Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 07:58   #161
Petehovac (na brdu iznad Delnica) ima dobru klopu

(i pet friendly je )
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:26   #162
Bili u kanjonu kamacnik. Priroda prekrasna. Restoran na lokaciji za oozeljeti. Jedes uz potok.

Ali restoran. Sta da kazem, da je bila menza pored isao bi u menzu. Juha iz vrecice s tanko narwzanim na masinu sirovim sampinjonima. Cevapi uzas. Pomfi gnjecav. Nema luka, vec neke vlasi od luka, valjda narezano na masini. Na meniju jednostavna jela lose pripremljena. Salata bez rajcice jer nemaju rajcice u 8 mjesecu. Gastronomija 70ih godina. Kuhari zalutali u profesiju.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:38   #163
Ja bi otisao do Fuzina i okolice, najvise radi promjene ambijenta i prirode. Spominjao je neko bistro Jezero, gdje je to tocno? Treba mi savjet za odlicnu klopu, ali nisam od onih sta vole eksperimente, nego klasika tipa mijesano meso, piletina, puretina, povrce, neki dobar desert itd..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 21:41   #164
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Ja bi otisao do Fuzina i okolice, najvise radi promjene ambijenta i prirode. Spominjao je neko bistro Jezero, gdje je to tocno? Treba mi savjet za odlicnu klopu, ali nisam od onih sta vole eksperimente, nego klasika tipa mijesano meso, piletina, puretina, povrce, neki dobar desert itd..

Bistro Jezero više ne postoji,zakupci Kauzlarići su izašli iz objekta krajem listopada 2016.g a kupio ga je Rus.Bila nedavno tamo i sve je još pusto.Boris Kauzlarić je rekao da će otvoriti restoran na drugoj lokaciji ali koliko znam ništa od toga zasad. Pansion Eva ne radi već par godina. To što se tiče Lokava.U Fužinama nisam bila dugo ali koliko znam sve još radi.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:29   #165
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Bili u kanjonu kamacnik. Priroda prekrasna. Restoran na lokaciji za oozeljeti. Jedes uz potok.

Ali restoran. Sta da kazem, da je bila menza pored isao bi u menzu. Juha iz vrecice s tanko narwzanim na masinu sirovim sampinjonima. Cevapi uzas. Pomfi gnjecav. Nema luka, vec neke vlasi od luka, valjda narezano na masini. Na meniju jednostavna jela lose pripremljena. Salata bez rajcice jer nemaju rajcice u 8 mjesecu. Gastronomija 70ih godina. Kuhari zalutali u profesiju.
bio sam pred mjesec dana. da, dosta loše to izgleda. zapravo sam odmah na prvu skužio o čemu je riječ (samo mjesto vrišti o tome što se poslužuje) tako da sam samo štrudlu od borovnice pojeo. ona je isto bila nespektakularna. pohvalno je što je od divljih borovnica, ali mi je falila ona jakoća okusa, rekao bih da miješaju s kultiviranima.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:07   #166
Jbt, pristao bih uvijek na strudlu od borovnica mijesanu od divljih i kultiviranih
A u Kamacniku pogotovo.
Pa bile i iz zamrzivaca, sto je za ocekivati jer ne rastu im pred tom brvnarom.


Na sve ostalo gledam s tugom. Bili smo u tom prostoru, mislim da nismo jeli jer nisu ni imali nista tad iz... ne znam kojeg razloga. Ima tome cca 5 god

Ali mi se cini i da je iza neko pisao pohvalnije o njima od mog... nicega i ovog iznad loseg cinjenicnog stanja.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:45   #167
Smile

Sutra idemo malo šetat po Zelenom Viru i planirali smo ručat u Lokvama žablje krake, ali koliko vidim po komentarima to baš i nije preporučljivo

Ima li negdje drugdje za pojest svježe žablje krake? Ako ne, gdje bi mogli pojest dobru divljač? Vidim da se dosta rasprava vodi o konobi Volta u Fužinama.
matiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 06:55   #168
Zaboravi na (svježe) žablje krakove u Lokvama i okolici, usprkos zaostacima socijalističkog marketinga iz 70tih i 80tih.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:24   #169
A za divljac, sto preporucas?
matiska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:08   #170
Vagabundina koliba

PLUSEVI - klopa jako fina, izvrsna pače , porcije solidne do velike, cijene i više nego umjerene, pet friendly su
MINUSI - gazda bi stvarno mogao biti malo srdačniji prema onima koji mu plaćaju za uslugu, pepeljaru s čikovima je maknuo sa stola tek kad smo tražili, wc čist površinski (školjka, umivaonik) ne baš dubinski (vrata, prekidač)

sljedeći puta (ako nas put navede - nije da je baš usput) idemo do vere koja je par sto metara dalje
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:24   #171
je, to s gazdama po planinarskim domovima je često tak, potvrđujem i za bagabunda, onak, posrtavi se "easy going" u stilu oš doć opet il neš - meni (i dragom bogu) svejedno, onak, kak da to opišem, znaju bit pomalo (popuno? ) svoji, da se tak izrazim pa "kom opanci kom obojci", nekom legne, a neko drugi pak zamjeri.
a i za higijenu je točno, no i to je po takvim mjestima uglavnom (nažalost) tak, upeckani šalteri i sl.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:44   #172
S obzirom na navedene pluseve, navedeni minusi su mi potpuno zanemarivi.
Toga je svjestan i gazda, pa je vjerojatno zato "easy going", a ti nemoj doći opet ako si faca. ;-)
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:03   #173
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Petehovac (na brdu iznad Delnica) ima dobru klopu

(i pet friendly je )
Ne slazem se s ovime. Jeo sam par godina uredno na Petehovcu i pokvario se big time. Bezobrazno su poskupjeli, jelo vise nije ukusno kao nekad, porcije su smanjili, a i dobro su nas zeznuli kad smo jednom prilikom uzeli strudl od borovnica za doma i fino ga preplatili, a kad ono podmenute jabuke.
Previse se toga naukupilo i zato me nece tako skoro vidjeti.
Ako zelite tamo u setnju, lijepo je. Ali prije se fino najedite i prodjite povoljnije u centru Delnica, nema sanse da fulate. Supilova ulica, bistro/konoba Tron. Krasan interijer, krasna terasa, klopa odlicna, cijene jos bolje (budu dnevno i 2-3 menija za izabrat). Preporuka!
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:00   #174
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
je, to s gazdama po planinarskim domovima je često tak, potvrđujem i za bagabunda, onak, posrtavi se "easy going" u stilu oš doć opet il neš - meni (i dragom bogu) svejedno, onak, kak da to opišem, znaju bit pomalo (popuno? ) svoji, da se tak izrazim pa "kom opanci kom obojci", nekom legne, a neko drugi pak zamjeri.
a i za higijenu je točno, no i to je po takvim mjestima uglavnom (nažalost) tak, upeckani šalteri i sl.
pa da, saaaaamo mora bit svjestan da tikanje s gostom uz opozitno ponašanje nije baš najbolja kombinaija s obzirom na poziciju i sve ostalo no, to je svakako njegov izbor

Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
S obzirom na navedene pluseve, navedeni minusi su mi potpuno zanemarivi.
Toga je svjestan i gazda, pa je vjerojatno zato "easy going", a ti nemoj doći opet ako si faca. ;-)
pa nisu baš higijena je jako bitna stvar u ugostiteljskom objektu

Quote:
Gradinata Nord kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s ovime. Jeo sam par godina uredno na Petehovcu i pokvario se big time. Bezobrazno su poskupjeli, jelo vise nije ukusno kao nekad, porcije su smanjili, a i dobro su nas zeznuli kad smo jednom prilikom uzeli strudl od borovnica za doma i fino ga preplatili, a kad ono podmenute jabuke.
Previse se toga naukupilo i zato me nece tako skoro vidjeti.
Ako zelite tamo u setnju, lijepo je. Ali prije se fino najedite i prodjite povoljnije u centru Delnica, nema sanse da fulate. Supilova ulica, bistro/konoba Tron. Krasan interijer, krasna terasa, klopa odlicna, cijene jos bolje (budu dnevno i 2-3 menija za izabrat). Preporuka!
nažalost, kao netko tko je godinama gore ljetovao moram se složiti s ogromnom tugom što smo izgubili mjesto na kojem smo dugo sretni bili :/
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:01   #175
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pa nisu baš higijena je jako bitna stvar u ugostiteljskom objektu
Kuhinje, stola i posuđa svakako, vrata i prekidača u WC-u baš i ne, IMHO.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:22   #176
Quote:
Gradinata Nord kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s ovime. Jeo sam par godina uredno na Petehovcu i pokvario se big time. Bezobrazno su poskupjeli, jelo vise nije ukusno kao nekad, porcije su smanjili, a i dobro su nas zeznuli kad smo jednom prilikom uzeli strudl od borovnica za doma i fino ga preplatili, a kad ono podmenute jabuke.
Previse se toga naukupilo i zato me nece tako skoro vidjeti.
Ako zelite tamo u setnju, lijepo je. Ali prije se fino najedite i prodjite povoljnije u centru Delnica, nema sanse da fulate. Supilova ulica, bistro/konoba Tron. Krasan interijer, krasna terasa, klopa odlicna, cijene jos bolje (budu dnevno i 2-3 menija za izabrat). Preporuka!
Ne znam na kakve cijene u restoranima si navikao ali meni su cijene sasvim normalne: najviše su za teletinu i janjetinu pod pekom 150 kuna kilo i za teletinu i divljač s prilogom 95 kuna.; Za ostalo moram provjeriti jer mi je to omiljeno mjesto za šetnju i jelo. A i pesonje su dobrodošli
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:22   #177
Petehovac mi je super mjesto ovako generalno, šetnja, simpatični ljudi, super za psa, jednom smo i spavali tamo, a što se tiče hrane koji put je super, a koji put tak-tak.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:51   #178
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
S obzirom na navedene pluseve, navedeni minusi su mi potpuno zanemarivi.
Toga je svjestan i gazda, pa je vjerojatno zato "easy going", a ti nemoj doći opet ako si faca. ;-)
ak mi je nekaj bitno u restoranu, je da je čist zahod, pod kojim podrazumijevam sve sanitarne prostore... nosim maramice sa sobom i obrišem ruke prije jela njima, ali ako me uhvati da moram na pipi ne želim izaći zamazanija nego sam ušla ... ak niš drugo, pomisliš kako je u kuhinji koja se ne vidi...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:04   #179
Je, dojam, percepcija i pretpostavke s tim dalje u vezi su nam svima subjektivne pa time i različite, individualne i jedinstvene jbg.
A bome i prioriteti pri restoranskim posjetama.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:15   #180
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Ne znam na kakve cijene u restoranima si navikao ali meni su cijene sasvim normalne: najviše su za teletinu i janjetinu pod pekom 150 kuna kilo i za teletinu i divljač s prilogom 95 kuna.; Za ostalo moram provjeriti jer mi je to omiljeno mjesto za šetnju i jelo. A i pesonje su dobrodošli
Za lokaciju i ako usporedim s ostalim restoranima u Delnicama, ponajprije s Tronom kojeg sam ovo ljeto pohodio, i s onim sto dobijem na tanjuru, postali su preskupi. Nazalost ne pamtim toliko da ti u kunu kazem cijenu prije ili poslije posto me ja mislim od lani nije tamo bilo, ali za neka ovako generalna jela poput plate s rostilja ili beckog znam da se cijena pristojno podigla. Kazem, to bi mogao jos i tolerirati samo da su kolicina hrane koja se dobila na tanjuru i njen okus bili kao prije, ali oni su i to upropastili.
Ono s podvaljenom strudlom od jabuka necu ponavljat.. jos bi mi bilo jasno da je bila neka velika guzva. Strikeout.
Gradinata Nord is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.