Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 02:31   #1
Poruke i simboli u svakodnevnom životu ?

Pozdrav svima...

Već duže (jakoooo dugooo) vremena me svuda prate razni simboli, brojevi i neke poruke koje vrlo lako mogu povezati sa svojim životom, tj. trenutnim situacijama u kojima jesam..

Evo primjer- Sat na zidu mi je prestao raditi i stao na 6 h, promijenim bateriju i ništa...Nakon par dana vidim da su se kazaljke pomaknule za točno 7 minuta...U tom tjednu broj 7 me pratio svuda, na registracijama, po kafićima, na nekim stranicama na netu, svuda kud sam gledala pogled mi je pao na taj broj, pa sam pomislila ako kazaljke uspiju doći do brojke 7 na satu, nešto će se desiti...I tako je i bilo(nakon negog dužeg vremena stigle kazaljke , )...Desilo se nešto što sam tada jako, jako htjela i nakon tog događaja sam skužila da sat stoji na 7...Nakon što je prošao brojku 7, nastavio je normalno raditi..

Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva s takvim stvarima..Da li se slažete da postoje neki simboli koje bi u životu trebali pratiti ili mislite da je ovo kao i još milijun sličnih stvari koje su mi se desile(a možda i vama) puka slučajnost?

Hvala
__________________
Go beyond everything...

Zadnje uređivanje blue bird : 05.09.2010. at 21:37. Reason: caps lock u naslovu
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 07:39   #2
Zanimljiva tema. Potpuno istu temu sam prije oko 7 dana pokrenuo u birtiji dok smo ujutro pili kavu ali sam ju počeo ovako: Pitao sam prisutne na kavi što oni misle da li postoje anđeli, neki su šutjeli, a neki su rekli da postoje, te koji su rekli da postoje sam pitao što oni misle kada bi anđele nešto pitali na koji način bi im oni odgovorili, da li bi čuli glas, imali neki osjećaj u smislu odgovora ili bi u toku narednih dana u kući na ulici ili bilo gdje primijetili neki neuobičajeni simbol i ako bi ga vidjeli kako bi znali da je to odgovor anđela. Razgovor na tu temu u birtiji je trajao vrlo kratko jer prisutni skoro da uopće nisu u svom životu ni pomislili na to, naveo sam par svojih primjera na što su me blijedo gledali i ubrzo smo promijenili temu.

Slobodan sam reći da ništa nije slučajno, nakon jednog događaja kojega sam već opisao na ovom forumu sam odmah na mobitel nazvao sestru, opisao joj događaj u kojemu je i ona jednim dijelom sudjelovala i pitao ju da li sam poludio, odgovorila mi je da nisam i da samo vidim ono što drugi ne vide.

Evo i u ovoj temi vidim vezu sa sobom. Kako? Na ovaj način: Sličnu temu sam pokrenuo prije oko 7 dana u birtiji, Unicorn7, tvoj sat je stao u 6 sati, a ja sam se jutros probudio oko 6 sati, a inače se budim oko 7, i ja sam jedno vrijeme gledao registracije, a ti kažeš da te na njima pratio broj 7, a što da tek ja kažem kada sam odlazio s jednog parkirališta i točno na izlazu na parkiralištu ulazi auto s reg oznakom 007GB, u tvom potpisu piše Glas anđela ... , a ja sam pokrenuo u birtiji temu s anđelima i još ti je potpis ljubičaste boje, a ja sam jedan dio svog života nazvao ljubičasta faza. Potražiti simboliku ljubičaste boje.

100% sam siguran da se misli realiziraju i to na bilo koji način dostupan čovjeku samo je veliki problem u prepoznavanju simbola tj događaja povezanih s njima.

Evo jedan primjer: prije dosta godina sam znao vidjeti da prugom vozi terezinka volga i jednog dana mi je ona pala na pamet jer sam se sjetio mlađih dana, ne znam zašto sam se sjetio nje ali baš sam ju želio vidjeti i nije prošlo malo idem kući i trebam prijeći prugu pogledam desno i vidim u daljini terezinku, ljut sam na sebe jer nemam fotoaparat da ju uslikam, mogao sam prijeći prugu ali nisam, čekao sam da prođe ispred mene da ju bolje pogledam, prošla je i stala na stanici, brzo sam pojurio kući po fotoaparat i vratio se da ju uslikam. Najluđe od svega je ovo: u to vrijeme mi je bila draga naranđasta boja pa sam svima rođendane na forumima čestitao slovima naranđaste boje i ta terezinka je bila baš naranđaste boje iako nikada u životu nisam vidio terezinku te boje. Ovo je jako rijedak događaj i nitko me ne može uvjeriti da se terezinka nije pojavila baš radi mene jer sam nekoliko dana prije razmišljao o njoj. Ako ovo nije ta simbolika misli onda stvarno ne znam što je. Evo slika:

No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 09:34   #3
Hm...nisam sigurna da li si ozbiljan ili cinično ismijavaš moj post, oprosti..Malo mi je čudno...
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:22   #4
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Hm...nisam sigurna da li si ozbiljan ili cinično ismijavaš moj post, oprosti..Malo mi je čudno...
Naravno da sam ozbiljan i da mi nije namjera nikakvo ismijavanje, cinično ili ne i naravno da je čudno isto toliko koliko i tema o kojoj pišemo.

Kako ću to dokazati? Opet se radi malo o činjenicama, a malo i o vjerovanju u moje riječi. Primjer s terezinkom sam do sada objavio na dva foruma, ovaj ovdje je treći, ako klinkeš desnom tipkom miša na sliku terezinke pa onda pogledaš properties vidjeti ćeš adresu te slike, ona je na mom prostoru t-com servera, koji se zove brondin, a to je rijeka koja ide kroz moje mjesto, vidiš i riječ vudreni, a to je forum na kojemu sam prvi puta pisao o tom slučaju, to moje pisanje ne možeš vidjeti ako ti netko od admina ne da pristup na forum jer je forum zatvorenog tipa, mogla bi vidjeti priču o terezinki na ************** (ove zvjezdice nisam stavio ja nego automatika ovog foruma jer sam napisao naziv konkurentskog foruma ovome) ali taj forum ima problema i trenutno ne radi tako da ti ne mogu dati link na tu priču, samo mogu reći da slika nije pronađena negdje na internetu pa stavljena ovdje za potrebe teme nego sam ju osobno uslikao i imam još par slika te iste terezinke, evo još jedna:



Evo još jedan neobičan primjer: Idem na liječnički za vozačku, ne mogu naći mjesto za parkiranje pa parkiram nekoliko ulica dalje od zgrade u koju trebam ići tako da moram do zgrade pješačiti oko 5 minuta. Prijavljujem se za liječnički i fali mi neki papir, žena me pita gdje stanujem i nakon toga mi kaže da još imam vremena otići kući po taj papir. Odlazim kući po njega i putem nazad mislim kako bi bilo lijepo da u blizini zgrade ima slobodno mjesto za parkiranje, kada sam došao do te zgrade točno preko puta ulaznih vrata je bilo jedno jedino slobodno mjesto za parkiranje, a dokle god pogled seže nigdje u blizini nije bilo niti jedno slobodno mjesto. I sada neka netko kaže da razlog nije baš taj što sam upravo to želio, a ostvarilo se na najbolji mogući način.

Sve mi se čini da će ova tema trajati isto kao i ona koju sam o istom slučaju pokrenuo u birtiji.

Edit: O svojoj ljubičastoj fazi sam pisao na ovom forumu tako da je i to činjenica.

Na osnovu šale o mojoj ljubičastoj fazi od jednog forumskog prijatelja sam dobio ovu kapu i naočale:


Zadnje uređivanje No22 : 01.10.2009. at 11:56.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:11   #5
Da, interesantno..Ja mislim da se ubiti ovako i povezuju ljudi s nekim događajima, dobivaš poruke anđela, u to sam uvjerena, ali o tome možemo nastaviti na privat, jer koliko sam upoznata sa ovim forumom, sve te teme koje se tiču duhovnosti i takvih stvari su predmet sprdnje, tako da mi nije ni jasno zašto ljudi jednostavno ne prešute ako nisu u tome, nego baš namjerno pišu gluposti. Eto..ja ne bih htjela ovdje završiti sa razgovorom o ovoj temi, tako da ne brini, nisi u birtiji
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:40   #6
Razum se boji stvarnosti koju nije u stanju vidjeti.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:45   #7
Eh...točno
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:24   #8
Thumbs up

Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
Razum se boji stvarnosti koju nije u stanju vidjeti.
Fantasticno receno u potpunosti se slazem!!! simboli su svuda oko nas ali mi ih tesko primjecujemo tj nezelimo ih primjetiti
Antonnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:54   #9
I to je točno Antonny
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:48   #10
Kako je lijepo kada se svi slažemo s riječima indijanca iz plemena Jaki u knjizi Učenje don Huana
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 19:14   #11
Danima sam odlaga kupovinu malih kistova. Nije mi se dalo ići u Kemoboju a susjeda mi je dala tri keramičke figurice patkica koje je oprala u stroju za pranje suđa pa su izgubile boju.
Obećala sam joj da ću joj ih renovirati te nakraju premazati lakom.

Išla sam kod doktorice i to na jedvite jade dala sam samu sebe nagovoriti da idem autom jer tamo nema parkinga. "Slučajno" sam našla jedno mjesto jer je neki frajer baš tada izlazio. Nekako sam se uspjela ugurati i da uštedim vrijeme krenula sam preko malog parkića. Na samom kraju pored ceste stoji veliko drvo...slučajno sam ispod njega pronašla četri manja, tanka kista. Nisam mogla vjerovat. Stala sam i gledala ko tukac misleć da se netko želi našaliti sa mnom. Uzela sam ih. Bili su korišeni ali čisti. Vrijeme je to bilo ljetnih praznika - srpanj, malo djece po parkovima...

Patkice su obnovljene a ja još čuvam ta četri kista....koja sam slučajno našla
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 19:25   #12
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Danima sam odlaga kupovinu malih kistova. Nije mi se dalo ići u Kemoboju a susjeda mi je dala tri keramičke figurice patkica koje je oprala u stroju za pranje suđa pa su izgubile boju.
Obećala sam joj da ću joj ih renovirati te nakraju premazati lakom.

Išla sam kod doktorice i to na jedvite jade dala sam samu sebe nagovoriti da idem autom jer tamo nema parkinga. "Slučajno" sam našla jedno mjesto jer je neki frajer baš tada izlazio. Nekako sam se uspjela ugurati i da uštedim vrijeme krenula sam preko malog parkića. Na samom kraju pored ceste stoji veliko drvo...slučajno sam ispod njega pronašla četri manja, tanka kista. Nisam mogla vjerovat. Stala sam i gledala ko tukac misleć da se netko želi našaliti sa mnom. Uzela sam ih. Bili su korišeni ali čisti. Vrijeme je to bilo ljetnih praznika - srpanj, malo djece po parkovima...

Patkice su obnovljene a ja još čuvam ta četri kista....koja sam slučajno našla

Eto...baš lijepo...te čudne stvari su mi skroz cool
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 19:53   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Danima sam odlaga kupovinu malih kistova. Nije mi se dalo ići u Kemoboju a susjeda mi je dala tri keramičke figurice patkica koje je oprala u stroju za pranje suđa pa su izgubile boju.
Obećala sam joj da ću joj ih renovirati te nakraju premazati lakom.

Išla sam kod doktorice i to na jedvite jade dala sam samu sebe nagovoriti da idem autom jer tamo nema parkinga. "Slučajno" sam našla jedno mjesto jer je neki frajer baš tada izlazio. Nekako sam se uspjela ugurati i da uštedim vrijeme krenula sam preko malog parkića. Na samom kraju pored ceste stoji veliko drvo...slučajno sam ispod njega pronašla četri manja, tanka kista. Nisam mogla vjerovat. Stala sam i gledala ko tukac misleć da se netko želi našaliti sa mnom. Uzela sam ih. Bili su korišeni ali čisti. Vrijeme je to bilo ljetnih praznika - srpanj, malo djece po parkovima...

Patkice su obnovljene a ja još čuvam ta četri kista....koja sam slučajno našla
Netko je ostavio kistove namjerno da bi ih uzeo onaj kome trebaju i baš ti si naišla i baš tebi trebaju.

Evo što sam ja napravio prije par mjeseci: Kupio sam jedan blinker štap za pecanje tek toliko da nešto kupim za 270kn, nakon par dana štap mi se nije svidio pa mi je pala luda ideja na pamet. Išao sam na bankomat u susjedno mjesto i taj novi štap sam u original platnenoj futroli naslonio na samoposlugu blizu bankomata s namjerom neka si ga uzme bilo tko kome je potreban, to sam napravio oko 15h popodne. Navečer sam išao u školu tamburice i prolazio sam pored posluge s autom i štap je još uvijek bio tamo, kada sam se nakon sat vremena vraćao iz škole tamburice štap je i dalje bio tamo nitko ga nije uzeo. Tada sam oko 20h navečer otišao u birtiju i ispričao im taj slučaj, svi su rekli da lažem i da sam lud jer sam mogao štap donijeti u birtiju i dati nekome od njih, nije im bilo jasno da nisam štap htio pokloniti na taj način. Uvjerljivo sam ispričao sve što sam napravio i jedan dečko se digao od stola i otišao ali je na cesti skrenuo u suprotnom smjeru od smjera gdje je štap, nije rekao ništa samo je otišao. Kasnije je jedan drugi rekao da ide po štap ali ga nije našao ispred samoposluge gdje sam rekao da sam ga ostavio pa je ispalo da sam lažov. Drugi dan se priča odmotala kako treba i ispalo je da je onaj dečko koji je prvi otišao iz birtije uzeo štap iako nije rekao da ide po njega pa je ipak ispalo da nisam lažov. Sada mi je zanimljivo kako to da je štap stajao naslonjen na samoposlugu oko 5 sati i nitko ga nije uzeo iako je mjesto jako prometno dok ga nije uzeo taj dečko koji je znao da sam ga ja ostavio, zanimljivo mi je da je on rekao kako mu nije bilo svejedno uzeti štap iako je znao tko ga je ostavio da ne bi prolaznici pomislili da je lopov.
Falkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 21:57   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Danima sam odlaga kupovinu malih kistova. Nije mi se dalo ići u Kemoboju a susjeda mi je dala tri keramičke figurice patkica koje je oprala u stroju za pranje suđa pa su izgubile boju.
Obećala sam joj da ću joj ih renovirati te nakraju premazati lakom.

Išla sam kod doktorice i to na jedvite jade dala sam samu sebe nagovoriti da idem autom jer tamo nema parkinga. "Slučajno" sam našla jedno mjesto jer je neki frajer baš tada izlazio. Nekako sam se uspjela ugurati i da uštedim vrijeme krenula sam preko malog parkića. Na samom kraju pored ceste stoji veliko drvo...slučajno sam ispod njega pronašla četri manja, tanka kista. Nisam mogla vjerovat. Stala sam i gledala ko tukac misleć da se netko želi našaliti sa mnom. Uzela sam ih. Bili su korišeni ali čisti. Vrijeme je to bilo ljetnih praznika - srpanj, malo djece po parkovima...

Patkice su obnovljene a ja još čuvam ta četri kista....koja sam slučajno našla

bas lijepo moram prokomentirat ovaj glas anđela,sjetila sam se sto mi se dogoilo, isla sam na groblje, normalan jesenski dan,sjela sam na grob preko puta groma mog oca i zapalila svijecu onda sam cula tihi glas, zapravo saputanje "cuvaj se" , malo sam se uplasila i brzo otisla, mislila sam da haluciniram i tako osamucena sam krenula prema cesti i bez gledanja zakoracila prema zebri i ugledala olovku kojom se sluzio moj otac i pomaknula se unatrag prema kolniku. nakon toga mi je zana koja je ceklaa da se upali zeleno pocela vikati na mene "kako si tako neodgovorna, pa skoro te auto pregazio" mislim da nikad necu zaboravit taj dan... nikad vise nisam dozivjela slicno iskustvo, mozda mi necete vjerovati ali istina je , hvala tom simbolu koji mi je spasio zivot
Antonnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 00:11   #15
Kad učimo čestice s početka i kraja bolje pamtimo, a iz sredine one čestice koje su istaknute i one neposredne pokraj njih.

Tako kad se desi nešto neobično, kad se pamćenje pomogne emocijama koje prati iznenađenje i eto poruka i simbola i horoskopa.

Za neki znak se tvrdi da je tvrdoglav (a svi su tvrdoglavi u nekoj mjeri) - međutim kod onog znaka za kojeg se tvrdi da je tvrdoglav tvrdoglavost se često ili uvijek primijećuje...

Ja sam danas spremao po kući, stotine predmeta i svega. Nemruth Dagi se javila ovdje i spomenula je kist i čega ću se sjetiti prvo od stotine predmeta i radnji kojih sam danas radio - kista kojeg sam negdje našao spremio među ostale. Asocijativnost, a pogotovo kad je broj u pitanju, pa sve brojimo... Da se broj 7 u danu pojavi više puta među brojevima od 0-9 plus na svim mjestima kod višeznamenkastih cifri je ogromna. Da ti se "ukazao" broj 409824080 u jednom danu na nekoliko mjesta, onda bi bilo zanimljivije.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 00:19   #16
Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
Razum se boji stvarnosti koju nije u stanju vidjeti.
Ego se boji, razum traga za istinom, a strah izbjegava istinu i vodi prema konzervativizmu i praznovjerju. Pitanje je zašto netko želi vjerovati u simbole i "anđele" kad nema racionalnog objašnjenja? Zato jer mu je potrebno tamo gdje doživljeno nije zahvatio razumom - iz straha. Dalje strah racionalizira iracionalna shvaćanja. Ako pita zbog čega nije zahvatio razumom i zašto ne zna onda je pošteniji.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 02:10   #17
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post

i horoskopa.

Da ti se "ukazao" broj 409824080 u jednom danu na nekoliko mjesta, onda bi bilo zanimljivije.
U horoskop ne vjerujem jer je to jako lagano za pogodit i psihološki izanalizirat kod ljudi koji su određeni znakovi, tako da to ne ubrajam u ovo...

Broj 7 je najčešći broj koji zamišljamo na ljestvici od 0-10, to sam čula i uvjerila se kada me netko jednom pitao da zamislim broj na toj skali i zamislila sam 7(još puno prije), međutim do sada mi se nikada nije ukazivao na više mjesta, više dana za redom, svjesna sam da to sve ima smisla sa podsvijesti i sl. ali jednostavno mi je drago da me naveo na nešto lijepo...I vjerujem u te neke poruke i simbole koji nas "vode", ali isto tako mi je jasno da za sve postoji i psihološko objašnjenje ali njega ne želim, zato sam i postala u forum duhovnost.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 08:39   #18
Ovo je sve logično ako se uzme u obzir da je ljudska svijest kadra probijati granice trodimenzionalnog prostora i linearnog vremena. Ipak sam skeptičan, jer kako je govorio pokojni G. Carlin u "You Are All Diseased":

Quote:
30 years of street drugs will get you some fucking Angels my friend! What about Goblins, huh?
Za mene korištenje psihoaktivnih supstanci kao puta do svladavanja viših dimenzija nije pouzdano, jer možda naprosto razbijaš logičke sklopove u glavi nakon čega više nisi u stanju procjenjivati realno stanje stvari. Ili se može raditi o početku psihičke bolesti, kao kod genijalnog matematičara i nobelovca Johna Forbesa Nasha - njegova shizofrenija je počela isto tako da je na registracijskim tablicama auta počeo "vidjeti" poruke koje su mu slali iz svemira i slično. To je klasičan slučaj shizofrenične deluzije, ali je isto tako 100% sigurno da bolesna osoba u tom času nije u stanju razaznati da je bolesna.

Inače, Falkone, čini mi se da tebi broj 22 šalje neku mentalnu poruku, a ne broj 7? Vidim neku paralelu, 22 je broj velikih arkana tarota, koje se po jednoj metodi mogu podijeliti na tri niza od 7 karata (duh, duša, tijelo) a ona 22. karta je tzv. "luda".
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 09:45   #19
U principu, šizofrenija je nasljedna bolest..A ti si sve krivo shvatio...Ne haluciniram, nisam bolesna, nego stvarno vidim te brojeve, jer ih vide i ljudi koji su taj tren kraj mene, čovječe nemoj me plašit!
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:27   #20
U pravu si kad kažeš da simbole treba pratiti.

Ove je tvoje vrlo lako iščitati;

Nakon što se 700. put spotakneš o broj 7 u kontekstu koji opisuješ...nešto će ti se strašno dogoditi 7 dana (eventualno 7 tjedana) nakon toga.
(Čim sam se malo koncentrirao na to što si napisala, vidio sam to u svojem umu...)
Budi sretna ako ostaneš živa (i u jednom komadu).

Btw.Nije bitno brojiš li te situacije ili ne..."brojčanik" se okreće i bez tvoje spoznaje / saznanja na kojem si "skoru" trenutno...poput kazaljke na paklenoj napravi koja se pomakne svaki put kada je pogledaš.

Ako želiš izbjeći to što te čeka, potrudi se ne "uočavati" broj 7.

Kvaka je u tome da što se više budeš trudila - manje će ti polaziti za rukom.

Znaš onu, "Nemoj misliti na čokoladicu...nemoj misliti na čokoladicu..." !!

"Kvaka 22"...čak se i ta činjenica...broj koji se u toj frazi (kvaka 22) ironično / znakovito nadovezuje na situaciju u kojoj si se našla - smatra zahebanim brojem.
Još jedan znak da dobrano razmisliš o ovome što ti kažem i sve ozbiljno shvatiš.
Nešto te maliciozno i ledeno vreba iza 700.busije na životnom putu...

http://www.youtube.com/watch?v=SdhAfMor9BM
Tik..tak..tik..tak...

PS.
Sretno i drž se !
Ne zahebavam te.

Zadnje uređivanje Yivanmukta : 02.10.2009. at 11:56.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.