Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 14:45   #341
kad bih bar tako mogla....raspored nam je takav da ne možemo dugoročno planirati...možda bude jednom
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:46   #342
Gostilnica 5.6 kg, Gornji trg 33, Ljubljana

Za svaku pohvalu. Vrlo ljubazno osoblje i predobar brudet (golaž ) od hobotnice sa zapečenom palentom. Porcija koja nije ogromna, nego taman za najest se na vruć dan, dođe 13 EUR. Vidjela sam i pizze koje izgledaju krasno. Poznati su po pečenim malim praščićima. Svakako se vraćam probati i druge stvari
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:56   #343
Koji bi rest preporučili oko Črnog kala?
Pri Vovku, Konoba Moja, Žerjul...neku četvrtu?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:08   #344
Gostilna "Pod trto", Strunjan 32, Strunjan

Stara ljubav se razvodnjava Jeli smo rezance s plodovima mora i frigane lignje, i oboje je bilo ispodprosječno. Baš mi je krivo, drago mi je to mjesto Bili smo na ručku sredinom šestog, nije bilo sve krcato turista pa da rečeš da je traljavo spremljeno zbog gužve. To dvoje, pivo, radenska i pomfri 27 EUR.

Imam još par zaostataka, moram pronać račune da se prisjetim.

črni, ne znam ti pomoći ali čini mi se da je netko nema dugo (pinz?) hvalio Normu u Dekanima. To ti nije daleko.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 14:54   #345
Šteta, baš sam na tebe računao.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:46   #346
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Koji bi rest preporučili oko Črnog kala?
Pri Vovku, Konoba Moja, Žerjul...neku četvrtu?
u samom Črnom Kalu u oštariji Raviol mi nije bilo nimalo loše. Osobito su mi pizze ostale u dobrom sjećanju (doduše ima već dobrih 4-5 godina kako sam bio tamo), sad ne znam koji tip restorana tražiš, ali neka te ne obeshrabri to što nude pizzu.
na Kozini sam zadnje jeo u oštariji Tonca tartufe s lardom koji su bili krasni. imaju vrlo originalan jelovnik i dosta toga na dnevnoj bazi jer uvijek imaju ploču i kredom nešto ispisano.
isto na Kozini restoran Na burji ima solidan roštilj, ali samo solidan. pivnički ambijent je unutra. puno bolji je Eden u Kopru što se roštilja tiče.
Koper i Ankaran ti izlaze van okvira?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 08:16   #347
Tonca je zaistač dobro mjesto i svakome tko okrzne toncu (tik uz autoput je) a ne uđe počastiti se napravio je veliko čudoređe. Pisao sam o Tonci na temi restorana u Istri, mada je ona negdje granična Istra, možda više Kras.

Raviol mi zvuči poznato, baš poznato. Prog. ću ga kasnije.

Koper i Ankaran će mi vjerojatno biti van ruke pa bi se bazirao na Črnom kalu jer je to otprilike i najbliže moru što ću bit. Naravno i selo dva okolo je ok.
Neka rustična jediva s puuno povrća - bejzik za tople dane.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:58   #348
Evo, ipak se našlo par preporuka, i ja ću ih zapamtiti kad se bude opet išlo u tom smjeru.

Još jedna od pred 5-6 tjedana: Restavracija Pavel, Piran

Na rivi su dva, Pavel i Pavel II. Pogled na zalazak sunca je predivan, makar sve izgleda kao tourist trap nikada nisam tamo imala osjećaj da će samo izmusti novce. Velik restoran, puno konobara, brzi, profesionalni, onako stara škola. Jeli smo odlične miješane školjke, baš lijepa bogata porcija. Jako fino. Uz to pili kućnu malvaziju i platili 32 EUR (bez napojnice).

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:14   #349
moram samog sebe ispraviti - ovo gdje sam ja jeo tu dobru pizzu u Črnom Kalu je lokal Žerjul koji je očito zatvoren i na njegovu mjestu se sad nalazi Raviol. po slikama bih rekao da je taj Raviol skroz dobro mjesto, a ne bi me čudilo i da je isti gazda, samo da je promijenio smjer.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:45   #350
Evo da i tu stavim preporuku, sasvim slucajno, na putu s Cresa za DE nabasali na gostionu/hotel http://www.gorjanc.eu/. Cijene normalne, hrana izvanredna. Jeli smo pravu domacu govedju juhu s domacim rezancima, koja je dizala iz mrtvih, rizoto s gljivama i sirom, lignje sa zara, toplo hladnu salatu s grillanim povrcem i mozzarellom, mijesanu salatu i palacinke i sve je bilo izvrsno. Vratit cemo se obavezno.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 15:03   #351
Ako želite jesti najbolju pastrmku u SLO, možete je nači kod:

Gostilna pri Slavcu
Zali Log 22
4228 ŽELEZNIKI

U gostioni sam redovan gost, pošto žena obožava ribe. Pastrmka je pripremljena na maslacu, pa je zato nešto posebno. Odlična je i domača štrudla od jabuke i čokoladna torta. Zali Log je vukojebina i tamo dolaze ljudi samo zbog te gostione. Iz Zalog Loga možete produžiti dalje preko Soriške planine u Bohinjsku Bistricu. Cesta je asfaltirana, tako da nema problema. Priroda je lepa i siguran sam, da čete se opet vračati.
Ave is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 17:39   #352
Foksner, Bohinjsko jezero, Ribčev Laz - odlični burgeri
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 07:14   #353
Haha Allexis baš smo prekjučer jeli tamo, slažem se s preporukom!
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 08:27   #354
Norma, Dekani

Fuzi sa skampima. Ful prekuhano, umak amaterski. Cijene hebacke a restoran rupetina kakva se rijetko nadje i u Makedoniji. Sto bi bio plus da hrana nije samo prosjecna.
Ovdje jede elita inace. Zakaj, nemam pojma...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:20   #355
Evo da dočaram ulaz u Normu:





Pali su jedni vampi i nisu bili loši, ali ništa posebno.
Dan nakon toga kiselo zelje, restani krumpir i krmići isto tako.

Uglavnom, preskupo za tu kvalitetu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:24   #356
Gostilna Jakomin, Pobegi

Specijalitet kuće -bobići-maneštra style jelo.
Jako dobro i jeftino.


Kmetija Krmac,, Bertoki

"Osmica"-kmetije imaju mogućnost da dva put godišnje po osam dana posluju kao restorani i to bez da plaćaju ikakav porez.
Jeli smo jako fin pršut u refošku, vrhunski domaći sir, vrući domaći kruh, fine kobasice sa zeljem.
Dobar refošk Krmac.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:03   #357
Restoran Brič, Dekani

T bone i biftek. Vrhunska mesina, vrhunska.
Povrće s grila nikad bolje nisam jeo, grilana malo ljutkasta paprika
I zucker kommt zuletzt...fenomenalan desert pod imenom galuška ili tak nekak..
Žuti biskvit, pa preliv od čokolade, pa vanilija, pa orasi, pa šlag, pa nemam pojma šta još..uglavnom abnormalna porcija za barem dvoje i strašno fino.
Cijene malo skuplje, ali vrijedi.





__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:28   #358
Al Mulin, Koper

Ovo je fini restoran van Kopra, ustvari kompleks-imanje, super uređeno i ogromno.
Juha od gljiva-drugačija od tipične krem juhe, vidi se da je domaća izrada, fino.
Biftek sa grillanim povrćem fin, ali u Briču je bio ipak bolji.Povrće isto jako fino, nemam pojma kaj oni rade s tim povrćem jer tako fino nisam nigdje u hrvatskom restoranu dobio.
Zvijezda dana desert.
Štrudla od borovnice.
Ovo je u top 3 najboljih deserta koje sam u životu jeo.
Fantastično.



__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:35   #359
A ca si posa drugi put u Normu pored Brica?

Za deserte nisam sigurna da ti vjerujem, nema slike. Onaj prvi bi trebao biti madarski desert, ako pamtim dobro.

Ova dva posljednja restorana mi se svidaju, pisem u tekicu. U Bricu sam bila, davno, vise zbog muskata nego hrane. Da li je Moralic vlasnik?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:11   #360
U Briču je neki polukaos, jedan dan radi drugi dan ne radi..zašto, ntko ne zna..
I onda idemo u Normu jer nam je blizu...ali i Norma ne radi utorkom..pa smo došli u srijedu i nije radila ni u srijedu..
Raspad sistema

Kako to misliš ne vjeruješ mi za deserte?
Pa ne mogu sve slikat, sram me

Vjeruj da je ova ganuška odlična a štrudla od borovnice u Mulinu će ti biti nešto najbolje što ćeš ikad pojesti.

Javim kako je bilo u Izoli
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.