Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2006., 01:06   #81
ne slušati ove što te odgovaraju. ja sam upisala faks s 25 i nisam požalila, super mi je i to je najbolja odluka koju sam mogla donijeti.
a i što se medicine tiče, nemoj se brinuti... ako to želiš, studiraj i sigurna sam da ćeš se snaći. ne brini za specku i ostalo. ako se trudiš, završit ćeš faks prije 34. i moći ćeš i dobiti specku. osim toga, neki doktori sami plaćaju specke - rade npr. kao dr. opće prakse, ali se odlučuju na specku iz obiteljske medicine. npr. moja dr. opće prakse ima 50 i nešto godina i zaključila je da joj se isplati specijalizirati obiteljsku medicinu i sada ju specijalizira. (a zakon je nije kačio da to mora napraviti, već je to željela.)
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 01:25   #82
nikada nije prekasno , život je samo jedan..bolje nešto probati nego se kasnije kajati....

Zadnje uređivanje Crimson Petal : 18.07.2006. at 12:05.
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 12:19   #83
naravno da nikad nije prekasno, samo moras imati na pameti neke prakticne strvari kao to da se sada studira po bolonji sto znaci jako tesko uskladjivanje posla i studiranja - pogotovo na medicini - pa ces ili radit po noci a ucit i ic na predavanja po danu a spavati kad se stigne ili nabavi nekog dobrog sponzora ako nemas financijsku potporu familije u sljedecih deset godina.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 15:15   #84
ma šta deset? 6 - ako se fakat potrudi.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 19:46   #85
a nije ni sest godina lako trazit novac po cesti... mislim, ne mogu ja znat kakva je financijska situacija osobe koja je postavila pitanje, samo skrecem pozornost na neke prakticnije stvari. naravno, ako se ima para, a jos i volje, samo naprijed, u tom slucaju je to i najljepse studiranje, ucis ono sto volis i jos nemas briga di ces spavat sljedeceg semestra.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 11:52   #86
Unhappy Stariji studenti

Nisam našla ovu temu, stoga sam je odlučila otvoriti.
Igrom slučaja ili bolje rečeno lošim tajmingom života, desilo se da sam
prije 2 godine odabrala pogrešan fakultet. Pogrešan iz previše razloga.
Danas, s nedavno napunjenih 20 godina, konačno sam si priznala kako
svoj život ne želim predodrediti nečemu što se pokazalo kao loše ulaganje.
Zbog određenih problema i neodlučnosti, potrošila sam zalud 2 godine života.

Danas se želim upisati na medicinu, no eto, pošto sam zakasnila na prijave
za državnu maturu, ista me očekuje tek za godinu dana.

Student medicine s 21 godinom?
Kolike su šanse za koliko - toliko normalno funkcioniranje?
Postoji li netko u mojoj situaciji?
Jel se susretao sa svojevrsnom diskriminacijom na konto godina?

Jesam li prekasno odlučila upisati novi fakultet?

Naime, bojim se da sam totalno uništila svoj život. Bojim se da sam odlučila
prekasno!

Utješite me ako imate čime...hvala
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:03   #87
oj!
mislim da imaš oke priliku jer u ovu jednu godinu dok čekaš, možeš dovršiti svoj prvi faks i postati prvostupnik.
ja sam sa dvaest jednom godinom upisao drugi faks i sada paralelno dovršavam i ovaj prvi, a za prvostupništvo..
inače, na mojem drugom faksu, mislim da nas u grupi ima negdje 20% koji smo već negdje studirali, ili studiramo.
naravno, ovo pitanje o starosti sam se i ja pitao, ali isto tako si to moeš postaviti drugačije - naime, vrijedi li ti zbog tri godine potencijalno zeznut godine koje ćeš imat do penzije.
osobno, nekako sam si pokušao pomiriti tu racionalnost brige za vlastiti život i iracionalnu težnju da prestanem život goniti u smjeru u kojem ne želim da bude gonjen. znači, nisam se htio prepustiti nekim apsurdnim željama o promjeni života, a ipak nisam htio podleći ni potrebi za sigurno određenim životom, faksom, budućim zaposlenjem, et cetera. uglavnom, neki kompromis koji bi me zadovoljio.
Shoggoth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:20   #88
Quote:
Shoggoth kaže: Pogledaj post
oj!
mislim da imaš oke priliku jer u ovu jednu godinu dok čekaš, možeš dovršiti svoj prvi faks i postati prvostupnik.
ja sam sa dvaest jednom godinom upisao drugi faks i sada paralelno dovršavam i ovaj prvi, a za prvostupništvo..
inače, na mojem drugom faksu, mislim da nas u grupi ima negdje 20% koji smo već negdje studirali, ili studiramo.
naravno, ovo pitanje o starosti sam se i ja pitao, ali isto tako si to moeš postaviti drugačije - naime, vrijedi li ti zbog tri godine potencijalno zeznut godine koje ćeš imat do penzije.
osobno, nekako sam si pokušao pomiriti tu racionalnost brige za vlastiti život i iracionalnu težnju da prestanem život goniti u smjeru u kojem ne želim da bude gonjen. znači, nisam se htio prepustiti nekim apsurdnim željama o promjeni života, a ipak nisam htio podleći ni potrebi za sigurno određenim životom, faksom, budućim zaposlenjem, et cetera. uglavnom, neki kompromis koji bi me zadovoljio.
Ma problem je u tome što sam ja prvu godinu na glupoj ekonomiji pala jer me toliko interesirala da se nisam uspjela prisiliti da otiđem na jedan jedini ispitni rok. Razumiješ koliko je to gađenje naspram fakulteta kad nemreš doslovno otvoriti knjigu koliko ti se gadi??

Da, reći ćeš mi, ah tko ti je kriv i u pravu si, ali jednostavno sam imala problema ove 2 godine i sa zdravljem i sa traženjem same sebe da uopće shvatim što želim jer sam se nenadano našla u vrtlogu zbivanja koja nisam očekivala i eto, sve se tako usrano posložilo.
Sada sam još toliki kretenko da sam uspjela sjebat i ovaj prvi rok za ovu godinu po pitanju državne mature, tako da gubim još jednu godinu u vjetar.

Trenutno iz ove perspektive mi ništa nema smisla.
Išla sam u najtežu školu u državi. Bila sam odličan učenik i svi su mislili da mi je samo nebo granica. Onda mi se samo najednom, speltom nesretnih okolnosti, ali i mojom krivicom, svijet obrnuo naopačke i sada, s 20, sam ovdje gdje jesam.

Nisam navikla biti luzer i kasniti, a godine mi nitko ne može vratiti.

Zadnje uređivanje straw20 : 14.02.2010. at 12:38.
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:47   #89
Imam 23 godine i brucoš sam
i, sretna sam! A to je najbitnije.

I ja sam, kao i ti, sa 18 godina odabrala krivi faks, a zbog velikih očekivanja okoline nisam htjela to priznati, nego sam se borila i mučila s faksom, a život mi je postajao sve gori. Postala sam depresivna, nesretna i na kraju, očajna...
No, nisam se usudila odustati, jer me bilo strah upustiti se u nešto novo i kao starija doći među 18-ogodišnjake...
Ali, na svu sreću, jednog sam se jutra probudila i otišla ispisati s fakulteta. Pripremila sam se za novi prijamni (i uz to radila neke posliće), upala bez plaćanja, i evo, sad sam riješila sve ispite iz 1. semestra!!! s lakoćom, zato što sa, se u tome zaista našla.

Naravno, sad moraš jako dobro paziti što ćeš odabrati, jer ovo ti je zadnja šansa.. Medicina je zahtjevan faks, i dugo traje, i budi posve sigurna da to želiš, prije nego ju upišeš. Ali, s druge strane, ako ju upišeš, ti imaš prednost pred kolegama, jer si u tih 3 godine ipak skupila određeno iskustvo, samopouzdanje, i imat ćeš jasan cilj pred sobom - postati teta doktorica!
Ako sve riješiš u roku, diplomirati ćeš s 27 (?), a vjeruj mi, poznam jako puno studenata koji i lakše fakultete završavaju u tim godinama (s tim da su ga upisali odmah poslije srednje).

Okoline se ne boj, jer ljudi će te suditi po osobnosti, a ne po godinama

Sretno!
aeshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:50   #90
Nemoj tak pesimistično razmišljat, imaš sad godinu dana još za dodatne odluke i razmišljanja i učenje, niš nije izgubljeno...a ako misliš da si s 21 godinom prestara za studiranje, bez uvrede al to je glupo razmišljanje.
btw. imam i ja 21 i sad pokušavam upisat faks, pokušavao sam i prije al nisam se nikad dovoljno trudio pa nisam ni uspio i također sam imao kojekakvih problema i nisam ni sam znao kaj me zanima tak da još je sve i dobro ispalo za mene samim time kaj sam se dosta promijenio i naučio neke stvari u tom razdoblju od završetka srednje.
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:52   #91
Hvala vam!
Puno mi znači pročitati ovakve upise i znati da nisam sama i da su neki prije mene imali slične nedoumice i uspjeli!
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:52   #92
Quote:
aeshna kaže: Pogledaj post
Imam 23 godine i brucoš sam
i, sretna sam! A to je najbitnije.

I ja sam, kao i ti, sa 18 godina odabrala krivi faks, a zbog velikih očekivanja okoline nisam htjela to priznati, nego sam se borila i mučila s faksom, a život mi je postajao sve gori. Postala sam depresivna, nesretna i na kraju, očajna...
No, nisam se usudila odustati, jer me bilo strah upustiti se u nešto novo i kao starija doći među 18-ogodišnjake...
Ali, na svu sreću, jednog sam se jutra probudila i otišla ispisati s fakulteta. Pripremila sam se za novi prijamni (i uz to radila neke posliće), upala bez plaćanja, i evo, sad sam riješila sve ispite iz 1. semestra!!! s lakoćom, zato što sa, se u tome zaista našla.

Naravno, sad moraš jako dobro paziti što ćeš odabrati, jer ovo ti je zadnja šansa.. Medicina je zahtjevan faks, i dugo traje, i budi posve sigurna da to želiš, prije nego ju upišeš. Ali, s druge strane, ako ju upišeš, ti imaš prednost pred kolegama, jer si u tih 3 godine ipak skupila određeno iskustvo, samopouzdanje, i imat ćeš jasan cilj pred sobom - postati teta doktorica!
Ako sve riješiš u roku, diplomirati ćeš s 27 (?), a vjeruj mi, poznam jako puno studenata koji i lakše fakultete završavaju u tim godinama (s tim da su ga upisali odmah poslije srednje).

Okoline se ne boj, jer ljudi će te suditi po osobnosti, a ne po godinama

Sretno!
Upravo to, sad si vjerojatno zrelija i iskusnija osoba nego prije, shvati to kao prednost, ne kao nedostatak...
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:56   #93
imam 20 god, evo tek ove godine upisujem faks, pauzira sam godinu jer nisam položio prijemni a nisam tia upisat neki faks di bi bzveze gubia vrime.
radio sad nešto, od 1 miseca ništ ne radim samo učenje za državnu maturu.
kažeš da imaš 20 god. pa jebeš godine , ali da si bezveze potrošila vrime to je istina , ko i ja. nemoj žalit što ti još jedna godina odlazi u kurac...
ako nemožeš završit faks do iduće godine kad se polaže matura lipo se ispiši, radi negdi i zaradi pare za studij, uči za DM i sve bude ok.
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:03   #94
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
imam 20 god, evo tek ove godine upisujem faks, pauzira sam godinu jer nisam položio prijemni a nisam tia upisat neki faks di bi bzveze gubia vrime.
radio sad nešto, od 1 miseca ništ ne radim samo učenje za državnu maturu.
kažeš da imaš 20 god. pa jebeš godine , ali da si bezveze potrošila vrime to je istina , ko i ja. nemoj žalit što ti još jedna godina odlazi u kurac...
ako nemožeš završit faks do iduće godine kad se polaže matura lipo se ispiši, radi negdi i zaradi pare za studij, uči za DM i sve bude ok.
ma nije bezveze potrošila vrijeme, bar vjerujem da nije, ipak shvatiš i naučiš nešto u takvoj situaciji, barem ja jesam
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:23   #95
Quote:
straw20 kaže: Pogledaj post
Ma problem je u tome što sam ja prvu godinu na glupoj ekonomiji pala jer me toliko interesirala da se nisam uspjela prisiliti da otiđem na jedan jedini ispitni rok. Razumiješ koliko je to gađenje naspram fakulteta kad nemreš doslovno otvoriti knjigu koliko ti se gadi??
ako netko zna, onda sam to ja.

dobro je što si se odlučila i nemoj se pokolebati zato jer si fulala rok. samo dalje po planu! a što se tiče diskriminacije, teško da će te itko u startu diskvalificirati zbog godina. kod mene na faxu studiraju 50-ogodišnjaci pa ih nitko ne gleda poprijeko (osim kad kažu da se predsjednik bira referendumom )

ugl, ja se ipak na kraju nisam odlučila za promjenu faxa što ne znači da neću. ako te tješi, u tom slučaju bih bila brucošica od 22 godine.
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:29   #96
Quote:
straw20 kaže: Pogledaj post
Nisam našla ovu temu, stoga sam je odlučila otvoriti.
Igrom slučaja ili bolje rečeno lošim tajmingom života, desilo se da sam
prije 2 godine odabrala pogrešan fakultet. Pogrešan iz previše razloga.
Danas, s nedavno napunjenih 20 godina, konačno sam si priznala kako
svoj život ne želim predodrediti nečemu što se pokazalo kao loše ulaganje.
Zbog određenih problema i neodlučnosti, potrošila sam zalud 2 godine života.

Danas se želim upisati na medicinu, no eto, pošto sam zakasnila na prijave
za državnu maturu, ista me očekuje tek za godinu dana.

Student medicine s 21 godinom?
Kolike su šanse za koliko - toliko normalno funkcioniranje?
Postoji li netko u mojoj situaciji?
Jel se susretao sa svojevrsnom diskriminacijom na konto godina?

Jesam li prekasno odlučila upisati novi fakultet?

Naime, bojim se da sam totalno uništila svoj život. Bojim se da sam odlučila
prekasno!

Utješite me ako imate čime...hvala
ma kakva diskriminacija - imat ćeš najbolju podlogu od svih brucoša - iskustvo starije osobe - a osim toga blago tebi (ako imaš studentska prava ) brzo u SC nać poso taman 15.03.2010. dobiš plaću i zapali u grčku učit hipokratovu zakletvu za početak, onda se opet vrati i opet nađi posao pa već 15.05.2010. kad dobiš veću plaću pošto si radila čitav 4. mjesec zapali na bliski istok ili u indiju kod nekog couchsurfera koji studira medicinu da ti pokaže drevne i iskonske medicinske tehnike i tako do sljedeće jeseni - pa buš još i demos bila već na 2. godini. predobre prilike imaju studenti a i ne moraš biti student - samo trebaš imat priliku koju želiš iskoristit ali nažalost/nasreću moraš čekat da neko vrijeme prođe
mariocactae is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 14:12   #97
Oslobodi me Bože, da prekasno! Ma kakvi! Ja sam dvije godine iza srednje dangubila čekajući da odlučim što želim studirati. naposljetku sam odlučila, postala brucošica sa 20 godina i sad sam najsretniji student na svijetu. Ne šalim se, prezadovoljna sam izborom i ništa mi je teško, faks mi dođe kao hobi. Ove ću godine postati bakalar u roku kao jedan od najboljih studenata na faksu. I diplomirat ću prije puno svojih kolega iz srednje. Ne zato što sam pametnija, nego čisto zato što volim to što radim. Zato, samo naprijed! Uvijek mi je drago vidjeti ljude koji se ne boje ići putem koji sami biraju, a studenti koji studiraju samo zato što, eto, nešto se mora studirati za mene su nepogoda za ovaj svijet. Razmišljam da organiziram kakvu tribinu na ovu temu.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 15:28   #98
Kakve veze ima koliko godina imas?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 15:54   #99
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima koliko godina imas?
Ja mislim da ja imam malo previše za biti brucošica. 24.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:04   #100
evo vam na

Brucoš na Filozofskom - s 42 godine!
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.