Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2008., 13:10   #1
Question Pas jako zavija preko noći

pozdrav... imam iproblem s mojim psom... moj pas zadnjih 10 dana zavija po noci... onako kao vuk... mene to jako brine... jer mi je djed prico da su ubijali pse koji su zavijali preko noci... moj je djed ubio nazalost 2 psa koja su zavijala... reko mi je kao da to nije nimalo dobro kada pas zavija preko noci... reko mi je da njemu nista nemoze bit ... al da ce se jako promijenit... i sebe i okolinu... a i o tome sam cito da su ubijali pse koji zavijaju preko noci... pa me sad strah... volio bih dobiti odgovore od starijih i iskusnijih ljudi...
pavlek94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:18   #2
Djed je poubijao pse jer zavijaju? nevjerovatno koliko još primitivnih ljudi ima oko nas Šta je valjda mislio da će se pas pretvorit u vukodlaka ili šta Ono promijenit će sebe i okolinu, mislim stvarno, možda postane čovjek pa vam riječima objasni da mu nešto nije ok.
Pas vjerovatno zavija zadnjih desetak dana jer je zahladilo pa ti je to skupa s djedom prvo moglo pasti prije vukodlaka na pamet recimo i riješiti psu topao smještaj preko noći ili je gladan ili žedan ili ili ili, a možda stvarno postaje opasna zvier, i ja bi da mi je stalno hladno i imam primitivce za vlasnike.
Moguće je da neki pas u susjedstvu zavija pa mu se vaš pridruži, moguće je da se muva okolo neki lutalica pa zavija itd., ali najvjerovatnije mu je ili hladno ili nešto drugo ne paše.
Moji zavijaju svi skupa kad nekog odvedem u šetnju, kad odlazimo od kuće i kad se vraćamo itd. Sad tek kužim da sam ih trebala odavno pobit jer znaju komunicirati kao psi.
Previše sam se frapiralana ovo da još išta pametno napišem
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:29   #3
Ne kužim i nikad neću skužit...

Pokonite psa nekom tko ga hoće i ne uzimajte više nikad novog.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:40   #4
bez komentara
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:44   #5
pavlek94, ti to ozbiljno?
penelopić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:59   #6
I moj to pas radi ali samo kad ja odem negde a on ostane.Neznam,potrudi se pa vidi mozda mu nesto ne odgovara,mozda je tuzan il tak nesto!
adri-jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 19:55   #7
ako prvo nisam ja reko da necu tog psa...
kod mene je vec 8 mjeseci i ja ga volim... neko kad je moja stara rekla mom djedu to onda je to on njoj reko... pa je to stara meni rekla... nisam ja njega sad mislio ubit... to mi nije bilo ni na kraj pameti... nego sam ja to malo provjeravo po internetu i citao knjige... i onda sam vidio svugdje da su ubijali pse zbog toga... a i to mi je reklo dosta starijih ljudi... pa pitam jel neko iskusan zna u cemu je to bio problem... moj pas se nece pretvorit u vukodlaka ... a ima ti takvih budala koji to govore... nego pitam neke starije i iskusnije da mi kazu svoje misljenje a ne tu kakvu djecu ....

dok je zavijao uso preskocio je dvoriste i stao je pred prag... i cvilio ... kao da se boji... i kad sam otvorio vrata od kuce uledio je unutra ... neznam sta mu je... cudno se ponasa dok zavija... jednu noc je i iskopo 2 ripe od dubine 50 cm... odkako zavija nije kao prije... zato sam se uplasio zbog toga sto su ubijali pse .. mozda su ih ubijali jel se cudno ponasaju ili sta vec...+

Koristi edit umjesto pisanja posta za postom.
Tyndall

Zadnje uređivanje Tyndall : 15.09.2008. at 20:28.
pavlek94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:54   #8
Glupost su ti rekli i gluposti su činili. Pas na više načina komunicira, govorom tijela, zavijanjem, lajanjem...

Mnogi psi zavijaju od tuge (to sam dosta viđala u azilu), neki zavijaju jer im je to u genima, a moja kujica zavija kad mi zavijamo (i pjevamo)-to je njen način komunikacije i povezivanja sa nama, svojim čoporom.

I sam kažeš da ti se učilo da se boji. Možda je nešto prošlo pokraj dvorišta što ga je uplašilo, možda je čuo neki zvuk (psi se boje npr. pucnjave). Vjerujem da zavija kad je sam. Možda vas doziva. Psi su jako vezani za svoj čopor i žele biti s njim, a ostavljanje u dvorištu je odvajanje od čopora. Ako ga puštate u kuću, onda neće biti problema, a ako želite da bude isključivo u dvorištu, bojim se da ćete morati živjeti sa njegovim glasanjem. Nije to ništa opasno ("po psa i okolinu"), može vas samo živcirati.

Jeli kastriran? Možda se neka kujica tjera? Možda i drugi zavijaju u susjedstvu, pa im se pridruži (moja laje kad joj laje frendica iz kuće do)? Mislim da vam on nešto pokušava reći, zbog nečeg negoduje.

A kopanje je isto najnormalnije. Rijetki psi ne kopaju. Također ništa opasno, osim po cvijeće. Dobro ga išetaj i istrči, pa će noću spavati, a ne kopati i zavijati.

Ako je pas mlad, noramalno je da sazrijeva i da se više ne ponaša kao štene. Uz odgoj i odgovarajuću njegu, bit će dobar i odan prijatelj.

I vjerujem da sve zanima... Ako imaš neke linkove o "ubijanju pasa jer zavijaju", spominješ da si čitao o tome, molim te postavi nam tu. Baš me zanima ta logika.
A ti koji su ubijali pse zbog ovog "problema", treba spriječiti da ikad više imaju pse jer očito nemaju ni znanja ni ljubavi za njih.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:55   #9
ee hvala puno ... takav sam odgovor trebo... a ne sad danas sam to reko baki i ona mi je rekla da isto svi pricaju da to nevalja... jer kad pas zavija to znaci da predvidjava smrt tako da ce mu vlasnik umrjet... a u to sad nevjerujem.. prvo sam se uplasio jer su mi to svi pricali... a sad kad sam cuo ovaj odg.. sad nevjerujem u te budalastine... thx...

a kako to mislis "copor" ??? u kojem je on to coporu
pavlek94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:05   #10
vi ste njegov copor.. vi koji zivite s njim ti i tvoja obitelj.. !!!
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:28   #11
Quote:
pavlek94 kaže: Pogledaj post
ee hvala puno ... takav sam odgovor trebo... a ne sad danas sam to reko baki i ona mi je rekla da isto svi pricaju da to nevalja... jer kad pas zavija to znaci da predvidjava smrt tako da ce mu vlasnik umrjet... a u to sad nevjerujem.. prvo sam se uplasio jer su mi to svi pricali... a sad kad sam cuo ovaj odg.. sad nevjerujem u te budalastine... thx...
nemoj slušat babske priče. to je isto ko priča koju sam čula o nekoj ptici koja ti se noću pojavi na krovu i nagovješćuje smrt.
koja je logika ako pas predosjeća da će vlasnik umrijet onda krkneš psa pa ćeš preživjeti.
istina je da životinje osjete nadolazeće potrese i tada zavijaju, muču, postanu uznemirene i glasaju se.
neki psi osjete ako će vlasnik koji boluje od epilepsije dobiti epileptični napad no oni onda ne zavijaju već vlasnika gricnu kako bi ga osvjestili.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:54   #12
Quote:
pavlek94 kaže: Pogledaj post
ee hvala puno ... takav sam odgovor trebo... a ne sad danas sam to reko baki i ona mi je rekla da isto svi pricaju da to nevalja... jer kad pas zavija to znaci da predvidjava smrt tako da ce mu vlasnik umrjet... a u to sad nevjerujem.. prvo sam se uplasio jer su mi to svi pricali... a sad kad sam cuo ovaj odg.. sad nevjerujem u te budalastine... thx...

a kako to mislis "copor" ??? u kojem je on to coporu
Ma joj... Daj mućni svojom glavom i zaključi malo. Pa u 21. stoljeću smo! Da je vjerovati takvim pričama, ja bi odavno bila pod zemljom i ili bar bila nesretna do kraja života ili smrtonosno bolesna...

Psi pozitivno utječu na nas, na naše zdravlje, smiruju nas, vesele. To su dokazale i brojne studije.

Pazi tog malog, dlakavog stvora. On te voli najviše na svijetu, dao bi život za tebe, bit će ti vjeran do smrti. Oduži mu se za tu bezgraničnu odanost na pravi način.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:38   #13
e tocno je to moj pas kojeg sam imala 11 god.radio. to je bilo full rijetko,mozda 2 puta godisnje.mi bi spavali (kada bi zavijao to bi bilo samo ponoci) i ono mrtva tisina i odjednom nenormalno glasno bi poceo zavijati i to u sjedecem polozaju i sa glavom prema gore (fakat ko vuk) i to bi trajalo nekih deset sek.i onda bi nastavio spavati.e to mi je bilo koma,uvijek me bilo strah,bila sam tada dijete ali svejedno...nije ugodno! nikada nisam skuzila zasto je to radio.a micek moj,bio je poseban pas.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:46   #14
Quote:
pavlek94 kaže: Pogledaj post
pozdrav... imam iproblem s mojim psom... moj pas zadnjih 10 dana zavija po noci... onako kao vuk... mene to jako brine... jer mi je djed prico da su ubijali pse koji su zavijali preko noci... moj je djed ubio nazalost 2 psa koja su zavijala... reko mi je kao da to nije nimalo dobro kada pas zavija preko noci... reko mi je da njemu nista nemoze bit ... al da ce se jako promijenit... i sebe i okolinu... a i o tome sam cito da su ubijali pse koji zavijaju preko noci... pa me sad strah... volio bih dobiti odgovore od starijih i iskusnijih ljudi...
neka kuja se vjerojatno tjera-prestat ce.al meni ovo zvuci kao troll,mislim stvarno.....
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 01:41   #15
Quote:
pavlek94 kaže: Pogledaj post
. nego sam ja to malo provjeravo po internetu i citao knjige... i onda sam vidio svugdje da su ubijali pse zbog toga... a i to mi je reklo dosta starijih ljudi... pa pitam jel neko iskusan zna u cemu je to bio problem... moj pas se nece pretvorit u vukodlaka ... a ima ti takvih budala koji to govore... nego pitam neke starije i iskusnije da mi kazu svoje misljenje a ne tu kakvu djecu ....
Molim te stavi link gdje si to pronašao na netu i navedi autora i knjigu, tj. sve te kjige gdje si to pročitao. I mene silno zanima
Priče o vukodlaku se daju naslutiti po objašnjenu da će se pas promijeniti i još i okolinu pa bih voljela također da mi i to objasniš.
Što se tiče starijih i djece prekini biti bezobrazan jer koliko vidim jedino dijete ovdje si ti ili se samo praviš jer sumnjam da bi ovako nešto napisalo ni dijete.
Quote:
pavlek94 kaže: Pogledaj post
dok je zavijao uso preskocio je dvoriste i stao je pred prag... i cvilio ... kao da se boji... i kad sam otvorio vrata od kuce uledio je unutra ... neznam sta mu je... cudno se ponasa dok zavija... jednu noc je i iskopo 2 ripe od dubine 50 cm... odkako zavija nije kao prije... zato sam se uplasio zbog toga sto su ubijali pse .. mozda su ih ubijali jel se cudno ponasaju ili sta vec...+
I usotalom, savjet si dobio odmah, psu ti je vjerovatno hladno, očito je vani preko noći i hladno mu je. Nije valjda da nisi skužio da je zadnjih dana 'malkice' zahladilo pa bi pas mogao dobiti topao smještaj umjesto da si sam kopa rupe i urla -eto, još jednom
Koliko mi se čini, tebi je neka bakica uvalila priču da će ti pas poludit ako zavija pa si se ustratario malo ili nas sve skupa zezaš jer ovo vjerujem mvećini djeluje vrlo nestvarno i nevjeorvatno no ostavimo i mogućnost da i toliko neukih ljudi još uvijek ima
Eto, a sad odi nahrani, napoji i prošetaj psa pa ga lijepo smijesti na toplo i mir.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 08:15   #16
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Molim te stavi link gdje si to pronašao na netu i navedi autora i knjigu, tj. sve te kjige gdje si to pročitao. I mene silno zanima
Priče o vukodlaku se daju naslutiti po objašnjenu da će se pas promijeniti i još i okolinu pa bih voljela također da mi i to objasniš.
Što se tiče starijih i djece prekini biti bezobrazan jer koliko vidim jedino dijete ovdje si ti ili se samo praviš jer sumnjam da bi ovako nešto napisalo ni dijete.

I usotalom, savjet si dobio odmah, psu ti je vjerovatno hladno, očito je vani preko noći i hladno mu je. Nije valjda da nisi skužio da je zadnjih dana 'malkice' zahladilo pa bi pas mogao dobiti topao smještaj umjesto da si sam kopa rupe i urla -eto, još jednom
Koliko mi se čini, tebi je neka bakica uvalila priču da će ti pas poludit ako zavija pa si se ustratario malo ili nas sve skupa zezaš jer ovo vjerujem mvećini djeluje vrlo nestvarno i nevjeorvatno no ostavimo i mogućnost da i toliko neukih ljudi još uvijek ima
Eto, a sad odi nahrani, napoji i prošetaj psa pa ga lijepo smijesti na toplo i mir.

za to pitaj svoje starce i susjede i to .... pa ces vidit sta ce ti rec...
pavlek94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 09:34   #17
Pavlek, pas zavija zato što mu je hladno, ili ga nešto boli, ili se nečega boji, ili bilo koja kombinacija navedenog. A to da zavija ako će netko umrijeti su samo bapske priče i idiotske narodne legende.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 10:00   #18
Pavlek, ti u 21. stoljeću pušiš bapske priče???
Psi komuniciraju lajanjem, režanjem i zavijanjem. Neke pasmine pasa UOPĆE ne laju, već samo zavijaju - husky, samoyed, polarni psi. Dakle, njih sve odmah poubijati bez razmišljanja, jel samo njihovo postojanje donosi nesreću.
Pas zavija jer komunicira sa drugima, želi doći do ženke a nemože, ili ga pak nešto boli i nelagodno mu je. Ne brini, neće postat vukodlak a ako netko i umre, to sigurno neće biti zato što je pas eto, zavijao, niti ćeš ubiješ li psa, produžiti nekome kome je suđeno život.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 11:14   #19
oke fala vam puno.... skuzio sam kod njega malu ranu na uhu... mozda zbog toga zavija...a eto danas nije... super... a i upozno je 2 kuje s kojima se htjeo parit pa mozda zavija da komuniciraju... imate pravo nemoram ja vjerovat u ta sranja...
pavlek94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 11:47   #20
ja nikada nisam skuzila zasto je moj peso (mjesanac) zavijao ali definitvno nije zbog kujice jer je bio kastriran,nije zbog hladnoce jer je spavao u stanu u svojoj fotelji i nije ga nista bolilo jer nije to takav zvuk,nije on cvilio nego zavijao ovako auuuuuuuuuuuuu.nemam pojma, ali nikada me to nija zabrinjavalo s obzirom da je bilo jako rijetko.ali ove bapske price fakat katastrofa...
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.