Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 18:43   #1
Vjerske škole - osnovne i srednje

prebačeno sa teme privatne osnovne škole.
Nastavite ovdje....da li bi upisali dijete u privatnu osnovnu ili srednju skolu ciji je osnivac i voditelj neka vjerska zajednica...zasto da, zasto ne....iskustva, savjeti, kritike



Budućnost su katoličke osnovne škole. Sve koje su otvorene su u rekordnom roku ispunile upisne kovote - ljudi su gladni kvalitetnih sadržaja...

Zadnje uređivanje Monstera : 25.06.2013. at 23:20. Reason: uvodni post....
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 23:40   #2
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Budućnost su katoličke osnovne škole. Sve koje su otvorene su u rekordnom roku ispunile upisne kovote - ljudi su gladni kvalitetnih sadržaja...
Rado bih znala što je posebno u katoličkim osnovnim školama. Uputi me, koji kvalitetniji sadržaji u odnosu na druge škole? Pitam to jer stvarno ne znam.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 11:42   #3
To što možeš birati kadar, a ne da su loši profesori do penzije zakopani u razredima i nitko im ništa ne može. Meni je to nekako najveći plus. Jer kad imaš dobar kadar, sve ostalo će logično ići na bolje... K tome dodaš motivirane roditelje, koji su upisali djecu u tu školu jer su htjeli taj vid duhovnosti za svoju djecu i koji će se automatski uključiti, što je u obaveznim školama inače veliki problem, ne? Dodaš klauzule kako u toj školi zaista nema psovanja, nasilja, golotinje, ali zaista, ne kao u javnim školama i eto. Meni dovoljno.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 12:44   #4
Sudeći prema Nadbiskupskoj u Zgb i Ženskoj Općoj Gimnaziji Družbe sestara milosrdnica nije baš neka sreća. Nit nekih bogznakaj rezultata na takmičenjima, nit upisa na zahtjevnije fakultete. Nit smrdi, nit miriši. Naravno, ako nisi vjernik - nije opcija. Zapravo sam sam dobre retultate vidjela sam za onu Islamsku gimnu.
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:34   #5
Quote:
Atmice kaže: Pogledaj post
Sudeći prema Nadbiskupskoj u Zgb i Ženskoj Općoj Gimnaziji Družbe sestara milosrdnica nije baš neka sreća. Nit nekih bogznakaj rezultata na takmičenjima, nit upisa na zahtjevnije fakultete. Nit smrdi, nit miriši. Naravno, ako nisi vjernik - nije opcija. Zapravo sam sam dobre retultate vidjela sam za onu Islamsku gimnu.
E sad, dok još mogu prihvatiti da si zaista provjerila ovo za natjecanja, kako bi pobogu znala išta o upisima na "zahtjevnije" fakultete? I koji su to uopće?
Uostalom, ovdje govorimo o osnovnim školama. Mislim da je to sljedeći veliki "bum" koji nas čeka u školstvu u Hrvatskoj. Javne škole će, nažalost, tonuti sve dublje, a katoličke škole će dobiti ono mjesto koje imaju svuda u svijetu.
Tužno je samo što kasnimo 20 godina. Da ih je Crkva pokrenula odmah s dolaskom demokaracije sad bi već imali generacije praktično odgojenih katolika. To je jedina sila koja može okrenuti stanje u lijepoj i našoj...
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 15:02   #6
Reci samo koliku profesori imaju plaću u tim osnovnim školama i sve će mi bit jasno.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 15:30   #7
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
E sad, dok još mogu prihvatiti da si zaista provjerila ovo za natjecanja, kako bi pobogu znala išta o upisima na "zahtjevnije" fakultete? I koji su to uopće?
Uostalom, ovdje govorimo o osnovnim školama. Mislim da je to sljedeći veliki "bum" koji nas čeka u školstvu u Hrvatskoj. Javne škole će, nažalost, tonuti sve dublje, a katoličke škole će dobiti ono mjesto koje imaju svuda u svijetu.
Tužno je samo što kasnimo 20 godina. Da ih je Crkva pokrenula odmah s dolaskom demokaracije sad bi već imali generacije praktično odgojenih katolika. To je jedina sila koja može okrenuti stanje u lijepoj i našoj...
Pa ja ti baš ne vjerujem u taj buummm!! Poštujem da ti imaš svoje mišljenje ali "generacija odgojenih katolika"
Što po tebi to točno znaći?
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 16:28   #8
Plaća u katoličkima je ista kao i u regularnim školama. Crkva je samo osnivač, ali to su opet državne škole, na način da nema školarine.
Kak ne vjeruješ, pa to se događa! Od sljedeće školske godine u Zagrebu počinju raditi dvije! Koliko čujem, razredi su napunjeni u par dana... U Šibeniku je lista čekanja ogromna, u Samoboru se samo traži prostor i sve će krenuti... Gradovi se napokon bude! Roditelji su željni kvalitete za svoju djecu! I napokon im se nešto i nudi! Bogu hvala.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 17:17   #9
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Roditelji su željni kvalitete za svoju djecu! I napokon im se nešto i nudi! Bogu hvala.
Roditelji punog novčanika. Imamo prijatelje čija mala ide u privatnu školicu. Uniformice, zaštitari, skupe ekskurzije, elitizam....Ja čak i da imam toliko love ne bi od svog djeteta radio elitističkog kretena...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 22:16   #10
Ne znam kakvo je stanje u privatnim osnovnim sa školarinom, ali vjerujem da je elitizam i raspašoj kao i u srednjima. Ali katoličke OŠ su škole bez školarine. Samo osnivač nije grad ili županija, nego Crkva, što bome jamči kvalitetu.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 00:00   #11
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Plaća u katoličkima je ista kao i u regularnim školama. Crkva je samo osnivač, ali to su opet državne škole, na način da nema školarine.
Kak ne vjeruješ, pa to se događa! Od sljedeće školske godine u Zagrebu počinju raditi dvije! Koliko čujem, razredi su napunjeni u par dana... U Šibeniku je lista čekanja ogromna, u Samoboru se samo traži prostor i sve će krenuti... Gradovi se napokon bude! Roditelji su željni kvalitete za svoju djecu! I napokon im se nešto i nudi! Bogu hvala.
Ma sve ok. Znam za jednu u Zg koja se je popunila brzinom svijetlosti. Ali..kakva je to garancija da će to biti kvaliteta? Zato što je pod skrbništvom Crkve?
To što su liste čekanja velike meni ne govori sada nešto previše
Nisam nevjernik niti pravi vjernik. Ali mislim da moje dijete od kuće već nosi dobre korijene koje mogu zasaditi i u državnoj školi. Ne treba mi za to katolička škola.
Poznajem periferijske škole na samim rubovima grada gdje je Bog rekao laku noć - a učitelji vrhunski stručnjaci koji rade s ljubavlju svoj posao.
Nisu privatne obične državne škole.
U pravilu nešto ne kužim kod tih Katoličkih privatnih škola a vidim da si upućena.
Osnivač: Crkva. Ok. A opet državna škola?? Kako?? A tko daje učiteljima plaće?? Fakat mi nije jasno
Jer recimo ostale škole - osnivač: Grad Zagreb, plaće zaposlenicima i sva druga materijalna davanja idu iz proračuna.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 11:42   #12
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Ma sve ok. Znam za jednu u Zg koja se je popunila brzinom svijetlosti. Ali..kakva je to garancija da će to biti kvaliteta? Zato što je pod skrbništvom Crkve?
To što su liste čekanja velike meni ne govori sada nešto previše
Nisam nevjernik niti pravi vjernik. Ali mislim da moje dijete od kuće već nosi dobre korijene koje mogu zasaditi i u državnoj školi. Ne treba mi za to katolička škola.
Poznajem periferijske škole na samim rubovima grada gdje je Bog rekao laku noć - a učitelji vrhunski stručnjaci koji rade s ljubavlju svoj posao.
Nisu privatne obične državne škole.
U pravilu nešto ne kužim kod tih Katoličkih privatnih škola a vidim da si upućena.
Osnivač: Crkva. Ok. A opet državna škola?? Kako?? A tko daje učiteljima plaće?? Fakat mi nije jasno
Jer recimo ostale škole - osnivač: Grad Zagreb, plaće zaposlenicima i sva druga materijalna davanja idu iz proračuna.
Nisam onako milijun posto sigurna, ali čini mi se da grad (osnivač) ne daje novce za plaće... To ide iz državnog proračuna.
A liste čekanja i brzo popunjavanje govore da je neka kvaliteta ipak prisutna. Ne vjerujem da bi roditelji to, eto, tek tako upisivali.
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 15:08   #13
Kada su ucitelji strajkali zbog malih placa, katolicka gimnazija u Zadru nije strajkala. Bas imaju male place.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 15:11   #14
roditelji upisuju djecu po raznoraznim kriterijima, kvaliteta predavanja i znanje koje će dijete dobiti je rijetko jedan od njih. kriteriji idu od produženog boravka, prehrane pa do plati pa klati. no često u privatne škole upisuju djecu koja imaju poteškoća (hiperaktivnost, snižene intelektualne sposobnosti, disleksija...) u nadi da će dijete bolje naučiti u manjoj skupini, lakše se prilagoditi, što opet sa druge strane djeluje nepoticajno za prosječnu djecu kad je postotak onih sa problemima veći nego u običnim razredima.

meni ateistici, to što je škola katolička ne znači plus. ipak, vani gdje postoji tradicija katoličke škole su cijenjene jer daju znanje, disciplinu i red. kod nas sam dosta dobrog čula o šibenskoj katoličkoj osnovnoj, da dobro rade i puno truda ulažu u podizanje kolegijalnosti, altruizma te suzbijanju konzumerističkog pogleda na svijet.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 16:37   #15
Pa kad god pricaju o privatnim skolama, pitam se ono sto se Eurifesa i Smart pitaju. Da li tu skolu upisuju oni ucenici iz straha od pada razreda ili su roditelji doista bogatasi. Pretpostavljam da roditelji imaju koju kintu vise, a oni koju nemaju, ti ucenici ili odu u drugu opcu skolu ili padnu razred.
Pretpostavljam, zna li netko potvrditi?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:31   #16
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Nisam onako milijun posto sigurna, ali čini mi se da grad (osnivač) ne daje novce za plaće... To ide iz državnog proračuna.
A liste čekanja i brzo popunjavanje govore da je neka kvaliteta ipak prisutna. Ne vjerujem da bi roditelji to, eto, tek tako upisivali.
Grad je osnivač. Država daje lovu a to je katolička škola koja je pod patronatom crkve?

Šta crkva daje?
Mimice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 10:23   #17
Quote:
Mišma kaže: Pogledaj post
Samo osnivač nije grad ili županija, nego Crkva, što bome jamči kvalitetu.
Kako Crkva jamči kvalitetu nastave informatike? Matematike? Biollogije? Ičega?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 10:42   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako Crkva jamči kvalitetu nastave informatike? Matematike? Biollogije? Ičega?
a tek zdravstvenog odgoja


iako, ja vjerujem da medju profesorima matematike, informatike, povijesti ili bilo kojeg drugog predmeta ima ljudi koji su prakticni vjernici i koji, ako mogu birati izmedju sredine gdje ce dobiti sve ucenike vjernike i sredine gdje nece, ce birati ovo prvo.
mislim da moraju imati zavrseno obrazovanje, polozene didakticke predmete i strucno se usavrsavati ko i nastavnici u drzavnim skolama
i da tu kvalitetu i dalje jamci MZOS i agencija za obrazovanje, a katolicka crkva ugodjaj
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 11:05   #19
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
iako, ja vjerujem da medju profesorima matematike, informatike, povijesti ili bilo kojeg drugog predmeta ima ljudi koji su prakticni vjernici i koji, ako mogu birati izmedju sredine gdje ce dobiti sve ucenike vjernike i sredine gdje nece, ce birati ovo prvo.
Oni će to odabrati računajući da Crkva kao osnivač garantira kvalitetu njima - u smislu discipline. Ne mogu smisliti nijedan drugi razlog za preferiranja učenika-vjernika nastavniku matematike.

No, i dalje ostaje činjenica da to što je netko praktični vjernik koji je odabrao "ono prvo" ne jamči njegovu kvalitetu kao prosvjetara.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 12:27   #20
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

iako, ja vjerujem da medju profesorima matematike, informatike, povijesti ili bilo kojeg drugog predmeta ima ljudi koji su prakticni vjernici i koji, ako mogu birati izmedju sredine gdje ce dobiti sve ucenike vjernike i sredine gdje nece, ce birati ovo prvo.
Ja sam prakticna vjernica, i da sam profesor i ovo ne bi niti mrvicu utjecalo na moju odluku. Moja vjera nema nikakve veze s djecom koju bih poucavala.
Nadam se da kod nas privatne skole nikad nece zazivjeti. Uzas.
Hushpuppy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.