Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 19:16   #2501
Quote:
ililijan kaže: Pogledaj post
Poštovani, dakle očito nisi pročitao sve moje postove, ja vozim 1,6 model, drugo napisao sam u prvom svom postu upravo što i ti sada, u gradu se vrtim od 9 - 11 litara, a što to znači puno to mi ti moraš objasniti??!! Naime, ajde mi pokaži auto te veličine, sa slabijim ili jačim motorom i da u gradu troši manje?! Treba biti realan!
Drugo, servizi, ja to radim u Autocentrali u Osijeku i tolike su stvarne cijene, znam jer sam već napravio tri serviza i koštali su upravo toliko koliko sam napisao! Dakle, ako prestanemo pisati o nekakvim, ili se dopisivati sa nekakvim zlonamjernim ili ljubomornim bedacima koji nemaju pojma o autima ajmo pisati zaista o našem autu sa svim realnim pozitivnim i negativnim osobinama, da jedni drugima pomognemo i da se u konačnici svi vozimo najbolje, najsigurnije, najudobnije i najjeftinije moguće! Pozdrav! Da ode moj Suzuki i danas za Osijek, a u ponedeljak opet u Zagreb, i ovaj tjedan novih 1000 kilometara! Stvarno ništ ne valja kada samo ide a ne kvari se, i dalje su iste kočnice, ustvari sve osim zadnjeg branika kojeg sam mijenjao nakon što me jedan poljubio odozada! Baš je smeće taj auto, i dalje 100 kilometara za 44,50 kuna bez mažnje! još mi nitko nije odgovorio na pitanje iz kviza za maštovite?? To se posebno odnosi na one koji još nemaju Suzukića, sa svim njegovim manama i dobrim stranama!

Pa ponavljam pitanje: Dakle, sada za sve one koji su maštoviti, nagradno pitanje, 122 000,00 kuna, visoka razina aktivne i pasivne sigurnosti, bogata oprema, više od 100 KS, 4X4 pogon, izdržljiva mehanika, povoljni servisi (prvi 745,00, drugi 686,00, treći 600,00 kuna). Kako se zove jedini auto u toj klasi????[/B]
pozdrav...prvi servis sam u tosu u sesvetama platio 1380kn, rekao sam da sve naprave(koji glupan), i upozorili su me na slabije (potrsenije)plocice, koje nisam zelio mjenjat, kao mislim si garancija, na 22 tisuce vracam se iz gospica za zg i prednja desna pocne jako skripat, ono dvije crte po disku, stanem pogledam, i nastavim, odma sutra odem na sevis i kazem problem, kad oni meni da vozim divlje, i tako netsto i opet me ozene za 780kn kao sam sam kriv, nek pazim, poludim i odem....sad nakon 27780 km opet gledam te svoje nove orginalne plocice i kao da ih nema pola, tako da to mi je jedini problem a za 2 servis nadam se da cu biti pametniji, i proc jeftinije ako ti kazes da je samo 600 kn, jel moram nesto napomenut prije???
denmla007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 19:29   #2502
Angry

Quote:
ililijan kaže: Pogledaj post
Poštovani, dakle očito nisi pročitao sve moje postove, ja vozim 1,6 model, drugo napisao sam u prvom svom postu upravo što i ti sada, u gradu se vrtim od 9 - 11 litara, a što to znači puno to mi ti moraš objasniti??!! Naime, ajde mi pokaži auto te veličine, sa slabijim ili jačim motorom i da u gradu troši manje?! Treba biti realan!
Drugo, servizi, ja to radim u Autocentrali u Osijeku i tolike su stvarne cijene, znam jer sam već napravio tri serviza i koštali su upravo toliko koliko sam napisao! Dakle, ako prestanemo pisati o nekakvim, ili se dopisivati sa nekakvim zlonamjernim ili ljubomornim bedacima koji nemaju pojma o autima ajmo pisati zaista o našem autu sa svim realnim pozitivnim i negativnim osobinama, da jedni drugima pomognemo i da se u konačnici svi vozimo najbolje, najsigurnije, najudobnije i najjeftinije moguće! Pozdrav! Da ode moj Suzuki i danas za Osijek, a u ponedeljak opet u Zagreb, i ovaj tjedan novih 1000 kilometara! Stvarno ništ ne valja kada samo ide a ne kvari se, i dalje su iste kočnice, ustvari sve osim zadnjeg branika kojeg sam mijenjao nakon što me jedan poljubio odozada! Baš je smeće taj auto, i dalje 100 kilometara za 44,50 kuna bez mažnje! još mi nitko nije odgovorio na pitanje iz kviza za maštovite?? To se posebno odnosi na one koji još nemaju Suzukića, sa svim njegovim manama i dobrim stranama!

Pa ponavljam pitanje: Dakle, sada za sve one koji su maštoviti, nagradno pitanje, 122 000,00 kuna, visoka razina aktivne i pasivne sigurnosti, bogata oprema, više od 100 KS, 4X4 pogon, izdržljiva mehanika, povoljni servisi (prvi 745,00, drugi 686,00, treći 600,00 kuna). Kako se zove jedini auto u toj klasi????[/B]
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Pitaću ženu bil prodala njen originalni, taj svira mp3, ali trebao bi čuti kako u SX4 svira Pajonirac - ja u svom autu imam par godina star Pioneer DEH-5900, straga Focale i mogu ti reć da ovo u SX4 s Pioneerom i originalnim zvučnicima ali zamijenjenim visokotoncima naprijed, svira jako, jako dobro - glasniji je definitivno, bas nije kao kod mene ali je zvuk za onakve jeftine zvučnike pre, pre dobar.
Zato prije nego se upustiš u nabavku originalnog HU koji svira mp3 da bi ti ostale komande na volanu, razmisli o zamjeni HU-a.
Jesi iz Zagreba?
Ako jesi, možemo se naći jedan da ovo čuješ - garantiram da ćeš zaboravit na komande na volanu :-)
sve ovo mi se svidja i ja bi nesto drugo ali i komande na volanu jer znas postoji li takva opcija...i kazes otraga dodao si nesto na policu ili...
denmla007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 19:34   #2503
Quote:
tomkal kaže: Pogledaj post
Uh, sad...kupio sam kod Furlana preko grane...origigi kod nas 520 kuna a kod njih bez poreza oko 300...pa si misli!
i ja bi celicne 15-ice samo neznam koje rupe jel mozes pomoc...i jesi kupio gume koje ?gdje?koliko kn? za zimu...

hvala
denmla007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:15   #2504
Quote:
malaodradara kaže: Pogledaj post
hej! ja isto tražim savjete za servis (meni, tj. mom vozilu drugi). u tošu sam radila prvi, ispali su skuplji nego što većina kaže da je platila prvi servis. isto sam dobila preporuke za tog pavlinić-sopića.. gdje je to? je li netko radio servis u suzuki servisu velika gorica i kak je to ispalo?
i sad još jedno pitanje: inače sam jako zadovoljna autom, ali evo što me stvarno živcira: iza 25 000km počeo je neki vrag cviliti... ne mogu skužiti točno šta je to. ni ja ni svi koje sam vozila i priupitala mišljenje. čini se da dolazi odasvud (a ne samo s recimo prednje ili lijeve/desne strane). nekad je glasnije, nekad uopće nema tog zvuka, a javlja se (ako se javi) kod naskakanja na neravnine. i baš onak - cvili. ne znam kako drugačije objasniti. kočnice ne bi bile, to mi nema logike.. ne znam ima li neki lim koji se možda otpustio? ili, jel mogu amortizeri cviliti? pomagajte.... stvarno me nervira da nov auto tak cvili (da, prijeđenih 30 000km smatram još uvijek novim. u krajnjoj liniji, još je neogreban, a iznutra još smrdi onak po novom )) ).
please help!


tnx!!

p.s. e, da se nadopunim: dakle, ili zacvili nakratko kod prelaska neke neravnine ili, ako je cesta banana, onda onako cvilucka cijelo vrijeme.... i diže mi tlak ))
help!
i meni cvili a ja sam na 27t sve sam pitao i dosli smo do zakljucka da ili su bisaci(kao guma metlice, pogledaj u voznji kako se trese pogotovo suvozacki brisac, ili stalak za navigaciju ili bull bar, i to imam pa razmisli o tome
denmla007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 09:19   #2505
zimske gume

da bilo bi vec vrijeme kupiti zimske gume jer kada pocne zima, bude bilo kasno.
kupio sam gume u furlanu, tamo preko.

goodyear ultragrip 7+, 205/60/R16, 92T (sa DDVom 92 eurosa, 80 bez), kom
celicne felge 16'', 5*114.3 diobeni krug (sa DDVom 43 eurosa, 37 bez), kom
seraf, ok, vijak (sa DDVom 2 eurosa)

4 komada guma, 4 felge, 4 puta balans i ventil (do zime su jos ljetne na autu, zato nema montaze), 20 novih serafa
--> cca 4400kn

gume su "made in france", 17 tjedan 2010.g.

info 1)
preko granice mozete prevesti robe u vrijednosti 1200kn bruto (1000kn neto, tj bez DDVa), po osobi, unutar 24h.

info 2)
uzmu vam novac i tu i tamo, nista nije besplatno.
ali: tamo je to manje novaca za bolju uslugu i bolju robu
trgovci su ljubazni i za svaku preporuku.
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:07   #2506
info 1)
preko granice mozete prevesti robe u vrijednosti 1200kn bruto (1000kn neto, tj bez DDVa), po osobi, unutar 24h.

Da po osobi, ali ne djeljive kao što su naprimjer gume i felge.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:22   #2507
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
info 1)
preko granice mozete prevesti robe u vrijednosti 1200kn bruto (1000kn neto, tj bez DDVa), po osobi, unutar 24h.

Da po osobi, ali ne djeljive kao što su naprimjer gume i felge.
Sta to znaci? Da ne mozes imati 1000 kn 2 artikla na racunu? Guma + felga jelte.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:27   #2508
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
to je sedici motor talijanac....a sx4 motor 1.5 i 1.6 su suzukijevi motori jako pouzdani i kvalitetni..kažem ti samo da je taj talijan ali to nije isto...cjeli život vozim suzukije i uvjeren u njihovu pouzdanost provjereno. zato nemoj uspoređivat suzuki i talijanske motore..NIJE ISTO.
Bogme si se lijepo prosuo.
Razlika između SX-a i 16 je u MASCI i tu je priči kraj. Ista tvornica, ista traka, isti ljudi (Esztragon u Mađarskoj). Sklapanje oba modela na istoj traci omogućava ne male uštede ovojici proizvođača.

O motorima. Benzinski motori su najbolji dio bilo kojeg Suzukija. Ostalo je .... ispodprosječno. Takva je i cijena pa to smatram fer ponudom.
Suzuki nema diesela. Pa trpaju ili Renaultove (1870 ccm) ili Fiatove (1910 ccm ili novi 1956 ccm) - oznaka kod Suzukija je ista 1.9 DDIS. Kod SX-a je Fiatov 1.9 120 ks ili sad novi 2.0 sa 135 ks zajedno sa FPT-ovom getribom. I to APSOLUTNO najprimjereniji motor za taj auto.

A o tvojoj gluposti "zato nemoj uspoređivat suzuki i talijanske motore..NIJE ISTO." mogu samo reći - ne nije. Japanski su benzinci a Talijanski dieseli. Teško ćemo utvrdit koji je bolji.
O Suzukijevim benzincima mogu samo ponovit - to je uvjerljivo najbolji dio auta. Ali u nekoj usporedbi M13 ili M15 ili M16 protiv FIRE, SuperFIRE i T-Jet mašina Suzuki nema što tražiti.

Kak je poznato - u mojoj garaži nedavno je došlo do male promjene. Suzuki je dobio izgon (i nema šanse da se vrati u skorije vrijeme, eventualno kad VW napravi nešto od njega) i na njegovo mjesto je došao Fiat.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:02   #2509
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
info 1)
preko granice mozete prevesti robe u vrijednosti 1200kn bruto (1000kn neto, tj bez DDVa), po osobi, unutar 24h.

Da po osobi, ali ne djeljive kao što su naprimjer gume i felge.
sorry, sto si mislio sa tim?

guma + felga = 1073kn (dakle ispod 1200kn)----> carinu nisam platio na navedeno
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:09   #2510
cvilez u kabini

kod mene je izvor cviljenja bio plasticni poklopac na osiguracima.
u kabini, ispod volana, na lijevoj strani, vise prema kotacu, postoji kutija sa osiguracima (cca 5*12cm).
bijeli poklopac malo labavo nasjeda i to je cvililo.
malo nekakve ljepljive trake rjesava stvar.
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 14:11   #2511
Quote:
floriian kaže: Pogledaj post
sorry, sto si mislio sa tim?

guma + felga = 1073kn (dakle ispod 1200kn)----> carinu nisam platio na navedeno
Putnici u putničkom prometu su oslobođeni plačanja carine za robu koja služi za osobnu upotrebu u vrijednosti do 1000,00 kn po osobi, vrijednost robe se ne može dijeliti na više osoba.
Za detaljnije informacije www.carina.hr
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:28   #2512
Quote:
Mačakvn kaže: Pogledaj post
Putnici u putničkom prometu su oslobođeni plačanja carine za robu koja služi za osobnu upotrebu u vrijednosti do 1000,00 kn po osobi, vrijednost robe se ne može dijeliti na više osoba.
Za detaljnije informacije www.carina.hr
I? Uzmes cetvero, svatko kupi jednu felgu i jednu gumu, i eto ti svakog ispod 1000 kn.
__________________
Oscar Wilde: Patriotism is the virtue of the vicious.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:23   #2513
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
I? Uzmes cetvero, svatko kupi jednu felgu i jednu gumu, i eto ti svakog ispod 1000 kn.
da ali mislim da moras imati 4 posebna racuna (jer nije dijeljiva) onda bi trebalo proci
denmla007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:29   #2514
15´´

dali je netko stavljao 15-ice na sx4 i koliko dodje ta opcija sa gumama/zima
znamo da je set 16-ica kod furlana 4400 i treba ti jos 3 ljudi(mozda je netko kod nas kupovao???koliko novaca dodje????hvala
denmla007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 11:03   #2515
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
I? Uzmes cetvero, svatko kupi jednu felgu i jednu gumu, i eto ti svakog ispod 1000 kn.
Kriva ti je računica,,,,,neće ići tako.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:32   #2516
Thumbs up

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Bogme si se lijepo prosuo.
Razlika između SX-a i 16 je u MASCI i tu je priči kraj. Ista tvornica, ista traka, isti ljudi (Esztragon u Mađarskoj). Sklapanje oba modela na istoj traci omogućava ne male uštede ovojici proizvođača.

O motorima. Benzinski motori su najbolji dio bilo kojeg Suzukija. Ostalo je .... ispodprosječno. Takva je i cijena pa to smatram fer ponudom.
Suzuki nema diesela. Pa trpaju ili Renaultove (1870 ccm) ili Fiatove (1910 ccm ili novi 1956 ccm) - oznaka kod Suzukija je ista 1.9 DDIS. Kod SX-a je Fiatov 1.9 120 ks ili sad novi 2.0 sa 135 ks zajedno sa FPT-ovom getribom. I to APSOLUTNO najprimjereniji motor za taj auto.

A o tvojoj gluposti "zato nemoj uspoređivat suzuki i talijanske motore..NIJE ISTO." mogu samo reći - ne nije. Japanski su benzinci a Talijanski dieseli. Teško ćemo utvrdit koji je bolji.
O Suzukijevim benzincima mogu samo ponovit - to je uvjerljivo najbolji dio auta. Ali u nekoj usporedbi M13 ili M15 ili M16 protiv FIRE, SuperFIRE i T-Jet mašina Suzuki nema što tražiti.

Kak je poznato - u mojoj garaži nedavno je došlo do male promjene. Suzuki je dobio izgon (i nema šanse da se vrati u skorije vrijeme, eventualno kad VW napravi nešto od njega) i na njegovo mjesto je došao Fiat.
pametnjakovicu - moj suzuki 1.5-111ks 1140 kg - 1.6 4wd 120 ks - 1255kg ovaj- 1.6 4wd je teži o moga 115 kilograma - a razlika u konjima je 9 konja skroz zanemarivo ali je zato i teži zbog prenosa 4wd i nekih sitnica .....zato ti kažem da je ovaj moj redizajn dođe potpuno isto kad gledaš snagu razlika zanemariva...šta se tice suzukijevih motora promjenio sam ih 6 dosad šta auta šta motorkotaca...i nikad nikakvi problema...imao sam i benđolu i problema nikad kraja eto toliko.
Motosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:47   #2517
Quote:
Motosy kaže: Pogledaj post
pametnjakovicu - moj suzuki 1.5-111ks 1140 kg - 1.6 4wd 120 ks - 1255kg ovaj- 1.6 4wd je teži o moga 115 kilograma - a razlika u konjima je 9 konja skroz zanemarivo ali je zato i teži zbog prenosa 4wd i nekih sitnica .....zato ti kažem da je ovaj moj redizajn dođe potpuno isto kad gledaš snagu razlika zanemariva...šta se tice suzukijevih motora promjenio sam ih 6 dosad šta auta šta motorkotaca...i nikad nikakvi problema...imao sam i benđolu i problema nikad kraja eto toliko.
A šta ti znaš o autima, ko da je konjaža jedino bitno što se na motoru gleda - zakopaj se s tvojim jadnim rahitičnim benzincem koji u 5. bez šaltanja 3 brzine dole nemre ubrzat ni da ga moliš. Jebeš benzinca (i to još atmosferskog) u bilo čemu što nije B segment.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 11:19   #2518
Thumbs up

danas bija u servisu čulo se neko lupkanje kažu amortizeri prominili stavili nove srića u svemu šta je još pod garancijom
STlik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 17:00   #2519
Quote:
denmla007 kaže: Pogledaj post
da ali mislim da moras imati 4 posebna racuna (jer nije dijeljiva) onda bi trebalo proci
pa da. upravo tako.
4 osobe, svaka napravi racun do 1000 kn, i imas 4 gume i felge.

ali....
ne stanu 4 osobe i 4 16colne felge sa gumama, u suzuki.
ako idete sa krupnijim autom, i ako carinici posumljaju da gume nisu za auto u kojeme se vozite, mogu vas tražiti prometnu od auta u kojem se vozite.

rješenje:
2 osobe u 1 suzukiju, 2*1200kn (DDV uklj), u jednom danu.
drugi dan ponoviti.
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 21:31   #2520
Koje kemije oko šveranja guma, to je za pophizdit!? Pa kaj jednostavno više to ne ukinu i ne pojednostavne ljudima život i onako svi šveraju i onako sve te gume prejdu granu i onako kod nas nitko pametan ne baca lovu na DEBELU i bezobraznu maržu...

Nije mi nikakav bed ići 4 dana za redom po jednu gumu?! To je 280km, što nije ni pola rezervoara, a razlika u cijeni je za cijeli set preko 1000-2000 kuna!?
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.