Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 17:00   #761
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Mada, necu ja zaglibit ... valjda. Dali svi kroneri tako počnu ili ne, pitanje je sad. sad se mogu opušteno razvalit danas
Da.

Razlika je samo u tome što ne postanu svi kroneri.. al oni koji su postali - da, počeli su baš tako.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 17:46   #762
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
Mada, necu ja zaglibit ... valjda. Dali svi kroneri tako počnu ili ne, pitanje je sad. sad se mogu opušteno razvalit danas
to je prek vikenda još ok, i mozda koji put preko tjedna popit koje piće, al kad se doma vraćaš teturajući a otišao si samo na "cugu-dve" onda bi se trebao zabrinuti, jer cuga-dve nikad nije samo cuga-dve, neki ovdje će znati na što točno mislim
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 22:22   #763
Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
to je prek vikenda još ok, i mozda koji put preko tjedna popit koje piće, al kad se doma vraćaš teturajući a otišao si samo na "cugu-dve" onda bi se trebao zabrinuti, jer cuga-dve nikad nije samo cuga-dve, neki ovdje će znati na što točno mislim
eh.. dobri, stari "cuga-dvajstdve" efekt... ponekad mi nedostaje...
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 15:22   #764
Najveci problem je taj što vecina alkoholicara ni sama ne zna,a i svim snagama negira, cinjenicu da su alkoholicari. Još uvijek živimo u zaostalom društvu, pa se onda i obitelj boji boriti s tim, jer "što ce ljudi rec". Dok je samom alkoholicaru najteže prihvatit cinjenicu da je alkoholizam KRONICNA BOLEST, te da ce kao takva trajat do kraja njegovog života. Isto tako je jako teško prihvatit cinjenicu da ce kao i svaka osoba s kronicnom bolešcu imat ogranicenja. Osobno bi svakom ko se bori s alkoholizmom,bilo vlastitim,bilo da ima nekog u obitelji, preporucio Vinogradsku. Osim onog djela prihvacanja,drugi dio koji je vrlo bitan u alkoholizmu je EDUKACIJA i samo edukacija. Kao i kod svake kronicne bolesti,i kod alkoholizma je najbitnije da se što više nauci o samoj bolesti. Za radit s jednom grupom alkoholicara potreban je dobar strucni tim sastavljen od lijecnika psihijatra,defektologa,psihologa i medicinskih sestara (ne bi covjek vjerovo),a provjereno znam da je ekipa u vinogradskoj vrhunska.

Što se tice Esperala,vrlo je važno da obitelj nadgleda dok se uzima. Tu nije stvar o povjerenju ili nepovjerenju, vec u tome da alkoholicar ne može protiv sebe, a esperal ce mu sam po sebi predstavljati prijetnju, pogotovo ako je u pocetnoj fazi lijecenja.
milanmilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 03:10   #765
Hotimire samo bi te nešto pitao, ako je već bilo sorry ljudi nov sam i nisam čitao sve.
Nego kako si počeo s pijenjem i jeli ti to bio bijeg od problema ili jednostavno zapiti se s društvom i zabaviti ili oboje. Imam problem da mi je majka sklona tome a ni ja nisam bolji, genetski su mi svi muski clanovi u familiji naginjali alkoholu pa te pitam prevencije radi iako to već traje 6-7 godina ali onako jebiga vikendaški??
bočan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:19   #766
Quote:
Lion_punk kaže: Pogledaj post
koliko dugo treba bit vikend alkoholičar da postaneš alkoholičar? Pitanje zvuči malo priglupo, ali koliko vremena treba proći u vikend opijanju da postaneš ovisnik o alkoholu?
pa tu polako se kreće s ovisnosti,ako ti u gradu nemožeš biti trijezan znači da te lagano ovisnost o alkoholu preuzima.....
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:45   #767
Quote:
bočan kaže: Pogledaj post
Hotimire samo bi te nešto pitao, ako je već bilo sorry ljudi nov sam i nisam čitao sve.
Nego kako si počeo s pijenjem i jeli ti to bio bijeg od problema ili jednostavno zapiti se s društvom i zabaviti ili oboje. Imam problem da mi je majka sklona tome a ni ja nisam bolji, genetski su mi svi muski clanovi u familiji naginjali alkoholu pa te pitam prevencije radi iako to već traje 6-7 godina ali onako jebiga vikendaški??
obično počne s boldanim, a završi s podcrtanim..

to što imaš genetske predispozicije ili obiteljsku anamnezu takvu kakvu imaš, ne mora značiti da ćeš završiti kao alkoholičar.. nemoj to smatrati neizbježnom činjenicom, zapisanom u kamenu i/ili koristiti kao izgovor.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 15:43   #768
imam pitanje
da li je netko upoznat sa klubovima liječenih alkoholičara u Rijeci ? koliko sam googlao,vidio sam da postoje klub na Zametu i klub Centar.....ne znam koliko je točna informacija da takv klub postoji i na Gornjoj Vežici ? a upravo me to i zanima.....čuo sam više puta da postoji ali koga god pitaš nema pojma o tome,pa više nisam siguran koliko je to točna informacija....dakle,za nekog tko je iz Rijeke ili je upoznat s time,da li na Gornjoj Vežici postoji klub liječenih alkoholičara ?
hvala
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 12:41   #769
Uvijek treba imati razumijevanja za problematične ljude, od droge, alkohola do drugih ovisnosti. Ima nas koji smo bili u tom krugu kao partneri, djeca ili u drugim oblicima i nakon stotog obećanja smo uvidjeli da nema pomaka i oni hrabriji su se makli. I opet se traži opravdanje i utjeha za njih, a nas se često osuđuje. Najžalosnije je što nakon odlaska cijeli život imamo traume i nikad ih se nećemo riješiti, samo su potisnute. Istina je da su oni to sami odabrali, a zlo mi je kad pročitam da zbog problema i sl. stvari su se odali porocima. Ili da su se povodili za društvom...Nemam tolerancije za to ni malo, naročito jer govorim iskustveno. Znam da je alkoholizam bolest, ali tu bolest su sami odabrali, zaista jesu...za razliku od drugih neizbješnih bolesti, karcinoma i sl.
pidzamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 12:47   #770
Quote:
pidzamica kaže: Pogledaj post
Znam da je alkoholizam bolest, ali tu bolest su sami odabrali, zaista jesu...za razliku od drugih neizbješnih bolesti, karcinoma i sl.
Nisu.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:17   #771
Ili ćeš piti ili nećeš. Ili ćeš posegnut za sokom u kafiću ili alkoholom. Tko time upravlja, tko odlučuje? Mi sami.
pidzamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:53   #772
meni su stari i rodjak bili skupa u vinogradskoj na liječenju od alkoholizma i dobili su one antabuse cini mi se,al su oba nakon 6 miseci poceli opet pit, o njihovom alkoholizmu bi moga pisat cili dan...a ja...kao vrlo mlad san poceja pit sa 15 cini mi se,i do 23. godine san pija prosjecno 4 dana tjedno,oslabija mi je imunitet,stalne upale grla,svasta nesto i tako...mada cili taj moj alkoholizam povezan za primitivnim drustvom i sa malom sredinom iz koje dolazin pa je jedini nacin za spas bilo prominit sredinu sta san i napravija prije 9 miseci i od tad sve skupa u zg nisan 5 puta izasa vanka i pija...sad se vratila nostalgija,ali i zdravlje i normalan zivot...i isto moran rec da su mi najlipsi zivotni trenuci ipak bili u alkoholizmu bez obzira sta sad iman novi zivot,super posa,placu i ostalo...

sve ima svoju cijenu :/
saxofonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 14:58   #773
Quote:
pidzamica kaže: Pogledaj post
Ili ćeš piti ili nećeš. Ili ćeš posegnut za sokom u kafiću ili alkoholom. Tko time upravlja, tko odlučuje? Mi sami.
Izlizala sam prste, nemam više snage.. pročitaj malo topic unazad, pročitaj malo literaturu, popričaj s psihijatrima.. ne da mi se više objašnjavat, nemoj se ljutiti.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 10:09   #774
Nemam tolerancije i točka. Svatko ima pravo na svoje mišljenje.
pidzamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 10:28   #775
Pročitala sam tvoje postove i zaista su dobri. To stoji. Nemam se ja zbog čega ljutiti. Svatko zna svoje kao i ja i moj put uz oca alkoholičara. Usko surađujem s psiholozima i mogu ti reći da znam podosta o svemu. Ja sam samo govorila o teoriji izbora koju svatko od nas ima....Pozdrav i sretno svima.
pidzamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 10:30   #776
Quote:
pidzamica kaže: Pogledaj post
Pročitala sam tvoje postove i zaista su dobri. To stoji. Nemam se ja zbog čega ljutiti. Svatko zna svoje kao i ja i moj put uz oca alkoholičara. Usko surađujem s psiholozima i mogu ti reći da znam podosta o svemu. Ja sam samo govorila o teoriji izbora koju svatko od nas ima....Pozdrav i sretno svima.
Hvala i iskreno mi je žao što si to prošla. Nadam se da si uspjela ostaviti to iza sebe. Pozdrav.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 11:21   #777
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
"treba mi toliko i toliko love da imam za toliko i toliko cugi"
Pa mora čovjek znat kolko love treba izvadit na bankoamtu.
A ima i birtija di primaju karticu.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 04:25   #778
When I think of all the good times that I've wasted having good times

Sjedim, buljim u komp, odgadjam spavanje, razmisljam o tome da se ujutro u sedam izbacim iz stana i prosecem gore, do Vinogradske. Pitam tamo koji mi je k... ciniti. Hoce li me primiti'n'stuff. A u petak frend otvara taj novi klub. Ovako, super frend, uvijek se zapijemo skupa, a popili smo i kavu dva-tri puta. Sredinom mjeseca je koncert od jednog benda, ovako, super bend, gledala sam ih desetak puta, ne sjecam se niti jednog, ali super su. Sigurno ce nekom biti rodjendan ovaj mjesec, nekom ovako tko je isto super i na cijem tulumu nemam sto raditi trijezna. A ima tu i taj jedan frend s kojim nikako da se sretnem, a trebalo bi iskoristiti lijepo vrijeme i popiti pivu-deset na travi (i travi). I bila sam u cetvrtak vani i popila samo dve pive i malo rakije i malo bambusa, pa sam zakljucila kako mi je super vani trijeznoj i kako to mogu ponoviti dan poslije, samo sto dan poslije vise nisu bile dve pive (koje kao mos si mislit nisu pitje) vec sest. I ono, znate. ne mozes okrenuti program na tv-u i ne mozes se okrenuti uopce, uostalom, da te ne zapljusne more reklama o potrebi konzumacije pive do nekoliko, jer s Karlovackim nisi sam. Dinamo je pobijedio? Karlovacko. Dinamo je izgubio? Ozujsko. Petak je? Tomislav. Subota? Levenbro. Nedjelja, mamurluk. Psenicno. Ponedjeljak, suncano je. Bijelo stolno. Utorak, utorak je. Drinking wine in the afternoon. Vranac u srijedu, a za dva dana je vikend, nema smisla sad stati piti. Naime, super je biti pijan. Tko mi moze reci kako je biti trijezan? Ja ne znam, nisam bila trijezna dobrih sest godina. I sad gledam tu pivu na stolu, ostala je jos jedna od sinoc kad sam izasla van ne piti. Da ju popijem, ujutro ustanem, i pravac Vinogradska. A kako cu ne doci na to otvaranje, pa svi ce biti tamo. A biljeze li me onda negdje kao lijecenog alkoholicara? I kako ce moj pas svaki dan biti sam toliko sati (nema veze sto ga komotno ostavim po petnaest kad sam u pitju). Mora li moja mama saznati. Sto ako dobijem neki super posao cije ce mi se radno vrijeme poklapati s bolnicom. Mogu li prekinuti u bilo kojem trenutku i, mogucnost koja me plasi vise od icega, STO AKO MI TRIJEZNOJ BUDE DOBRO? Isprani mozgovi. Frend, svakodnevno pijan, ciji problem nije cuga vec to sto nema curu i dobro placen posao. Anarhist s bocom u ruci ne postoji, kako je veceras zakljucio jedan pametan, lijecen ali ne izlijecen alkoholicar. Ovisnost. Tko je vidio biti trijezan. Ti si u depresiji pa pijes da se osjecas bolje, a uopce ne znas bi li bila u depresiji da si trijezna, jer si nikada nisi dopustila ne piti dovoljno dugo. Jedno pitje nije pitje. Nije my ass. I sto je mjesec dana naspram zivota. Piti mjesec dana nije nista, zasto bi onda obrnuto bilo problem. A sto ako, a sto ako. Pa sto AKO. Znam da necu otici. Znam da cu sad popiti pivu, iz ciste objesti. Zivot, tko je vidio izabrati zivot! IDIOTI, eto tko! Nemaju oni pojma, ja sam najpametnija, rece Margita, popikne se lijevom o desnu nogu i pade u jarak. Srecom pa je boca plasticna, pa se piva samo malo zapjenila. Jebote koliko si ti jos od Korsakovljeve, ma da, tko je vidio sad prestati. U najboljim godinama! Vinogradska? Piva? Zivot smrt.
__________________
God, it's been a lovely day! Everything's been going my way! I took out the trash today and I'm on fire.
MARGITAjeMRTVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 23:46   #779
Quote:
bočan kaže: Pogledaj post
Hotimire samo bi te nešto pitao, ako je već bilo sorry ljudi nov sam i nisam čitao sve.
Nego kako si počeo s pijenjem i jeli ti to bio bijeg od problema ili jednostavno zapiti se s društvom i zabaviti ili oboje. Imam problem da mi je majka sklona tome a ni ja nisam bolji, genetski su mi svi muski clanovi u familiji naginjali alkoholu pa te pitam prevencije radi iako to već traje 6-7 godina ali onako jebiga vikendaški??
Nije me bilo na forumu pa tek sad vidim tvoje pitanje. Evo da se na ponavljamo Štrikalica je dala odgovor dva posta ispod tvojeg.
Bio ti je u mom susjedstvu jedan čovjek koji je pio i po tome je i bio zapamćen. Jednom je rekao svima koji ga poznaju da on nije pijanac i da će svima dokazati kako može bez pića i da godinu dana neće piti. Nije pio godinu i pol ni kapi. Poslije je opet počeo po starom. Što je dokazao? Meni samo to da ne može bez pića. To što ti piješ vikendaški dokazuješ isto.
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 20:37   #780
Dobar dan!

Oprostite što podižem staru temu, ali za dva tjedna idem doma i već mi je zlo kad zamislim što me čeka. Svakim danom postaje sve gore, nije me bilo već mjesecima kod kuće i zaista ne znam što da više radim.

Dakle, može li mi netko, molim vas, detaljno opisati kako da započnem razgovor s mamom o ovome? Nekakve psihološke, socijalnoradničke sitnice koje mogu razgovor odvesti u konstruktivnom smjeru, umjesto da se opet svede na moje optuživanje, a njeno negiranje problema?
Ili barem preporučiti nekakvu literaturu s tom temom?

Puno hvala opet.
__________________
Reality is overrated.
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.