Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2016., 15:24   #261
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Hvala, to je tamo kod St. Paul's Cathedral? Vidjela sam zadnji put kad smo bili, ali u neko doba tipa nedjelja rano ujutro, zatvoreno je bilo. Stavljam i to na popis. Sad nećemo imati dosta dana za sve

Jesi ti prije nekoliko godina pisala osvrt na taj restoran? Ostalo mi je nešto kao u sjećanju, ali ne mogu naći.
Da.
u blizini je katedrale.
Iznimno ugodno mjesto s doista vrhunskom hranom i s prihvatljivim cijenama za London i razinu usluge.
Bili smo i u Maze Grill Mayfair ali Bred Street nam se više dopao.

post je u temi Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva broj 4058 - ne uspijevam linkati.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:43   #262
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Može preporuka za London?
Novaca za restorane sa zvjezdicama nažalost nemamo Možda neki zanimljiv restoran s kuhinjom koje nema kod nas? Također, molim preporuku za dobru slastičarnicu i tržnicu (imam preporuku za Bricklane i Camden). Tržnica mi ne treba za špeceraj nego više za doživljaj i isprobavanje hrane koje kod nas nema.
Ako ste na budžetu i blizu Trafalger Squarea (a jednom ćete biti) obvezno odite u kriptu crkve St. Martin in the Fields (ne možete pogriješiti, ulaz u lift u dvorištu crkve preko puta National Portrait Gallery). Super ručak za sedam funti
http://www.stmartin-in-the-fields.org/cafe-in-the-crypt

Za malo francuske kuhinje u Londonu probajte Brasserie Zedel kraj Piccadillyja. Fiksni meni dva jela 9.75. Super mjesto za večeru prije kazališta.

https://www.brasseriezedel.com/brasserie-zedel

Caffe bella maria (blizu buckingham palace) - imaju engleski popodnevni čaj za dvoje za 20 funti što je jako dobra cijena za London.

Ako vas put odvede put Greenwicha probajte Royal Teas. Odlični kolači, kava i čaj, a cijene puno manje od Londona.

http://www.royalteascafe.co.uk/

Isto ako vam je do doživljaja autentičnog engleskog popodnevnog čaja pogledajte Fan museum u Greenwichu.

https://www.thefanmuseum.org.uk/orangery

Prostorija je predivna (kao da ste ušli u roman Jane Austen), a čaj je sedam funti (na to doduše morate dodati cijenu ulaznice od četiri funte). Ali cijena je super jer nakon engleskog popodnevnog čaja ionako sutra do podne ne moraš ništa jesti.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 16:41   #263
Quote:
GWTW kaže: Pogledaj post
Ako ste na budžetu i blizu Trafalger Squarea (a jednom ćete biti) obvezno odite u kriptu crkve St. Martin in the Fields (ne možete pogriješiti, ulaz u lift u dvorištu crkve preko puta National Portrait Gallery). Super ručak za sedam funti
http://www.stmartin-in-the-fields.org/cafe-in-the-crypt

Za malo francuske kuhinje u Londonu probajte Brasserie Zedel kraj Piccadillyja. Fiksni meni dva jela 9.75. Super mjesto za večeru prije kazališta.

https://www.brasseriezedel.com/brasserie-zedel

Caffe bella maria (blizu buckingham palace) - imaju engleski popodnevni čaj za dvoje za 20 funti što je jako dobra cijena za London.

Ako vas put odvede put Greenwicha probajte Royal Teas. Odlični kolači, kava i čaj, a cijene puno manje od Londona.

http://www.royalteascafe.co.uk/

Isto ako vam je do doživljaja autentičnog engleskog popodnevnog čaja pogledajte Fan museum u Greenwichu.

https://www.thefanmuseum.org.uk/orangery

Prostorija je predivna (kao da ste ušli u roman Jane Austen), a čaj je sedam funti (na to doduše morate dodati cijenu ulaznice od četiri funte). Ali cijena je super jer nakon engleskog popodnevnog čaja ionako sutra do podne ne moraš ništa jesti.
Hvala! Ovo ćemo ostaviti za neki drugi posjet, bojim se da ovaj put nećemo stići.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 15:41   #264
Uživajte u Londonu i ne zaboravite nakon povratka napisati gdje ste i što jeli i za koliko para. Fotkice su uvijek bonus.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 09:45   #265
da, upravo sam to htjela napisati! erin, čekamo i dojmove i fotke!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 11:08   #266
Svakako! Idemo tek za mjesec dana pa se malo strpite

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 20:13   #267
Stara kuka, Skopje, Makedonija

http://www.starakuka.com.mk/en/index.php

Prvi posjet, isli smo na preporuku prijatelja koji su obisli znacajniji dio restorantske ponude Skopja. Jelo se selsko meso i 'shishista' (ili neko slicno ime). Selsko meso izvrsno, zacinjeno po mjeri, svinjetina tako dobro napravljena da, meni kao neljubitelju svinje, je bila izvrsna. 'Shishista' je u biti razno rostiljano meso na raznjicu. Znacajnije manje zacinjeno od selskog mesa, ali i dalje jako ukusno i jedan od boljih rostilja koje sam jela (a priznajem da sam jako izbirljiva). Za desert je bio kadaif i lava cake. Kadaif nisam probala, ali prijateljica koja ga je jela je bila jako zadovoljna jer je bio dovoljno sladak (sto znaci da bi nama 'normalnima' bio presladak) i dobije se sladoled uz njega. Ja sam jela lava cake, sto je u principu bio lava muffin. Puno presladak za mene i jos slag koji su navalili mi je pokvario dozivljaj. Sve u svemu, izvrsno glavno jelo, desert osrednji, ali usluga izvrsna. Konobari jako ljubazni, usluzni, spremno odgovarali na svako postavljeno pitanje, bili puni preporuka tako da ako se nadjete u tom dijelu svakako posjetite.
bolsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 21:24   #268
Lisabon - Cantinho do Avillez, jedan od nekoliko Avillezovih restorana (a da nije Belcanto) u Lisabonu.



Cuvert - kruh, masline marinirane u maslinovom ulju s narancinom koricom, salsa od pomidora i bosiljka, maslac s tartufina i cvijetom soli


Gusta riblja juha


Tuna tartar


Bakalar


Jakobove kapice


Creme brulee s narancom


Cheesecake s malinama i bosiljkom (cheesecake je zapravo sladoled na podlozi od keksa, a oko sladoleda je jako lagana pjenica + coulis od maline)


Couvert, predjela i deserti su divni, glavna jela nisu na tom nivou. Nisu bila losa ali oboje smo se slozili da nisu dorasla ostalom sto smo probali.

Ambijent ugodan, jako dobro popunjeno, konobara cijela hrpa, atmosfera opustena.

Zao mi je malo sto smo odlucili ne istrosit se na starijeg mu brata iza ugla, Belcanto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 16:46   #269
Evo konačno izvještaj iz Londona.
Jeli smo prvo u Churchill Arms. Pub je fora, zaboravila sam slikati hranu što i nije neka šteta jer nije bila baš fotogenična. Jeli smo KAENG BHED PED YANG i KAENG KIEW WAAN. Bilo je ukusno, ali ništa spektakularno. Sva jela su 8,50 GBP što je zbilja povoljno.

Hvala još jednom Adunjanik na preporuci, pogotovo za Pho Bili smo oduševljeni, što hranom, što poslugom. Definitivno se vraćamo kad opet budemo gore probati još neke stvari s menija. Ovaj put se jelo Pho chin

i ne sjećam se što je bilo drugo jelo


U Bread Street Kitchen bih se isto htjela vratiti s malo više novaca i probati još stvari s jelovnika. Ovaj put za mene burger
a frend je jeo Slow-roasted Cumbrian Saddleback pork belly, spiced apple sauce i još neko povrće sa strane

Posluga vrhunska. Ovi krumpiri koji dođu s burgerom su nešto najbolje na svijetu, tako fine krumpire nisam nigdje jela. Moram priznati da sam ih nakon burgera jedva dokrajčila, ali ipak jesam.
Poslije je ostalo mjesta za desert u L'ETO Cafeu (slučajno nabasali, svidjelo nam se što smo vidjeli u izlogu). Ja sam jela passionfruit meringue

koja je bila prefina, ali jako slatka. Borila sam se s njom, a inače tamanim slatko bez problema. Frend je, ako se ne varam, uzeo Lemon & almond cake
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 15:10   #270
Ima tko preporuke za Madrid? Restorani, pekare, slastičarnice, trgovine s hranom... Sve preporuke su dobrodošle!
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 00:02   #271
madami, berlin, 17/6500 na trip advisoru

tom ga cuon


thap cam hai san


zanimljivo, najbolju vijetnamsku hranu sam jeo 10000km od vijetnama

ako se netko nadje na alexanderplatzu, preporucam, izvrsno je i ne preskupo. oprez, dva su restorana (madami i madami 2) prakticki jedan do drugoga; trip advisor za drugog nema toliko dobre ocjene.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 02:44   #272
Preporuke za Ljubuski?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:34   #273
Elefante bianco, Riva Tre Novembre 3, Trst

Uletili smo u restoran potjerani pljuskom i naručili večeru ne očekujući ništa posebno. Nalazi se na rivi između Unita i kanala, pored crkve. Unutra je lijepo uređeno, gazda simpatičan i nenametljiv.

O, kako smo se ugodno iznenadili

Jeli smo morska jela (gambere, kapesante, vongole, pašte na morske načine i fritto misto) i sve je bilo odlično. Mislim da nisam nikad u životu jela tako dobre gambere i kapesante (a potamanila sam ih do sada pozamašan broj). Umak je bio s tekilom i limetom, a na rubu suho maslinovo ulje. Čista poezija!

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:38   #274
Marinato, Riva Nazario Sauro 4, Trst

Opet morske stvari: lignjice u šugu, prekrivene tankim tijestom za pizzu i zapečene, velike kozice zamotane u lardo na žaru i krakovi velike hobotnice. Jedno bolje od drugoga. Jedna porcija je taman za lagani ljetni ručak.

Navigando, odmah pored, Trst

Slično kao gore. Fino i jedno i drugo. Terasa u sjeni i pogled na more. Doduše, preko prometne ceste, al eto
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:42   #275
Kapuziner, Via Pozzo del mare 1, Trst

Bavarski restoran usred Trsta, pored Unita. http://www.kapuzinerkellertrieste.it/

Imaju dobra rebarca, svakakve salate i razna druga jela. Moja salata je bila od voća (jagode i popečeni ananas) i povrća i malih kozica i bila je jako fina i friška.

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 23:09   #276
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
[B]
Navigando, odmah pored, Trst

Slično kao gore. Fino i jedno i drugo. Terasa u sjeni i pogled na more. Doduše, preko prometne ceste, al eto
Meni omiljeno mjesto do prije par mjeseci kad sam tamo pojeo špagete s vongolama i pet dana bio bolestan. Ne znam, desilo se, jbg, opet ću otići tamo.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:31   #277
Može kakva preporuka za restoran u Beogradu. Nekakav potez oko Kalemegdana, Skadarlije. Zahvaljujem
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 10:04   #278
Munchen, vijetnamski restoran Thao. 3 predjela, 3 glavna jela, piće za 4 osobe = 114€. Hrana odlična, ambijent moderan (meni fali malo 'namskog štiha al ajde), posluga bez zamjerke.
Fotke mobom u katastrofalnom svjetlu pa oprostite :/.








Isto Munchen, King of shwarma i falafel, na tržnici u centru. Jela miješani tanjur falafel, neka začinjena piletina, humus, povrće - 10€, ali se dvoje najede. Ubila bi da u Zg imamo ovakav lokal, s ovakvim falafelom.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.