Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2011., 13:27   #1
Išijas i druge bolesti - liječenje magnezijevim kloridom?

kako nisam pod zdravlje našao podforum za lijekove, prehranu isl. vezano za bolesti, valjda onda ide direktno ovdje...ako ne neka mod premjesti

na jednom blogu http://junkpublished.blogspot.com/20...j-klorida.html sam pročitao slijedeće:

da je magnezij-klorid koji se može kupiti u apotekama jako dobar za išijas i neke druge boljke
, te je dobar kao preventiva za bolje zdraavlje i općenito bolje osjećanje i bolju formu!

mada ono kad pročitao cijeli blog i vidiš popis od 24 bolesti(bolesna stanja )koja navodno liječi odmah mi padne neka sumnja na pamet?

šta mislite o tom pripravku, jeste li i ranije čuli za tu kućnu metodu liječenja i preventive?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:13   #2
Baš me zanima je li proizvod Okinawa Nigari pravi magnezij klorid ili nije kako netko na navedenoj stranici piše.
Drugih proizvoda magnetij klorida nema u prodaji koliko znam.
Nadam se da će netko od znanaca to ovdje moći objasniti.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 17:34   #3
Ima li netko od kemičara da nama neukima objasni što je Nigari, što u stvari sadrži?
Na deklaraciji piše magnezijev klorid.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:02   #4
http://istineilaziohrani.blogspot.co...-magnezij.html
Zanima me kako napraviti idealan omjer da ispadne tzv. magnezij ulje?
Da li je tko isprobao mazati se time kod išijasa i sl.problema?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:57   #5
Stiglo sa Zdravlja.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 22:36   #6
Iskustva s magnezij kloridom

Mene zanimaju vaša iskustva, tj. onih koji su pili magnezij klorid.

Ja ga pijem već neko vrijeme. Spadam u dobnu skupinu gdje se pije pola šalice dnevno kao doza održavanja. Zbog bolova u kralježnici, počela sam piti pola šalice dnevno. Moji bolovi su se nakon nekoliko dana toliko pojačali da sam pitala osobu koja mi je to preporučila- Šta mi je to dala. Ona je rekla da moram nastaviti jer su se otvrorila žarišta i da će mi siguno biti bolje.
Ti bolovi su trajalii 5-6 dana, a onda su se znatno smanjili. Sada mi je stvarno puno bolje. Rijetko osjećam manju bol, a to je neusporedivo sa onim stanjem od prije nego sam uzimala magnezijklorid.
Hrvatski_tisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:47   #7
Pijem kojih 5 dana, ali od toga sam 3 dana na fizikalnoj,ultrazvuku i laseru pa me boli jos jace otkad sam krenula na to cudo,valjda ko reakcija na fizikalnu pa se nadam da ce magnezij klorid pomoci brzem oporavku.

Naletila sam na nekakve tekstove o magnezij ulju i htjela sam to isprobati da vidim hoce li smanjiti bol, ali zadnje sto sam nasla da je to uglavnom sarlatanstvo, da masaza tim uljem ne pomaze nego moras se namakati bar 12-20 minuta da bi mozda nesto prodrlo kroz kozu???

evo tekst koji proucavam zadnjih pol sata,nemam zivaca vise veceras...
http://www.worldhairloss.org/index.p.../viewthread/93

i nasla 3 recepta kako da se napravi mg ulje-50 g nigarija na litru destilirane,
negdje pak da ide jedna trecina mg klorid,2 trecine da ide voda,
negdje da se miksa pol kile nigarija i resto voda dok ne dobijem oko 2 litre magnezij ulja i pustit 2-3 dana da odstoji/rastopi se posteno...

I spominju ne radit to u plasticnim vec u staklenim flasama ili staklenkama.

Plus naravno postoje skupe komercijalne varijante gotovih magnezij ulja iz nekakvih drevnih dubina,odlicne cistoće i cijena preko 100 dolara...

Zadnje uređivanje chani : 23.11.2011. at 23:51. Reason: dodatak
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:09   #8
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Pijem kojih 5 dana, ali od toga sam 3 dana na fizikalnoj,ultrazvuku i laseru pa me boli jos jace otkad sam krenula na to cudo,valjda ko reakcija na fizikalnu pa se nadam da ce magnezij klorid pomoci brzem oporavku.

Naletila sam na nekakve tekstove o magnezij ulju i htjela sam to isprobati da vidim hoce li smanjiti bol, ali zadnje sto sam nasla da je to uglavnom sarlatanstvo, da masaza tim uljem ne pomaze nego moras se namakati bar 12-20 minuta da bi mozda nesto prodrlo kroz kozu???

evo tekst koji proucavam zadnjih pol sata,nemam zivaca vise veceras...
http://www.worldhairloss.org/index.p.../viewthread/93

i nasla 3 recepta kako da se napravi mg ulje-50 g nigarija na litru destilirane,
negdje pak da ide jedna trecina mg klorid,2 trecine da ide voda,
negdje da se miksa pol kile nigarija i resto voda dok ne dobijem oko 2 litre magnezij ulja i pustit 2-3 dana da odstoji/rastopi se posteno...

I spominju ne radit to u plasticnim vec u staklenim flasama ili staklenkama.

Plus naravno postoje skupe komercijalne varijante gotovih magnezij ulja iz nekakvih drevnih dubina,odlicne cistoće i cijena preko 100 dolara...


Hvla na ogovoru, baš me to zanimalo, tj. iskustva ljudi koji to koriste. Svi mi smo to počeli koristiti po nekakvoj preporuci. Tvoje iskustvo slično je mome,tj. mene je isto toliko grozno bolilo. Bolno je bilo i ustajanje iz kreveta.
Zanima me i koje količine uzimate. Kad me je počelo boliti,ja sam povećala dozu i nakon još 5-6 dana je prestalo boliti. Sad me skoro i ne boli, još uvijek osjećam tegobe, ali daleko manje nego prije uzimanja magnezij klorida.
Hrvatski_tisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 07:29   #9
Pola deci dnevno, pocela sam davati kceri i muzu, njima moram pomiješati sa sokom da ih natjeram da popiju.


Prošla 2 dana sam bila slomljena i cak sam odspavala popodne par sati sto je neuobicajeno za mene jer imam problema sa spavanjem i po noci.
Danas osjecam manju bol u ramenu i isijasu sto opet moze biti i rezultat fizikalne ili pak psiholoski ucinak, ma uglavnom ne osjecam potrebu da popijem tramadol.

Vidjet cu, mozda pojacam si dozu 2-3 dana.Jos nisam slozila magnezij ulje da probam oblog s time. A s masazom cu pricekati tjedan dana dok ne rijesim prvu turu terapije,nesto fizijatrica je mrljala da se ne smijem masirati dok sam na terapiji sto mi i nema previse smisla jer su mi masaze vratile pokretljivost ruke prije par mjeseci.

Moji roditelji su to poceli piti 10-tak dana prije mene,ali ne osjecaju neke extra promjene osim lakse stolice,a recimo mama ide isto na fizikalnu sa mnom,tata pak ceka terapiju za svoju kuk artrozu.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:09   #10
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Pola deci dnevno, pocela sam davati kceri i muzu, njima moram pomiješati sa sokom da ih natjeram da popiju.


Prošla 2 dana sam bila slomljena i cak sam odspavala popodne par sati sto je neuobicajeno za mene jer imam problema sa spavanjem i po noci.
Danas osjecam manju bol u ramenu i isijasu sto opet moze biti i rezultat fizikalne ili pak psiholoski ucinak, ma uglavnom ne osjecam potrebu da popijem tramadol.

Vidjet cu, mozda pojacam si dozu 2-3 dana.Jos nisam slozila magnezij ulje da probam oblog s time. A s masazom cu pricekati tjedan dana dok ne rijesim prvu turu terapije,nesto fizijatrica je mrljala da se ne smijem masirati dok sam na terapiji sto mi i nema previse smisla jer su mi masaze vratile pokretljivost ruke prije par mjeseci.

Moji roditelji su to poceli piti 10-tak dana prije mene,ali ne osjecaju neke extra promjene osim lakse stolice,a recimo mama ide isto na fizikalnu sa mnom,tata pak ceka terapiju za svoju kuk artrozu.
Imam 50+ godina i imam istu ovu dijagnozu kao tvoj tata. Dr. samo što je vidio rtg. snimak kuka, odmah preporučio ugradnju pvc kuka.

Nema sumnje da su sarajevski ljekari pravi maheri kod ovakvih operacija, a nakon ratnog iskustva, međutim ja se uzdam da će mi Okinawa magnezijum hlorid pomoći da izbjegnem operaciju. 14. decembra/prosinca sam naručen za CT snimanje, pa ćemo vidjeti na čemu sam.

Jučer otpočeo sam ispijanjem Okinawa magnezij hlorida ili Nigarija. Za sada ništa ne osjećam. Nikakve promjene.
PipiDugaDevetka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:17   #11
U krajnjem slucaju gripa nas bude mozda zaobisla
http://www.danreid.org/health-alerts...-magnesium.asp
ok, magnezij i vitamin c, mada kombinacije vit.c intravenzno i do 20g dnevno mi je malo previse, ajde jos 2-4 grama nekako...

"It would also be worthwhile to detoxify and chelate our families during the warmer months so hidden toxicities like mercury, which is known to increase the dangers of influenza, would be less present in our children’s bodies. "

npr.
"Replace bowel bacteria. Lactobacilis Bacteria has been known to swallow up mercury in the bowel and transport it from the body. Mercury is also known to interfere with replication of bowel bacteria."

btw
For magnesium chloride,
Melting point 714 °C (987 K)
Boiling point 1412 °C (1685 K)

To znaci da ako dodam ga u topli caj ili juhu ne bi mu trebalo biti nista sto se tice iskoristivosti za organizam???

Uglavnom ne sjetim se popit vise od jednom dnevno,ne pijem tramale znaci da je sto se tice bola je ok,
mamin krvni nalaz pokazuje manjak magnezija pa valjda joj nesto ometa apsorpciju jer na nju magnezij klorid ima laksativan ucinak,
muz i svekrva definitivno nemaju migrene u zadnje vrijeme,
nego bio je slucaj par slabih glavobolja...

zanimljiv link-mg na stanicnoj razini zajedno s ostalom "kompanijom":
http://www.facebook.com/notes/cancer...8141023?ref=nf
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:18   #12
Probala sam piti Nigari no nakon što sam našla neke negativne komentare u vezi njega naručila sam original magnezijev klorid iz Slovenije.
Kilogram je 400 kn, dostava na vrata.
Ako nekoga zanima neka mi se javi pa ću mu dati kontakt.

Ono što mogu reći da obično imam neki unutarnji osjećaj za pripravke koje uzimam u smislu da li mi odgovaraju (koriste) ili ne. Nigari mi je bio bljak i nije mi pasao. Ovaj magnezijev klorid mi je ok.
Pijem ga nekih mjesec dana, nisam imala negativnih reakcija, ni bolova kao neki od vas, malo djeluje na stolicu ali ne u lošem smislu, osjećam se smirenije (vjerojatno zato što opušta živce).

Eto to je moje iskustvo, za sada
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:43   #13
"Rejuvenation by ingesting more magnesium is a slow process, especially as the amount of magnesium that we can take is limited by its laxative effect and the need to keep it in a reasonable balance with the calcium and phosphorus intake. The other problem is that spastic muscles have a poor blood and lymph circulation, which makes it difficult for the ingested magnesium to dissolve and flush out the tissue and joint calcifications.
Therefore, we can greatly speed up the rejuvenation process by increasing the circulation through permanently contracted muscles as with
deep tissue massage, hot and cold water applications, relaxation exercises, lymphasising as well as packs and rubs with magnesium chloride or Epsom salts."
Znaci spor proces koji ubrzavamo masazama,oblozima i sl.
http://www.health-science-spirit.com...mchloride.html

Mislim da cu sljedeci tjedan obavit masazu sa tim "mg uljem" sto god neki rekli da transdermalno masazom slabije prolazi naspram obloga
jer masaza ipak ima svoje vlastite prednosti.

Osim vitamina C koji je bitan za magnezij, bitan je i B kompleks izrazitije b6,b12 i folna,
a za BOL je dokazano da nekad ga uzrokuje i manjak D vitamina ---> http://web.mit.edu/london/www/magnesium.html
te ako ubacimo i nadopunu d3 onda je opet bitno povecati mg
"Watch your intake of vitamin D. High doses will cause magnesium to be leached from your body.

Read more: How to Best Absorb Magnesium Supplements | eHow.com http://www.ehow.com/how_3954_absorb-...#ixzz1gAQVuDQZ "

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.12.2011. at 22:09.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:29   #14
No kaj nema nikakvih novih iskustva ili je tema samo tako zamrla?
Ja sam u dilemi !
absn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 10:47   #15
Za 14 kn neces propasti, probaj pa vidi kako ce ti organizam reagirati.
Uglavnom meni se cini jako spor proces, inace me muce i nesanice,ali recimo nakon jako cvrste (i meni pomalo bolne) masaze i uzimanja magnezija uspijem prespavati nekoliko sati u komadu.Rame me puno manje boli, ali zglobovi na desnoj ruki me nesto pojacano bole (valjda od kompa) pa cu probati sa nekakvim oblozima, primjer kako ne oblog: tati smo probali mokre carape sa magnezijem kao preventivno za dijabetes problematiku da drzi po pola sata, stvrdnule su se, jedva smo skinuli...Mamina susjeda ga je mazala po licu pa joj se je nekakva kozna upala smanjila,povukla ustvari...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 23:18   #16
Naravno da 14kn nije puno pa i 405 sam platio! a sada iskustva, možda nekom i pomogne. Dakle ovako: Otac 81g. koji ima na nozi premosnicu, nakon 30 dana magnezija 2*0,5 dl prestaje mu biti hladno za prste na nozi i na opip i osječaj, prestalo ga boljeti rame. Osječa se dobro i raspoložen za zafrkanciju, može više hodati bez bolova u nogama.

Majka 82g. noga ukručena nakom loma koljena, 6. operacija, infekcije rane i jakog urino infekta koji je lječen antibioticima, ostali su bolovi u mišičima na dodir. prakično nepokretna, pije magnezij 30 dana počela je vježbati da stane na noge sa velikom željom da se digne is kreveta, maknuti antidepresivi !!

Supruga 60g Naravno aktivna, radi ali muči je artritis posebno na zglobovima šake i svako jutro vježba da bi mogla funkcinrati. pije magnezij 2*0,5dl 20 dana, osječa se puno bolje, manje treba razgibavati da bi mogla normalno raditi.

Sad ja: Ma ja sam Vam zdrav! Jedino me dosta bole koljena, tek toliko da šepam a ne netreba mi štap. Naravno primjereno godinama 62. imam tegobe i sa prstima pa također ujutro razgibavam prste da bi zavezao cipele. da ne dužim također pijem magnezij 30d. 2*0,5dl osječam se bolje što se tiče koljena više ne šepam niti me bole ali ih osječam ne u bolnom smislu, a tako je i s prstima

Rado bi kad bi i drugi podjelili svoja iskustva s magnezijem.

Toliko od mene!!

Poz.
absn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 17:24   #17
Magnezijev klorid kao LIJEK.

PRIPREMA MAGNEZIJ KLORIDA:
Opcija 1: Zakuhaš jednu litru vode i ostaviš da se ohladi. U bocu ili drugu staklenu posudu staviš 33 grama magnezij klorida ( kupi u ljekarni) i zatim uliješ prokuhanu ali ohlađenu (1l) vodu. Dobro zatvori i potresi bocu. Na taj način, uvijek održavaj. Nema potrebe da ju se stavi u frižider.
Opcija 2: Zamoliš u ljekarni da ti jedna od magistri to napravi i platiš 10-20 kuna bocu/rad/vodu.

Dnevna doza: veličina male šalice za kavu, a sve ovisno o problemu bolesti i starosti osobe.
1. Magnezij klorid ponovo uspostavi mineralnu ravnotežu kod artroze, potičuči funkcije organa, kao što su bubrezi da luče «acidum uricum» - (mokraćna kiselina).
2. Regulira rad živaca-mišića i sudjeluje u prijenosu impulsa u živcima.
3. Mag.Kl. je glavni čimbenik psihofizičke energije i drži ravnotežu u mehanizmu djelovanja i opuštanja mišića, sprečava zamor mišića i njihovo grčenje, jača mišiće, te je preporučljivo za svakog sportaša.
4. Magnezij klorid je potreban za pravilan rad i funkcioniranje srca, ima važnu ulogu u mnogim biološkim procesima.
5. Poboljšava probavu i daje enrgiju, dobar je antidepresiv, i odlično sredstvo protiv stresa.
6. Igra najvažniju ulogu u reguliranju tjelesne temperature.
7. Koristan je za prevenciju visokog kolesterola.
8. Regulira funkciju crijeva.
9. IMA značajnu ulogu u formiranju kostiju,te
10. Čak i u metabolizmu ugljikohidrata i proteina .
11. To je korisno za probleme iritiranih živaca-mišića kao npr.kod tetanusa , epilepsije,itd..
12. Smanjuje količinu masti u krvi, djeluje protiv arterioskleroze, čisti krv, oživljuje
moždane stanice, daje i održava vitalnost-mladost do duboke starosti.
13. Nakon četrdeset godina organizam čovjeka dobiva sve manje i manje magnezija u hrani što je uzrok starosti i bolesti. Stoga, magnezij treba uzimati u skladu s dobi.
14. Pozdravi se s problemima prostate i hemoroidima.
15. Spriječava gripu.
16. Produžuje mladost-vitalnost.
17. Spriječava pretilost.
18. Spriječava rak.
19. Spriječava arteriosklerozu.
20. To je izvrstan laksativ.
21. Regulira probavu.
22. Smanjuje probleme bronhitisa.
23. Sprječava ozebline.
24. Djeluje protiv zadaha.


STAROSNA DOB-UZIMATI:
Od 10 do 50 godina: pola male kavene šalice
Od 51 do 70 godina: Jednu kavenu šalicu ujutro
Od 71 i dalje: Jednu kavenu šalicu ujutro i jednu navečer.

LJEKARNE U KOJIMA SE MOŽE KUPITI ČISTI MAGNEZIJEV KLORID:
Ljekarna Ćurković, Pokornoga 7 (Kod kvatrica), Zagreb.
Cijena: Magnezijev klorid heksahidrat p.a. (Kemika) 500g= 247kn, odnosno 33g= 16,5 kn (a toliko treba na jednu litru) *(tamo kupujem, pa znam točnu cijenu)
Ljekarna Kuharić, Grahorova 15, Zagreb.
Cijena: Magnezijev klorid (Kemika) -
Biljna ljekarna Natura, Radnička 52 ( GreenGold ), Zagreb.
Cijena: 500g=245kn, odnosno 33g= 16 kn ( Magnezijev klorid heksahidrat p.a. 'Kemika')
Ima ih još, ali za ove sam siguran da imaju…
Gring O is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:11   #18
Išijas je uklještenje živca pa tu nikakav magnezij klorid ne pomaže. Jedino što može pomoći je nekakav analgetik koji će smanjiti bol.
Najdjelotvornije rješenje kod išijasa je kiropraktika. Nađite nekog dobrog kiropraktičara koji će vas namjestiti.
Pomaže još jedna stvar - gavez. Ja sam napravio gavezovo ulje...i djelotvorno je.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 12:56   #19
Ja sam nabavio magnezijev klorid iz Slovenije 405 kn s dostavom na vrata (99% čistoća). Ne mogu 100% ni potvrditi ni opovrgnuti pozitivno djelovanje magnezijevog klorida. Počeo sam ga uzimati prije 20 dana 0,5 dl /dan (odnosno popio sam 1 litru) i mogu potvrditi, da na početku mi je bilo nešto gore tj. otvarala su se žarišta, ali sad se osječam bolje, a što će biti vidićemo:
- Imao sam početne probleme sa gihtom - sad ga skoro i ne osječam,
- Bio sam pod stresom - sad se osječam relativno dobro (nema nervoze),
- Imao sam probleme sa hemaroidima - nisu nestali (ali se povlaće i nemam bolne probleme),
- Poslje saobračajne ima sam problema sa vratom - nakon početka uzimanja kompletna bol se vratila, a sad ga samo malo osječam,
- Regulirala mi se probava i stolica - uz normalnu prehranu sam smršavio 3 kg.

Naj važnije što mi je krvna slika prije početka uzimanja MgCl (što se tiće kolesterola i triglicerida bila katastrofalna), za mjesec dana idem ponovo vaditi krvnu sliku, ako bude poboljšanja onda stvarno pomaže.

Moguće da je na neke stvari utjecala autosugestija, ali za sada vjerujem u magnezijev klorid, jer kako kažu terapija sa njim je dugotrajna.

Volio bih da i drugi izmjene iskustva sa korištenjem magnezijevog klorida
roko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 23:53   #20
Ja sam napisao svoje, ostali se skrivaju, ili možda ne vjeruju da im se nešto događa naravno bilo to pozitivno ili negativno. Mnogi su sigurno probali, ali iskustva - nema kao da se ništa ne događa? Ali sigurno se nešto događa, ali skrivamo svoja iskustva zašto?
Možda da ne uništimo farmaceutsku industriju?
A još koju godinu i po novim propisima nečete smjeti ni misliti na ljekove is prirode, samo industrija, naravno farmaceutska.
Kao što sam napisao u jednom prethodom postu za one koji su u blizini zg najeftinije je.
Naravno želim da Vam se zdravlje događa barem kao mojoj obitelji.
Barem tamo gdje magnezij može pomoći.
Poz.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.02.2012. at 13:53.
absn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.