Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2017., 21:55   #101
Čekaj da iskopam sliku Škode 120 sa 3 vrata (Rapid) .... pa ćeš vidjet čiji design su popalili a ne tog nikad-čuo-100 CS modela. Poveznice (osim onog što talijani zovu coda tronca) NEMA. Ni u bočnoj liniji, ni u detaljima ni u obliku stakla, otvorima za ventilaciju, obliku svjetala ....

Iskreno popalili su design koji su tih godina furali SVI, od Opela, preko Talijana do istočnjaka. Tak da mi je ta hommage priče ne nategnuta nego zapravo prilično jadno objašnjenje - negdje u rangu Toyotinog sa brojem 86.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:59   #102
jbg tako se govorilo u PR materijalima i promociji... uglavnom imali su taj model 100cs i isti je zadnji kraj na a7, gledajuci bocno.. ne znam kako nisi cuo za taj 100 cs, ipak imas "staza" automobilskog..
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:44   #103
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
vhrkac je stari zajebant nije trockenbau firma, promuvo sam toj post.

jure, pa što auto skuplji to auto više gubi cijenu, to je normalno. međutim alfa pada ka uteg olova u oceanu i sa malom vridnosti, bar one stare. svojevremeno kada sam mislija minjat auto gleda sam i alfe, model 159, kada sam vidija koliko bi dobija love nazad u lizingu odma sam odusta, tu mi se alfa poprilično srozala, unatoč "slavnoj" povijesti, pa pogledaj koliko viceva ima o alfi.. milim nisam ih ja izmislija. smišno mi je samo vidit ovu ekipu fanova alfe, a nitko je nebi kupija, pa hajmo gospodo, svi se nešto usrali alfe, al puna usta hvale. ak me kužiš što hoću reći, ako ne, kada budeš malo minja aute nove znat ćeš o čem pričam. usput di samo nađe mali od kužine, ja znadem samo izist, a sa kuhanjem sam na ti

nega da se vratim na temu ovdi, kakvi su 3.0 BiTDI? Danas mi ponudili jedan takav. Ista je snaga ka i ovaj 3.0 TFSI.
Ja sam više novih auti promijenio nego kaj ti imaš godina. U svojoj firmi sigurno nebi takav zadatak dao nekome ko koristi firmi nego nekome sa kim neznam kaj bi. To se kolokvijalno zove "mali od kužine". Kaj se tiče alfe i pada vrijednosti volio bih vidjeti 159 koja je gubila 70% u 4 godine (podatak koji ti navodiš za a7). Tako da ako imaš ja bi ipak molio kratku analizu. Da naučim nešto
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:57   #104
Ma, bla, bla, bla, bla priče za malu djecu. Koncept okomito rezanog repa se razvio iz trkaćih automobila, prvenstveno za LeMans koji je tada, dok je Mulsanne ravnica bila RAVNICA a ne prekinuta sa 2 šikane bio definitivno najbrža staza. Ima milijun priča kako su konstruktori isprobavali kojekakve koncepte na AVUS-u ili na Milano-Brescia ili .... i kako si skužili da okomito rezanje repa ima isti efekt kao i produžavanje istog (pačji kljun ili osso di sepia - sipina kost).

Ukratko negdje '60 se pojavljuje Giulia TZ i TZ2 (Tubulare - Zagato), malo kasnije Oplo izbacuje Mantu i GT, Tatra je taj koncepti imala prije WW2 (oni su prije sovjetske čizme jako puno ulagalali u aerodinamiku) sve automobili koji su došli prije prvog audija 100 kupe.

Istina treba priznati da je jedan od pionira aerodinamike bio Wilibald Kamm po kojem takvi automobili u Njemačkoj imaju naziv Kamm-Wagen jer je isti bio pionir aerodinamike, zračnih tunela itd. Onda je malo radio za naciste pa su ga Ameri "rekvirirali" nakon rata da bi se ponovo vratio u Njemačku i osnovao jedan od najvećih instituta za aerodinamiku vozila (interesantno ali nikad nije radio na zrakoplovima).

Dakle da skratim - ne vidim zašto bi taj 100CS model bio po nečem poseban, nit je bio prvi, nit je konceptualno neki odmak a bogme nit ovaj A7 guzicom liči na njega. Koncept je tu no taj koncept je i tu:



Ovo je nova inkarnacija famozne Rive ... i jedan podatak za ljubitelje takvih brodova - nakon rata većina tih brodova je SPALJENA jer mahagonij navodno jako dobro grije ... a nakon rata prvo je trebalo preživit zimu a preseravanje u čamcima je ponovo došlo u modu 20 godina kasnije.

EDIT: Originalno je bila ova, dole, slika, no malo je prevelika pa mjenjam za drugu Rivu:

http://images.amcnetworks.com/bbcame...ama-boat-6.jpg
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:57   #105
jure počea si bacat predrasude pa onda bacam ja i na te. što ja znam koliko si ti auta vozija, a što ti znadeš koliko ja godina imam i što ja radim u svojoj firmi, možda sam partner, možda sam vlasnik a žena šef, možda je ćaća vlasnik, a ja radnik, miljon je mogućnosti. eto da te prosvitlim, A7 nov košta 130 iljada eura, sada dođe 50, kud ćeš bolje, eto analize za onog tko traži super luksuzan i snažan auto priko 300 PS za neke normalne pare. kod alfe, pa reka sam ti, došli uzet na lizing, dvi godine, 100.000 km i pad cijene kada bismo ga vratili nas odbija.

nega tema je A7 i pričamo o njem

@CDRW vrlo poučno
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:03   #106
Uopste ne volim Audije ali A7 uvijek ostavi dobar utisak kada ga vidim na cesti. Na slikama mozda ne djeluje tako ali uzivo je bas impresivan, ima neki ugodan retro efekat.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:05   #107
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
jure počea si bacat predrasude pa onda bacam ja i na te. što ja znam koliko si ti auta vozija, a što ti znadeš koliko ja godina imam i što ja radim u svojoj firmi, možda sam partner, možda sam vlasnik a žena šef, možda je ćaća vlasnik, a ja radnik, miljon je mogućnosti. eto da te prosvitlim, A7 nov košta 130 iljada eura, sada dođe 50, kud ćeš bolje, eto analize za onog tko traži super luksuzan i snažan auto priko 300 PS za neke normalne pare. kod alfe, pa reka sam ti, došli uzet na lizing, dvi godine, 100.000 km i pad cijene kada bismo ga vratili nas odbija.

nega tema je A7 i pričamo o njem

@CDRW vrlo poučno
Novi A7 130 iljada eura? Ma di to čoviče božji?

Eto novi dizlo 86 iljada https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...=2%20:%203

Btw, najskuplji A7 na mobileu je 102 iljade, otkud sad 130?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:07   #108
orle ok, 130 iljada je bija jedan model koji sam vidija, taj je bija 3.0 TFSI sa hrpom opreme, a i cijenu je istakla kuća da je nabavna bila za novo vozilo, ne mogu ja 100% potvrditi.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.