Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2011., 00:06   #41
Samo nam ovo fali – još jedna pseudoznanstvena emisija.

Razočarah se kad sam danas slučajno nabasao na ovo. Ajde, nisu toliko loši; imaju kojegdje i dobru reportažu, ali previše toga je užasno. Tipičan RTL-ovski senzacionalizam i manjak znanosti.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:35   #42
Ovo je PRO 7 emisija samo prevedena na Hrvatski...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:59   #43
evo upravo kradu razbijanje čaše glasom od mythbustersa...da vidim hoće li i rezultat i tijek testiranja biti pokraden

edit:
užas od testiranja, trajalo je 2 minute i nisu ništa detaljno protestirali, zaključili su da ljudski glas jednostavno nije dovoljno konstantan da tako nešto napravi

Zadnje uređivanje NMT : 04.12.2011. at 20:05.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 15:01   #44
evo bas sam prvi put cuo za ovu emisiju, budem ju probao skinut ili pogledat na telki jednom..
ali iskreno mislim da nista ne moze biti bolje od mythbustersa sa discoveryja...tako da preporucam svakome ko nije to jos pogledao da obavezno pogleda
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:58   #45
i btw mythbusters su bili prvi, tako da je galileo samo kopirao njihovu formulu, ali na krivi i loš način[/QUOTE]

Ako je vjerovati wikipediji galileo ide od 1998 na pro7, a MB od 2003, pa ce prije biti da je MB kopija koja je bolja, ali mislim da se ne moze usporedivati posto galileo ide svaki radni dan, a MB-a snime 20-25 na godinu.
Saleurbano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 18:51   #46
MB je oprosti na izrazu , sranje.
Sat vremena forsiraju nešto, cerekaju se blabla bla i ništa. Npr. kad su kao radili pokus 6 mjeseci dal će izrast mahovina na kamenu koji se kotrlja.


Galileo je zabavno-edukativni za cijelu obitelj.
adidasfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 22:20   #47
Quote:
adidasfan kaže: Pogledaj post
MB je oprosti na izrazu , sranje.
Sat vremena forsiraju nešto, cerekaju se blabla bla i ništa. Npr. kad su kao radili pokus 6 mjeseci dal će izrast mahovina na kamenu koji se kotrlja.


Galileo je zabavno-edukativni za cijelu obitelj.
to samo pokazuje koliko su konzistentni i pouzdani u izvođenju pokusa a ne ovi površni kljaštritelji švapski.
ne znam otkud ti ovo "samo se cerekaju blabla i ništa" kakvo ništa? pa čovječe ispitali su u pravoj veličini pokus može li poletjeti avion sa pokretne trake, testirali su zašto je hindenburg izgorio, jesu li ljudi sletjeli na mjesec, je li auto brži od gravitacije time što su ga bacili sa par kilometara iz helikoptera (pravi auto), dok je drugi vozio po zemlji, napravili su balistički projektil -raketu od salame, vate, vodovodnih cijevi. rekreirali su bijeg iz alcatraza u čamcu izrađenom od kišnih kabanica....

digli su pravu 1:1 mješalicu cementa u zrak (onaj kamion), poslali su metalnu ploču u auto brzinom nekoliko stotina milja ili više ne sjećam se, uglavnom auto je pod udarom ploče NESTAO u tren oka...testirali su teoriju da je moguće reproducirati muziku sa glinenih čupova (sa brazdi urezanih na njima)...lomljenje čaše glasom bez pojačanja...

testirali su raznorazne kompleksne fantazije za koje ti trebaju dani ako ne i mjeseci priprema i razmišljanja i stisnuli to u jednu 45 minutnu epizodu...tipa hoće li te skok u liftu koji pada slobodnim padom nakon puknuća sajle spasiti ako skočiš trenutak prije nego lift udari o pod...olovni balon, može li se papir presavinuti više od 7 puta...mogu li dva telefonska imenika sa isprepletenom svakom stranicom prvom iz prvog sa drugom iz drugog i tako od prve do zadnje, izdržati silu od dva automobila koja ih pokušavaju rastaviti dvjema sajlama prikačenim na njih... na kraju su ih tenkovima rastavljali. pa onda preskok sportskog automobila preko jezera kao žabice preko vode (sa odskocima od površine vode), pa može li mlažnjak otpuhati automobil, autobus, drugi avion..

pa onda mit je li se moguće izvući iz auta koji tone u vodu...

pa onda mitovi o podvodnim eksplozivima, mit o neprobojnosti papira i telefonskih imenika na autu oklopljenom istima i izrešetanom raznoranim oružjem pa i .50 barretom...

mitovi o morskim psima, da li ih privlači mlataranje po površini (i to su radili uživo grant i tori), da li se moguće spasiti ako samo plutaš i slično...boje li se slonovi miševa...

sijaset mitova je totalno raznolik i svako testiranje ide u detalje, a ako nešto zabrljaju onda imaju popravne, imaju posebne epizode u kojima rekreiraju mitove tj testiranja na onim mitovima za kojih je najviše gledatelja slalo pritužbe da nije bilo dobro izvedeno ili da su nešto previdili..

a što imaš na galileu? kujac od ovce

Quote:
Saleurbano kaže: Pogledaj post
i btw mythbusters su bili prvi, tako da je galileo samo kopirao njihovu formulu, ali na krivi i loš način
Ako je vjerovati wikipediji galileo ide od 1998 na pro7, a MB od 2003, pa ce prije biti da je MB kopija koja je bolja, ali mislim da se ne moze usporedivati posto galileo ide svaki radni dan, a MB-a snime 20-25 na godinu.[/QUOTE]

imaš više vrsta galilea, galileo travel, galileo mystery, galileo special... pogledaj koja je ovo i kad je počelo, ja ne bih rekao da je iz 98 jer snimke ne izgledaju tako, ne izgledaju staro, zapravo izgleda mi kao da je otprije par godina.

Zadnje uređivanje Wild Horses : 17.12.2011. at 11:44.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 12:07   #48
Ali čitav format je rađen na drugom nivou i za drugi tip gledatelja. Galileo je zabavno-znanstven za čitavu obitelj, od nepismenih čobana do akademskih građana.

MB je za luzere koji se nadrkavaju nečim što je apsolutno nepotrebno i nekorisno, npr kada su baš bacili auto iz avion, a drugi je dolje vozio. Koja je svrha toga, svi znamo da će se auto razbit i nitko ne bi preživio u njemu.

Evo jučer baš u Galileu saznao kak uopće izgleda vanilija i koliko se naplaćuje tamo i kod nas, isto kao i mak nedavno. Plus još tri različite reportaže nakon toga. Dok MB cjeli sat niš ne rade, onaj morž je uvijek ozbljan, onaj koruzni se veseli mravcu...
adidasfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 01:41   #49
ima li gdje na netu za pogledati propuštene epizode?
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 15:57   #50
imaš ovdje http://www.rtl.hr/video/pretrazivanje/?upit=galileo
allien123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 16:34   #51
Quote:
adidasfan kaže: Pogledaj post
Ali čitav format je rađen na drugom nivou i za drugi tip gledatelja. Galileo je zabavno-znanstven za čitavu obitelj, od nepismenih čobana do akademskih građana.

MB je za luzere koji se nadrkavaju nečim što je apsolutno nepotrebno i nekorisno, npr kada su baš bacili auto iz avion, a drugi je dolje vozio. Koja je svrha toga, svi znamo da će se auto razbit i nitko ne bi preživio u njemu.

Evo jučer baš u Galileu saznao kak uopće izgleda vanilija i koliko se naplaćuje tamo i kod nas, isto kao i mak nedavno. Plus još tri različite reportaže nakon toga. Dok MB cjeli sat niš ne rade, onaj morž je uvijek ozbljan, onaj koruzni se veseli mravcu...
shema s bacanjem auta iz helikoptera je da se vidi je li moguće pobijedit gravitaciju onako kako je to predstavljemo u reklami za auto. kao poanta reklamiranog auta je da može pobijedit gravitaciju i reklama je išla u tom stilu, a oni su testirali je li to stvarno tako.

ne velim da nema bezveznih mitova, jer ima, pogotovo u posljednjim sezonama kad su se već ispuhali, istestirali sve živo i mrtvo, pa su previše počeli holivudske glupotarije testirati, tipa je li moguće prepoloviti auto ako polovica viri van teretnog lifta i zapne o strop...

ali jako se puno može naučiti o raznoraznim stvarima i fizikalnim pojavama ako se prati emisiju otpočetka. jer stvarno su dosta temeljiti i u usporedbi s ovim galileom, temeljitiji na N-tu potenciju.

ne vidim poantu toga što si ti saznao kako izgleda vanilija...to je banalna stvar koju možeš saznati utipkavanjem iste u google. a daj saznaj rješenje nekog složenog mita kojeg se testira u mb utipkavanjem u google.

šta s makom? saznao si kako izgleda? ako to onda isti odgovor kao za vaniliju. a mislim da je i u galileu bilo testiranje može li se pasti na testu za droge ako jedeš kolače s makom. to su testirali i u MB i može se pasti. a ne znam kakvo je rješenje bilo u galileu ali imam nekakvo prisjećanje koje mi govori da su opet kilavo izveli taj mit.

mb cijeli sat ništa ne rade osim što rade na mitu... za razliku od galilea koji mit ispituje 3 minute i iz tog kilavog ispitivanja izvlači relevantni zaključak. naravno da još nisu istu stvar ispitali iz 3 različita aspekta iz kojih je moguće doći do drugog zaključka, ali to njih ne jebe, njima je samo da se informacija proguta i ajmo dalje.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 14:28   #52
ovaj galileo je meni najnajbolja emisija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I<3<3<3<3<3GALIL EO!
gleecast is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 11:42   #53
ok emisijica, smao što RTL ne radi ni jednu u Hrvatskoj, sve reprizira s njemačkog
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 15:18   #54
Ali ljudi to ne može biti hrvatske produkcije, naprosto jer nitko ne zna snimiti tako nešto.

To bi ispalo poput Globalnog sijena, otužni ljudi s otužnim pričama i novinari koji to pokušavaju prodati pod zanimljivo.

Iako meni ovdje smeta sinkronizacija, ali neka, znam da mnogo državljana RH i BiH koji ovo gledaju ne znaju čitati ili ne znaju čitati dovoljno brzo.
adidasfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:02   #55
evo i službeno se galileo pretvorio u ekskluziv/exploziv, votevr.

sad prate "neobične" priče sto puta prožvakane, (kako netipično rtlovski jelda?), tipa kako žive rastom mali ljudi.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:43   #56
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
evo i službeno se galileo pretvorio u ekskluziv/exploziv, votevr.

sad prate "neobične" priče sto puta prožvakane, (kako netipično rtlovski jelda?), tipa kako žive rastom mali ljudi.
ajme da
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 22:16   #57
dobra je emisija ali sinkronizacije su katastrofa ovi novinari su prejadni ko da su retardirani... ugl seljači v.o. voditelj je koliko toliko ok za razliku od onoga koji je imao krafnu u grlui dok je pričao ..

sve svemu činimi se da je to odrađeno prek one stvari i treba saznati ko je odgovoran i prijaviti ga njemačkim šefovima da mu daju nogu s rtl-a i nek ide na tv plus
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 01:26   #58
Ovaj novi voditelj je užasan! Odakle su njega samo izvadili. Uz to kaj nema pojma o vođenju je i totalni gay!
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 08:41   #59
stvarno, ko je ovaj Fistanić?!
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:08   #60
super emisija,a i novi voditelj je OK
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.