio:
https://youtu.be/5K5wouIob4U

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 19:31   #13
Nije to problem nego tako funkcionira. Jedan klik tipke = mali pomak upravljača. Nije to ko igre s automobilima tipa GTA gdje kad držiš tipku auto skreće, kad pustiš tipku, auto ne skreće. Ovdje je - držiš tipku, upravljač se okreće, pustiš tipku, upravljać se ne okreće i ostaje tamo gdje si ga ostavio.
Problem bi bio kada bi se upravljač nastavio okretati kada pustiš tipku.
Kolko se sjećam, u FSX je bila tipka da vratiš upravljač u sredinu. Dakle, imaš na numpadu 4 i 6 za lijevo-desno, a recimo s 5 vratiš u sredinu. Vidi u Options/Controls.

Tipka je digitalna, ima samo dva stanja - pritisnuta ili nepritisnuta. Upravljač aviona je analogan, on ima beskonačno položaja, kontinuirano od ful lijevo do ful desno.

A joystick ne znam kakav imaš, al mi izgleda ko da radi digitalno, a ne analogno. Znači, ko tipka, ima samo položaj lijevo-desno, a ne kontinuirano upravljanje kao što bi trebao imati. Ne znam je li do postavki ili je jednostavno najjeftiniji joystick koji si našao pa samo izgleda ko joystick bez funkcionalnosti pravog joysticka.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 21:25   #14
Uspio sam se nekako ustabiliti, ali nakon svakog pomaka joysticka lijevo ili desno (analogni je, nije digitalni) moram odmah stisnuti 5 da stavim volan u ravnotežu da mi avion nastavi s laganim zaokretom. U protivnom prilikom malog pomaka palice, avion krene sve jače i jače skretati. Nije do kalibracije jer mi tako radi i preko tipkovnice.
Malo mi je čudno da stalno tipku 5 moram pritiskati da uravnotežim volan, ne sjećam se da je bio takav slučaj u FSX.
Ne znam...

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 23:12   #15
Riješeno. Problem je bio jer sam joystick X i Y osi pridružio krivim vrijednostima za skretanje (digitalnim umjesto analognim). Sada sve radi i volan se vraća na nulu kada pustim joystick.
Sada uživam u igri. Thanks.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 12:36   #16
Jedan domaći user leti iznad hrvatskih otoka, ovo na video je Pag. Interesantno je kako realno izgleda, pogotov krš na otoku i Velebitu, a i oni poredani apartmani u Gajcu
Savjetujem da se pogledaju i njegovi ostali videi iznad Krka, Pašmana, Raba, Kornata...

__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 14:44   #17
Nije mi poznat Pag, ali kada sam letio iznad Poreča i Rovinja, uopće nije realno napravljeno.
Također, Đakovo nije ni približno jednak odozgora kakav je u stvarnosti, a katedrale niti nema.
Loše.
Naravno, spojen sam online i sve podatke vuče s neta.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 08:05   #18
Ja sam počeo igrati prije 5, 6 dana.. Ako ćemo usporediti fsx i fs2020, razlika je ogromna.

Jedini mi fali joystick (sad igram na ps4 controlleru). Saitek setup sam prodao prije 4,5 godina i sad kuknjava.

Grafika mi je odlična, iako Google ima puno bolje riješeno 3d vizauliziranje na temelju satelitskih snimki.

Šteta što nisu tu suradnju napravili.
PRKYS is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2020., 18:39   #19
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Nije mi poznat Pag, ali kada sam letio iznad Poreča i Rovinja, uopće nije realno napravljeno.
Također, Đakovo nije ni približno jednak odozgora kakav je u stvarnosti, a katedrale niti nema.
Loše.
Naravno, spojen sam online i sve podatke vuče s neta.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
Mapa u FS2020 je nešto potpuno novo i dosada neviđeno. Mapa je kombinacija proceduralne + modelirane i bazirana je na Microsoftovim Bing mapama cijele planete. Za određene gradove postoje točne 3D građevine ali sve ostalo je proceduralno generirano na osnovu 2D snimka. Dakle, engine igre iz 2D satelitske mape i vjerojatno još nekih parametara generira 3D mapu i sve skupa izgleda zaista fanatastično jer možeš letjeti iznad apsolutno svakog grada ili mjesta na planeti.
Naravno, izgled proceduralno generiranog grada odudara od stvarnosti ali sa malo veće visine stvar je full realna.
S vremenom će doći scenery addonovi i imat ćemo detaljnu Hrvatsku ali već i sa ovim što je u osnovnoj igri ja sam oduševljen. Zagreb je prepoznatljiv sa visine a iznenadio sam se sa Velebitom gdje sam čak prepoznao reljef kojim sam pješačio.

Ovo je zaista kvantni skok u simulacijama jer već osnovna igra omogućuje let iznad bilo kojeg aerodroma na planeti sa fanatastičnom detaljnošću. Ovo je i vrlo dobra baza za dalje te vjerujem da ova simulacija ima budućnost sljedećih 10 godina.
Engine i performanse su odlične i igra izgleda fanatastično i na medium postavkama. Moj i5 4690 i GTX1070 guraju solidnih preko 30fps-a što je već dovoljno a napretkom hardwera za 4-5 godina većina će moći vrtiti na high postavkama gdje igra izgleda briljantno.
Kerefek76 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2020., 06:39   #20
Ne da se previše hvalim, ali na repozitoriju za FS2020 Flightsim.to zamolio sam jednog moddera koji exportira gradove s google mapsa u igru, neka sljedeći grad bude Zagreb, i već sljedeći dan posjetim sajt i vidim je to već učinio!
No, tek je u verziji 1.0 i neke građevine treba doraditi još kao i srediti artefakte na tlu, ali i povećati rezu tekstura zgrada da ne izgleda kao grafika za ps2. Ali ok, prepoznatljivi skyline je tu, a izgleda super s upaljenom rasvjetom noću, pa tko želi isprobati...

https://flightsim.to/file/1322/zagreb-city

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.