Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 15:20   #221
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hm, najjači kašalj ujutro...
Klima u sobi je nova? A, korelira li ugradnja klime sa pojavom simptoma?
Ne znam, jel ti netko detaljno pregledao stražnji zid ždrijela, možda ima kakve sekrecije iz paranazalnih šupljina koja bi mogla provocirati kašalj... Rtg (MSCT) paranazalnih šupljina je uredan?
Katkad zna "nicati" umnjak pa provocira neku vrstu upalne reakcije pa i to katkad zna provocirati kašalj
Zubalo sanirano?
Ako je promijenjena posteljina, detergent, omekšivač, odjeća... i vremenski korelira sa pojavom simptoma
Bilo kakva "novotarija" u sobi koja vremenski korelira sa pojavom simptoma?

...i još ostaje točka 2.
jedina novotarija u sobi je knauf, postavljen na postojeće zidove, i žao mi je da sam ga stavila jer ga ne volim, ali ne korelira s pojavom simptoma
kao ni klima
sada zimi ona i ne radi
ja sam bila bolesna , popila dozu sumameda, ali kašalj je ostao
moram reći da mene ništa ne boli taj kašalj, što je u biti pravo čudo s obzirom koliko dugo traje
znam biti pojačano žedna, ne znam ima li to veze s kašljem ili sa centralnim
niko mi nije detaljno pregledao stražnji zid ždrijela, niti rtg paranazalnih šupljina
otorinolaringolog me je pregledao bez ikakvih aparata

zubalo mi je ajnc a , umnjake sam povadila
ma zdrava sam inače ko vlaško dite, jedino imam sklonost pijesku u bubrezima, ali to je sve

na koji način da pitam to što mi trebaju napraviti , tj što točno trebam pitati

koja crna točka 2

hvala puno na tvojim odgovorima
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 15:37   #222
da podsjetim
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 20:46   #223
U Evanđelju po VidovitomMilanu i Evanđelju po DoktoruHausu mogao bi se pročitati zapis o mogućem leglu gljiva koje su postavljanjem knaufa dobile željeni mrak, više vlage i niže temperature nego u okolini i ti se jednostavno "nadišeš" gljivetina dok spavaš.
No, to su tek puke spekulacije zasad

Moguće je, kako je sve to posljedica preboljele upale (posebice ako se radilo o nekom atipičnom uzročniku)
I tada to stvarno može dosadno dugo potrajati

Ah, točka 2- pa, to ti je ono- IPP (pantoprazol npr.) kroz par tjedana, pa ćeš vidjeti, radi li se ipak o nekakvom refluksu kiseline iz želuca.

Moguće je i kako je zrak jednostavno presuh u prostoriji za spavanje.
Par ljudi to fino behandla sa ovlaženim ručnikom preko radijajatora pred noć

Eh, sad, odi svom nadležnom ordinarijus i požali se na tegobe, teško mi je predložiti na koji način sugerirati pretrage, a da to ne bude kontraproduktivno
Budi dosadna, za početak
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 15:08   #224
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
U Evanđelju po VidovitomMilanu i Evanđelju po DoktoruHausu mogao bi se pročitati zapis o mogućem leglu gljiva koje su postavljanjem knaufa dobile željeni mrak, više vlage i niže temperature nego u okolini i ti se jednostavno "nadišeš" gljivetina dok spavaš.
No, to su tek puke spekulacije zasad

Moguće je, kako je sve to posljedica preboljele upale (posebice ako se radilo o nekom atipičnom uzročniku)
I tada to stvarno može dosadno dugo potrajati

Ah, točka 2- pa, to ti je ono- IPP (pantoprazol npr.) kroz par tjedana, pa ćeš vidjeti, radi li se ipak o nekakvom refluksu kiseline iz želuca.

Moguće je i kako je zrak jednostavno presuh u prostoriji za spavanje.
Par ljudi to fino behandla sa ovlaženim ručnikom preko radijajatora pred noć

Eh, sad, odi svom nadležnom ordinarijus i požali se na tegobe, teško mi je predložiti na koji način sugerirati pretrage, a da to ne bude kontraproduktivno
Budi dosadna, za početak


to mi bar neće predstavljati napor

hvala na odgovoru
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 16:41   #225
Preporuka

Koristio sam barem 10 različitih sirupa i receptura protiv kašlja čak i onu crnu rotkvu sa medom a najbolji do sada mi je Alpenkraft sirup sa biljnim extraktima od Salusa, ima ga za kupiti u ljekarnama, oko 94 kn , ali našao sam i u online ljekarni Coner za 74 kn.

Dobar mi je bio i sirup timijana od Gradske ljekarne ali on je pun konzervansa i druge kemije ima i sedativa u sebi.
Jako dobar recept sa "Brenanim šečerom" koji zaustavlja kašalj ali ne uništava uzročnika, na 2-3 žlice šečera kojeg na suho ubacite u đezvu te se on na visokoj temperaturi rastopi, u trenutku tališta dodajte hladno mlijeko(2-3 dcl) te će se taj šečer trenutno karamelizirat tj stvrdnut će se, čak nećete moći ni žlicu kojom miješate pomaknuti na trenutak ali nastavite kuhati i dalje na nešto nižoj temperaturi te mješajte dok se ta karamelizirana smjesa ne otopi. i onda sve to toplo popiti.

Ali
Alpenkraft je 100% prirodan i nevjerovatno dobro djeluje, a najvažnije uništava uzročnika kašlja, bakterije i viruse.

evo nadam se da sam nekome pomogao sa savjetom!

pozdrav!

Zadnje uređivanje tomitours : 08.03.2014. at 16:49.
tomitours is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 00:41   #226
Nekih 10-ak dana imam problema s tim nekim čudnim kašljem.Nisam prehlađen,nemam tempreraturu niti se osjećam loše u bilo kakvom pogledu.Imam osjećaj kao da me nešto škaklja u grlu i plućima.Nije to ništa neizdrživo i normalno obavljam svoje dnevne aktivnosti pa ne znam da li bi uopšte trebao ići ljekaru ako će ta stvar prestati s vremenom
Urahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:06   #227
Evo da dignem temu pošto je sezona počela sve u 16.

Kašljem ko kobila već deset dana, toliko kašljem da mi bakice u tramvaju nude bronhije i ljudi se okreću za mnom na ulici. Kašljem toliko da mi suze teku u potocima a trbušni mišići me ubijaju od cjelodnevnog naprezanja (btw. jel se može dobiti bruh od prejakog kontinuiranog kašljanja?), sad me hvataju i paranoje da će mi od svega toga popucat žilice u očima ili možda mozgu

Probala sirupe, špilani šećer, obloge od rakije, juhice i čajevi s medom mi na nos izlaze...ne znam više što ću. Počelo je s grlom koje je ozdravilo ali kašalj ne prestaje. Vidim ovdje da vi koji ste išli kod dr. se niste pretjerano usrećili tako da ne znam kome da idem ni što da radim. Uglavnom je kašalj suhi iako tu i tamo uspijem izbaciti nešto van, pogotovo ujutro. I zvuči kao kad mačak kašlje (nda, baš je mačji kašalj ), ili kad trokira stari VW...Eto, samo sam se došla izjadati malo.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:24   #228
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Kašljem ko kobila već deset dana, toliko kašljem da mi bakice u tramvaju nude bronhije i ljudi se okreću za mnom na ulici. Kašljem toliko da mi suze teku u potocima a trbušni mišići me ubijaju od cjelodnevnog naprezanja (btw. jel se može dobiti bruh od prejakog kontinuiranog kašljanja?), sad me hvataju i paranoje da će mi od svega toga popucat žilice u očima ili možda mozgu
Može, može, upravo jednoj danas dogovoreno operativno liječenje umbilikalne hernije
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:42   #229
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Može, može, upravo jednoj danas dogovoreno operativno liječenje umbilikalne hernije
A to ti je zabavno ili što?
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:02   #230
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
A to ti je zabavno ili što?
Beskrajno sam sretan kad u roku od svega nekoliko sati prođe od trenutka kad se bolesnik javi liječniku i kad se na osnovu:
-anamneze (opisa tegoba od strane bolesnika)
-kliničkog pregleda od strane liječnika
-radiološke dijagnostike (ultrazvuk)

dokaže patoanatomski supstrat (hernija, kila, bruh), mehanizam na osnovu kojeg je došlo do navedenog te se dogovori okvirni termin operativnog liječenja, a bolesniku da naputak u kojim se točno slučajevima mora HITNO javiti nadležnom ordinarijusu.

Kad si malo bolje razmislim, upravo je "zabavljati se" dobar termin koji opisuje kako se svaki čovjek (ne samo u današnje vrijeme, ne samo u lijepoj našoj) treba osjećati kad dobro&savjesno odradi svoj posao.

I moram priznati- u konkretnoj sam se situaciji baš dobro osjećao, zabavljao sam se korektno radeći svoj posao

Nažalost, nedovoljno često sve protiče ovako glatko, da mogu reći "zabavljao sam se radeći svoj posao"
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 00:30   #231
E pa baš mi je drago da si imao dobar dan. Još kad bi mi dao neki koristan savjet za kašalj, gdje bi ti bio kraj..
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 01:29   #232
Blanche Dubois, problem je u tome što bi te ipak trebao pogledati liječnik (i poslušati pluća); onda, ako nije ništa ozbiljno (jer može biti koješta još osim oporavka nakon respiratorne viroze), može ti prepisati Panatus Forte, da ti smiri nadražajni suhi kašalj dovoljno dugo da ti se iziritirana tkiva oporave. s obzirom da si sve domaće kure već ispucala, vrijeme je ipak za klasičnu medicinu.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:19   #233
Hvala. Da li mogu to riješiti s dr. opće prakse ili je ipak bolje da idem kod pulmologa?
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 10:34   #234
tvoj doktor opće, svakako. tak i tak bi te on/ona morali slati dalje, ako je nešto kompliciranije (jer nisu samo pluća ta koja treba provjeriti)
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:48   #235
kašalj

Kako zaustaviti kašalj nakon prebolje viroze.
mirela160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:52   #236
Quote:
mirela160 kaže: Pogledaj post
Kako zaustaviti kašalj nakon prebolje viroze.
Proći će samo. Ako je produktivan treba uzimati sirup za iskašljavanje, a ako je suh neki antitusik a njega ti može propisati LOM. Ako kašalj traje dulje od 3 tj. obavezno potraži pomoć i savjet LOMa jer se tu uvijek krije još nešto (bakterija, nova viroza, alergija)
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 13:39   #237
Bio sam prehlađen i počeo kašljati, negdje prije 10 dana, bez temperature, bez nekog lošeg osjećaja, samo kašalj i pun nos. Još uvijek mi nije prošlo, jedino me zabrinjava što mi je kašalj prešao na pluća, točno osjećam da iz pluća izbacujem žuto-zeleni sekret. I dalje se osjećam normalno, nemam temperaturu, nemam napadaje kašlja, normalno spavam. Prije nekog vremena sam imao slične simptome pa me liječnik poslao doma, i stvarno, kroz 2 tjedna je prošlo samo od sebe. Ali tada nije kašalj bio iz pluća. Plan je da pričekam još par dana pa ću onda liječniku... ili je već sada zabrinjavajuće?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:16   #238
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Bio sam prehlađen i počeo kašljati, negdje prije 10 dana, bez temperature, bez nekog lošeg osjećaja, samo kašalj i pun nos. Još uvijek mi nije prošlo, jedino me zabrinjava što mi je kašalj prešao na pluća, točno osjećam da iz pluća izbacujem žuto-zeleni sekret. I dalje se osjećam normalno, nemam temperaturu, nemam napadaje kašlja, normalno spavam. Prije nekog vremena sam imao slične simptome pa me liječnik poslao doma, i stvarno, kroz 2 tjedna je prošlo samo od sebe. Ali tada nije kašalj bio iz pluća. Plan je da pričekam još par dana pa ću onda liječniku... ili je već sada zabrinjavajuće?
Sutra je petak, odi svom nadležnom liječniku prije vikenda.
Podatak o žuto-zelenom iskašljaju upućuje na vjerojatnu bakterijsku upalu.
Ona se u pravilu treba liječiti antibiotikom.
Bez adekvatnog pregleda teško je reći radi li se o sekretu koji se "cijedi" iz gornjih dišnih puteva (sinusi, paranazalne šupljine) pa nadražuje donje dišne putove zbog čega kašlješ, ili je to ipak primarno sadržaj iz donjih partija dišnog sustava (bronhi, pluća).
Auskultacija (slušanje pluća stetoskopom) može biti od značajne pomoći za razlučiti koji je dio dišnog sustava zahvaćen.

Ako ti slučajno liječnik radi sutra prijepodne, to je bolja opcija- dođi ranom zorom tamo, nek te pregleda, po potrebi pošalje na laboratorijsku (budi natašte) i/ili radiološku dijagnostiku i već od sutra možeš početi ako je potrebno liječenje antibiotikom.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:41   #239
vec 2 tjedna me muci kasalj...sada iskasljavam slajm...imam dva

1. OD silnog naprezanja dok kasljem boli me oko rebara i prsa? nesto djelotvornije za to?

2. vadio sam krv jucer i broj leukocita mi u krvi 16.5 a granica 9.8 sve ostalo uredu... poslusala mi pluca doktorica nista se necuje... zadnja dva dana sam imao temperaturu, rekla je da je to neka virusna infekcija i propisala mi antibiotik sto vi mislite????
antee2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 17:56   #240
Virusna infekcija, a daje ti antibiotik??
Ak se ne varam, poviseni keukociti sugeriraju bakterijsku infekciju
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.