Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2012., 00:19   #81
Ja imam tri skolarca i ove godine smo samo za 4. razred uzeli rabljen uzbenike, radne kupili. Za ostalu dvojicu ( 6. i 2 sr) smo narucili nove. Jednostavno ove godine nemam ni vremena, a bogme ni volje ganjati knjige. Mada sam prosle godine skoro sve uzela rabljene.
Narucila sam ih preko e-kupi, sutra trebaju stici.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 10:59   #82
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Iako bih ti rado rekla da padaju s neba , necu nego:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...6&postcount=56
puno hvala


ne znam listati stranice unatrag
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 11:36   #83
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nemam nikakvog iskustva, kćer mi je drugašić pa smo, opet, kupili sve novo ali rado bi ubuduće kupovala rabljene

kako dolazite do rabljenih? pojedinačni oglasi?
hvala!

ima na njuškalu, po forumima, u školi, ispred škole, od starije djece, od prijatelja, snađeš se

ja imam sve udžbenike rabljene, a radne naručim nove i sve je puno isplativije
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 19:25   #84
Morala sam ovo i s vama podijeliti, čisto radi toga da vam se ne dogodi pogreška koja se i meni dogodila oko kupovine udžbenika putem interneta. Naručila sam knjige preko profila - mozaik knjiga. Bez obzira kada naručiš (od 15.6 - 15.8.) oni kreću s dostavom istih od 15.8. Prošle godine su stigle tjedan dana prije početka škole, al ajde, stigli smo na vrijeme kupiti omote. OVE godine čekali smo do 30.08. Zovem ih da priupitam kada misle dostaviti udžbenike. Rečeno mi je da su taj isti dan sve narudžbe preusmjerene dalje, te da bi trebale stići u petak, 31.08 (prevozi city ex). Ok, strpljivo čekam ja u petak i ništa. Ponovo pozivam u profil i više se nitko živ ne javlja. Šaljem mail i ništa. U subotu zovem City ex i kaže žena meni da su u petak bili kod mene, ali da nije bilo nikoga doma i da su ostavili papir! ???? WTF?? Apsolutno netočno, jer sam bila doma, a njih ni papira ni paketa nije bilo ni blizu. Danas, naravno, stigao paket taman kad sam bila u školi s malom i tip, umjesto da MENI dostavi paket, dostavio ga je susjedu jer mene nije bilo doma! Grrrrrrrrrrr.. A da bi stvar bila JOŠ bolja, kad sam otvorila taj dugo očekivani paket, Profilci uopće nisu poslali omote koje sam naručila i naravno platila 40 kn!!! I naravno, zvala ponovo, pozivala cijeli dan, i slala mail, ali nitko se nije udostojio ni nazvati ni odgovoriti na mail.
Eto, znam da sam se raspisala, al stvarno mi je muka i bijesna sam skroz. Zanima me, što bi vi napravili na mojem mjestu sada? I da, od šgorice sam čula da je E-kupi zakon i da je u kratkom roku dobila udžbenike lijepo zamotane. Definitivno znam što ću iduće godine učiniti, al što sada s ovih mojih izgubljenih 40 kuna? Znam da je malo, ali iz pricipa neću, nedam im.. Samo ne znam kako :-(
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:28   #85
Quote:
solesun kaže: Pogledaj post
Morala sam ovo i s vama podijeliti, čisto radi toga da vam se ne dogodi pogreška koja se i meni dogodila oko kupovine udžbenika putem interneta. Naručila sam knjige preko profila - mozaik knjiga.

Mi smo isto naručili preko Profila, i još uvijek nismo dobili knjige. Prvo su nam rekli da imaju problem s našim primitkom akontacije (što nije bila istina) i da su nas htjeli nazvati da provjere (dan prije početka škole). Kad sam im poslala potvrdu uplate, i rekla da bi onda prema njihovim informacijama narudžba bila odmah stornirana da nisam platila, samo su rekli da će poslati u ponedjeljak. Naravno, ništa od toga.

Reci mi, prije dolaska, jesu te obavijestili mailom ili nekako da su poslane? Jer mi smo cijeli dan doma, nema maila, nema City Ex i mislim da ću, ako sutra knjige ne budu poslane, otkazati, i ići preko nekog drugog jer nemam živaca....

Zadnje uređivanje tisi : 04.09.2012. at 13:58. Reason: uređivanje citata
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:53   #86
Apsolutno me nikako nisu obavijestili niti mi ikakav mail poslali! A status kupnje na internetu je još uvijek "u obradi", tj. da prikupljaju dokumentaciju! Mislim, strašno.. Nemam riječi...
Totalno sam se razočarala i jasno im dala do znanja da iduće godine definitivno neću naručiti kod njih.

Kako to misliš "otkazati"? Zar već nisi platila narudžbu kod njih?
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:36   #87
Užas, nemam riječi. Vidim da su čak i po novinama iskritizirani, i da se pravdaju prekomjernom količinom narudžbi. Pa onda su mogli zaposliti nekoliko studenata više jer nije da nisu znali koliko moraju knjiga isporučiti s obzirom da su narudžbe išle do 15.8.

Maloprije sam provjerila u ŠK knjižari, i kaže mi žena da će imati sve knjige do srijede i da slobodno dođem kod njih (jer izdavač knjiga koje trebam i jest samo
Školska Knjiga). Ako do srijede ne dođe City E. kupujem tu, a paket ne primam.

Uplatila sam akontaciju 100 kn, nisam sve, i sad mi je drago što nisam (jer smo se mislili da ili ne). I naravno, tražiti ću i taj povrat od njih.

I slažem se, više nema šanse da naručujem kod njih!!! A mislim da će tako reagirati i ostalih 5000 kupaca.
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:59   #88
Quote:
devadasi kaže: Pogledaj post

Uplatila sam akontaciju 100 kn, nisam sve, i sad mi je drago što nisam (jer smo se mislili da ili ne). I naravno, tražiti ću i taj povrat od njih.

I slažem se, više nema šanse da naručujem kod njih!!! A mislim da će tako reagirati i ostalih 5000 kupaca.
Ja sam platila odmah putem internet bankarstva. I lopovi jedni naplatili se tih 40 kn za omote, a nisu ih poslali.Ma samo nek se usude naplatit mi još jednom poštarinu od 30 kn! Nema te šanse da ju platim!

A kad sam zvala u četvrtak tip je rekao da su sve narudžbe poslane. Možda da sutra provjeriš sa citi ex-om, kažeš im br paketa, pa da vidiš da li je paket zaglavio kod njih, ili ga ovi krelci još uvijek nisu poslali.

A ja ću sutra, ako ne dobijem odgovor na mail, zaprijetit im da ću se obratiti društvu za zaštitu kupaca, pa da vidimo tko će tu koga veslat...
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:51   #89
Ja sam 2. 8. naručila udžbenike preko web shopa tisak medije. Također mi nisu stigli. Ovi iz web shopa ne odgovaraju na mailove, a na telefon sam ih uspjela dobiti nakon 3 dana pozivanja. Rekli su da udžbenici stižu u subotu, ali nisu stigli. Jučer su mi u odabranom kiosku vratili novac od akontacije.
Nakon toga sam obilazila knjižare po gradu i u 5 knjižara uspjela naći sve osim jedne radne bilježnice.

Kako uspijevate naručiti preko ekupi? Meni stalno javlja "HTTP Error 400. The request is badly formed." kad pokušam otići na njihove stranice.

Ma jedini pravi način je još početkom 8. mjeseca otići u knjižaru i kupiti sve što treba dok se nije sve rasprodalo.
mali zmajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:08   #90
Ja naručujem preko e-kupi i imam odlično iskustvo.(evo već treću godinu).
Prošle godine sam platila preko amexa na par rata,ove godine pouzećem.
Knjige stižu točno na dan kad sam odabrala.Prilikom narudžbe se naime i decidira datum kada želite da vam knjige stignu kući.Dan prije stigao SMS od njih da su knjige upućene,sljedeći dan su i stigle.Nikada ni jedna olovčica nije nedostajala.
Svaka pohvala!
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:10   #91
Quote:
mali zmajic kaže: Pogledaj post
,

Kako uspijevate naručiti preko ekupi? Meni stalno javlja "HTTP Error 400. The request is badly formed." kad pokušam otići na njihove stranice.
Prvo se registriraš na njihovom portalu (stranicama),poslje jednostavno odabereš školu,sve knjige su automatski označene.Izbaciš ako nešto ne trebaš....na mail ti stigne potvrda narudžbe tako da sve još jednom možeš provjeriti.
biscotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 18:38   #92
Quote:
biscotto kaže: Pogledaj post
Prvo se registriraš na njihovom portalu (stranicama),poslje jednostavno odabereš školu,sve knjige su automatski označene.Izbaciš ako nešto ne trebaš....na mail ti stigne potvrda narudžbe tako da sve još jednom možeš provjeriti.

Prije par mjeseci sam se registrirala i primam njihove newslettere, ali od onda ne mogu pristupiti njihovim stranicama. Stalno mi javlja grešku.
mali zmajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 21:37   #93
Quote:
solesun kaže: Pogledaj post
I da, od šgorice sam čula da je E-kupi zakon i da je u kratkom roku dobila udžbenike lijepo zamotane.
Da podijelim i ja svoje iskustvo:

Do godinu dana unatrag, ja sam naručivala preko škole, jer mi je dijete reklo da tako čine sva djeca.
Dosadilo mi je svo to čekanje po školi, posve besmisleno, totalno neorganizirano, i naručila sam preko ŠK Zagreb.

SVE POHVALE!!!

I prošlu kao i ovu godinu stiglo sve na vrijeme! Tjedan prije početka škole, premda su mi rekli da sam malo zakasnila sa uplatom i da mi ne mogu garantirati da će stići prije škole, u najgorem slučaju, u prvom tjednu škole.

Međutim, stiglo je ranije

Probala i ja preko e-kupi, baš zbog toga što se tamo može birati dan dostave,
što je vrlo zgodna stvar. Odem na njihovu stranicu, i tamo je bila neka osoba za podršku. Uguglam ja paket za kćerkinu školu i razred, kad tamo
sve neke druge knjige, različitih izdavača u odnosu na prošlu godinu!!!

E to mi je bilo posve nelogično, jer sam sumnjala da će se promijeniti izdavač za udžbenik iz engleskog jezika, ako već 5 godina rade po jednom, zašto bi ga mijenjali? Moje su sumnje bile ispravne, otišla sam na portal ŠK i na njihovoj listi su bili udžbenici od istih izdavača kao i prošlu godinu.

Pitala sam osobu za podršku na e-kupi u čemu je stvar i dobila odgovor vrlo diplomatski i idiotski: "Svi naši udžbenici su odobreni od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa"

Insistirala sam i dalje i ta osoba iz e-kupi mi je na kraju poručila da sve knjige mogu i sama odabrati Što nije neistina, ali je rizik i zahtijeva više vremena.

Srećom sam provjeravala, jer da nisam, naručila bih paket i bacila novce!!!

Tako sam se lijepo vratila dobroj staroj ŠK i toplo preporučam svima!
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 12:26   #94
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Tako sam se lijepo vratila dobroj staroj ŠK i toplo preporučam svima!
Odlično.. Što više boljih primjera, lakše ćemo se odlučiti iduće godine.

P.s. - Gospoda iz Profila još uvijek nisu odgovorili na mail i ne javljaju se na telefon..
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 12:27   #95
Quote:
devadasi kaže: Pogledaj post
Ako do srijede ne dođe City E. kupujem tu, a paket ne primam.
Jesu li stigle vama knjige?
solesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 13:05   #96
Quote:
solesun kaže: Pogledaj post
Jesu li stigle vama knjige?
Nisu, ali jučer sam im poslala otkaz narudžbe sa zahtjevom da mi vrate akontaciju. Otšla u knjižaru ŠK kupila većinu, a ostatak, zamisli, u Profilovu
knjižaru u Splitu. Kako divno. Tamo imaju skoro pa sve udžbenike i ljudi bez problema kupe na licu mjesta. Sramota!
Tako da imamo sada sve udžbenike, čak smo i omote kupili već spremne zapakirane jer je neka teta pogriješila popis knjiga za omote pa su ostali. Svi sretni i zadovoljni.

Namjera je bila naručiti knjige početkom srpnja online, da izbjegnem stres, gužve u knjižarama i općenito bi to trebalo biti lakše, jer hej, E-bay tako funkcionira opskrbljujući cijeli svijet, Amazon etc...Očito u Hrvatskoj samo pokušavamo ići ukorak sa modernom tehnologijom i mogućnostima koje nam ista nudi, ali zapravo je to sve FAIL! Mislim da ću i slijedeće godine do knjižare, šetnja, red (bar se naslušam svakojakih priča roditelja) jer više nikome ne vjerujem.
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:48   #97
Ja sam narucila preko Narodnih Novina. Stiglo je na vrijeme, na to nemam primjedbi. Ali su mi isporucili sve iste omote i mogla sam ih koristiti na 2 ili 3 knjige. Ostalo mogu baciti. U medjuvremenu nisam stigla otici kupiti ispravne omote ili foliju, planirala sam u subotu kad sam konacno slobodna, ali uciteljica je vec pocela srati kvake i da se ne posvadjam odmah prvi tjedan, danas poslijepodne idem traziti jebene omote.

Jebali ih omoti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:14   #98
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja sam narucila preko Narodnih Novina. Stiglo je na vrijeme, na to nemam primjedbi. Ali su mi isporucili sve iste omote i mogla sam ih koristiti na 2 ili 3 knjige. Ostalo mogu baciti. U medjuvremenu nisam stigla otici kupiti ispravne omote ili foliju, planirala sam u subotu kad sam konacno slobodna, ali uciteljica je vec pocela srati kvake i da se ne posvadjam odmah prvi tjedan, danas poslijepodne idem traziti jebene omote.

Jebali ih omoti.
??? Zar ih ne možeš ti djetetu napraviti? Ja sam htjela svom djetetu kako sam nekada sebi, od stranica iz OK-eja i tome sličnog časopisa

Zar se to ne smije?
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 23:17   #99
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jali uciteljica je vec pocela srati kvake i da se ne posvadjam odmah prvi tjedan, danas poslijepodne idem traziti jebene omote.

Jebali ih omoti.
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
??? Zar ih ne možeš ti djetetu napraviti? Ja sam htjela svom djetetu kako sam nekada sebi, od stranica iz OK-eja i tome sličnog časopisa

Zar se to ne smije?
Nije mi bas ovo jasno. Jedno vrijeme su knijge dobivane djabe i morale su se na kraju godine vracati, pa su (kao) bile prosljedjivane nekim drugim ucenicima.
Logicno je da se inzistiralo na tome da budu ocuvane tj. da imaju te omote.
Ali, sad kad svi placaju svoje knjige...dakle vlasnistvo su ucenika/roditelja, koga briga za omot? Sto ucitelji imaju s tim? Kakve veze ima hoce li knjiga ostati uscuvana (pa se uspije i prodat dalje) ili ne? Sto se to njih tice?
Ima li neki razumljiv razlog zasto uciteljica "sere kvake" zbog omota?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 09:16   #100
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nije mi bas ovo jasno. Jedno vrijeme su knijge dobivane djabe i morale su se na kraju godine vracati, pa su (kao) bile prosljedjivane nekim drugim ucenicima.
Logicno je da se inzistiralo na tome da budu ocuvane tj. da imaju te omote.
Ali, sad kad svi placaju svoje knjige...dakle vlasnistvo su ucenika/roditelja, koga briga za omot? Sto ucitelji imaju s tim? Kakve veze ima hoce li knjiga ostati uscuvana (pa se uspije i prodat dalje) ili ne? Sto se to njih tice?
Ima li neki razumljiv razlog zasto uciteljica "sere kvake" zbog omota?
E to sam i ja pitala: ja placam pa koga onda briga? Uostalom, ionako sam ih namjeravala preko vikenda umotati u foliju, sad se jos valjda trebam pravdati sto radim i imam zivot i onkraj skolskih udzbenika i omota. Ne znam cemu stvaranje psihoze oko toga (ili bilo cega, uostalom) u prvom tjednu. Moja sveki, prosvjetarka starog kova, kaze: mora se, da se knjige ne trgaju. Pa sam je pitala zar se ne mogu pokidati i iznutra? Samo je odmahnula u stilu "opet si ti najpametnija" i s visoka rekla da cemo vec mi polako nauciti skolska pravila. Smisleni razlog, naravno, nisam dobila.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.